Медицина

Топ-7 цікавих фактів про генетичної схильності

0

Особистість формується як з урахуванням рис характеру, успадкованих від батьків, так і у відповідності з навколишнім середовищем. До сьогодні тривають суперечки на тему того, який з цих факторів відіграє велику роль. Одні твердо упевнені, то за допомогою правильного виховання можна виправити будь-які вроджені вади, інші ж упевнені в тому, що завжди визначається спадковістю, який в результаті сформується особистість. У статті ми розповімо про те, яку важливу роль в наших звичках і уподобаннях зіграла спадковість.

Як спадковість впливає на формування особистості

 • Водіння автомобіля

Водіння автомобіля – не така вже й складна задача – всього-то потрібно вивчити певну кількість правил дорожнього руху і трохи попрактикуватися. Але все ж деяким людям ніяк не вдається впоратися з цим завданням, незважаючи на щире бажання водити автомобіль. Одне цікаве дослідження допомогло пояснити цей феномен. Виявляється, існує спеціальна ланцюжок генів, яка здатна безпосередньо впливати на пам’ять, орієнтацію в просторі і швидкість реакції. З’ясувалося, що 30% населення земної кулі краще навіть не замислюватися про те, щоб сідати за кермо.

 • Схильність до шкідливих звичок

Такі згубні пристрасті як алкоголізм, наркоманія і куріння – не тільки соціальні проблеми, але й медичні. Генетична схильність – вирішальний фактор у розвитку залежностей. Ймовірність того, що людина пристрастится до куріння, на 70 % диктується генетичними особливостями.

 • Лінь

Як виявилося, існує навіть генетична схильність до ліні. Бажання цілий день нічим не займатися, крім як валятися в ліжку перед телевізором, також обумовлена спадковим чинником, стверджують вчені.

 • Любов до подорожей

Існує 2 категорії людей. Перші не можуть постійно залишатися на тому ж місці, їх ваблять далекі країни, і вони не можуть уявити свого життя без частих поїздок в нові місця. Інші ж абсолютно спокійно ставляться до подорожей і цілком комфортно себе почувають, якщо таких не передбачається найближчим часом. Насправді постійно тягне в дорогу не по причині надмірного романтизму або захоплення пригодницькими книгами, всьому виною ген DRD4-7R, наявністю якого обумовлена схильність до зміни місць. Генетична схильність до подорожей зустрічається лише у 20% людей.

 • Музичні смаки

Генетична схильність є вирішальним чинником і у виборі музики. У 2009 році компанією Nokia проводилося велике дослідження, головним завданням якого було з’ясувати, яку роль відіграє спадковість у формуванні музичних смаків.

У рамках експерименту вченими було опитано 4000 пар близнюків. З’ясувалося, що чим молодша людина, тим більш відчутний вплив на формування його музичних уподобань надає генетика. Але коли людина дорослішає, ця залежність все більше слабшає і приблизно до 50 років вирішальним фактором стає виключно навколишнє середовище.

 • Фобії

Вважається, що фобії можуть розвиватися лише внаслідок негативного життєвого досвіду, який і призводить до появи ірраціонального страху різних явищ або предметів. Цю точку зору спростували вчені з Медичної школи університету Еморі, заявивши, що фобії передаються з покоління в покоління. Дослідники прищепили мишам страх перед вишнею з допомогою ударів струму. Потомство мишей з нав’язаною фобією також боялося цю ягоду.

 • Вибір партнера

Це досить сумно, але навіть в любовних відносинах найважливішу роль відіграє генетична схильність. Коли людина вибирає постійного сексуального партнера, вирішальних факторів при виборі зовсім не є колір очей, гарна фігура або загальні інтереси. Вся справа в сімействі генів під назвою ГКГ (головний комплекс гістосумісності). Результати численних досліджень свідчать про те, що жінки прагнуть вибирати партнера з таким ГКГ, який буде максимально відрізняться від їх власного. Таким чином, з’являється більше шансів для зачаття здорового потомства.

