Стакан води на фоні водойми
Природа, Цікаві факти

Цікаві факти про воду

0

H2O – формула, знайома всім ще з уроків хімії, без води немислиме життя не тільки людини, але і всієї живої природи. При цьому, використовуючи воду щодня, ми навіть не замислюємося про те, які таємниці приховує в собі вода і скільки найцікавіших фактів про неї відкрито на даний момент:

 • Найбільш цінною на Землі є прісна вода, адже з усього водного об’єму на неї припадає лише невеликі 3 відсотки, причому більше половини з них зберігають у собі льодовики. А воду, яку ми використовуємо для пиття можна порівняти за цінності з золотом, адже її запаси вкрай малі – всього 1 відсоток з усіх водних ресурсів годяться для вживання людським організмом.
 • Склад планети Земля теж містить воду, причому в складі мантії знаходиться кількість водних запасів, що в десяток разів перевищує обсяг всього Світового океану.
 • Хімічна формула води, що складається з двох атомів водню та одного атома кисню, по суті, в природі і не зустрічається в чистому вигляді, оскільки вода розчиняє в собі безліч речовин, і без домішок води не буває, хіба що дистильована. Взагалі ж вчені виділяють різні види води в залежності від походження, наприклад, буває тала вода, грунтова і інші види, всього їх виділяють близько 1300.
 • 1 000 000 000 000 – саме стільки тонн води випаровує щодня поверхні нашої планети, небагатьом не менше трильйона тонн випарів включені в безперервний процес кругообігу води в природі.
 • Найбільші природні судини-сховища водних запасів Землі – океани, які займають три чверті поверхні планети. При цьому в Тихому океані міститься 46 відсотків водних ресурсів, в атлантичному близько 24 відсотків, Індійський містить 20 відсотків, а води Серверного Льодовитого океану займають всього 3 відсотки від загальної кількості води на нашій планеті.

Це були цікаві факти про воду.

Схожі цікавинки:

Залишити коментар

Ваш email не буде публікуватися. Обов'язкові поля позначені *. *

Це цікаво

 • Нейробіологічні штучки: як зробити мозок щасливішими

  Що робить Вас щасливим? Приємні події, любов, гроші, гарно проведений час? Ваше щастя визначає мозок. Тому, щоб відчути себе хоча б трішки щасливішими у важкий момент, необхідно зосередитися на тому, як зробити мозок щасливим. І нейробіологія знає, як досягти успіху в цій справі. Алекс Корб (Alex Corb) – нейробіолог Каліфорнійського університету в Лос-Анджелесі пропонує спробувати…

 • Стародавня Греція

  Цікаві факти про Стародавню Грецію

  Стародавня Греція – це унікальна цивілізація, оповита таємницями, давніми легендами та міфами. Історія Стародавньої Греції сповнена цікавих фактів, з деякими з них можна зіткнутися в повсякденному житті, а з іншими в процесі вивчення історії давньогрецької цивілізації. Варто зазначити, що Греція формувалася близько 4-х століть, а саме, з 1100 до 700р. до н.е. Однак, для виходу…

 • Атлантичний океан

  Цікаві факти про Атлантичний океан

  Атлантичний океан був утворений досить давно, близько 200 млн років тому. До цього часу Америка, Європа і Антарктида з Африкою складали практично єдине ціле, з невеликим поділом. За останні 40 млн років відбувається активне переформування Атлантичного океану, тому рельєф і дно формуються по-новому, змінюючись щороку. Існують й інші цікаві факти, що стосуються цього океану.

 • Небо та хмари

  Цікаві факти про повітря

  Повітря, воно оточує нас з усіх боків, але чи багато ми знаємо про нього, крім того, що в ньому міститься необхідний для нас кисень? Існує чимало цікавих фактів про повітря, деякі з них ми розглянемо:

 • Цікаві факти про риб

  15 цікавих фактів про риб

  Факт про риб №1: Мільйони і мільйони. Найплодовитішою істотою на планеті без сумніву можна назвати самку тріски. За один шлюбний сезон вона може відкласти більше 6 млн. ікринок! Іноді в день вона відкладає кілька сотень тисяч ікринок, але виживає з них зовсім небагато. Справа в тому, що ікру і мальків поїдають різні мешканці моря. Тому…

 • Старий кричить на вухо підлітку

  Цікаві факти про підлітків

  Ці факти будуть корисні не тільки самим підліткам, а й їхнім батькам, родичам і людям, які цікавляться проблемами поколінь у сучасному світі:

 • Дмитро Менделєєв

  Цікаві факти про Менделєєва

  Ім’я Дмитра Івановича Менделєєва відомо кожному, завдяки сторінкам шкільних підручників з хімії, і його найважливіше відкриття таблиці хімічних елементів відноситься до загальновідомих фактів, але що ж ще варто дізнатися про видатного російського вченого? Ось деякі цікаві факти про Менделєєва.

 • Лицарі на конях

  Цікаві факти про лицарів

  Зараз часто згадують про доблесних лицарів, шкодуючи, що їх часи давно пройшли, а що ми взагалі знаємо про них, крім того, що вони билися у війнах і на лицарських турнірах, носили зброю і підкорювали серця шляхетних дам? Ось декілька цікавих фактів про лицарів.

 • Шекспір

  Цікаві факти про Шекспіра

  Життя великого драматурга Вільяма Шекспіра завжди було оповите якоюсь таємницею, але можна з упевненістю сказати, що збереглася невелика кількість цікавих фактів та інформації про життя Шекспіра.

 • Уельс

  Цікаві факти про Уельс

  Уельс входить до складу Сполученого Королівства Великобританії і є однією з 4-х основних адміністративно-політичних частин. Розташовується в південно-західній частині Великобританії і омивається відразу трьома морями, а також межує з Англією. Біля Уельсу розташовано багато островів, але найбільший з них Англси. Фонова частина державного прапора Уельсу представлена ​​зеленим і білим кольорами, а поверх них знаходиться червоний…

 • Мяч

  Цікаві факти про футбол

  Можливо, побачивши заголовок цієї статті, дівчата здивовано знизять плечима: “Футбол?!” Однак, дівчата цікавляться не тільки новинками моди і косметики. Жіночого інтересу до спорту ніхто не відміняв, тому всім представницям прекрасної статі ми пропонуємо огляд найбільш цікавих фактів про футбол. У Манчестері є музей футболу. Там можна побачити короткі фільми про гравців, уривки матчів з минулого…

Реклама