Медицина

Самі сенсаційні відкриття 2015 року, які допоможуть продовжити молодість

0

Пошуки універсального і нешкідливого способу, за допомогою якого можна продовжити молодість і зберегти красу на довгі роки, не припиняються. 2015 рік був багатим на цікаві відкриття в області anti-age технологій, estet-portal.com підібрав для Вас топ-5 багатообіцяючих проектів, відкриттів і експериментів, завдяки яким боротьба зі старінням людського організму в цілому вийде на новий рівень: активація теломерази, «таблетки від старості», додатки, комп’ютерні програми та аналіз метилювання ДНК.

Відкриття 2015 року, які допоможуть продовжити молодість

Вже не перший рік експерти шукають способи продовження молодості не тільки шкіри, але і всього організму. Нижче наведені основні події 2015 року, які стали справжньою сенсацією в області боротьби зі старінням.

1. Продовжити молодість за допомогою активації теломерази

Елізабет Пэррриш – дослідниця з Америки – восени 2015 року зважилася на досить сміливий експеримент: внутрішньовенне введення генетичного матеріалу. Після проникнення в ядро кожної клітини матеріал повинен був запустити процес омолодження організму. При цьому сама Елізабет Перріш підкреслила, що її метою є позбавлення від зморшок, а загальне омолодження організму і спроба уникнути пов’язаних зі старінням захворювань. Суть очікуваних змін полягає в активації теломерази – ферменту, відновлюючого довжину теломер (тих самих кінцевих ділянок хромосом, що забезпечують цілісність ДНК і її стабільність). За допомогою такого способу вчені розраховують продовжити молодість шляхом омолодження червоного кісткового мозку, що відповідає за кровотворення і міць імунної системи. Омолодження шкіри в даному випадку стане результатом відновлення довжини теломер, яке благотворно позначиться на розподілі клітин шкіри.

2. Ліки від старості в одній таблетці

В кінці листопада 2015 року клінічні випробування так званих пігулок від старості дали зелене світло. Протягом 5 років, починаючи з наступного року, дослідники будуть аналізувати вплив препарату для лікування діабету на загальний стан організму. Нір Барзілай почав приймати метформін, коли лікарі виявили у нього переддіабетичним станом. Коли показники Нира Барзилая прийшли в норму, він не припинив прийом таблеток оскільки, на його думку, ці ліки здатні захистити організм від пов’язаних зі старінням порушень. Нір Барзілай – директор Інституту геронтології при Медичному коледжі Альберта Ейнштейна в Нью-Йорку. Він задумав продовжити молодість за допомогою метформіну та спеціально розробив програму клінічних досліджень, які будуть проводити на добровольцях.

3. Комп’ютерна програма «Героскоп»

Андрій Гаража, експерт в області біомедичних технологій і досліджень, взяв участь у розробці спеціальної комп’ютерної програми, призначеної для тестування потенційних «ліків від старості». Розробка проходить в рамках міжнародного науково-медичного проекту Insilico Medicine. Андрій Гаража пояснив, що активність сигнальних шляхів, за якими всередині клітин передається інформація, важлива для процесів життєдіяльності, з віком знижується. Збої в клітинних механізмах призводять до старіння людини. Вчені планують визначити відмінності в сигнальних шляхах молодих і старіючих клітин, щоб виділити біомаркери старіння. Надалі фахівці планують впливати на клітини різними речовинами, спостерігати за можливими змінами у вищеописаних сигнальних шляхах і знайти найбільш ефективні геропротекторы.

4. Цифровий anti-age конкурс краси

В рамках проекту щодо створення міжнародної бази даних про людських обличчях біоінформатики розробили спеціальні програми для смартфонів. За допомогою одного з цих додатків можна прийняти участь у конкурсі краси, суддями якого призначать роботів. Їх завдання – вибрати королеву і короля краси в різних вікових категоріях за критеріями молодості особи. Науковий інтерес в такому своєрідному конкурсі краси пояснюється наступним: роботи навчаться розпізнавати і оцінювати параметри осіб, в результаті чого можна буде створити точний біомаркери старіння по обличчю. Ще один додаток, який допоможе продовжити молодість, спрямоване на аналіз зморшок. Мета такої програми – визначення швидкості старіння і аналіз ефективності anti-age засобів по догляду за обличчям.

5. Аналіз метилування ДНК – вивчення біологічних годин старіння

Метилювання ДНК – це процес, в ході якого метильної групи приєднуються до певних ділянок ДНК і впливають на активність генів. Нещодавно була виявлена зв’язок між розташуванням таких метильних груп безпосередньо в ДНК і біологічним віком людини.

