Сноубординг
Екстрим, Спорт

Сноубординг

0

Спортивний світ сповнений історій про те, як нікому не відомий претендент раптом став чемпіоном, але з цілим видом спорту таке траплялося не так вже й часто. У другій половині XX століття уособленням американської мрії стала історія розвитку та популяризації сноубордингу – мабуть, найпопулярнішого екстремального спорту в світі і вже точно одного з найбільш видовищних.

У кожної історії успіху повинна бути своя легенда – для сноуборда нею стала розповідь про те, як Мічиганський інженер Шерман Поппен сколотив разом дві пари лиж, щоб зробити одну, більш стійку і маневрену. Його дружина прозвала конструкцію «snurfer» (від слів «сніг» і «серфер») – і навряд чи здивувалася б, якщо дізналася, що це слово не приживеться. І вже точно була б шокована новиною про те, що її чоловік продасть мільйон таких дощок за наступні десять років, а новий вид спорту стане самим швидкозростаючим не тільки в США, але і в усьому іншому світі. У 1965 році про сноуборді знали троє, а до початку XXI століття ним займалися вже 7 мільйонів.

Американці люблять говорити, що великі уми мислять однаково. У випадку з винаходом сноуборду все було саме так. Ідеї ​​щодо його використання і вдосконалення одночасно прийшли в голову кільком ініціативним і заповзятливим людям – власне, саме тому він і став настільки популярним. Серфер Димитрій Милович спускався зі сніжних схилів на дошці, що віддалено нагадує серф, але з окантовкою. Колишній лижник Джейк Бертон придумав сноуборду кріплення для ніг і ще десяток удосконалень. Скейтер Том Сімс адаптував для сноуборда дюжину трюків. Архітектор Марк Анолік побудував неподалік від озера Тахо перший у світі хаф-пайп – U-подібну рампу для катання. З колективних зусиль кількох людей досить швидко виріс повноцінний вид спорту.

Для розуміння суті сноубордингу важливо знати про протистояння сноуборд – лижі. З негативної реакції консервативних лижників на молодих, розкутих сноубордистів, що заповнили схили в кінці 70-х, виріс цілий естетичний конфлікт. Сноубордисти відпускали волосся, носили мішкуватий одяг і каталися досить агресивно, що ніяк не пов’язувалося з образом сімейного та богемного відпочинку на гірськолижному курорті. Не дивно, що сноубордисти зустрілися з лижниками на одному схилі лише в 1982 році, а найпрестижніший американський курорт Аспен не підпускав хлопців з дошками на гарматний постріл аж до 2001-го. Втім, через рік власники Аспена вже підписували семирічний контракт з ESPN на проведення Зимових екстремальних ігор. Зараз конфлікт існує тільки у свідомості окремих лижників, а компанія Burton Snowboards (заснована тим самим Джейком Бертоном) заради сміху пропонує 5 тисяч доларів кожному сноубордисту, який зможе зняти відео, як він катається на схилах упорствующих у своєму шовінізмі гірськолижних курортів.

Статус професійного спорту теж дістався сноубордингу досить непросто. Американська забава прижилася в Європі лише в кінці 80-х, і спочатку проведення змагань між спортсменами з різних континентів здавалося безглуздим – представники Нового Світу були далеко попереду. Однак стрімкі темпи розвитку сноуборду досить швидко підтягнули європейців до американців, і вже в 1994 році сноубординг визнали олімпійським видом спорту. А через 4 роки в Нагано ледь не викинули назад – канадський бордер Росс Ребальятті, що виграв золото в слаломі, був звинувачений в прийомі марихуани. Росс знайшовся і склав легенду про те, як він вдихнув хмару наркотичного дим на якійсь вечірці, але все одно: кордон між традиційними і екстремальними видами спорту не міг бути окресленим більш чітко. Він почав стиратися лише завдяки зусиллям Шона Уайта, суперспортсмени, дворазового олімпійського чемпіона в хаф-пайп. Людина на прізвисько Літаючий помідор зробив так, щоб бордерів поважали не тільки за розслабленість і безбашеність, а й за працездатність – за те, що перш відрізняло професійного спортсмена від любителя.

Сьогодні сноуборд дає ще більше можливостей, ніж раніше – це не тільки спосіб соціальної самоідентифікації, а й цілком реальний шлях у великий спорт. Жити мрією Шона Уайта можна починати вже зараз.

