Медицина

Сучасне життя без провалів у пам’яті

0

Мабуть, кожній людині властиве щось забувати, але є певна межа, між тим, що вважається нормальним забути (купити молоко додому, забути удома ключі або передзвонити одному), а що ні (ім’я своєї матері, яка машина на стоянці твоя або дату свого народження). Багато людей плутають ослаблення концентрації та порушення пам’яті, так звані «провали». Поговоримо про це детальніше.

Приклади ситуацій не є провалами в пам’яті

 • Якщо ви забули номер телефону вашої коханої дівчини,це зовсім не означає, що у вас починає розвивається склероз. З появою ери мобільних телефонів і телефонних книжок в них, ми перестали запам’ятовувати номери і дати, тому в даному випадку, ще не привід нарікати на свою пам’ять.
 • Якщо ви поспішаєте на роботу і не пам’ятаєте, куди поклали ключі, це теж, швидше, проблема уважності, ніж пам’яті. Коли людина дуже зайнята, і у нього багато обов’язків, мозок може просто не зафіксувати автоматичні дії, особливо, якщо в цей час чоловік справляв якесь основне дію, наприклад, розмова по телефону.
 • Якщо ви доїхали додому і не помітили, як этоопять-таки питання вашої уважності або концентрації. Коли ви їдете втомлені, по дорозі від роботи до дому, подумки ви можете перебувати вже в вашій теплій ліжка чи все ще переживати свій складний робочий день. І ось ви припаркувалися у дворі свого будинку, а на заданий ким-небудь питання: «чи були пробки на дорозі?»,- ви здивовано піднімаєте брови, намагаючись пригадати, а який же був трафік…Тривожитися з приводу пам’яті в даній ситуації не варто, а ось на дорозі потрібно бути уважніше. Варто просто розслабитися і відпочити.

Це елементарні ситуації, які, можливо, відбуваються з людьми з-за розсіяності або ослаблення концентрації, що вважається, тимчасовими розладами пам’яті і, частіше всього виникають із-за інформаційної перевантаження або стресу. Але бувають випадки такого неприємного розлади, як провали пам’яті. Поговоримо про те, що може їх викликати. Причини втрати пам’яті бувають різними.

Основні причини провалів у пам’яті

1.Передозування алкоголю

Наприклад, провали в пам’яті бувають від передозування алкоголю. Якщо зловживати алкоголем, то можливі провали в пам’яті протягом короткого періоду часу, особливо якщо випити перед сном, то з ранку можна абсолютно не пам’ятати події вечора.

2.Вікові зміни

Так само, провали в пам’яті часто пов’язані з віковими змінами. Найчастіше вони відбуваються після 50 років. У людей погіршується кровообіг, і мозок не отримує звичний для нього приплив крові. Щоб вплинути на це, необхідно звернутися до невролога і прислухатися до подальших його вказівкам. Так само існує ризик розвитку хвороби Альцгеймера у людей старше 60 років. Це захворювання сприяє зниження пам’яті. Найцікавіше, що людина може пам’ятати своє далеке минуле в найдрібніших подробицях, але може не пам’ятати, що з ним відбувалося вчора, а іноді все це плутається і призводить до внутрішнього конфлікту.

3.Травми голови

Провали в пам’яті нерідко можуть відбуватися і з-за травм голови. А якщо удар був сильний, то можлива, і амнезія, внаслідок якої можуть виникати галюцинації. Тому зберігайте свою голову в будь-яких екстрених ситуаціях!

4.Цукровий діабет

Цукровий діабет теж є причиною провалів у пам’яті. Знову-таки з-за проблем з кровоносними судинами. Кров надходить у мозок в недостатній кількості. Ця хвороба може відбуватися і без очевидних симптомів, тому потрібно стежити за своїм здоров’ям і здавати кров, чтобыпроверять її на цукровий діабет.

5.Щитовидна залоза

Причиною є і щитовидна залоза. Дефіцит гормонів,зменшення кисню, що потрапляє в клітини та зниження поживних речовин в організмі, призводить до утруднення мови. Людина починає не так швидко думати і рухатися. А при відсутності гормонів, взагалі позбавляється можливості думати і запам’ятовувати.

Не завжди пам’ять справляється з тими обсягами інформації, що сучасна людина отримує в наш час. Пам’ять дає збої. Але її можна тренувати, відновлювати, попереджати появу проблеми. Уникайте стресів, відпочивайте, вчіться, стежте за своїм здоров’ям. Живіть повноцінно і будьте здорові!