На основі застосування моделей метилування ДНК вдається найбільш точно визначити біологічний вік людини. Цю технологію розробив професор Стів Хорварт (Каліфорнійський університет, Лос-Анджелес). Завдяки цій методиці можна виділити наступні важливі закономірності старіння:

 • Ожиріння, ВІЛ і синдром Дауна прискорюють процес старіння.
 • Найповільніше процес старіння протікає в мозочку.
 • Старіння ракових клітин може відбуватися як швидше, так і повільніше, ніж старіння клітин, з яких вони виникли.

Експерти покладають великі надії на аналіз метилювання ДНК, який, як вони сподіваються, що дозволить точно встановити вплив різних факторів (хвороб, ліків, харчування тощо) на тривалість життя людини.

Схожі цікавинки:

Залишити коментар

Ваш email не буде публікуватися. Обов'язкові поля позначені *. *

Це цікаво

 • Мужик-в-жопі-магніт

  Незвичайні люди нашої планети

  У світі є безліч незвичайних людей, і справа не в тому, що всі ми індивідуальні, просто ці люди мають особливі фізичні, духовні чи інші здібності, у зв’язку з якими їх сміливо можна назвати незвичайними мешканцями нашої планети.

 • Стародавня Греція

  Цікаві факти про Стародавню Грецію

  Стародавня Греція – це унікальна цивілізація, оповита таємницями, давніми легендами та міфами. Історія Стародавньої Греції сповнена цікавих фактів, з деякими з них можна зіткнутися в повсякденному житті, а з іншими в процесі вивчення історії давньогрецької цивілізації. Варто зазначити, що Греція формувалася близько 4-х століть, а саме, з 1100 до 700р. до н.е. Однак, для виходу…

 • Атлантичний океан

  Цікаві факти про Атлантичний океан

  Атлантичний океан був утворений досить давно, близько 200 млн років тому. До цього часу Америка, Європа і Антарктида з Африкою складали практично єдине ціле, з невеликим поділом. За останні 40 млн років відбувається активне переформування Атлантичного океану, тому рельєф і дно формуються по-новому, змінюючись щороку. Існують й інші цікаві факти, що стосуються цього океану.

 • Небо та хмари

  Цікаві факти про повітря

  Повітря, воно оточує нас з усіх боків, але чи багато ми знаємо про нього, крім того, що в ньому міститься необхідний для нас кисень? Існує чимало цікавих фактів про повітря, деякі з них ми розглянемо:

 • Цікаві факти про риб

  15 цікавих фактів про риб

  Факт про риб №1: Мільйони і мільйони. Найплодовитішою істотою на планеті без сумніву можна назвати самку тріски. За один шлюбний сезон вона може відкласти більше 6 млн. ікринок! Іноді в день вона відкладає кілька сотень тисяч ікринок, але виживає з них зовсім небагато. Справа в тому, що ікру і мальків поїдають різні мешканці моря. Тому…

 • Старий кричить на вухо підлітку

  Цікаві факти про підлітків

  Ці факти будуть корисні не тільки самим підліткам, а й їхнім батькам, родичам і людям, які цікавляться проблемами поколінь у сучасному світі:

 • Дмитро Менделєєв

  Цікаві факти про Менделєєва

  Ім’я Дмитра Івановича Менделєєва відомо кожному, завдяки сторінкам шкільних підручників з хімії, і його найважливіше відкриття таблиці хімічних елементів відноситься до загальновідомих фактів, але що ж ще варто дізнатися про видатного російського вченого? Ось деякі цікаві факти про Менделєєва.

 • Лицарі на конях

  Цікаві факти про лицарів

  Зараз часто згадують про доблесних лицарів, шкодуючи, що їх часи давно пройшли, а що ми взагалі знаємо про них, крім того, що вони билися у війнах і на лицарських турнірах, носили зброю і підкорювали серця шляхетних дам? Ось декілька цікавих фактів про лицарів.

 • Шекспір

  Цікаві факти про Шекспіра

  Життя великого драматурга Вільяма Шекспіра завжди було оповите якоюсь таємницею, але можна з упевненістю сказати, що збереглася невелика кількість цікавих фактів та інформації про життя Шекспіра.

 • Уельс

  Цікаві факти про Уельс

  Уельс входить до складу Сполученого Королівства Великобританії і є однією з 4-х основних адміністративно-політичних частин. Розташовується в південно-західній частині Великобританії і омивається відразу трьома морями, а також межує з Англією. Біля Уельсу розташовано багато островів, але найбільший з них Англси. Фонова частина державного прапора Уельсу представлена ​​зеленим і білим кольорами, а поверх них знаходиться червоний…

 • Мяч

  Цікаві факти про футбол

  Можливо, побачивши заголовок цієї статті, дівчата здивовано знизять плечима: “Футбол?!” Однак, дівчата цікавляться не тільки новинками моди і косметики. Жіночого інтересу до спорту ніхто не відміняв, тому всім представницям прекрасної статі ми пропонуємо огляд найбільш цікавих фактів про футбол. У Манчестері є музей футболу. Там можна побачити короткі фільми про гравців, уривки матчів з минулого…

Реклама