Оплески клакерів
Люди та суспільство, Цікаві факти

Скільки коштують оплески

0

А Ви знаєте, що на професійній сцені є “наймані глядачі”, які займається створенням штучного успіху або провалу артиста чи цілого спектаклю. Говорячи сучасною мовою – це піарники в театральному мистецтві, і називають їх клакери (фр. Claqueur, від фр. Claque – хлопок долонею).

Групу професійних клакерів називають Клак. Використовуючи ефект «соціального доказу», вони на замовлення намагаються змусити публіку в театрах разом з ними аплодувати, кричати «Браво!» Або навпаки освистувати і проявляти невдоволення.

Родовід клаки можна почати вести від староєгипетських плакальниць, що рвуть на собі волосся і розбивають коліна на фараонових похоронах. Але офіційно вважається, що своїм народженням клака зобов’язана римському імператору Нерону: тиран особисто балувався акторством і дуже потребував оплесків. Не гребували Клак і люди мистецтва, щоб прискорити свій успіх або, навпаки, досадити суперникові. Уже в III столітті до н. е. драматург-комедіограф Філімон наймав проти свого суперника Менандра клакерів.

Мало-помалу клака стала могутньою силою, і в її завдання стало входити не тільки схвалення, а й публічне обурення. Клаку нічого не варто провалити будь-яку прем’єру, а тому всякий спраглий успіху артист шукає з нею спільну мову. В Гранд-опері та Ла Скала клака навіть впливала на афішу і могла «зашикарити» будь-який неугодний спектакль. Одного разу опоненти спробували зірвати виступи Ф. І. Шаляпіна в «Ла Скала» в 1901 році з використанням клакерів. Наступного дня в одній з великих політичних газет Мілана з’явився лист Ф. І. Шаляпіна.

«До мене в будинок з’явився якийсь шеф клаки, – писав Шаляпін, – і пропонував купити оплески. Я оплесків ніколи не купував, та це й не в нашому характеру. Я привіз публіці своє художнє створення і хочу її, тільки її вільного вироку: добре це чи погано. Мені кажуть, що клака – це звичай країни. Цьому звичаю я підкорятися не бажаю. На мій погляд, це якийсь розбій».

Професійні клакери здатні і на капості, наприклад за кілька годин до вистави артисту повідомляють про інфаркт у мами. Або балерині дарують віник замість квітів (вважається найбільшим образою). Тому артисти з клакерами намагаються дружити і в обмін на «привітність» залу забезпечують своїх “працівників” фінансами і квитками на вистави.

Свою поведінку на спектаклях глава клакерів пояснює так. Коли аплодують заслуженим іменитим артистам, то вони використовують ці секунди, щоб перевести подих. А новоприбулі артисти, новачки, буквально панікують, коли вони танцюють в повній тиші. Тут їм на виручку приходять клакери, які в потрібних місцях і заводять публіку оплесками. А іноді відбувається і так, що тих артистів, яких клакери ненавидять, вони здатні цими оплесками завалити. Достатньо лише під час фуете лише почати плескати неритмічно, щоб артист збився і навіть впав.

Однак час від часу клакери втрачають свою роботу, адже не тяжко ці нахабні або безглузді, оплачені або безкорисливі, але завжди живі «браво» взяти і замінити на магнітофонний «шум оплесків» в динаміках.

