Флорентійський футбол
Екстрим, Спорт

Флорентійський футбол

0

Одна з найдавніших різновидів футболу, головним принципом якого є відсутність правил, принаймні, таких, що роблять його менш видовищним. Calcio Fiorentino, або флорентійський футбол – це адреналін, тестостерон, кров, піт і сльози; можливо, це сама чоловіча гра на світі – навіть хокей і регбі на її фоні здається надто регламентованими і стриманими. Звичайно, якісь правила все ж є. З XVI століття на площі Санта Кроче у центрі Флоренції засипають піском прямокутник розміром 100 на 50 метрів і випускають туди юрбу (2 команди по 27 чоловік) роздягнених по пояс і досить-розгніваних чоловіків. Їм забороняють бити один одного ногами в голову, а також зненацька, кидають футбольний м’яч – і дивляться, чи зацікавить він когось протягом 50 хвилин ігрового часу.

Незважаючи на назву, у флорентійському футболі куди більше змішаних єдиноборств, ніж власне футболу – мало того, м’яч потрібно закидати в якусь подобу кошика, що розташований в метрі від землі, і робити це можна руками. Втім, рахунок команди зазвичай відкривають ближче до кінця матчу, а до того без зайвих прелюдій приймаються з’ясовувати, хто крутіший. Противники сходяться стінка на стінку і не заспокоюються, доки добре не відлупашать один одного. Дивитися на це приходить все місто, а брати участь рвуться навіть ті люди, яким за статусом це не положено – скажімо, років триста тому на поле цілком міг вийти сам Папа Римський.

У якийсь момент гра стала занадто жорстокою. Чотири команди (червона, синя, зелена і біла), історично представляють чотири старих квартали Флоренції, прийнялися набирати боксерів і борців, серед яких вистачало відсиділих кримінальників. В результаті гравці не раз ламали руки і ноги, втрачали свідомість і, в кінцевому рахунку, втрачали глядачів. Тоді й сталася єдина в історії гри зміна правил, яка зупинила побиття. Тепер у флорентійському футболі немає насильства заради насильства, а для додання належного антуражу перед матчами, що проходять раз на рік на третьому тижні червня, в місті влаштовують грандіозний парад, учасники якого надягають традиційні костюми. Взяти участь у грі практично неможливо, але от стати близьким очевидцем всієї церемонії і матчу – цілком реально.

Схожі цікавинки:

Залишити коментар

Ваш email не буде публікуватися. Обов'язкові поля позначені *. *

Це цікаво

 • Спортивний спорт

  Цікаві факти про спорт

  Захоплюєтеся спортом? Правильно, адже спорт – це життя і здоров’я! Ну а ми пропонуємо Вам познайомитися з деякими цікавими фактами про спорт!

 • Стародавня Греція

  Цікаві факти про Стародавню Грецію

  Стародавня Греція – це унікальна цивілізація, оповита таємницями, давніми легендами та міфами. Історія Стародавньої Греції сповнена цікавих фактів, з деякими з них можна зіткнутися в повсякденному житті, а з іншими в процесі вивчення історії давньогрецької цивілізації. Варто зазначити, що Греція формувалася близько 4-х століть, а саме, з 1100 до 700р. до н.е. Однак, для виходу…

 • Атлантичний океан

  Цікаві факти про Атлантичний океан

  Атлантичний океан був утворений досить давно, близько 200 млн років тому. До цього часу Америка, Європа і Антарктида з Африкою складали практично єдине ціле, з невеликим поділом. За останні 40 млн років відбувається активне переформування Атлантичного океану, тому рельєф і дно формуються по-новому, змінюючись щороку. Існують й інші цікаві факти, що стосуються цього океану.

 • Небо та хмари

  Цікаві факти про повітря

  Повітря, воно оточує нас з усіх боків, але чи багато ми знаємо про нього, крім того, що в ньому міститься необхідний для нас кисень? Існує чимало цікавих фактів про повітря, деякі з них ми розглянемо:

 • Цікаві факти про риб

  15 цікавих фактів про риб

  Факт про риб №1: Мільйони і мільйони. Найплодовитішою істотою на планеті без сумніву можна назвати самку тріски. За один шлюбний сезон вона може відкласти більше 6 млн. ікринок! Іноді в день вона відкладає кілька сотень тисяч ікринок, але виживає з них зовсім небагато. Справа в тому, що ікру і мальків поїдають різні мешканці моря. Тому…

 • Старий кричить на вухо підлітку

  Цікаві факти про підлітків

  Ці факти будуть корисні не тільки самим підліткам, а й їхнім батькам, родичам і людям, які цікавляться проблемами поколінь у сучасному світі:

 • Дмитро Менделєєв

  Цікаві факти про Менделєєва

  Ім’я Дмитра Івановича Менделєєва відомо кожному, завдяки сторінкам шкільних підручників з хімії, і його найважливіше відкриття таблиці хімічних елементів відноситься до загальновідомих фактів, але що ж ще варто дізнатися про видатного російського вченого? Ось деякі цікаві факти про Менделєєва.

 • Лицарі на конях

  Цікаві факти про лицарів

  Зараз часто згадують про доблесних лицарів, шкодуючи, що їх часи давно пройшли, а що ми взагалі знаємо про них, крім того, що вони билися у війнах і на лицарських турнірах, носили зброю і підкорювали серця шляхетних дам? Ось декілька цікавих фактів про лицарів.

 • Шекспір

  Цікаві факти про Шекспіра

  Життя великого драматурга Вільяма Шекспіра завжди було оповите якоюсь таємницею, але можна з упевненістю сказати, що збереглася невелика кількість цікавих фактів та інформації про життя Шекспіра.

 • Уельс

  Цікаві факти про Уельс

  Уельс входить до складу Сполученого Королівства Великобританії і є однією з 4-х основних адміністративно-політичних частин. Розташовується в південно-західній частині Великобританії і омивається відразу трьома морями, а також межує з Англією. Біля Уельсу розташовано багато островів, але найбільший з них Англси. Фонова частина державного прапора Уельсу представлена ​​зеленим і білим кольорами, а поверх них знаходиться червоний…

 • Мяч

  Цікаві факти про футбол

  Можливо, побачивши заголовок цієї статті, дівчата здивовано знизять плечима: “Футбол?!” Однак, дівчата цікавляться не тільки новинками моди і косметики. Жіночого інтересу до спорту ніхто не відміняв, тому всім представницям прекрасної статі ми пропонуємо огляд найбільш цікавих фактів про футбол. У Манчестері є музей футболу. Там можна побачити короткі фільми про гравців, уривки матчів з минулого…

Реклама