Сноубординг
Екстрим, Спорт

Сноубординг

0

Спортивний світ сповнений історій про те, як нікому не відомий претендент раптом став чемпіоном, але з цілим видом спорту таке траплялося не так вже й часто. У другій половині XX століття уособленням американської мрії стала історія розвитку та популяризації сноубордингу – мабуть, найпопулярнішого екстремального спорту в світі і вже точно одного з найбільш видовищних.

У кожної історії успіху повинна бути своя легенда – для сноуборда нею стала розповідь про те, як Мічиганський інженер Шерман Поппен сколотив разом дві пари лиж, щоб зробити одну, більш стійку і маневрену. Його дружина прозвала конструкцію «snurfer» (від слів «сніг» і «серфер») – і навряд чи здивувалася б, якщо дізналася, що це слово не приживеться. І вже точно була б шокована новиною про те, що її чоловік продасть мільйон таких дощок за наступні десять років, а новий вид спорту стане самим швидкозростаючим не тільки в США, але і в усьому іншому світі. У 1965 році про сноуборді знали троє, а до початку XXI століття ним займалися вже 7 мільйонів.

Американці люблять говорити, що великі уми мислять однаково. У випадку з винаходом сноуборду все було саме так. Ідеї ​​щодо його використання і вдосконалення одночасно прийшли в голову кільком ініціативним і заповзятливим людям – власне, саме тому він і став настільки популярним. Серфер Димитрій Милович спускався зі сніжних схилів на дошці, що віддалено нагадує серф, але з окантовкою. Колишній лижник Джейк Бертон придумав сноуборду кріплення для ніг і ще десяток удосконалень. Скейтер Том Сімс адаптував для сноуборда дюжину трюків. Архітектор Марк Анолік побудував неподалік від озера Тахо перший у світі хаф-пайп – U-подібну рампу для катання. З колективних зусиль кількох людей досить швидко виріс повноцінний вид спорту.

Для розуміння суті сноубордингу важливо знати про протистояння сноуборд – лижі. З негативної реакції консервативних лижників на молодих, розкутих сноубордистів, що заповнили схили в кінці 70-х, виріс цілий естетичний конфлікт. Сноубордисти відпускали волосся, носили мішкуватий одяг і каталися досить агресивно, що ніяк не пов’язувалося з образом сімейного та богемного відпочинку на гірськолижному курорті. Не дивно, що сноубордисти зустрілися з лижниками на одному схилі лише в 1982 році, а найпрестижніший американський курорт Аспен не підпускав хлопців з дошками на гарматний постріл аж до 2001-го. Втім, через рік власники Аспена вже підписували семирічний контракт з ESPN на проведення Зимових екстремальних ігор. Зараз конфлікт існує тільки у свідомості окремих лижників, а компанія Burton Snowboards (заснована тим самим Джейком Бертоном) заради сміху пропонує 5 тисяч доларів кожному сноубордисту, який зможе зняти відео, як він катається на схилах упорствующих у своєму шовінізмі гірськолижних курортів.

Статус професійного спорту теж дістався сноубордингу досить непросто. Американська забава прижилася в Європі лише в кінці 80-х, і спочатку проведення змагань між спортсменами з різних континентів здавалося безглуздим – представники Нового Світу були далеко попереду. Однак стрімкі темпи розвитку сноуборду досить швидко підтягнули європейців до американців, і вже в 1994 році сноубординг визнали олімпійським видом спорту. А через 4 роки в Нагано ледь не викинули назад – канадський бордер Росс Ребальятті, що виграв золото в слаломі, був звинувачений в прийомі марихуани. Росс знайшовся і склав легенду про те, як він вдихнув хмару наркотичного дим на якійсь вечірці, але все одно: кордон між традиційними і екстремальними видами спорту не міг бути окресленим більш чітко. Він почав стиратися лише завдяки зусиллям Шона Уайта, суперспортсмени, дворазового олімпійського чемпіона в хаф-пайп. Людина на прізвисько Літаючий помідор зробив так, щоб бордерів поважали не тільки за розслабленість і безбашеність, а й за працездатність – за те, що перш відрізняло професійного спортсмена від любителя.

