Фрісбі літаюча тарілка
Спорт

Фрісбі

0

Якою б простою, навіть примітивною не здавалася обивателю літаюча тарілка, також відома як фрісбі, історія її винаходу розтягнулася на ціле століття. Практично ідентичний диск, який використовували для вправ у стрільбі, з’явився в XIX столітті, ну а патент на літаючий спортивний снаряд зареєстрував у середині минулого століття американець Уолтер Моррісон.

За легендою, ця ідея його відвідала наприкінці 1930на одному з пляжів Каліфорнії, коли Моррісон і його майбутня дружина Лу розважалися перекиданням один одному чи то кришки від банки з попкорном, чи то форми для випічки. Хтось із відпочиваючих по сусідству запропонував за неї 25 центів, і Фред зрозумів, що це може виявитися цілком собі бізнесом. Пізніше, керуючи бомбардувальником «Тандерболт» під час Другої світової війни, Моррісон ближче познайомився з законами аеродинаміки, а, повернувшись додому, знайшов інвестора і в 1948 році представив першу модель «літаючої тарілки» із пластику, названої так на хвилі повальної одержимості НЛО.

Як і належить винаходу з подібною зовнішністю, перший млинець виявився комом диском цікавилися, але не настільки, щоб робити на ньому серйозні гроші. На щастя для фрісбі, його вигадник уже знав, що це – справа його життя. Витративши на доведення снаряда до розуму ще кілька років, в 1957-му він продав права на його нову модель компанії Wham-O яка, власне, і назвала свої диски «Frisbee», почувши, що саме так їх охрестили захоплені новою забавкою студенти (схожу підйомну силу нібито демонстрували бляшані підноси для пирогів від Frisbie Pie Company).

Фрісбі

Моррісона його винахід зробив мільйонером, ну а естафету популяризації фрісбі у нього перейняв Ед Хедрік, який служив у 60головою Wham-O з маркетингу. Це його стараннями «літаючі тарілки» здобули максимально близькі до нинішніх аеродинамічні властивості і привабливий дизайн, з пляжної потіхи згодом перетворившись на незамінний снаряд для цілого ряду ігор. Після смерті Хедріка, що заснував Міжнародну Асоціацію фрізбі, його прах був розсипаний по декількох пам’ятним дискам, врученим його друзям і родичам.

На сьогоднішній день в сім’ї фрісбі – не менше дюжини самостійних ігор з літаючим диском, що складають здорову і захоплюючу альтернативу його ортодоксальному застосуванню, тому самому методичному перекиданню між друзями або коханцями. Існує, наприклад, диск-гольф, де замість ключок руки, замість лунок – кошики, а замість м’ячів – зрозуміло що. Дуже популярний дог-фрісбі, в якому, поряд з людьми, беруть участь їхні чотириногі улюбленці. Розроблено спеціальні моделі, що світяться в темряві. Є, нарешті, маса розваг, що експлуатують фонетичне подібність «fri» і «free» («вільний») фріски, фрікет, фрістайл.

Ультимат фрісбі

Але, мабуть, найдосконаліший різновид забав з літаючою тарілкою – це Ультимат фрісбі, динамічна і видовищна командна гра, ще не визнана, але вже помічена МОК і ось вже без малого 30 років визначає кращих в рамках світової першості. Унікальна особливість Ультимат полягає у відсутності суддів порушення правил (у тому числі, не в свою користь) фіксують гравцями що на полі. Горезвісний «ігровий дух» в ультимат фрісбі не шляхетна абстракція, а основоположний принцип.

Популярність фрісбі в Укаїні поки помірна і, загалом і в цілому, зводиться до музичних опен-ейрів і відкритих для собак пляжів. Правда, про те, як же все-таки треба писати слово «фрісбі», його вітчизняні ентузіасти поки не домовилися варіанти написання через «с» і через «з» продовжують співіснувати на рівних правах.

