Ейнштейн
Знаменитості, Фізика

Цікаві факти з життя Альберта Ейнштейна

0

Що ж ми насправді знаємо про цю людину? Асоціативний механізм мозку підсовував образи і формули – розпатлані у творчому хаосі волосся на голові, пишні вуса, Е = mc^2, висунутий язик на супер-популярній фотографії, згадалися постулати теорії відносності, швидкість світла і таке інше, що як з’ясувалося не має ніякого відношення до Ейнштейна, а являло собою, скоріше, його попсову проекцію у свідомості. Такий собі спрощений образ з двома-трьома ярличками. Мені стало соромно, і я вирішив познайомитися з біографією великого тезки ближче. Результатом роботи і стала ця коротка, але я сподіваюся цікава нарізка з семи маловідомих фактів, які мали місце бути в житті генія.

Ейнштейн 4 роки

Альберт Ейнштейн, 4 роки

Ейнштейн народився слабкою і хворобливою дитиною при важких пологах. Його гігантська голова неправильної деформованої форми викликала серйозні підозри лікарів на вроджену розумову відсталість дитини. Стурбовані батьки з жахом спостерігали, як хлопчик дорослішає і мовчить. Альберт не вимовив жодного слова до чотирьох років. Але навіть після досягнення цього здавалося б вже достатнього для розмови віку хлопчик говорив дуже повільно, що посилювало підозру на деяку відсталість у розвитку.

У 1952-му році, коли помер перший президент Ізраїлю Хаїм Вейцман, прем’єр-міністр країни запропонував Ейнштейну очолити державу. Ей, хлопець, ти повинен зробити для політики своєї країни теж саме, що і для фізики, запропонував він вченому. Однак той відмовився від почесної посади, висловивши жаль з приводу відсутності необхідних особистих якостей для великої політики – «боюся, у мене немає природних здібностей і досвіду, щоб мати справу з політиками і правильно здійснювати управління державою», – «відморозився» вчений.

Ейнштейн помер в 1955 році, у віці 76 років. Йому необхідно було терміново провести операцію, тоді він зміг би прожити ще кілька років. Але вчений відмовився, сказавши лікарям: «Я хочу піти тоді, коли цього просить мій організм. Продовжувати життя штучним шляхом здається мені поганим смаком. Це моя доля, мій час, щоб піти. Я зроблю це елегантно». Через сім годин після смерті експерт по розтину Томас Харвер видалив без згоди рідних і близьких мозок вченого для вивчення. Переїжджаючи по роботі з одного штату в інший, Харві всюди тягав із собою заспиртований мозок генія. Зрештою, вже в 90-х рр.. минулого століття мозок був знайдений в новій лабораторії Прінстонського університету, де Харвер їх витягнув з черепа великого вченого.

Геніальний фізик мав незаконнонароджену дочку від Мілеви Марич – своєї першої дружини. Оформили стосунки вони через рік після народження дитини. Цікаво, що про подальшу долю дівчинки нічого невідомо. У цей час Марич жила у своїх батьків у Воєводині без коханого. Швидше за все, дівчинка померла або була віддана на виховання. Через рік, в 1903 році, Ейнштейн і Марич одружилися в Берні, а в 1904 році народився їх син Ганс-Альберт.

До того як померти уві сні, Ейнштйен вимовив останні свої слова медсестрі на німецькою мовою, якою та не володіла. Таким чином, ці слова виявилися назавжди втрачені для нащадків. Останній запис обривається на півслові: «Політичні пристрасті роздмухують полум’я, люди точно їх жертви …».

Ейнштейн розмірковував про роль жінок в армії і частенько жартував, що якщо заслати їх у великій кількості на лінію фронту, то це буде справжнісіньким пеклом для противника. У своєму есе, написаному в 1931-му році, вчений написав, що в наступній війні патріотичні жінки повинні бути відправлені на фронт замість чоловіків. На думку фізика, це привнесло б певну новизну у військовій тактиці, ворог прийшов би в замішання і жінки легко взяли гору над супротивником.

Самий розумний хлопець у світі не може возитися з такими дрібницями, як одягти однакові шкарпетки або не забути захопити парасольку в проливний дощ. У Ейнштейна була моторошна пам’ять на ті речі, які він вважав несуттєвими. Це поширювалося і на дні народження. Як він одного разу написав своїй тодішній майбутній дружині Мілевне Марич в листі, «прийміть мої запізнілі сердечні вітання в день вашого народження, яке було вчора і про яке я знову забув…».

У 1921-му році вчений отримав телеграму з Нью-Йорка від рабина Герберта Гольдштейна. Той запитував, чи вірить Ейнштейн в Бога і запропонував відповісти сплаченою ним телеграмою, довжиною в 50 слів. Ейнштейну вистачило 24 слова. Цитую: «Я вірю в Бога Спінози, який проявляє себе в закономірній гармонії буття, але зовсім не в Бога, який клопочеться про долі і справах людей».