Сьогодні сноуборд дає ще більше можливостей, ніж раніше – це не тільки спосіб соціальної самоідентифікації, а й цілком реальний шлях у великий спорт. Жити мрією Шона Уайта можна починати вже зараз.

Схожі цікавинки:

Залишити коментар

Ваш email не буде публікуватися. Обов'язкові поля позначені *. *

Це цікаво

 • Стародавня Греція

  Цікаві факти про Стародавню Грецію

  Стародавня Греція – це унікальна цивілізація, оповита таємницями, давніми легендами та міфами. Історія Стародавньої Греції сповнена цікавих фактів, з деякими з них можна зіткнутися в повсякденному житті, а з іншими в процесі вивчення історії давньогрецької цивілізації. Варто зазначити, що Греція формувалася близько 4-х століть, а саме, з 1100 до 700р. до н.е. Однак, для виходу…

 • Атлантичний океан

  Цікаві факти про Атлантичний океан

  Атлантичний океан був утворений досить давно, близько 200 млн років тому. До цього часу Америка, Європа і Антарктида з Африкою складали практично єдине ціле, з невеликим поділом. За останні 40 млн років відбувається активне переформування Атлантичного океану, тому рельєф і дно формуються по-новому, змінюючись щороку. Існують й інші цікаві факти, що стосуються цього океану.

 • Небо та хмари

  Цікаві факти про повітря

  Повітря, воно оточує нас з усіх боків, але чи багато ми знаємо про нього, крім того, що в ньому міститься необхідний для нас кисень? Існує чимало цікавих фактів про повітря, деякі з них ми розглянемо:

 • Цікаві факти про риб

  15 цікавих фактів про риб

  Факт про риб №1: Мільйони і мільйони. Найплодовитішою істотою на планеті без сумніву можна назвати самку тріски. За один шлюбний сезон вона може відкласти більше 6 млн. ікринок! Іноді в день вона відкладає кілька сотень тисяч ікринок, але виживає з них зовсім небагато. Справа в тому, що ікру і мальків поїдають різні мешканці моря. Тому…

 • Старий кричить на вухо підлітку

  Цікаві факти про підлітків

  Ці факти будуть корисні не тільки самим підліткам, а й їхнім батькам, родичам і людям, які цікавляться проблемами поколінь у сучасному світі:

 • Дмитро Менделєєв

  Цікаві факти про Менделєєва

  Ім’я Дмитра Івановича Менделєєва відомо кожному, завдяки сторінкам шкільних підручників з хімії, і його найважливіше відкриття таблиці хімічних елементів відноситься до загальновідомих фактів, але що ж ще варто дізнатися про видатного російського вченого? Ось деякі цікаві факти про Менделєєва.

 • Лицарі на конях

  Цікаві факти про лицарів

  Зараз часто згадують про доблесних лицарів, шкодуючи, що їх часи давно пройшли, а що ми взагалі знаємо про них, крім того, що вони билися у війнах і на лицарських турнірах, носили зброю і підкорювали серця шляхетних дам? Ось декілька цікавих фактів про лицарів.

 • Шекспір

  Цікаві факти про Шекспіра

  Життя великого драматурга Вільяма Шекспіра завжди було оповите якоюсь таємницею, але можна з упевненістю сказати, що збереглася невелика кількість цікавих фактів та інформації про життя Шекспіра.

 • Уельс

  Цікаві факти про Уельс

  Уельс входить до складу Сполученого Королівства Великобританії і є однією з 4-х основних адміністративно-політичних частин. Розташовується в південно-західній частині Великобританії і омивається відразу трьома морями, а також межує з Англією. Біля Уельсу розташовано багато островів, але найбільший з них Англси. Фонова частина державного прапора Уельсу представлена ​​зеленим і білим кольорами, а поверх них знаходиться червоний…

 • Мяч

  Цікаві факти про футбол

  Можливо, побачивши заголовок цієї статті, дівчата здивовано знизять плечима: “Футбол?!” Однак, дівчата цікавляться не тільки новинками моди і косметики. Жіночого інтересу до спорту ніхто не відміняв, тому всім представницям прекрасної статі ми пропонуємо огляд найбільш цікавих фактів про футбол. У Манчестері є музей футболу. Там можна побачити короткі фільми про гравців, уривки матчів з минулого…

Реклама