Оплески клакерів
Люди та суспільство, Цікаві факти

Скільки коштують оплески

0

А Ви знаєте, що на професійній сцені є “наймані глядачі”, які займається створенням штучного успіху або провалу артиста чи цілого спектаклю. Говорячи сучасною мовою – це піарники в театральному мистецтві, і називають їх клакери (фр. Claqueur, від фр. Claque – хлопок долонею).

Групу професійних клакерів називають Клак. Використовуючи ефект «соціального доказу», вони на замовлення намагаються змусити публіку в театрах разом з ними аплодувати, кричати «Браво!» Або навпаки освистувати і проявляти невдоволення.

Родовід клаки можна почати вести від староєгипетських плакальниць, що рвуть на собі волосся і розбивають коліна на фараонових похоронах. Але офіційно вважається, що своїм народженням клака зобов’язана римському імператору Нерону: тиран особисто балувався акторством і дуже потребував оплесків. Не гребували Клак і люди мистецтва, щоб прискорити свій успіх або, навпаки, досадити суперникові. Уже в III столітті до н. е. драматург-комедіограф Філімон наймав проти свого суперника Менандра клакерів.

Мало-помалу клака стала могутньою силою, і в її завдання стало входити не тільки схвалення, а й публічне обурення. Клаку нічого не варто провалити будь-яку прем’єру, а тому всякий спраглий успіху артист шукає з нею спільну мову. В Гранд-опері та Ла Скала клака навіть впливала на афішу і могла «зашикарити» будь-який неугодний спектакль. Одного разу опоненти спробували зірвати виступи Ф. І. Шаляпіна в «Ла Скала» в 1901 році з використанням клакерів. Наступного дня в одній з великих політичних газет Мілана з’явився лист Ф. І. Шаляпіна.

«До мене в будинок з’явився якийсь шеф клаки, – писав Шаляпін, – і пропонував купити оплески. Я оплесків ніколи не купував, та це й не в нашому характеру. Я привіз публіці своє художнє створення і хочу її, тільки її вільного вироку: добре це чи погано. Мені кажуть, що клака – це звичай країни. Цьому звичаю я підкорятися не бажаю. На мій погляд, це якийсь розбій».

Професійні клакери здатні і на капості, наприклад за кілька годин до вистави артисту повідомляють про інфаркт у мами. Або балерині дарують віник замість квітів (вважається найбільшим образою). Тому артисти з клакерами намагаються дружити і в обмін на «привітність» залу забезпечують своїх “працівників” фінансами і квитками на вистави.

Свою поведінку на спектаклях глава клакерів пояснює так. Коли аплодують заслуженим іменитим артистам, то вони використовують ці секунди, щоб перевести подих. А новоприбулі артисти, новачки, буквально панікують, коли вони танцюють в повній тиші. Тут їм на виручку приходять клакери, які в потрібних місцях і заводять публіку оплесками. А іноді відбувається і так, що тих артистів, яких клакери ненавидять, вони здатні цими оплесками завалити. Достатньо лише під час фуете лише почати плескати неритмічно, щоб артист збився і навіть впав.

Однак час від часу клакери втрачають свою роботу, адже не тяжко ці нахабні або безглузді, оплачені або безкорисливі, але завжди живі «браво» взяти і замінити на магнітофонний «шум оплесків» в динаміках.