Схожі цікавинки:

Залишити коментар

Ваш email не буде публікуватися. Обов'язкові поля позначені *. *

Це цікаво

 • 10 міфів, в які вірять 75% дорослих людей планети

  Наукові міфи, як дитячі приказки, наполегливо тримаються на плаву. Більш того, ці міфи так довго витають навколо, що їх починають вважати загальновизнаною істиною. Дослідження 2015 року показало, що 82% дорослих людей помиляється хоча б в одному з перелічених питань. 1. Еверест — найвища гора в світі Ні, це звання належить Мауна-Кеа, вулканічному піку на Гаваях…

 • Атлантичний океан

  Цікаві факти про Атлантичний океан

  Атлантичний океан був утворений досить давно, близько 200 млн років тому. До цього часу Америка, Європа і Антарктида з Африкою складали практично єдине ціле, з невеликим поділом. За останні 40 млн років відбувається активне переформування Атлантичного океану, тому рельєф і дно формуються по-новому, змінюючись щороку. Існують й інші цікаві факти, що стосуються цього океану.

 • Небо та хмари

  Цікаві факти про повітря

  Повітря, воно оточує нас з усіх боків, але чи багато ми знаємо про нього, крім того, що в ньому міститься необхідний для нас кисень? Існує чимало цікавих фактів про повітря, деякі з них ми розглянемо:

 • Стародавня Греція

  Цікаві факти про Стародавню Грецію

  Стародавня Греція – це унікальна цивілізація, оповита таємницями, давніми легендами та міфами. Історія Стародавньої Греції сповнена цікавих фактів, з деякими з них можна зіткнутися в повсякденному житті, а з іншими в процесі вивчення історії давньогрецької цивілізації. Варто зазначити, що Греція формувалася близько 4-х століть, а саме, з 1100 до 700р. до н.е. Однак, для виходу…

 • Цікаві факти про риб

  15 цікавих фактів про риб

  Факт про риб №1: Мільйони і мільйони. Найплодовитішою істотою на планеті без сумніву можна назвати самку тріски. За один шлюбний сезон вона може відкласти більше 6 млн. ікринок! Іноді в день вона відкладає кілька сотень тисяч ікринок, але виживає з них зовсім небагато. Справа в тому, що ікру і мальків поїдають різні мешканці моря. Тому…

 • Дмитро Менделєєв

  Цікаві факти про Менделєєва

  Ім’я Дмитра Івановича Менделєєва відомо кожному, завдяки сторінкам шкільних підручників з хімії, і його найважливіше відкриття таблиці хімічних елементів відноситься до загальновідомих фактів, але що ж ще варто дізнатися про видатного російського вченого? Ось деякі цікаві факти про Менделєєва.

 • Старий кричить на вухо підлітку

  Цікаві факти про підлітків

  Ці факти будуть корисні не тільки самим підліткам, а й їхнім батькам, родичам і людям, які цікавляться проблемами поколінь у сучасному світі:

 • Шекспір

  Цікаві факти про Шекспіра

  Життя великого драматурга Вільяма Шекспіра завжди було оповите якоюсь таємницею, але можна з упевненістю сказати, що збереглася невелика кількість цікавих фактів та інформації про життя Шекспіра.

 • Лицарі на конях

  Цікаві факти про лицарів

  Зараз часто згадують про доблесних лицарів, шкодуючи, що їх часи давно пройшли, а що ми взагалі знаємо про них, крім того, що вони билися у війнах і на лицарських турнірах, носили зброю і підкорювали серця шляхетних дам? Ось декілька цікавих фактів про лицарів.

 • Уельс

  Цікаві факти про Уельс

  Уельс входить до складу Сполученого Королівства Великобританії і є однією з 4-х основних адміністративно-політичних частин. Розташовується в південно-західній частині Великобританії і омивається відразу трьома морями, а також межує з Англією. Біля Уельсу розташовано багато островів, але найбільший з них Англси. Фонова частина державного прапора Уельсу представлена ​​зеленим і білим кольорами, а поверх них знаходиться червоний…

 • Восьминіг

  Цікаві факти про молюсків

  Молюски – це один з видів тварин, які мають незвичайну форму. На даний момент існує велика кількість різновидів цього виду тварин. Загалом, існує приблизно від 100 до 300 тисяч видів молюсків.

Реклама