Схожі цікавинки:

Залишити коментар

Ваш email не буде публікуватися. Обов'язкові поля позначені *. *

Це цікаво

 • 10 психологічних фактів, щодо яких Ви не знали

  Психіка людини продовжує залишатися однією з найбільших у світі загадок. Навіть не дивлячись на те, що дослідникам відомо безліч цікавих фактів про психологічні особливості людини, завдяки яким вони можуть передбачити поведінку людей в тій чи іншій ситуації, багато особливості так і залишається непізнаним. Уявляєте Ви, наскільки Ваші помилкові спогади, протягом якого часу формуються Ваші звички…

 • Стародавня Греція

  Цікаві факти про Стародавню Грецію

  Стародавня Греція – це унікальна цивілізація, оповита таємницями, давніми легендами та міфами. Історія Стародавньої Греції сповнена цікавих фактів, з деякими з них можна зіткнутися в повсякденному житті, а з іншими в процесі вивчення історії давньогрецької цивілізації. Варто зазначити, що Греція формувалася близько 4-х століть, а саме, з 1100 до 700р. до н.е. Однак, для виходу…

 • Атлантичний океан

  Цікаві факти про Атлантичний океан

  Атлантичний океан був утворений досить давно, близько 200 млн років тому. До цього часу Америка, Європа і Антарктида з Африкою складали практично єдине ціле, з невеликим поділом. За останні 40 млн років відбувається активне переформування Атлантичного океану, тому рельєф і дно формуються по-новому, змінюючись щороку. Існують й інші цікаві факти, що стосуються цього океану.

 • Небо та хмари

  Цікаві факти про повітря

  Повітря, воно оточує нас з усіх боків, але чи багато ми знаємо про нього, крім того, що в ньому міститься необхідний для нас кисень? Існує чимало цікавих фактів про повітря, деякі з них ми розглянемо:

 • Цікаві факти про риб

  15 цікавих фактів про риб

  Факт про риб №1: Мільйони і мільйони. Найплодовитішою істотою на планеті без сумніву можна назвати самку тріски. За один шлюбний сезон вона може відкласти більше 6 млн. ікринок! Іноді в день вона відкладає кілька сотень тисяч ікринок, але виживає з них зовсім небагато. Справа в тому, що ікру і мальків поїдають різні мешканці моря. Тому…

 • Старий кричить на вухо підлітку

  Цікаві факти про підлітків

  Ці факти будуть корисні не тільки самим підліткам, а й їхнім батькам, родичам і людям, які цікавляться проблемами поколінь у сучасному світі:

 • Дмитро Менделєєв

  Цікаві факти про Менделєєва

  Ім’я Дмитра Івановича Менделєєва відомо кожному, завдяки сторінкам шкільних підручників з хімії, і його найважливіше відкриття таблиці хімічних елементів відноситься до загальновідомих фактів, але що ж ще варто дізнатися про видатного російського вченого? Ось деякі цікаві факти про Менделєєва.

 • Лицарі на конях

  Цікаві факти про лицарів

  Зараз часто згадують про доблесних лицарів, шкодуючи, що їх часи давно пройшли, а що ми взагалі знаємо про них, крім того, що вони билися у війнах і на лицарських турнірах, носили зброю і підкорювали серця шляхетних дам? Ось декілька цікавих фактів про лицарів.

 • Шекспір

  Цікаві факти про Шекспіра

  Життя великого драматурга Вільяма Шекспіра завжди було оповите якоюсь таємницею, але можна з упевненістю сказати, що збереглася невелика кількість цікавих фактів та інформації про життя Шекспіра.

 • Уельс

  Цікаві факти про Уельс

  Уельс входить до складу Сполученого Королівства Великобританії і є однією з 4-х основних адміністративно-політичних частин. Розташовується в південно-західній частині Великобританії і омивається відразу трьома морями, а також межує з Англією. Біля Уельсу розташовано багато островів, але найбільший з них Англси. Фонова частина державного прапора Уельсу представлена ​​зеленим і білим кольорами, а поверх них знаходиться червоний…

 • Мяч

  Цікаві факти про футбол

  Можливо, побачивши заголовок цієї статті, дівчата здивовано знизять плечима: “Футбол?!” Однак, дівчата цікавляться не тільки новинками моди і косметики. Жіночого інтересу до спорту ніхто не відміняв, тому всім представницям прекрасної статі ми пропонуємо огляд найбільш цікавих фактів про футбол. У Манчестері є музей футболу. Там можна побачити короткі фільми про гравців, уривки матчів з минулого…

Реклама