Рафтинг
Екстрим, Спорт

Рафтинг

0

Сплав по річці на надувному судні, позбавленому каркаса, придумали, загалом-то, з метою спрощення отримати екстремальні відчуття від багатоденного походу на байдарках або академічного веслування по гладкій воді було, чесно кажучи, досить важко. А ось рафтинг з таким завданням справляється ідеально: навіть не дужето підготовлених людей можна завантажити в рафт і відправити штурмувати стремнини і пороги – і вони абсолютно точно залишаться задоволені.

Втім, при організації сплаву на рафті необхідно визначити категорію складності планованого маршруту. По річці першої категорії можна відправити сплавлятися навіть дитину в колясці – це всього лише потік, що володіє достатньою швидкістю для пересування. У другій і третій категоріях з’являються камені, для обходу яких будуть потрібні мінімальні навички володіння веслами, а також стремнини і пороги. У четвертій і п’ятій категорії вони стануть досить небезпечними, а шосту категорію доречно буде описати словами «недоступна для сплаву». Прогрес у занятті рафтингом багато в чому зводиться до просування від легких категорій до складних, але не тільки – виявляється, є й інші цілі.

Найбільш захоплюючим заняттям під час сплаву є управління рафтом. Наприклад, під час проходження виру пасажири можуть зробити єдиний сильний гребок веслами – і пролетіти над воронкою, уникнувши центробіжної сили. На окремих ділянках маршруту іноді доводиться нахиляти рафт набік і проходити пороги «на двох колесах», а то і ставити надувний пліт практично вертикально. Окреме задоволення розігнавшись, стрибнути з невисокого порога або міні-водоспаду на гладку воду.

Крім того, на випадок перевороту плота рафтери освоюють способи швидкого відновлення статус-кво – за допомогою мотузки, простягнутою уздовж периметра рафта, або підручної противаги. У перевороті, особливо на маршрутах низької категорії, насправді задоволення не менше, ніж у проходженні перешкод – головне не забути надіти каску.

Схожі цікавинки:

Залишити коментар

Ваш email не буде публікуватися. Обов'язкові поля позначені *. *

Це цікаво

 • covid-19

  8 корисних фактів про коронавірус

  Знання про Covid-19 постійно змінюються. І серед шкідливих міфів і пліток, є кілька цікавих висновків, отриманих вченими за останні місяці. Частина з них надзвичайно важлива, а частина – просто цікава! Жінки втрачають нюх частіше Поки не ясно, чи можна вважати порушення сприйняття запахів відмітним симптомом коронавірусної інфекції. Імовірність тимчасово залишитися “без носа” при ковіді за…

 • Стародавня Греція

  Цікаві факти про Стародавню Грецію

  Стародавня Греція – це унікальна цивілізація, оповита таємницями, давніми легендами та міфами. Історія Стародавньої Греції сповнена цікавих фактів, з деякими з них можна зіткнутися в повсякденному житті, а з іншими в процесі вивчення історії давньогрецької цивілізації. Варто зазначити, що Греція формувалася близько 4-х століть, а саме, з 1100 до 700р. до н.е. Однак, для виходу…

 • Атлантичний океан

  Цікаві факти про Атлантичний океан

  Атлантичний океан був утворений досить давно, близько 200 млн років тому. До цього часу Америка, Європа і Антарктида з Африкою складали практично єдине ціле, з невеликим поділом. За останні 40 млн років відбувається активне переформування Атлантичного океану, тому рельєф і дно формуються по-новому, змінюючись щороку. Існують й інші цікаві факти, що стосуються цього океану.

 • Небо та хмари

  Цікаві факти про повітря

  Повітря, воно оточує нас з усіх боків, але чи багато ми знаємо про нього, крім того, що в ньому міститься необхідний для нас кисень? Існує чимало цікавих фактів про повітря, деякі з них ми розглянемо:

 • Цікаві факти про риб

  15 цікавих фактів про риб

  Факт про риб №1: Мільйони і мільйони. Найплодовитішою істотою на планеті без сумніву можна назвати самку тріски. За один шлюбний сезон вона може відкласти більше 6 млн. ікринок! Іноді в день вона відкладає кілька сотень тисяч ікринок, але виживає з них зовсім небагато. Справа в тому, що ікру і мальків поїдають різні мешканці моря. Тому…

 • Старий кричить на вухо підлітку

  Цікаві факти про підлітків

  Ці факти будуть корисні не тільки самим підліткам, а й їхнім батькам, родичам і людям, які цікавляться проблемами поколінь у сучасному світі:

 • Дмитро Менделєєв

  Цікаві факти про Менделєєва

  Ім’я Дмитра Івановича Менделєєва відомо кожному, завдяки сторінкам шкільних підручників з хімії, і його найважливіше відкриття таблиці хімічних елементів відноситься до загальновідомих фактів, але що ж ще варто дізнатися про видатного російського вченого? Ось деякі цікаві факти про Менделєєва.

 • Лицарі на конях

  Цікаві факти про лицарів

  Зараз часто згадують про доблесних лицарів, шкодуючи, що їх часи давно пройшли, а що ми взагалі знаємо про них, крім того, що вони билися у війнах і на лицарських турнірах, носили зброю і підкорювали серця шляхетних дам? Ось декілька цікавих фактів про лицарів.

 • Шекспір

  Цікаві факти про Шекспіра

  Життя великого драматурга Вільяма Шекспіра завжди було оповите якоюсь таємницею, але можна з упевненістю сказати, що збереглася невелика кількість цікавих фактів та інформації про життя Шекспіра.

 • Уельс

  Цікаві факти про Уельс

  Уельс входить до складу Сполученого Королівства Великобританії і є однією з 4-х основних адміністративно-політичних частин. Розташовується в південно-західній частині Великобританії і омивається відразу трьома морями, а також межує з Англією. Біля Уельсу розташовано багато островів, але найбільший з них Англси. Фонова частина державного прапора Уельсу представлена ​​зеленим і білим кольорами, а поверх них знаходиться червоний…

 • Мяч

  Цікаві факти про футбол

  Можливо, побачивши заголовок цієї статті, дівчата здивовано знизять плечима: “Футбол?!” Однак, дівчата цікавляться не тільки новинками моди і косметики. Жіночого інтересу до спорту ніхто не відміняв, тому всім представницям прекрасної статі ми пропонуємо огляд найбільш цікавих фактів про футбол. У Манчестері є музей футболу. Там можна побачити короткі фільми про гравців, уривки матчів з минулого…

Реклама