Інше

ТОП 10 відповідей на самі дивні питання

0

Існують такі питання, які криються десь на задвірках нашої свідомості все життя, але у нас немає на них відповіді. Ви можете задаватися питанням, чому щось будується саме таким способом, чому саме ця річ знаходиться в цьому місці або як ваше тіло щось робить. Тим не менш, ви не знаходите відповідей на ці питання, хоча знаєте, що вони повинні бути.
Тут ви знайдете 10 питань, якими люди задаються кожен день, і на які ви нарешті отримаєте прості відповіді.

1. Чому в літаках є попільнички, раз курити заборонено?
Попільнички є не тільки в старих моделях, але і абсолютно нові повітряні судна оснащені ними. Навіщо?..
Відповідь в тому, що навіть незважаючи на те, що куріння суворо заборонено і в літаку встановлена пожежна сигналізація, деякі люди все одно будуть палити. І вже краще надати хулігану попільничку, ніж дозволити йому спалити літак. В авіації ризик неприпустимий.

2. Навіщо в книгах порожні сторінки?
Багато книги часто видаються з однією-двома чистими сторінками, іноді навіть більше. Це наслідок процесу друку. Сторінки для книг зазвичай друкуються на дуже великих аркушах паперу, а не на окремих форматних листах. Верстати складають і ріжуть папір на сторінки, але твір цілком може не ділитися точно на вісім, звідси поява порожніх сторінок.

3. Чому люди чхають, коли дивляться на яскраве світло?
Найчастіше чхання є наслідком подразнення слизової оболонки носа. Однак у випадку так званого «світлового чхального рефлексу» чих відбувається просто при погляді безпосередньо на джерело світла.
По всій видимості, світловий чхальний рефлекс — це «глюк», результат перетину нервів в мозку. Зоровий нерв, що сприймає світло, розташований поруч з трійчастим нервом, що відповідає за чхання. Коли зоровий нерв відправляє електричні імпульси в мозок, сигнал зачіпає трійчастий нерв, змушуючи мозок вважати, що ніс був роздратований, і потрібно терміново чхнути.

4. Чому волосся сивіє?
Волосся отримують свій натуральний колір завдяки пігментних клітин під назвою меланоцити. Меланоцити виробляють хімічні речовини, які передають чорний, темно-коричневий, червоний і жовтий меланін клітин, що створює головний інгредієнт волосся — кератин. Коли люди старіють, меланоцити руйнуються, з-за чого кератин отримує менше пігменту — з-за цього волосся набувають сірий колір. Зрештою, клітини перестають функціонувати, і волосся більше не отримують пігмент, стаючи зовсім білими.

5. Навіщо при вході в магазин вас обдувають повітрям?
Досить часто при вході в магазин або торговий центр покупців зустрічає струмінь повітря. Це — «повітряний бар’єр», який підтримує одну температуру в будівлі, запобігаючи проникнення і випуск повітря. Це особливо корисно, якщо двері доводиться тримати відкритими всі час. Також повітряний бар’єр відмінно допомагає проти проникнення комах і сміття з входу в будівлю, завдяки турбулентності.

6. Що викликає «метеликів в животі»?
Почуття трепету в кишечнику викликається сильними емоціями, такими як страх, переживання, збудження. Це відчуття виникає завдяки так званій «кишково-мозкової осі». Мозок інтерпретує такі емоції як стрес, і відповідає на нього, виробляючи адреналін, щоб допомогти вам впоратися із загрозою або втекти від неї. Адреналін викликає приплив крові до серця і м’язів, а оскільки кількість крові в тілі людини обмежений, її відтік від інших органів, наприклад, кишечнику, призводить до того самого «почуттю метеликів»

7. Чому спирт щипає?
Коли спирт потрапляє на поріз, він впливає прямо на рецептори VR1 в шкірі, які відповідають за сприйняття спека. Зазвичай вони активуються при високих температурах, але спирт знижує їх поріг чутливості до температури тіла. Рецепторам «здається», що тіло горить, і вони передають больовий сигнал в мозок, незважаючи на те, що шкіра не була пошкоджена.

8. Чому після чищення зубів їжа здається суперечною?
Виною тому піноутворювач, що використовується у більшості зубних паст. Лаурилсульфат натрію послаблює смакові рецептори, що відповідають за сприйняття солодкого смаку.
Крім того, лаурилсульфат натрію руйнує фосфоліпіди, які зазвичай знижують відчуття гіркоти. Тому все солодке, що ви з’їсте після чищення зубів, не здасться солодким, а все гірке буде гірким подвійно.

9. Чому небо блакитне?
Білий світло від Сонця потрапляє на молекули кисню й азоту, які складають більшу частину атмосфери Землі, і розсіюється, створюючи кольору. Однак оскільки довжина хвилі синього кольору коротше інших, цей колір розсіюється сильніше.
Цей ефект також пояснює, звідки на небі беруться інші кольори. Ближче до обрію небо стає набагато блідіше, тому що світло проходить через більшу кількість повітря і розсіюється більш інтенсивно, змішуючись з іншими квітами і втрачаючи свій синій відтінок.

