Тарас Григорович Шевченко
Література, Люди та суспільство, Цікаві факти

Цікаві факти про великого Кобзаря

0

На честь дня народження великого українського поета Тараса Шевченка сьогоднішня замітка присвячена цікавим фактам з життя цього знаменитого діяча мистецтва.

Отже, почнемо, власне, з дня народження. Народився він, як вже відомо, 9 березня, а ось помер – 10-го. Прожив рівно 47 років і один день.

Тарас Шевченко прославився як поет, але насправді сфера його діяльності була куди ширша. Він був і прозаїком (до речі, частина його прози написана російською мовою), і художником, і вченим – брав участь в етнографічних експедиціях.

Як і інший відомий діяч мистецтва – Ганс Крістіан Андерсен, Шевченко був страшно безграмотним. Ось фрагмент з його листа: “Брате микито треба бъ тебе полаять та я не сырдытый. Не хай буде так як робиця…. По цилуй старого дида ивана за мене, и поклонысь всій ридни нашій яка есть… Скажи иванови Федёрци не хай винъ до мене напише письмо окроме. — та тилько не по московскому а то и читать не буду — Кланяйся ему. Оставайся здорова — Твій брат тарасъ Шевченко. “

Примітно, що перед смертю батько Шевченка, розпоряджаючись спадщиною, сказав, що його синові Тарасу нічого не треба: він стане або великою людиною, або великим ледарем.

Взагалі, на сьогодні встановлено, що сам Кобзар був досить лінивим. Так, дослідники його біографії наводять такі дані: його старший брат, Микита Григорович, багато разів намагався привчити Тараса до господарства, і щоразу ці спроби закінчувалися провалом. Тарас, втомившись, відразу ж кидав вола в полі і йшов гуляти. Крім цього, є інформація і про велику любов українського поета до випивки.

Шевченку пощастило з друзями: саме його знайомі-художники викупили Тараса у полковника Енгельгардта. Був написаний і проданий портрет, а за виручені гроші Кобзар отримав довгоочікувану свободу.

Такі ось факти – встановлені дослідниками біографії Шевченка. Як бачите, Кобзар був особистістю різнобічною – поет, прозаїк, художник, етнограф, і в той же час – гуляка і ледар. Це, втім, ні краплі не зменшує його внесок в мистецтво – а вклад цей, як відомо, величезний, і цього великого українця пам’ятатимуть ще довго.

Схожі цікавинки:

Залишити коментар

Ваш email не буде публікуватися. Обов'язкові поля позначені *. *

Це цікаво

 • Улюблені серіали відомих політиків

  Днями Девід Кемерон, чинний прем’єр-міністр Великобританії, проговорився про те, що і він попався на вудку “Ігор престолів” і без розуму від цього серіалу. Ми вирішили дізнатися, які ще відомі політики є шанувальниками телесеріалів і що саме вони дивляться у вільний час. Барак Обама Головний сериаломан світового політикуму. Його улюблений серіал — “Прослушка”, що досить нетипово…

 • Стародавня Греція

  Цікаві факти про Стародавню Грецію

  Стародавня Греція – це унікальна цивілізація, оповита таємницями, давніми легендами та міфами. Історія Стародавньої Греції сповнена цікавих фактів, з деякими з них можна зіткнутися в повсякденному житті, а з іншими в процесі вивчення історії давньогрецької цивілізації. Варто зазначити, що Греція формувалася близько 4-х століть, а саме, з 1100 до 700р. до н.е. Однак, для виходу…

 • Атлантичний океан

  Цікаві факти про Атлантичний океан

  Атлантичний океан був утворений досить давно, близько 200 млн років тому. До цього часу Америка, Європа і Антарктида з Африкою складали практично єдине ціле, з невеликим поділом. За останні 40 млн років відбувається активне переформування Атлантичного океану, тому рельєф і дно формуються по-новому, змінюючись щороку. Існують й інші цікаві факти, що стосуються цього океану.

 • Небо та хмари

  Цікаві факти про повітря

  Повітря, воно оточує нас з усіх боків, але чи багато ми знаємо про нього, крім того, що в ньому міститься необхідний для нас кисень? Існує чимало цікавих фактів про повітря, деякі з них ми розглянемо:

 • Цікаві факти про риб

  15 цікавих фактів про риб

  Факт про риб №1: Мільйони і мільйони. Найплодовитішою істотою на планеті без сумніву можна назвати самку тріски. За один шлюбний сезон вона може відкласти більше 6 млн. ікринок! Іноді в день вона відкладає кілька сотень тисяч ікринок, але виживає з них зовсім небагато. Справа в тому, що ікру і мальків поїдають різні мешканці моря. Тому…

 • Старий кричить на вухо підлітку

  Цікаві факти про підлітків

  Ці факти будуть корисні не тільки самим підліткам, а й їхнім батькам, родичам і людям, які цікавляться проблемами поколінь у сучасному світі:

 • Дмитро Менделєєв

  Цікаві факти про Менделєєва

  Ім’я Дмитра Івановича Менделєєва відомо кожному, завдяки сторінкам шкільних підручників з хімії, і його найважливіше відкриття таблиці хімічних елементів відноситься до загальновідомих фактів, але що ж ще варто дізнатися про видатного російського вченого? Ось деякі цікаві факти про Менделєєва.

 • Лицарі на конях

  Цікаві факти про лицарів

  Зараз часто згадують про доблесних лицарів, шкодуючи, що їх часи давно пройшли, а що ми взагалі знаємо про них, крім того, що вони билися у війнах і на лицарських турнірах, носили зброю і підкорювали серця шляхетних дам? Ось декілька цікавих фактів про лицарів.

 • Шекспір

  Цікаві факти про Шекспіра

  Життя великого драматурга Вільяма Шекспіра завжди було оповите якоюсь таємницею, але можна з упевненістю сказати, що збереглася невелика кількість цікавих фактів та інформації про життя Шекспіра.

 • Уельс

  Цікаві факти про Уельс

  Уельс входить до складу Сполученого Королівства Великобританії і є однією з 4-х основних адміністративно-політичних частин. Розташовується в південно-західній частині Великобританії і омивається відразу трьома морями, а також межує з Англією. Біля Уельсу розташовано багато островів, але найбільший з них Англси. Фонова частина державного прапора Уельсу представлена ​​зеленим і білим кольорами, а поверх них знаходиться червоний…

 • Мяч

  Цікаві факти про футбол

  Можливо, побачивши заголовок цієї статті, дівчата здивовано знизять плечима: “Футбол?!” Однак, дівчата цікавляться не тільки новинками моди і косметики. Жіночого інтересу до спорту ніхто не відміняв, тому всім представницям прекрасної статі ми пропонуємо огляд найбільш цікавих фактів про футбол. У Манчестері є музей футболу. Там можна побачити короткі фільми про гравців, уривки матчів з минулого…

Реклама