Схожі цікавинки:

Залишити коментар

Ваш email не буде публікуватися. Обов'язкові поля позначені *. *

Це цікаво

 • Сноубординг

  Сноубординг

  Спортивний світ сповнений історій про те, як нікому не відомий претендент раптом став чемпіоном, але з цілим видом спорту таке траплялося не так вже й часто. У другій половині XX століття уособленням американської мрії стала історія розвитку та популяризації сноубордингу – мабуть, найпопулярнішого екстремального спорту в світі і вже точно одного з найбільш видовищних.

 • Стародавня Греція

  Цікаві факти про Стародавню Грецію

  Стародавня Греція – це унікальна цивілізація, оповита таємницями, давніми легендами та міфами. Історія Стародавньої Греції сповнена цікавих фактів, з деякими з них можна зіткнутися в повсякденному житті, а з іншими в процесі вивчення історії давньогрецької цивілізації. Варто зазначити, що Греція формувалася близько 4-х століть, а саме, з 1100 до 700р. до н.е. Однак, для виходу…

 • Атлантичний океан

  Цікаві факти про Атлантичний океан

  Атлантичний океан був утворений досить давно, близько 200 млн років тому. До цього часу Америка, Європа і Антарктида з Африкою складали практично єдине ціле, з невеликим поділом. За останні 40 млн років відбувається активне переформування Атлантичного океану, тому рельєф і дно формуються по-новому, змінюючись щороку. Існують й інші цікаві факти, що стосуються цього океану.

 • Небо та хмари

  Цікаві факти про повітря

  Повітря, воно оточує нас з усіх боків, але чи багато ми знаємо про нього, крім того, що в ньому міститься необхідний для нас кисень? Існує чимало цікавих фактів про повітря, деякі з них ми розглянемо:

 • Цікаві факти про риб

  15 цікавих фактів про риб

  Факт про риб №1: Мільйони і мільйони. Найплодовитішою істотою на планеті без сумніву можна назвати самку тріски. За один шлюбний сезон вона може відкласти більше 6 млн. ікринок! Іноді в день вона відкладає кілька сотень тисяч ікринок, але виживає з них зовсім небагато. Справа в тому, що ікру і мальків поїдають різні мешканці моря. Тому…

 • Старий кричить на вухо підлітку

  Цікаві факти про підлітків

  Ці факти будуть корисні не тільки самим підліткам, а й їхнім батькам, родичам і людям, які цікавляться проблемами поколінь у сучасному світі:

 • Дмитро Менделєєв

  Цікаві факти про Менделєєва

  Ім’я Дмитра Івановича Менделєєва відомо кожному, завдяки сторінкам шкільних підручників з хімії, і його найважливіше відкриття таблиці хімічних елементів відноситься до загальновідомих фактів, але що ж ще варто дізнатися про видатного російського вченого? Ось деякі цікаві факти про Менделєєва.

 • Лицарі на конях

  Цікаві факти про лицарів

  Зараз часто згадують про доблесних лицарів, шкодуючи, що їх часи давно пройшли, а що ми взагалі знаємо про них, крім того, що вони билися у війнах і на лицарських турнірах, носили зброю і підкорювали серця шляхетних дам? Ось декілька цікавих фактів про лицарів.

 • Шекспір

  Цікаві факти про Шекспіра

  Життя великого драматурга Вільяма Шекспіра завжди було оповите якоюсь таємницею, але можна з упевненістю сказати, що збереглася невелика кількість цікавих фактів та інформації про життя Шекспіра.

 • Уельс

  Цікаві факти про Уельс

  Уельс входить до складу Сполученого Королівства Великобританії і є однією з 4-х основних адміністративно-політичних частин. Розташовується в південно-західній частині Великобританії і омивається відразу трьома морями, а також межує з Англією. Біля Уельсу розташовано багато островів, але найбільший з них Англси. Фонова частина державного прапора Уельсу представлена ​​зеленим і білим кольорами, а поверх них знаходиться червоний…

 • Мяч

  Цікаві факти про футбол

  Можливо, побачивши заголовок цієї статті, дівчата здивовано знизять плечима: “Футбол?!” Однак, дівчата цікавляться не тільки новинками моди і косметики. Жіночого інтересу до спорту ніхто не відміняв, тому всім представницям прекрасної статі ми пропонуємо огляд найбільш цікавих фактів про футбол. У Манчестері є музей футболу. Там можна побачити короткі фільми про гравців, уривки матчів з минулого…

Реклама