Інше

Привіт з минулого: 10 дивовижних знахідок, вік яких вражає

0

Археологічні знахідки здатні переписати історію, змінити погляд вчених на якісь події або явища. Втім, навіть у ом разі, якщо вони не володіють важливого наукового значення, вони можуть багато про що розповісти. У нашому огляді 10-ка стародавніх знахідок, кожна з яких могла б послужити поштовхом для написання захоплюючого роману.

1. Коробка з марихуаною (2700 років)

Заначка з марихуаною.

Близько 1 кілограма канабісу було знайдено в 2700-річної китайської могилі, в якій спочивали останки нікого кавказця. У могилі, крім останків, лежала скринька з зеленою рослинною масою всередині. Спочатку дослідники вважали, що це був коріандр, але при ретельному розгляді з’ясувалося – це була найстаріша в світі марихуана. Майже за 3 тисячі років марихуана зберегла психоактивні властивості, але ще більше вчених здивувало те, що вона не була дикою. Це був культивований сорт, схожий на канабіс, вирощений сьогодні.

2. Лист в пляшці (102 роки)

Повідомлення в пляшці.

У 1913 році 20-річний Річард Платц сунув листівку зі своєю адресою в пляшку пива і кинув її в Балтійське море. На листівці було написано, щоб після виявлення листівку переслали Річарду. У підсумку пляшка з-під пива плавала в морі протягом обох світових воєн, Великої депресії і холодної війни. Понад 100 років потому рибалка в Балтійському морі переловив пляшку з листівкою, але не зміг виконати побажання Річарда, оскільки того вже не було в живих (Річард Платц інтеллектер в 1946 році у віці 54 років). Листівку доставили його 62-річної внучки.

3. Прогноз погоди (3500 років)

Прогноз погоди.

Єгиптологи вважають, що вони знайшли перший знаменитий приклад прогнозу погоди. На напівзруйнованому камені височінню 2 метри містилося опису дощу, темряви і “неба, охопленого бурею без просвіту, яка заглушала крики натовпу”. Вважається, що погодні явища, описувані на камені, найменовано “Грозовий стовп”, стали наслідком одного з найстрашніших вулканічних вивержень в історії, а саме виверження вулкана Тера в Греції, яке фактично знищило минойскую культуру. Результати виверження відчувалися навіть в таковскій віддалених країнах, як Китай, а також воно велике вплинуло на Єгипет.

4. Сир (3800 років)

Сир.

Незважаючи на те, що мистецтво виготовлення сиру відомо вже дуже давно, іноді знаходять неймовірно стародавні зразки сиру. При розкопках на стародавньому китайському кладовищі Xiaohe (також відомого як некрополь Ордек) були виявлені куси 3800-річного сиру, що лежать на грудях і шиях декількох мумій. Дослідження канаркового речовини показали, що технологія виробництва стародавнього сиру була заснована на бродінні, яке викликали дріжджові бактерії. Сьогодні подібні бактерії широко використовуються при виготовленні кефіру. Низький вміст солі в сирі змусило припустити, що він не повинен був зберігатися протягом тривалого періоду часу, тобто не був призначений для торгівлі.

5. Яд (20 000лет)

Отрута.

У печері в Південній Африці знайшли залишки дуже незвичайних людей. Коли був проведений радіовуглецевий аналіз, то виявилося, що Пізній Кам’яний вік почався в Південній Африці набагато раніше, ніж вважалося раніше. Дві з знахідок становлять особливий інтерес: грудку бджолиного воску і філігранна дерев’яна палиця. У 35 000-літньому воску містилася отруйна смола, з підтримкою якої можна було прикріплювати кам’яні наконечники стріл до держаків. Дослідники вважають, що клюка використовувалася для нанесення отрути на наконечники стріл, що говорить про існування отруєної зброї 20 000 років тому.

6. Вбивство (430 000лет)

Вбивство.

У 1987 році іспанські археологи виявили, одну з найстаріших могил у світі, в якій містилися останки 28 скелетів різних людей. На одному з черепів, що належить молодій людині, явно видно, що він отримав два нищівних удару по казанку. Крім цих двох ран, проломивши череп, не було знайдено ніяких пошкоджень.

7. Живий ДНК (більше 500 000лет)

Живий ДНК.

У районах Канади, Сибіру і Антарктиди вчені виявили в безсмертній мерзлоті найстаріші живі організми на планеті – стародавні бактерії віком понад 500 000 років. Хоча бактерії повинні биліуже давненько бути мертві, їх ДНК раніше залишався діяльним. Це було феноменальне відкриття для наукового світу. Ці бактерії можуть підтримати дослідникам зрозуміти, чому одні клітини проживання набагато довше інших.

8. Мистецтво (540 000лет)

Мистецтво.

