Зірка в лобі
Психологія

Те, що ви не знали про вашу інтуїцію

0

Всі про неї говорять, але мало хто нею володіє, як думаєте, про що це? Про інтуїцію! Часто інтуїцію порівнюють з надприродними здібностями, наддаром, вчені розуміють інтуїцію як нелогічне пізнання. Що ж насправді являє собою інтуїція, як і де вона може проявитися, що ви можете зробити для її розвитку?

Слово «інтуїція» в латинській мові має дослівне значення «пильне вглядання», на відміну від послідовної логіки, інтуїтивне рішення подібне до спалаху. Сучасні вчені, досліджуючи феномен інтуїції, використовують термін «інсайт», що в перекладі означає «осяяння», і найчастіше схиляються до сфери несвідомого, яку досліджував ще Фрейд. За статистичними даними, отриманими в результаті досліджень, тільки 4% людей мають сильну інтуїцію, і використовують її свідомо, а от 20% – згадують про внутрішній голосі зрідка. Найкраще інтуїція розвинена у людей мистецтва – художників, акторів, музикантів, письменників. Серед підвидів інтуїції, творче осяяння досліджено найкраще. У деяких людей інтуїція виявляється особливо яскраво в певні моменти, найчастіше пов’язані з небезпекою. Найбільшою сприйнятливістю володіють матері маленьких дітей і закохані.

Історія зберігає безліч прикладів яскравої інтуїтивної здатності у таких геніїв, як Моцарт, Леонардо да Вінчі, Бах, Ньютон, Ейнштейн та інші. До речі у більшості відомих особистостей, що володіли розвиненою інтуїцією, вчені знайшли одну важливу подібність – всі вони вели щоденники, писали або починали створювати мемуари, вели ретельний самоаналіз, а, можливо, вони просто передчували славу?
Для того, щоб навчитися чути власну інтуїцію, потрібно частіше відключати логічне мислення, більше використовувати асоціативні пізнання, почуття. Психологи, наприклад, виділяють три стадії інтуїтивного знання, що ведуть до розвитку так званого шостого почуття: спочатку це фіксування на завданні або рішення, численне обдумування і осмислення, потім – відключення від проблеми, стадія очікування, і нарешті, перемикання на зовсім іншу сферу або задачу , після чого рішення прийде саме собою, на інтуїтивному рівні, варто тільки повернутися до проблеми. Правда, інтуїція не завжди дає однозначні відповіді, часто вони можуть бути зашифровані в знаках, снах, почуттях, прислухайтеся до себе, і, можливо, таємниця розкриється.

Схожі цікавинки:

Залишити коментар

Ваш email не буде публікуватися. Обов'язкові поля позначені *. *

Це цікаво

 • Крокуючий білок кинезін: природний нанодвигатель

  Молекули кинезина являють собою рушійні білки, властиві не лише людині, але й іншим живим організмам. Роботу цього білка можна порівняти з працею маленької конячки, яка перевозить на собі життєво необхідний вантаж по дорогах, іменованим мікротрубочками. Робота кинезина хоч і невидима для неозброєного ока, дуже важлива для людського (як і будь-якого іншого) організму. А оскільки своїх…

 • Стародавня Греція

  Цікаві факти про Стародавню Грецію

  Стародавня Греція – це унікальна цивілізація, оповита таємницями, давніми легендами та міфами. Історія Стародавньої Греції сповнена цікавих фактів, з деякими з них можна зіткнутися в повсякденному житті, а з іншими в процесі вивчення історії давньогрецької цивілізації. Варто зазначити, що Греція формувалася близько 4-х століть, а саме, з 1100 до 700р. до н.е. Однак, для виходу…

 • Атлантичний океан

  Цікаві факти про Атлантичний океан

  Атлантичний океан був утворений досить давно, близько 200 млн років тому. До цього часу Америка, Європа і Антарктида з Африкою складали практично єдине ціле, з невеликим поділом. За останні 40 млн років відбувається активне переформування Атлантичного океану, тому рельєф і дно формуються по-новому, змінюючись щороку. Існують й інші цікаві факти, що стосуються цього океану.

 • Небо та хмари

  Цікаві факти про повітря

  Повітря, воно оточує нас з усіх боків, але чи багато ми знаємо про нього, крім того, що в ньому міститься необхідний для нас кисень? Існує чимало цікавих фактів про повітря, деякі з них ми розглянемо:

 • Цікаві факти про риб

  15 цікавих фактів про риб

  Факт про риб №1: Мільйони і мільйони. Найплодовитішою істотою на планеті без сумніву можна назвати самку тріски. За один шлюбний сезон вона може відкласти більше 6 млн. ікринок! Іноді в день вона відкладає кілька сотень тисяч ікринок, але виживає з них зовсім небагато. Справа в тому, що ікру і мальків поїдають різні мешканці моря. Тому…

 • Старий кричить на вухо підлітку

  Цікаві факти про підлітків

  Ці факти будуть корисні не тільки самим підліткам, а й їхнім батькам, родичам і людям, які цікавляться проблемами поколінь у сучасному світі:

 • Дмитро Менделєєв

  Цікаві факти про Менделєєва

  Ім’я Дмитра Івановича Менделєєва відомо кожному, завдяки сторінкам шкільних підручників з хімії, і його найважливіше відкриття таблиці хімічних елементів відноситься до загальновідомих фактів, але що ж ще варто дізнатися про видатного російського вченого? Ось деякі цікаві факти про Менделєєва.

 • Лицарі на конях

  Цікаві факти про лицарів

  Зараз часто згадують про доблесних лицарів, шкодуючи, що їх часи давно пройшли, а що ми взагалі знаємо про них, крім того, що вони билися у війнах і на лицарських турнірах, носили зброю і підкорювали серця шляхетних дам? Ось декілька цікавих фактів про лицарів.

 • Шекспір

  Цікаві факти про Шекспіра

  Життя великого драматурга Вільяма Шекспіра завжди було оповите якоюсь таємницею, але можна з упевненістю сказати, що збереглася невелика кількість цікавих фактів та інформації про життя Шекспіра.

 • Уельс

  Цікаві факти про Уельс

  Уельс входить до складу Сполученого Королівства Великобританії і є однією з 4-х основних адміністративно-політичних частин. Розташовується в південно-західній частині Великобританії і омивається відразу трьома морями, а також межує з Англією. Біля Уельсу розташовано багато островів, але найбільший з них Англси. Фонова частина державного прапора Уельсу представлена ​​зеленим і білим кольорами, а поверх них знаходиться червоний…

 • Мяч

  Цікаві факти про футбол

  Можливо, побачивши заголовок цієї статті, дівчата здивовано знизять плечима: “Футбол?!” Однак, дівчата цікавляться не тільки новинками моди і косметики. Жіночого інтересу до спорту ніхто не відміняв, тому всім представницям прекрасної статі ми пропонуємо огляд найбільш цікавих фактів про футбол. У Манчестері є музей футболу. Там можна побачити короткі фільми про гравців, уривки матчів з минулого…

Реклама