Схожі цікавинки:

Залишити коментар

Ваш email не буде публікуватися. Обов'язкові поля позначені *. *

Це цікаво

 • Офіс-вертоліт за $ 15 млн

  Офіс-вертоліт за $ 15 млн для самих конфіденційних переговорів

  Американський виробник вертольотів випустив повітряне судно нового класу. Тепер бізнесмени, бажаючи сховатися від сторонніх очей, можуть провести переговори або ділову зустріч під хмарами на борту комфортабельного вертольота-офісу. Ситуація, коли з яких-небудь причин зустріч в офісі не може відбутися, не рідкість. Пробки, різко змінилися плани, термінові справи. Виробник вертольотів компанія Textron готова надати бізнесменам принципово нове…

 • Стародавня Греція

  Цікаві факти про Стародавню Грецію

  Стародавня Греція – це унікальна цивілізація, оповита таємницями, давніми легендами та міфами. Історія Стародавньої Греції сповнена цікавих фактів, з деякими з них можна зіткнутися в повсякденному житті, а з іншими в процесі вивчення історії давньогрецької цивілізації. Варто зазначити, що Греція формувалася близько 4-х століть, а саме, з 1100 до 700р. до н.е. Однак, для виходу…

 • Атлантичний океан

  Цікаві факти про Атлантичний океан

  Атлантичний океан був утворений досить давно, близько 200 млн років тому. До цього часу Америка, Європа і Антарктида з Африкою складали практично єдине ціле, з невеликим поділом. За останні 40 млн років відбувається активне переформування Атлантичного океану, тому рельєф і дно формуються по-новому, змінюючись щороку. Існують й інші цікаві факти, що стосуються цього океану.

 • Небо та хмари

  Цікаві факти про повітря

  Повітря, воно оточує нас з усіх боків, але чи багато ми знаємо про нього, крім того, що в ньому міститься необхідний для нас кисень? Існує чимало цікавих фактів про повітря, деякі з них ми розглянемо:

 • Цікаві факти про риб

  15 цікавих фактів про риб

  Факт про риб №1: Мільйони і мільйони. Найплодовитішою істотою на планеті без сумніву можна назвати самку тріски. За один шлюбний сезон вона може відкласти більше 6 млн. ікринок! Іноді в день вона відкладає кілька сотень тисяч ікринок, але виживає з них зовсім небагато. Справа в тому, що ікру і мальків поїдають різні мешканці моря. Тому…

 • Старий кричить на вухо підлітку

  Цікаві факти про підлітків

  Ці факти будуть корисні не тільки самим підліткам, а й їхнім батькам, родичам і людям, які цікавляться проблемами поколінь у сучасному світі:

 • Дмитро Менделєєв

  Цікаві факти про Менделєєва

  Ім’я Дмитра Івановича Менделєєва відомо кожному, завдяки сторінкам шкільних підручників з хімії, і його найважливіше відкриття таблиці хімічних елементів відноситься до загальновідомих фактів, але що ж ще варто дізнатися про видатного російського вченого? Ось деякі цікаві факти про Менделєєва.

 • Лицарі на конях

  Цікаві факти про лицарів

  Зараз часто згадують про доблесних лицарів, шкодуючи, що їх часи давно пройшли, а що ми взагалі знаємо про них, крім того, що вони билися у війнах і на лицарських турнірах, носили зброю і підкорювали серця шляхетних дам? Ось декілька цікавих фактів про лицарів.

 • Шекспір

  Цікаві факти про Шекспіра

  Життя великого драматурга Вільяма Шекспіра завжди було оповите якоюсь таємницею, але можна з упевненістю сказати, що збереглася невелика кількість цікавих фактів та інформації про життя Шекспіра.

 • Уельс

  Цікаві факти про Уельс

  Уельс входить до складу Сполученого Королівства Великобританії і є однією з 4-х основних адміністративно-політичних частин. Розташовується в південно-західній частині Великобританії і омивається відразу трьома морями, а також межує з Англією. Біля Уельсу розташовано багато островів, але найбільший з них Англси. Фонова частина державного прапора Уельсу представлена ​​зеленим і білим кольорами, а поверх них знаходиться червоний…

 • Мяч

  Цікаві факти про футбол

  Можливо, побачивши заголовок цієї статті, дівчата здивовано знизять плечима: “Футбол?!” Однак, дівчата цікавляться не тільки новинками моди і косметики. Жіночого інтересу до спорту ніхто не відміняв, тому всім представницям прекрасної статі ми пропонуємо огляд найбільш цікавих фактів про футбол. У Манчестері є музей футболу. Там можна побачити короткі фільми про гравців, уривки матчів з минулого…

Реклама