Схожі цікавинки:

Залишити коментар

Ваш email не буде публікуватися. Обов'язкові поля позначені *. *

Це цікаво

 • Неймовірні технології, які дозволять нам жити вічно. Випуск 7 – Відновлення мозку після інсульту

  Інсульт – ще одна хвороба-вбивця, щорічно виносить мільйони життів. Але навіть якщо апоплексичний удар не вбиває, він може зробити людину інвалідом. Після інсульту люди часто втрачають можливість повністю контролювати власне тіло, також страждають їхні розумові здібності. Однак зовсім недавно медицина знайшла спосіб допомогти жертвам інсульту. Инъецируя стовбурові клітини в мозок пацієнтів, дослідники зуміли відновити втрачені…

 • Атлантичний океан

  Цікаві факти про Атлантичний океан

  Атлантичний океан був утворений досить давно, близько 200 млн років тому. До цього часу Америка, Європа і Антарктида з Африкою складали практично єдине ціле, з невеликим поділом. За останні 40 млн років відбувається активне переформування Атлантичного океану, тому рельєф і дно формуються по-новому, змінюючись щороку. Існують й інші цікаві факти, що стосуються цього океану.

 • Небо та хмари

  Цікаві факти про повітря

  Повітря, воно оточує нас з усіх боків, але чи багато ми знаємо про нього, крім того, що в ньому міститься необхідний для нас кисень? Існує чимало цікавих фактів про повітря, деякі з них ми розглянемо:

 • Стародавня Греція

  Цікаві факти про Стародавню Грецію

  Стародавня Греція – це унікальна цивілізація, оповита таємницями, давніми легендами та міфами. Історія Стародавньої Греції сповнена цікавих фактів, з деякими з них можна зіткнутися в повсякденному житті, а з іншими в процесі вивчення історії давньогрецької цивілізації. Варто зазначити, що Греція формувалася близько 4-х століть, а саме, з 1100 до 700р. до н.е. Однак, для виходу…

 • Цікаві факти про риб

  15 цікавих фактів про риб

  Факт про риб №1: Мільйони і мільйони. Найплодовитішою істотою на планеті без сумніву можна назвати самку тріски. За один шлюбний сезон вона може відкласти більше 6 млн. ікринок! Іноді в день вона відкладає кілька сотень тисяч ікринок, але виживає з них зовсім небагато. Справа в тому, що ікру і мальків поїдають різні мешканці моря. Тому…

 • Дмитро Менделєєв

  Цікаві факти про Менделєєва

  Ім’я Дмитра Івановича Менделєєва відомо кожному, завдяки сторінкам шкільних підручників з хімії, і його найважливіше відкриття таблиці хімічних елементів відноситься до загальновідомих фактів, але що ж ще варто дізнатися про видатного російського вченого? Ось деякі цікаві факти про Менделєєва.

 • Старий кричить на вухо підлітку

  Цікаві факти про підлітків

  Ці факти будуть корисні не тільки самим підліткам, а й їхнім батькам, родичам і людям, які цікавляться проблемами поколінь у сучасному світі:

 • Шекспір

  Цікаві факти про Шекспіра

  Життя великого драматурга Вільяма Шекспіра завжди було оповите якоюсь таємницею, але можна з упевненістю сказати, що збереглася невелика кількість цікавих фактів та інформації про життя Шекспіра.

 • Лицарі на конях

  Цікаві факти про лицарів

  Зараз часто згадують про доблесних лицарів, шкодуючи, що їх часи давно пройшли, а що ми взагалі знаємо про них, крім того, що вони билися у війнах і на лицарських турнірах, носили зброю і підкорювали серця шляхетних дам? Ось декілька цікавих фактів про лицарів.

 • Уельс

  Цікаві факти про Уельс

  Уельс входить до складу Сполученого Королівства Великобританії і є однією з 4-х основних адміністративно-політичних частин. Розташовується в південно-західній частині Великобританії і омивається відразу трьома морями, а також межує з Англією. Біля Уельсу розташовано багато островів, але найбільший з них Англси. Фонова частина державного прапора Уельсу представлена ​​зеленим і білим кольорами, а поверх них знаходиться червоний…

 • Восьминіг

  Цікаві факти про молюсків

  Молюски – це один з видів тварин, які мають незвичайну форму. На даний момент існує велика кількість різновидів цього виду тварин. Загалом, існує приблизно від 100 до 300 тисяч видів молюсків.

Реклама