Зухвале мале
Сім'я та діти

Формуємо позитивну самооцінку У ДИТИНИ

0

У дітей різного віку може змінюватися самооцінка. Це залежить від багатьох чинників – і від атмосфери в сім’ї, і від оточення, і від характеру дитини. Як же розвинути в дитини позитивну, об’єктивну і здорову самооцінку? Вам на допомогу сім простих правил.

1.Будь дитиною

Немає батьків, які завжди і в усьому чинять правильно. Однак завжди потрібно намагатися ставитися до дитини з повагою і розумінням. Тільки щире спілкування з дитиною дасть можливість відчути, що ви бачите в ній добру, цікаву людину, з якою хочеться подружитися. Ніколи не порівнюйте свою дитину з іншими дітьми.

2. Розвивайте почуття компетентності у дитини

У вашої дитини буде об’єктивно висока самооцінка і впевненість у собі, якщо вона буде успішна в багатьох сферах діяльності. Тому постійно прагніть до того, щоб дитина багато чого вміла робити власними руками, вирішувала завдання, спиралася на власні можливості і щоб вона могла пишатися своїми досягненнями.

3. Більше заохочуйте і менше карайте

Дуже важливо, щоб батьки хвалили дитину, але не менш важливо, щоб її хвалили і сторонні люди. Тому батьки повинні створити такі умови, в яких дитина могла б проявити всі свої здібності та вміння, щоб заслужити схвалення оточуючих. Це в значній мірі підвищить його самооцінку.

4. Надавайте дитині самостійність

Ніколи не робіть за свою дитину те, що вона може зробити сама. Дайте дитині посильні доручення, за які вона особисто відповідає: підмести підлогу, винести сміття, нагодувати кішку і ін Нехай у нього накопичується досвід, зміцнюється самоповагу.

5. Не вимагайте від дитини неможливого

Дотримуйтесь рівноваги. З одного боку, необхідний досвід, вміння робити щось самостійно. З іншого боку, важливо, щоб перевантаження не привели до невдачі, щоб дитина не втратила віри в свої сили.

6. Виховуйте у своїй дитині впевненість у тому, що він хороша людина

Всі батьки хочуть, щоб їхні діти були щасливі, щоб у них складалися хороші відносини з іншими людьми. Так воно і буде, якщо ви навчите свою дитину здійснювати добрі справи, отримуючи від цього задоволення. Не старайтесь відгородити дитину від сімейних проблем.

Дитина постійно повинна отримувати практичне підтвердження того, що вона здатна бути відповідальною, самостійною, компетентною і доброю людиною. Тоді у нього буде висока самооцінка і адекватний рівень вимог.

7. Менше критикуйте дитину

З найбільш благих намірів батьки намагаються помічати всі промахи і невдачі дитини і, що негативно позначається на її самооцінці, «навішують ярлики».

Виконуючи ці прості правила, ви зумієте сформувати у дитини правильну самооцінку.

Схожі цікавинки:

Залишити коментар

Ваш email не буде публікуватися. Обов'язкові поля позначені *. *

Це цікаво

 • З сумкою в магазин? Не, не пущу…

  Зайшов у магазин. Охоронець (мужик років 45) не пустила під приводом: не залишаєш портфель в камері – не проходиш в магазин. Культурно відповів незгодою. Охоронець запропонував, на виході, обшукати мій портфель. Відмовив, бо обшукувати може лише поліція і спокійно пройшов в магазин. Блукав блукав по супермаркету, накупив всяких ніштяк і з покерфейсом пішов на касу….

 • Стародавня Греція

  Цікаві факти про Стародавню Грецію

  Стародавня Греція – це унікальна цивілізація, оповита таємницями, давніми легендами та міфами. Історія Стародавньої Греції сповнена цікавих фактів, з деякими з них можна зіткнутися в повсякденному житті, а з іншими в процесі вивчення історії давньогрецької цивілізації. Варто зазначити, що Греція формувалася близько 4-х століть, а саме, з 1100 до 700р. до н.е. Однак, для виходу…

 • Атлантичний океан

  Цікаві факти про Атлантичний океан

  Атлантичний океан був утворений досить давно, близько 200 млн років тому. До цього часу Америка, Європа і Антарктида з Африкою складали практично єдине ціле, з невеликим поділом. За останні 40 млн років відбувається активне переформування Атлантичного океану, тому рельєф і дно формуються по-новому, змінюючись щороку. Існують й інші цікаві факти, що стосуються цього океану.

 • Небо та хмари

  Цікаві факти про повітря

  Повітря, воно оточує нас з усіх боків, але чи багато ми знаємо про нього, крім того, що в ньому міститься необхідний для нас кисень? Існує чимало цікавих фактів про повітря, деякі з них ми розглянемо:

 • Цікаві факти про риб

  15 цікавих фактів про риб

  Факт про риб №1: Мільйони і мільйони. Найплодовитішою істотою на планеті без сумніву можна назвати самку тріски. За один шлюбний сезон вона може відкласти більше 6 млн. ікринок! Іноді в день вона відкладає кілька сотень тисяч ікринок, але виживає з них зовсім небагато. Справа в тому, що ікру і мальків поїдають різні мешканці моря. Тому…

 • Старий кричить на вухо підлітку

  Цікаві факти про підлітків

  Ці факти будуть корисні не тільки самим підліткам, а й їхнім батькам, родичам і людям, які цікавляться проблемами поколінь у сучасному світі:

 • Дмитро Менделєєв

  Цікаві факти про Менделєєва

  Ім’я Дмитра Івановича Менделєєва відомо кожному, завдяки сторінкам шкільних підручників з хімії, і його найважливіше відкриття таблиці хімічних елементів відноситься до загальновідомих фактів, але що ж ще варто дізнатися про видатного російського вченого? Ось деякі цікаві факти про Менделєєва.

 • Лицарі на конях

  Цікаві факти про лицарів

  Зараз часто згадують про доблесних лицарів, шкодуючи, що їх часи давно пройшли, а що ми взагалі знаємо про них, крім того, що вони билися у війнах і на лицарських турнірах, носили зброю і підкорювали серця шляхетних дам? Ось декілька цікавих фактів про лицарів.

 • Шекспір

  Цікаві факти про Шекспіра

  Життя великого драматурга Вільяма Шекспіра завжди було оповите якоюсь таємницею, але можна з упевненістю сказати, що збереглася невелика кількість цікавих фактів та інформації про життя Шекспіра.

 • Уельс

  Цікаві факти про Уельс

  Уельс входить до складу Сполученого Королівства Великобританії і є однією з 4-х основних адміністративно-політичних частин. Розташовується в південно-західній частині Великобританії і омивається відразу трьома морями, а також межує з Англією. Біля Уельсу розташовано багато островів, але найбільший з них Англси. Фонова частина державного прапора Уельсу представлена ​​зеленим і білим кольорами, а поверх них знаходиться червоний…

 • Мяч

  Цікаві факти про футбол

  Можливо, побачивши заголовок цієї статті, дівчата здивовано знизять плечима: “Футбол?!” Однак, дівчата цікавляться не тільки новинками моди і косметики. Жіночого інтересу до спорту ніхто не відміняв, тому всім представницям прекрасної статі ми пропонуємо огляд найбільш цікавих фактів про футбол. У Манчестері є музей футболу. Там можна побачити короткі фільми про гравців, уривки матчів з минулого…

Реклама