Схожі цікавинки:

Залишити коментар

Ваш email не буде публікуватися. Обов'язкові поля позначені *. *

Це цікаво

 • Як соціальні зв’язки впливають на здоров’я людини

  Дослідження, проведене Університетом Конкордія (Канада) показало, що фізичне здоров’я людини залежить від його кола спілкування, тобто від ступеня розвитку системи соціальних зв’язків. У недавньому дослідженні, опублікованому у виданні Annals of Behavioral Medicine, професор психології з р. Конкорда Жан-Філіпа Гуїн (Lean-Philippe Gouin) і його колеги спостерігали за групою іноземних студентів, які пережили значні соціальні зміни після…

 • Стародавня Греція

  Цікаві факти про Стародавню Грецію

  Стародавня Греція – це унікальна цивілізація, оповита таємницями, давніми легендами та міфами. Історія Стародавньої Греції сповнена цікавих фактів, з деякими з них можна зіткнутися в повсякденному житті, а з іншими в процесі вивчення історії давньогрецької цивілізації. Варто зазначити, що Греція формувалася близько 4-х століть, а саме, з 1100 до 700р. до н.е. Однак, для виходу…

 • Атлантичний океан

  Цікаві факти про Атлантичний океан

  Атлантичний океан був утворений досить давно, близько 200 млн років тому. До цього часу Америка, Європа і Антарктида з Африкою складали практично єдине ціле, з невеликим поділом. За останні 40 млн років відбувається активне переформування Атлантичного океану, тому рельєф і дно формуються по-новому, змінюючись щороку. Існують й інші цікаві факти, що стосуються цього океану.

 • Небо та хмари

  Цікаві факти про повітря

  Повітря, воно оточує нас з усіх боків, але чи багато ми знаємо про нього, крім того, що в ньому міститься необхідний для нас кисень? Існує чимало цікавих фактів про повітря, деякі з них ми розглянемо:

 • Цікаві факти про риб

  15 цікавих фактів про риб

  Факт про риб №1: Мільйони і мільйони. Найплодовитішою істотою на планеті без сумніву можна назвати самку тріски. За один шлюбний сезон вона може відкласти більше 6 млн. ікринок! Іноді в день вона відкладає кілька сотень тисяч ікринок, але виживає з них зовсім небагато. Справа в тому, що ікру і мальків поїдають різні мешканці моря. Тому…

 • Старий кричить на вухо підлітку

  Цікаві факти про підлітків

  Ці факти будуть корисні не тільки самим підліткам, а й їхнім батькам, родичам і людям, які цікавляться проблемами поколінь у сучасному світі:

 • Дмитро Менделєєв

  Цікаві факти про Менделєєва

  Ім’я Дмитра Івановича Менделєєва відомо кожному, завдяки сторінкам шкільних підручників з хімії, і його найважливіше відкриття таблиці хімічних елементів відноситься до загальновідомих фактів, але що ж ще варто дізнатися про видатного російського вченого? Ось деякі цікаві факти про Менделєєва.

 • Лицарі на конях

  Цікаві факти про лицарів

  Зараз часто згадують про доблесних лицарів, шкодуючи, що їх часи давно пройшли, а що ми взагалі знаємо про них, крім того, що вони билися у війнах і на лицарських турнірах, носили зброю і підкорювали серця шляхетних дам? Ось декілька цікавих фактів про лицарів.

 • Шекспір

  Цікаві факти про Шекспіра

  Життя великого драматурга Вільяма Шекспіра завжди було оповите якоюсь таємницею, але можна з упевненістю сказати, що збереглася невелика кількість цікавих фактів та інформації про життя Шекспіра.

 • Уельс

  Цікаві факти про Уельс

  Уельс входить до складу Сполученого Королівства Великобританії і є однією з 4-х основних адміністративно-політичних частин. Розташовується в південно-західній частині Великобританії і омивається відразу трьома морями, а також межує з Англією. Біля Уельсу розташовано багато островів, але найбільший з них Англси. Фонова частина державного прапора Уельсу представлена ​​зеленим і білим кольорами, а поверх них знаходиться червоний…

 • Мяч

  Цікаві факти про футбол

  Можливо, побачивши заголовок цієї статті, дівчата здивовано знизять плечима: “Футбол?!” Однак, дівчата цікавляться не тільки новинками моди і косметики. Жіночого інтересу до спорту ніхто не відміняв, тому всім представницям прекрасної статі ми пропонуємо огляд найбільш цікавих фактів про футбол. У Манчестері є музей футболу. Там можна побачити короткі фільми про гравців, уривки матчів з минулого…

Реклама