Великобританія
Країни

Цікаві факти про Великобританію

0

Великобританія – одна з найбільших країн Європи. Її територія займає острови на північному заході Європи. Великобританію називають ще Сполученим Королівством. Форма правління в цій країні – конституційна монархія.

 • Сполучене Королівство утворилося в 1707 р як союз Англії і Шотландії. Пізніше до цієї унії приєдналася Ірландія і Уельс.
 • Великобританію називають ще «Туманним Альбіоном». Ще за часів Стародавньої Греції та Риму Британські острови були відомі як «Альбіон». За однією версією, таку назву вони отримали за білосніжні скелі Дувра на південному березі. За іншою – міфічний велетень Альбіон, син морського бога Посейдона, був правителем островів більше тисячі років, поки не загинув від рук Геракла. Незвично – густі морські тумани в низинах Англії подарували назві слово «туманний».
 • Шотландія відома виробництвом віскі. Відомо більше 5000 сортів цього алкогольного напою.
 • Знаменита британська рок група Бітлз очолює список найбільш успішних світових виконавців в історії музики. Вона була створена в Ліверпулі в 1860р і отримала 10 престижних нагород «Греммі». Музеї групи Бітлз в Ліверпулі і Лондоні – одні з найпопулярніших у туристів і приносять Великобританії близько 2,5 млрд. Фунтів на рік.
 • В 1750г вперше англійський винахідник Джонас Хенвей використовував парасольку, що захищає від сонячних променів, як порятунок від дощу.
 • Знаменита англійська традиція пити чай о п’ятій годині, або «five-o’clock», з’явилася в 1840р. Ідея належить герцогині Ганні Бедфордской. Вона наказувала подавати чай, щоб заглушити відчуття голоду між обідом і вечерею. З часом у світських колах ця традиція стала дуже популярною, а в 1851р уряд Великобританії прийняв закон про обов’язкову 15-хвилинну перерву на чай в 5:00 на всіх підприємствах і установах.
 • Захоплююча зміна варти біля Букінгемського палацу в 11-30 ранку – одне з найпопулярніших туристичних видовищ. Але мало хто знає, що в Лондонському Тауері є «Церемонія ключів». Щовечора, рівно о 21.53, головний тюремний наглядач урочисто закриває всі ворота Тауера. Про те, що всі двері замкнені, голосно оповіщає Трубач.

Схожі цікавинки:

Залишити коментар

Ваш email не буде публікуватися. Обов'язкові поля позначені *. *

Це цікаво

 • Норадреналін – нейромедіатор ризикових людей і гормон хижаків

  Норадреналін (норепінефріну) – гормон стресу, якому приділяють значно менше уваги, ніж іншого гормону стресу – кортизолу. Це цілком обгрунтовано: порушення в організмі, до яких призводить кортизол, включають в себе перепади настрою, втрату пам’яті, безсоння і навіть фізичні захворювання. Однак норадреналін не менш важливий для розумового здоров’я і щастя людини. Estet-portal.com розгляне основні функції норадреналіну, що…

 • Стародавня Греція

  Цікаві факти про Стародавню Грецію

  Стародавня Греція – це унікальна цивілізація, оповита таємницями, давніми легендами та міфами. Історія Стародавньої Греції сповнена цікавих фактів, з деякими з них можна зіткнутися в повсякденному житті, а з іншими в процесі вивчення історії давньогрецької цивілізації. Варто зазначити, що Греція формувалася близько 4-х століть, а саме, з 1100 до 700р. до н.е. Однак, для виходу…

 • Атлантичний океан

  Цікаві факти про Атлантичний океан

  Атлантичний океан був утворений досить давно, близько 200 млн років тому. До цього часу Америка, Європа і Антарктида з Африкою складали практично єдине ціле, з невеликим поділом. За останні 40 млн років відбувається активне переформування Атлантичного океану, тому рельєф і дно формуються по-новому, змінюючись щороку. Існують й інші цікаві факти, що стосуються цього океану.

 • Небо та хмари

  Цікаві факти про повітря

  Повітря, воно оточує нас з усіх боків, але чи багато ми знаємо про нього, крім того, що в ньому міститься необхідний для нас кисень? Існує чимало цікавих фактів про повітря, деякі з них ми розглянемо:

 • Цікаві факти про риб

  15 цікавих фактів про риб

  Факт про риб №1: Мільйони і мільйони. Найплодовитішою істотою на планеті без сумніву можна назвати самку тріски. За один шлюбний сезон вона може відкласти більше 6 млн. ікринок! Іноді в день вона відкладає кілька сотень тисяч ікринок, але виживає з них зовсім небагато. Справа в тому, що ікру і мальків поїдають різні мешканці моря. Тому…

 • Старий кричить на вухо підлітку

  Цікаві факти про підлітків

  Ці факти будуть корисні не тільки самим підліткам, а й їхнім батькам, родичам і людям, які цікавляться проблемами поколінь у сучасному світі:

 • Дмитро Менделєєв

  Цікаві факти про Менделєєва

  Ім’я Дмитра Івановича Менделєєва відомо кожному, завдяки сторінкам шкільних підручників з хімії, і його найважливіше відкриття таблиці хімічних елементів відноситься до загальновідомих фактів, але що ж ще варто дізнатися про видатного російського вченого? Ось деякі цікаві факти про Менделєєва.

 • Лицарі на конях

  Цікаві факти про лицарів

  Зараз часто згадують про доблесних лицарів, шкодуючи, що їх часи давно пройшли, а що ми взагалі знаємо про них, крім того, що вони билися у війнах і на лицарських турнірах, носили зброю і підкорювали серця шляхетних дам? Ось декілька цікавих фактів про лицарів.

 • Шекспір

  Цікаві факти про Шекспіра

  Життя великого драматурга Вільяма Шекспіра завжди було оповите якоюсь таємницею, але можна з упевненістю сказати, що збереглася невелика кількість цікавих фактів та інформації про життя Шекспіра.

 • Уельс

  Цікаві факти про Уельс

  Уельс входить до складу Сполученого Королівства Великобританії і є однією з 4-х основних адміністративно-політичних частин. Розташовується в південно-західній частині Великобританії і омивається відразу трьома морями, а також межує з Англією. Біля Уельсу розташовано багато островів, але найбільший з них Англси. Фонова частина державного прапора Уельсу представлена ​​зеленим і білим кольорами, а поверх них знаходиться червоний…

 • Мяч

  Цікаві факти про футбол

  Можливо, побачивши заголовок цієї статті, дівчата здивовано знизять плечима: “Футбол?!” Однак, дівчата цікавляться не тільки новинками моди і косметики. Жіночого інтересу до спорту ніхто не відміняв, тому всім представницям прекрасної статі ми пропонуємо огляд найбільш цікавих фактів про футбол. У Манчестері є музей футболу. Там можна побачити короткі фільми про гравців, уривки матчів з минулого…

Реклама