Схожі цікавинки:

Залишити коментар

Ваш email не буде публікуватися. Обов'язкові поля позначені *. *

Це цікаво

 • Як куріння впливає на мозок людини

  Міжнародна команда вчених провела велике дослідження, результати якого показали, що паління на протязі тривалого періоду часу може призвести до витончення кори головного мозку – зовнішнього шару мозку, який є дуже важливим для виконання таких когнітивних функцій, як пам’ять, мова і сприйняття. Також результати дослідження свідчать про те, що в разі повної відмови від паління принаймні…

 • Стародавня Греція

  Цікаві факти про Стародавню Грецію

  Стародавня Греція – це унікальна цивілізація, оповита таємницями, давніми легендами та міфами. Історія Стародавньої Греції сповнена цікавих фактів, з деякими з них можна зіткнутися в повсякденному житті, а з іншими в процесі вивчення історії давньогрецької цивілізації. Варто зазначити, що Греція формувалася близько 4-х століть, а саме, з 1100 до 700р. до н.е. Однак, для виходу…

 • Атлантичний океан

  Цікаві факти про Атлантичний океан

  Атлантичний океан був утворений досить давно, близько 200 млн років тому. До цього часу Америка, Європа і Антарктида з Африкою складали практично єдине ціле, з невеликим поділом. За останні 40 млн років відбувається активне переформування Атлантичного океану, тому рельєф і дно формуються по-новому, змінюючись щороку. Існують й інші цікаві факти, що стосуються цього океану.

 • Небо та хмари

  Цікаві факти про повітря

  Повітря, воно оточує нас з усіх боків, але чи багато ми знаємо про нього, крім того, що в ньому міститься необхідний для нас кисень? Існує чимало цікавих фактів про повітря, деякі з них ми розглянемо:

 • Цікаві факти про риб

  15 цікавих фактів про риб

  Факт про риб №1: Мільйони і мільйони. Найплодовитішою істотою на планеті без сумніву можна назвати самку тріски. За один шлюбний сезон вона може відкласти більше 6 млн. ікринок! Іноді в день вона відкладає кілька сотень тисяч ікринок, але виживає з них зовсім небагато. Справа в тому, що ікру і мальків поїдають різні мешканці моря. Тому…

 • Старий кричить на вухо підлітку

  Цікаві факти про підлітків

  Ці факти будуть корисні не тільки самим підліткам, а й їхнім батькам, родичам і людям, які цікавляться проблемами поколінь у сучасному світі:

 • Дмитро Менделєєв

  Цікаві факти про Менделєєва

  Ім’я Дмитра Івановича Менделєєва відомо кожному, завдяки сторінкам шкільних підручників з хімії, і його найважливіше відкриття таблиці хімічних елементів відноситься до загальновідомих фактів, але що ж ще варто дізнатися про видатного російського вченого? Ось деякі цікаві факти про Менделєєва.

 • Лицарі на конях

  Цікаві факти про лицарів

  Зараз часто згадують про доблесних лицарів, шкодуючи, що їх часи давно пройшли, а що ми взагалі знаємо про них, крім того, що вони билися у війнах і на лицарських турнірах, носили зброю і підкорювали серця шляхетних дам? Ось декілька цікавих фактів про лицарів.

 • Шекспір

  Цікаві факти про Шекспіра

  Життя великого драматурга Вільяма Шекспіра завжди було оповите якоюсь таємницею, але можна з упевненістю сказати, що збереглася невелика кількість цікавих фактів та інформації про життя Шекспіра.

 • Уельс

  Цікаві факти про Уельс

  Уельс входить до складу Сполученого Королівства Великобританії і є однією з 4-х основних адміністративно-політичних частин. Розташовується в південно-західній частині Великобританії і омивається відразу трьома морями, а також межує з Англією. Біля Уельсу розташовано багато островів, але найбільший з них Англси. Фонова частина державного прапора Уельсу представлена ​​зеленим і білим кольорами, а поверх них знаходиться червоний…

 • Мяч

  Цікаві факти про футбол

  Можливо, побачивши заголовок цієї статті, дівчата здивовано знизять плечима: “Футбол?!” Однак, дівчата цікавляться не тільки новинками моди і косметики. Жіночого інтересу до спорту ніхто не відміняв, тому всім представницям прекрасної статі ми пропонуємо огляд найбільш цікавих фактів про футбол. У Манчестері є музей футболу. Там можна побачити короткі фільми про гравців, уривки матчів з минулого…

Реклама