Медицина

Розкрито основні причини виникнення болю в попереку

0

Нове дослідження допомогло розкрити фізичні та психологічні фактори, які значно збільшують ризик виникнення болю в попереку.

Дані, опубліковані у виданні Arthritis Care & Research (журнал Американської колегії ревматології), свідчать про те, що ручна робота, виконувана в незручному положенні, збільшує ризик появи болю в попереку у 8 разів. Також люди, які відволікають під час роботи і які відчувають втому, більш схильні до ризику виникнення болю в нижній частині спини.

Близько 10% всього населення світу рано чи пізно страждають від болів в спині. Такі болі є однією з основних причин інвалідності. Така інформація опублікована у звіті Всесвітньої організації охорони здоров’я.

ВООЗ заявляє, що біль у попереку є більш поширеною проблемою в усьому світі, ніж малярія, діабет або рак легенів. Незважаючи на це, ефективні стратегії запобігання таких болів досі не розроблені.

“Розуміння того, такі фактори призводять до появи болів у спині, а також контроль цих ризиків є першим кроком запобігання болю в спині”, – пояснює доктор Мануела Феррейра (Manuela Ferreira).

Тому фахівці вирішили провести дослідження, спрямоване на виявлення ряду причин виникнення гострого болю в попереку.

В даному клінічному перехресному дослідженні вчені задіяли 999 учасників з 300 пунктів первинної медичної допомоги, які відчували гостру біль в області попереку з жовтня 2011 року по листопад 2012 року. Учасників попросили розповісти про те, впливу яких з 12 фізичних чи фізіологічних факторів вони були схильні за 96 годин до виникнення болю в спині.

Ймовірність виникнення нападу болю в попереку значно підвищується із-за цілого ряду причин: на 2,7% – від помірної до підвищеної фізичної активності, на 25,0% – у разі відволікання під час фізичної активності. Також вчені встановили, що ризик виникнення болю в спинеявляется найвищим з 7 годин ранку до обіду.

Схожі цікавинки:

Залишити коментар

Ваш email не буде публікуватися. Обов'язкові поля позначені *. *

Це цікаво

 • Нюх людини: як ми здатні сприймати запахи

  Ніс людини, а саме та його ділянка, що відповідає за нюх, є найменш вивченим в людському організмі. Вчені досі намагаються встановити всі фізіологічні тонкощі цієї функції людського організму. Деякі дослідники вважають, що здатність сприймати запахи є рудиментом, тобто в процесі еволюції вона втратила свою функціональну важливість для людини. Тим не менш, саме нюхова система допомагає…

 • Стародавня Греція

  Цікаві факти про Стародавню Грецію

  Стародавня Греція – це унікальна цивілізація, оповита таємницями, давніми легендами та міфами. Історія Стародавньої Греції сповнена цікавих фактів, з деякими з них можна зіткнутися в повсякденному житті, а з іншими в процесі вивчення історії давньогрецької цивілізації. Варто зазначити, що Греція формувалася близько 4-х століть, а саме, з 1100 до 700р. до н.е. Однак, для виходу…

 • Атлантичний океан

  Цікаві факти про Атлантичний океан

  Атлантичний океан був утворений досить давно, близько 200 млн років тому. До цього часу Америка, Європа і Антарктида з Африкою складали практично єдине ціле, з невеликим поділом. За останні 40 млн років відбувається активне переформування Атлантичного океану, тому рельєф і дно формуються по-новому, змінюючись щороку. Існують й інші цікаві факти, що стосуються цього океану.

 • Небо та хмари

  Цікаві факти про повітря

  Повітря, воно оточує нас з усіх боків, але чи багато ми знаємо про нього, крім того, що в ньому міститься необхідний для нас кисень? Існує чимало цікавих фактів про повітря, деякі з них ми розглянемо:

 • Цікаві факти про риб

  15 цікавих фактів про риб

  Факт про риб №1: Мільйони і мільйони. Найплодовитішою істотою на планеті без сумніву можна назвати самку тріски. За один шлюбний сезон вона може відкласти більше 6 млн. ікринок! Іноді в день вона відкладає кілька сотень тисяч ікринок, але виживає з них зовсім небагато. Справа в тому, що ікру і мальків поїдають різні мешканці моря. Тому…

 • Старий кричить на вухо підлітку

  Цікаві факти про підлітків

  Ці факти будуть корисні не тільки самим підліткам, а й їхнім батькам, родичам і людям, які цікавляться проблемами поколінь у сучасному світі:

 • Дмитро Менделєєв

  Цікаві факти про Менделєєва

  Ім’я Дмитра Івановича Менделєєва відомо кожному, завдяки сторінкам шкільних підручників з хімії, і його найважливіше відкриття таблиці хімічних елементів відноситься до загальновідомих фактів, але що ж ще варто дізнатися про видатного російського вченого? Ось деякі цікаві факти про Менделєєва.

 • Лицарі на конях

  Цікаві факти про лицарів

  Зараз часто згадують про доблесних лицарів, шкодуючи, що їх часи давно пройшли, а що ми взагалі знаємо про них, крім того, що вони билися у війнах і на лицарських турнірах, носили зброю і підкорювали серця шляхетних дам? Ось декілька цікавих фактів про лицарів.

 • Шекспір

  Цікаві факти про Шекспіра

  Життя великого драматурга Вільяма Шекспіра завжди було оповите якоюсь таємницею, але можна з упевненістю сказати, що збереглася невелика кількість цікавих фактів та інформації про життя Шекспіра.

 • Уельс

  Цікаві факти про Уельс

  Уельс входить до складу Сполученого Королівства Великобританії і є однією з 4-х основних адміністративно-політичних частин. Розташовується в південно-західній частині Великобританії і омивається відразу трьома морями, а також межує з Англією. Біля Уельсу розташовано багато островів, але найбільший з них Англси. Фонова частина державного прапора Уельсу представлена ​​зеленим і білим кольорами, а поверх них знаходиться червоний…

 • Мяч

  Цікаві факти про футбол

  Можливо, побачивши заголовок цієї статті, дівчата здивовано знизять плечима: “Футбол?!” Однак, дівчата цікавляться не тільки новинками моди і косметики. Жіночого інтересу до спорту ніхто не відміняв, тому всім представницям прекрасної статі ми пропонуємо огляд найбільш цікавих фактів про футбол. У Манчестері є музей футболу. Там можна побачити короткі фільми про гравців, уривки матчів з минулого…

Реклама