Скейтбординг
Екстрим, Скейтбординг

Скейтбординг

0

Піввікова історія скейтбордингу ідеально відповідає його суті: переживши ряд злетів і масу падінь, ця безперечно впізнавана візитка екстремальних видів спорту, здається, ледь пішла в друк. Якими б не були технічні, економічні та світоглядні метаморфози, з якими вже довелося мати справу скейтерам зі стажем, це як і раніше молодий спорт для молодих людей. І хоча багатьом з його головних зірок вже за сорок, статистика не дасть збрехати: 85% власникам дощок ще немає вісімнадцяти.

Відомо, що з’явився скейтбординг в Каліфорнії. Вважається, що вигадали його тамтешні серфери – відчайдушно нудьгуючи за гребнями хвилі в чергові міжсезоння. Оскільки ні серферів, ні скейтерів не вдалося викрити в любові до літописів, ранні сторінки історії скейтбордингу повні прогалин, точно фіксуючи хіба що появу першої дошки (ну, тобто, деки з колесами) в офіційному продажі – 1959 рік. Винахід відразу оцінили американські підлітки, які стали використовувати скейтборд як альтернативний шкільним автобусам засіб пересування.

Перший професійний скейтборд на ринок вийшов в 1963-му, провівши не те щоб фурор, але цілком собі міні-бум: фірми-виробники дощок оперативно сколочували команди і влаштовували змагання, самі представницькі з яких показували навіть по національному ТБ. Можливість їздити на руках і стрибати з бордюрів захопила багатьох: в Америці почали видавати профільний журнал, а одна тільки компанія Makaha доповідала про продаж 50 мільйонів скейтів за три роки.

За першою хвилею популярності пішов перший відчутний спад – лише в середині 70-х, завдяки технічним удосконаленням виробників і відкриттю перших скейтпарків, хлопці з дошками знову вийшли з тіні, рік за роком освоюючи все нові галявини (наприклад, порожні після економічної кризи басейни) та трюки (благо нові моделі скейтів робили їх легшими і безпечнішими). Ключовим моментом всієї історії скейтбордингу прийнято вважати винахід «оллі» – базового трюку, що полягає в стрибку без допомоги рук. Його першим виконавцем став в 1978 році Алан «Оллі» Гелфанд, а до рівної поверхні, запропонувавши загнути кінці деки, стрибок адаптував Родні Маллен.

Скейтбординг трюк

Маллен – жива легенда скейтбордингу, людина, що придумала ще дюжину трюків, включаючи kickflip, прародителя всіх «фліпів», стрибок з обертанням дошки на 360 градусів. До того ж, це саме Родні повів скейтерів з радіусів на вулиці, зробивши їх не тільки більш технічними, але і вільнішими. Чергове відродження скейтбордингу – наприкінці 80-х, коли до бізнесу активно підключилися відомі виробники одягу, – було б неможливим без численних оллі і фліпів, які шліфували Маллен і його послідовники.

Сьогодні скейтбординг – це спорт вулиць, неодноразово увічнений фільмами, телешоу і відеоіграми, що породив окремий модний тренд і прикладний музичний стиль, та що там – знайшов у календарі місце для власного свята. Що до його екстремальності, то скейтбордисти в один голос запевняють, що при належній підготовці і впевненості в собі дошка небагато небезпечніша футбольного поля або баскетбольного майданчика.

Схожі цікавинки:

Залишити коментар

Ваш email не буде публікуватися. Обов'язкові поля позначені *. *

Це цікаво

 • 8 елементів, які можна запозичити у мексиканського стилю

  Мексиканський стиль відрізняється контрастом між простими і масивними конструкціями і яскравими орнаментами. Більшість сучасних дизайнів – це репліки того, що собою являє мексиканська культура, однак все одно вони неймовірно цікаві і красиві. Пропонуємо огляд елементів, які сміливо можна запозичити і використовувати при оформленні інтер’єру свого будинку. Натуральні матеріали Традиційна мексиканська вітальня Хоча в сучасному мексиканському…

