Медицина

Ферменти організму – невидимі супер регулятори життєво важливих процесів

0

Порахувати кількість процесів, що відбуваються в людському тілі, не так просто. І кожен з цих процесів вимагає втручання «суперрегуляторов», які його контролюють, встановлюють порядок виконання і прискорюють процеси. Кожен з тисяч таких суперрегуляторов (ферментів організму людини) виконує свою функцію: допомагає у реплікації ДНК, перетравленні їжі, складати ланцюги з простих молекул і т. д. Ферменти організму підтримують порядок всередині кожної живої істоти, в тому числі людини.

Ферменти організму людини – навіщо вони нам потрібні?

Ферменти організму виробляються мітохондріями, розташованими в кожній клітці. Більшою мірою вони складаються з білків, в іншому ж їх складають вітаміни і вітаміноподібні речовини. Якби ферментів не існувало, організм не міг би функціонувати або ж його функції сповільнилися б практично до повної зупинки. У будь-якому з цих випадків ми б просто померли в результаті нездатності дихати або перетравлювати їжу.

Основною функцією ферментів організму є запуск, припинення та прискорення різноманітних хімічних реакцій в організмі. По мірі виконання клітинами своїх функцій хімічні речовини, що знаходяться в них, вступають в хімічні реакції, для перебігу яких необхідні високі температури. Однак такі температури небезпечні для клітин і навіть можуть зруйнувати їх.

Ферменти організму, які самі не вступають в хімічні реакції, ініціюють і прискорюють хімічні реакції без необхідності виникнення високих температур. Наприклад, фермент, який допомагає крові очиститися від вуглекислого газу, що дозволяє нам не задихнутися. Карбоангідраза (так називається цей фермент організму) прискорює процес виведення вуглекислого газу в 10 мільйонів разів за 1 хвилину 36 мільйонів молекул відбуваються зміни, що запускаються карбоангідразою).

У чому секрет злагодженої роботи ферментів організму?

Ферменти організму максимально прискорюють реакції і в той же час вкрай економно використовують енергію, яку вони отримують з організму і поживних речовин. У даний момент ферменти зайняті контролем реакцій, що відбуваються у Вашому тілі, і їх прискоренням для забезпечення життєдіяльності клітин.

Як ферменти «знають», коли саме потрібно втручатися в реакції і безпомилково визначати потребу в прискоренні тієї чи іншої реакції, не зрозуміло. Приміром, незважаючи на те, що багато ферментів організму ефективні в нейтральній рідинному середовищі, ферменти, які беруть участь у розщепленні їжі, можуть працювати виключно в кислотному середовищі.

Чому ферменти організму можуть ініціювати лише певні реакції?

Всі ферменти організму сумісні з речовинами, на які вони впливають. Ферменти зв’язуються з сумісним речовиною, вони підходять до нього, як ключ до замка. Вони ніби вичікують, коли з’явиться їх «друга половинка». Всі ферменти знаходяться на своїх місцях, мають специфічну конструкцію і властивості, більш того, вони примудряються уникати умов, у яких втрачають свою ефективність.

У відсутності факторів перешкоджають ферменти запускають і прискорюють реакції в організмі. Це призводить, наприклад, до надмірного вироблення конкретного білка або до порушення балансу всередині клітини. Таким чином, клітина регулює активність ферментів. Для цього вона посилає речовина, схоже з тим, з яким фермент зазвичай пов’язується, таким чином запобігаючи непотрібну ферментну активність на певний період часу. Такий процес називається конкурентним інгібуванням (гальмуванням).

Клітка ніби проводить інвентаризацію запасів, визначаючи, яких речовин їй не вистачає, а від яких потрібно позбутися.

Вироблення клітиною речовин для відволікання уваги ферментів організму і її здатність відправляти такі речовини в потрібний момент – відмінний спосіб запобігання надмірного та несвоєчасного виробництва зайвих речовин. Такі клітинні механізми просто вражають!

Схожі цікавинки:

Залишити коментар

Ваш email не буде публікуватися. Обов'язкові поля позначені *. *

Це цікаво

 • Коти з зірками та місяцем на шерсті

  Найдивніші хобі людства

  Захоплення сучасної людини – невід’ємна частина дозвілля. Хоббі допомагають жити яскравим і цікавим життям, не дають нудьгувати або лінуватися, але часом дивують своїм дивацтвом і навіть переходять кордони загальноприйнятих стандартів.

