Будівництво піраміди
Історія, Цікаві факти

Цікаві факти з історії

0

Історія дивовижна наука! Вона зберігає масу чудових фактів. Ось лише деякі з них.

 • Фараон Критий, спостерігаючи за роботою рабів і цілої армії наглядачів над ними, дійшов висновку, про низьку продуктивність рабської праці і величезних витратах казни на утримання охорони. Він повелів заплатити кожному, принесшему на будівництво камінь, по одній монеті. Наступного дня камені на будівництво тягли навіть наглядачі, намагаючись заробити зайву копійку.
 • З XVII до початку XX століття Росія була однією з найменш питущих країн Європи. На другому місці після Норвегії. Щорічна кількість випитого алкоголю на душу населення становило 4 штофу (1 штоф = 1, 23 літра). Для порівняння в Італії ця кількість становила 22 штофу, а у Франції 76.
 • Далеко не всі знають історію появи Георгіївської стрічки як символу Перемоги. У 1769 році Катериною II був заснований Орден Святого Георгія – Победоносця. Стрічечка стала його невід’ємною частиною. Указ Президії Верховної Ради СРСР від 8 листопада 1943 затвердив кольору Георгіївської Стрічки як частину Ордена Слави трьох ступенів.
 • У Древній Європі цінність спецій була дуже велика, тому основними товарами, ввезеними в Древній Рим були спеції. Вони становили до 50% вантажів, які потрапляли до Європи з країн Азії і східного узбережжя Африки.
 • До початку використання газу для освітлення будинків і вулиць використовувався китовий жир і противники нововведення стверджували, що масове застосування газового освітлення призведе до занепаду китобійного промислу.
 • Іван Грозний відомий як один з найбільш кривавих і жорстоких правителів. Однак далеко не всі знають, що він був енциклопедично освічений для свого часу. Їм написані кілька богослужбових канонів, музика і текст богослужіння Володимирській Богоматері. Під його заступництвом розвивалося книгодрукування і побудований храм Василя Блаженного на Червоній площі.

Такі от цікаві факти з історії.

Схожі цікавинки:

Залишити коментар

Ваш email не буде публікуватися. Обов'язкові поля позначені *. *

Це цікаво

 • Квіти

  Цікаві факти про квіти

  Багато жінок люблять квіти, і це природно. Як не любити такі прекрасні створіння? Ми доглядаємо за ними, поливаємо, а вони в подяку нам дарують красу. Але деякі квіти не тільки дарують нам естетичне задоволення, вони ще досить корисні в побуті і дивують своїми унікальними властивостями. Розглянемо деякі з них. Каланхое Дивно, але в Голландії на…

 • Стародавня Греція

  Цікаві факти про Стародавню Грецію

  Стародавня Греція – це унікальна цивілізація, оповита таємницями, давніми легендами та міфами. Історія Стародавньої Греції сповнена цікавих фактів, з деякими з них можна зіткнутися в повсякденному житті, а з іншими в процесі вивчення історії давньогрецької цивілізації. Варто зазначити, що Греція формувалася близько 4-х століть, а саме, з 1100 до 700р. до н.е. Однак, для виходу…

 • Атлантичний океан

  Цікаві факти про Атлантичний океан

  Атлантичний океан був утворений досить давно, близько 200 млн років тому. До цього часу Америка, Європа і Антарктида з Африкою складали практично єдине ціле, з невеликим поділом. За останні 40 млн років відбувається активне переформування Атлантичного океану, тому рельєф і дно формуються по-новому, змінюючись щороку. Існують й інші цікаві факти, що стосуються цього океану.

 • Небо та хмари

  Цікаві факти про повітря

  Повітря, воно оточує нас з усіх боків, але чи багато ми знаємо про нього, крім того, що в ньому міститься необхідний для нас кисень? Існує чимало цікавих фактів про повітря, деякі з них ми розглянемо:

 • Цікаві факти про риб

  15 цікавих фактів про риб

  Факт про риб №1: Мільйони і мільйони. Найплодовитішою істотою на планеті без сумніву можна назвати самку тріски. За один шлюбний сезон вона може відкласти більше 6 млн. ікринок! Іноді в день вона відкладає кілька сотень тисяч ікринок, але виживає з них зовсім небагато. Справа в тому, що ікру і мальків поїдають різні мешканці моря. Тому…

 • Старий кричить на вухо підлітку

  Цікаві факти про підлітків

  Ці факти будуть корисні не тільки самим підліткам, а й їхнім батькам, родичам і людям, які цікавляться проблемами поколінь у сучасному світі:

 • Дмитро Менделєєв

  Цікаві факти про Менделєєва

  Ім’я Дмитра Івановича Менделєєва відомо кожному, завдяки сторінкам шкільних підручників з хімії, і його найважливіше відкриття таблиці хімічних елементів відноситься до загальновідомих фактів, але що ж ще варто дізнатися про видатного російського вченого? Ось деякі цікаві факти про Менделєєва.

 • Лицарі на конях

  Цікаві факти про лицарів

  Зараз часто згадують про доблесних лицарів, шкодуючи, що їх часи давно пройшли, а що ми взагалі знаємо про них, крім того, що вони билися у війнах і на лицарських турнірах, носили зброю і підкорювали серця шляхетних дам? Ось декілька цікавих фактів про лицарів.

 • Шекспір

  Цікаві факти про Шекспіра

  Життя великого драматурга Вільяма Шекспіра завжди було оповите якоюсь таємницею, але можна з упевненістю сказати, що збереглася невелика кількість цікавих фактів та інформації про життя Шекспіра.

 • Уельс

  Цікаві факти про Уельс

  Уельс входить до складу Сполученого Королівства Великобританії і є однією з 4-х основних адміністративно-політичних частин. Розташовується в південно-західній частині Великобританії і омивається відразу трьома морями, а також межує з Англією. Біля Уельсу розташовано багато островів, але найбільший з них Англси. Фонова частина державного прапора Уельсу представлена ​​зеленим і білим кольорами, а поверх них знаходиться червоний…

 • Мяч

  Цікаві факти про футбол

  Можливо, побачивши заголовок цієї статті, дівчата здивовано знизять плечима: “Футбол?!” Однак, дівчата цікавляться не тільки новинками моди і косметики. Жіночого інтересу до спорту ніхто не відміняв, тому всім представницям прекрасної статі ми пропонуємо огляд найбільш цікавих фактів про футбол. У Манчестері є музей футболу. Там можна побачити короткі фільми про гравців, уривки матчів з минулого…

Реклама