 • Стародавня Греція

  Цікаві факти про Стародавню Грецію

  Стародавня Греція – це унікальна цивілізація, оповита таємницями, давніми легендами та міфами. Історія Стародавньої Греції сповнена цікавих фактів, з деякими з них можна зіткнутися в повсякденному житті, а з іншими в процесі вивчення історії давньогрецької цивілізації. Варто зазначити, що Греція формувалася близько 4-х століть, а саме, з 1100 до 700р. до н.е. Однак, для виходу…

 • Атлантичний океан

  Цікаві факти про Атлантичний океан

  Атлантичний океан був утворений досить давно, близько 200 млн років тому. До цього часу Америка, Європа і Антарктида з Африкою складали практично єдине ціле, з невеликим поділом. За останні 40 млн років відбувається активне переформування Атлантичного океану, тому рельєф і дно формуються по-новому, змінюючись щороку. Існують й інші цікаві факти, що стосуються цього океану.

 • Небо та хмари

  Цікаві факти про повітря

  Повітря, воно оточує нас з усіх боків, але чи багато ми знаємо про нього, крім того, що в ньому міститься необхідний для нас кисень? Існує чимало цікавих фактів про повітря, деякі з них ми розглянемо:

 • Цікаві факти про риб

  15 цікавих фактів про риб

  Факт про риб №1: Мільйони і мільйони. Найплодовитішою істотою на планеті без сумніву можна назвати самку тріски. За один шлюбний сезон вона може відкласти більше 6 млн. ікринок! Іноді в день вона відкладає кілька сотень тисяч ікринок, але виживає з них зовсім небагато. Справа в тому, що ікру і мальків поїдають різні мешканці моря. Тому…

 • Старий кричить на вухо підлітку

  Цікаві факти про підлітків

  Ці факти будуть корисні не тільки самим підліткам, а й їхнім батькам, родичам і людям, які цікавляться проблемами поколінь у сучасному світі:

 • Дмитро Менделєєв

  Цікаві факти про Менделєєва

  Ім’я Дмитра Івановича Менделєєва відомо кожному, завдяки сторінкам шкільних підручників з хімії, і його найважливіше відкриття таблиці хімічних елементів відноситься до загальновідомих фактів, але що ж ще варто дізнатися про видатного російського вченого? Ось деякі цікаві факти про Менделєєва.

 • Лицарі на конях

  Цікаві факти про лицарів

  Зараз часто згадують про доблесних лицарів, шкодуючи, що їх часи давно пройшли, а що ми взагалі знаємо про них, крім того, що вони билися у війнах і на лицарських турнірах, носили зброю і підкорювали серця шляхетних дам? Ось декілька цікавих фактів про лицарів.

 • Шекспір

  Цікаві факти про Шекспіра

  Життя великого драматурга Вільяма Шекспіра завжди було оповите якоюсь таємницею, але можна з упевненістю сказати, що збереглася невелика кількість цікавих фактів та інформації про життя Шекспіра.

 • Уельс

  Цікаві факти про Уельс

  Уельс входить до складу Сполученого Королівства Великобританії і є однією з 4-х основних адміністративно-політичних частин. Розташовується в південно-західній частині Великобританії і омивається відразу трьома морями, а також межує з Англією. Біля Уельсу розташовано багато островів, але найбільший з них Англси. Фонова частина державного прапора Уельсу представлена ​​зеленим і білим кольорами, а поверх них знаходиться червоний…

 • Мяч

  Цікаві факти про футбол

  Можливо, побачивши заголовок цієї статті, дівчата здивовано знизять плечима: “Футбол?!” Однак, дівчата цікавляться не тільки новинками моди і косметики. Жіночого інтересу до спорту ніхто не відміняв, тому всім представницям прекрасної статі ми пропонуємо огляд найбільш цікавих фактів про футбол. У Манчестері є музей футболу. Там можна побачити короткі фільми про гравців, уривки матчів з минулого…

Реклама