 • Стародавня Греція

  Цікаві факти про Стародавню Грецію

  Стародавня Греція – це унікальна цивілізація, оповита таємницями, давніми легендами та міфами. Історія Стародавньої Греції сповнена цікавих фактів, з деякими з них можна зіткнутися в повсякденному житті, а з іншими в процесі вивчення історії давньогрецької цивілізації. Варто зазначити, що Греція формувалася близько 4-х століть, а саме, з 1100 до 700р. до н.е. Однак, для виходу…

 • Атлантичний океан

  Цікаві факти про Атлантичний океан

  Атлантичний океан був утворений досить давно, близько 200 млн років тому. До цього часу Америка, Європа і Антарктида з Африкою складали практично єдине ціле, з невеликим поділом. За останні 40 млн років відбувається активне переформування Атлантичного океану, тому рельєф і дно формуються по-новому, змінюючись щороку. Існують й інші цікаві факти, що стосуються цього океану.

 • Небо та хмари

  Цікаві факти про повітря

  Повітря, воно оточує нас з усіх боків, але чи багато ми знаємо про нього, крім того, що в ньому міститься необхідний для нас кисень? Існує чимало цікавих фактів про повітря, деякі з них ми розглянемо:

 • Цікаві факти про риб

  15 цікавих фактів про риб

  Факт про риб №1: Мільйони і мільйони. Найплодовитішою істотою на планеті без сумніву можна назвати самку тріски. За один шлюбний сезон вона може відкласти більше 6 млн. ікринок! Іноді в день вона відкладає кілька сотень тисяч ікринок, але виживає з них зовсім небагато. Справа в тому, що ікру і мальків поїдають різні мешканці моря. Тому…

 • Старий кричить на вухо підлітку

  Цікаві факти про підлітків

  Ці факти будуть корисні не тільки самим підліткам, а й їхнім батькам, родичам і людям, які цікавляться проблемами поколінь у сучасному світі:

 • Дмитро Менделєєв

  Цікаві факти про Менделєєва

  Ім’я Дмитра Івановича Менделєєва відомо кожному, завдяки сторінкам шкільних підручників з хімії, і його найважливіше відкриття таблиці хімічних елементів відноситься до загальновідомих фактів, але що ж ще варто дізнатися про видатного російського вченого? Ось деякі цікаві факти про Менделєєва.

 • Лицарі на конях

  Цікаві факти про лицарів

  Зараз часто згадують про доблесних лицарів, шкодуючи, що їх часи давно пройшли, а що ми взагалі знаємо про них, крім того, що вони билися у війнах і на лицарських турнірах, носили зброю і підкорювали серця шляхетних дам? Ось декілька цікавих фактів про лицарів.

 • Шекспір

  Цікаві факти про Шекспіра

  Життя великого драматурга Вільяма Шекспіра завжди було оповите якоюсь таємницею, але можна з упевненістю сказати, що збереглася невелика кількість цікавих фактів та інформації про життя Шекспіра.

 • Уельс

  Цікаві факти про Уельс

  Уельс входить до складу Сполученого Королівства Великобританії і є однією з 4-х основних адміністративно-політичних частин. Розташовується в південно-західній частині Великобританії і омивається відразу трьома морями, а також межує з Англією. Біля Уельсу розташовано багато островів, але найбільший з них Англси. Фонова частина державного прапора Уельсу представлена ​​зеленим і білим кольорами, а поверх них знаходиться червоний…

 • Мяч

  Цікаві факти про футбол

  Можливо, побачивши заголовок цієї статті, дівчата здивовано знизять плечима: “Футбол?!” Однак, дівчата цікавляться не тільки новинками моди і косметики. Жіночого інтересу до спорту ніхто не відміняв, тому всім представницям прекрасної статі ми пропонуємо огляд найбільш цікавих фактів про футбол. У Манчестері є музей футболу. Там можна побачити короткі фільми про гравців, уривки матчів з минулого…

Реклама