10. Чому так важко запам’ятати сни?
Умови, в яких знаходиться мозок під час фази швидкого сну, коли найчастіше сняться сни, не дозволяють перенести їх в довготривалу пам’ять. Тут також відіграє роль відсутність гормону норадреналіну: цей гормон грає важливу роль для пам’яті, але не проводиться під час сну. Так і гіпокамп — «пристрій» мозку, що відповідає за пам’ять, уві сні зайнятий вирішує інші завдання. Ми не пам’ятаємо сни просто тому що механізм запам’ятовування вимикається.

Схожі цікавинки:

Залишити коментар

Ваш email не буде публікуватися. Обов'язкові поля позначені *. *

Це цікаво

 • Вплив звуків на сон: негативний – обмежити, сприятливий – посилити

  На якість сну і характер сновидінь людини впливають такі фактори: температура, запахи, світло, фізична зручність і звуки. Спите Ви вночі чуйно або міцно – не має значення, оскільки будь-які звуки можуть вплинути на Ваш сон і, відповідно, здоров’я. Вплив звуків на сон може бути як сприятливим, так і несприятливим – характер впливу обумовлює тип шуму,…

 • Стародавня Греція

  Цікаві факти про Стародавню Грецію

  Стародавня Греція – це унікальна цивілізація, оповита таємницями, давніми легендами та міфами. Історія Стародавньої Греції сповнена цікавих фактів, з деякими з них можна зіткнутися в повсякденному житті, а з іншими в процесі вивчення історії давньогрецької цивілізації. Варто зазначити, що Греція формувалася близько 4-х століть, а саме, з 1100 до 700р. до н.е. Однак, для виходу…

 • Атлантичний океан

  Цікаві факти про Атлантичний океан

  Атлантичний океан був утворений досить давно, близько 200 млн років тому. До цього часу Америка, Європа і Антарктида з Африкою складали практично єдине ціле, з невеликим поділом. За останні 40 млн років відбувається активне переформування Атлантичного океану, тому рельєф і дно формуються по-новому, змінюючись щороку. Існують й інші цікаві факти, що стосуються цього океану.

 • Небо та хмари

  Цікаві факти про повітря

  Повітря, воно оточує нас з усіх боків, але чи багато ми знаємо про нього, крім того, що в ньому міститься необхідний для нас кисень? Існує чимало цікавих фактів про повітря, деякі з них ми розглянемо:

 • Цікаві факти про риб

  15 цікавих фактів про риб

  Факт про риб №1: Мільйони і мільйони. Найплодовитішою істотою на планеті без сумніву можна назвати самку тріски. За один шлюбний сезон вона може відкласти більше 6 млн. ікринок! Іноді в день вона відкладає кілька сотень тисяч ікринок, але виживає з них зовсім небагато. Справа в тому, що ікру і мальків поїдають різні мешканці моря. Тому…

 • Старий кричить на вухо підлітку

  Цікаві факти про підлітків

  Ці факти будуть корисні не тільки самим підліткам, а й їхнім батькам, родичам і людям, які цікавляться проблемами поколінь у сучасному світі:

 • Дмитро Менделєєв

  Цікаві факти про Менделєєва

  Ім’я Дмитра Івановича Менделєєва відомо кожному, завдяки сторінкам шкільних підручників з хімії, і його найважливіше відкриття таблиці хімічних елементів відноситься до загальновідомих фактів, але що ж ще варто дізнатися про видатного російського вченого? Ось деякі цікаві факти про Менделєєва.

 • Лицарі на конях

  Цікаві факти про лицарів

  Зараз часто згадують про доблесних лицарів, шкодуючи, що їх часи давно пройшли, а що ми взагалі знаємо про них, крім того, що вони билися у війнах і на лицарських турнірах, носили зброю і підкорювали серця шляхетних дам? Ось декілька цікавих фактів про лицарів.

 • Шекспір

  Цікаві факти про Шекспіра

  Життя великого драматурга Вільяма Шекспіра завжди було оповите якоюсь таємницею, але можна з упевненістю сказати, що збереглася невелика кількість цікавих фактів та інформації про життя Шекспіра.

 • Уельс

  Цікаві факти про Уельс

  Уельс входить до складу Сполученого Королівства Великобританії і є однією з 4-х основних адміністративно-політичних частин. Розташовується в південно-західній частині Великобританії і омивається відразу трьома морями, а також межує з Англією. Біля Уельсу розташовано багато островів, але найбільший з них Англси. Фонова частина державного прапора Уельсу представлена ​​зеленим і білим кольорами, а поверх них знаходиться червоний…

 • Мяч

  Цікаві факти про футбол

  Можливо, побачивши заголовок цієї статті, дівчата здивовано знизять плечима: “Футбол?!” Однак, дівчата цікавляться не тільки новинками моди і косметики. Жіночого інтересу до спорту ніхто не відміняв, тому всім представницям прекрасної статі ми пропонуємо огляд найбільш цікавих фактів про футбол. У Манчестері є музей футболу. Там можна побачити короткі фільми про гравців, уривки матчів з минулого…

Реклама