Це безумовно не творіння Мікеланджело або Вінсента ван Гога, проте це найстаріший зразок мистецтва у світі. Коли дослідники в Нідерландах вивчили 166 черепашок, зібраних в 1890-х роках в Індонезії, то вони зробили кілька цікавих відкриттів. Однією мушлі було поблизу 540000 років, а на ній були вигравірувані пара прямих ліній і зигзаг М-подібної форми. Коли дослідники спробували повторити подібну різьбу, вони виявили, що подібний процес вимагає ідеального самоконтролю. Це говорить про те, що стародавні предки людини, можливо, були розумніші, ніж вважалося раніше.

9. Малюк (3,3 мільйона років)

Малюк.

У 2006 році в безплідних землях Ефіопії, в тій же самій долині, де в 1974 році знайшли “Люсі”, був виявлені останки дитини. Як Люсі, так і малюк належать до одного й того ж примітивного людському виду – афарского австралопітека. Тим не менш, дитина старше Люсі 100 тисяч років. Дитина, ніжно названий “малюком Люсі”, був дівчинкою, яка померла у віці трьох років. Швидше за все, вона потонула, хоча дослідники не впевнені у своїх висновках.

10. Сонячна система (11,2 мілліарага років)

Сонячна система.

Це відкриття найстаріше у своєму роді, але воно було зроблено не на Землі, а глибоко всередині нашої галактики. Вчені, які працювали над інформацією, зібраною космічним телескопом Кеплера, знайшли найдавнішу сонячну систему в Чумацькому Шляху. Зірці Кеплер-444 минуло 11,2 млрд років. Незважаючи на те, що її розмір в 4 рази менше Сонця, вона сяє так яскраво, що видана без бінокля з Землі (а буде вона на відстані в 117 світлових років від нашої планети).

Нещодавно було виявлено, що навколо зірки обертаються п’ять швидше за все мертвих планет, на яких має бути просто пекельно жарко. Після вивчення цієї системи, вчені ввели, що планети на орбіті Кеплер-444 утворилися майже за сім мільярдів років до того, ніби планети почали формуватися навколо Сонця.

Схожі цікавинки:

Залишити коментар

Ваш email не буде публікуватися. Обов'язкові поля позначені *. *

Це цікаво

 • Як зміниться організм, якщо відмовитися від алкоголю

  Однією з принад дорослого життя є можливість ні в чому собі не відмовляти. Будь-яка вечірка пройде веселіше з коханим алкогольним напоєм в руках. Звичайно, нам чудово відомо, що у великих кількостях такі напої небезпечні, але навіщо відмовлятися від них повністю, якщо в малих дозах вони навіть корисні? Це вирішує кожен для себе. У цій статті…

 • Стародавня Греція

  Цікаві факти про Стародавню Грецію

  Стародавня Греція – це унікальна цивілізація, оповита таємницями, давніми легендами та міфами. Історія Стародавньої Греції сповнена цікавих фактів, з деякими з них можна зіткнутися в повсякденному житті, а з іншими в процесі вивчення історії давньогрецької цивілізації. Варто зазначити, що Греція формувалася близько 4-х століть, а саме, з 1100 до 700р. до н.е. Однак, для виходу…

 • Атлантичний океан

  Цікаві факти про Атлантичний океан

  Атлантичний океан був утворений досить давно, близько 200 млн років тому. До цього часу Америка, Європа і Антарктида з Африкою складали практично єдине ціле, з невеликим поділом. За останні 40 млн років відбувається активне переформування Атлантичного океану, тому рельєф і дно формуються по-новому, змінюючись щороку. Існують й інші цікаві факти, що стосуються цього океану.

 • Небо та хмари

  Цікаві факти про повітря

  Повітря, воно оточує нас з усіх боків, але чи багато ми знаємо про нього, крім того, що в ньому міститься необхідний для нас кисень? Існує чимало цікавих фактів про повітря, деякі з них ми розглянемо:

 • Цікаві факти про риб

  15 цікавих фактів про риб

  Факт про риб №1: Мільйони і мільйони. Найплодовитішою істотою на планеті без сумніву можна назвати самку тріски. За один шлюбний сезон вона може відкласти більше 6 млн. ікринок! Іноді в день вона відкладає кілька сотень тисяч ікринок, але виживає з них зовсім небагато. Справа в тому, що ікру і мальків поїдають різні мешканці моря. Тому…

 • Старий кричить на вухо підлітку

  Цікаві факти про підлітків

  Ці факти будуть корисні не тільки самим підліткам, а й їхнім батькам, родичам і людям, які цікавляться проблемами поколінь у сучасному світі:

 • Дмитро Менделєєв

  Цікаві факти про Менделєєва

  Ім’я Дмитра Івановича Менделєєва відомо кожному, завдяки сторінкам шкільних підручників з хімії, і його найважливіше відкриття таблиці хімічних елементів відноситься до загальновідомих фактів, але що ж ще варто дізнатися про видатного російського вченого? Ось деякі цікаві факти про Менделєєва.

 • Лицарі на конях

  Цікаві факти про лицарів

  Зараз часто згадують про доблесних лицарів, шкодуючи, що їх часи давно пройшли, а що ми взагалі знаємо про них, крім того, що вони билися у війнах і на лицарських турнірах, носили зброю і підкорювали серця шляхетних дам? Ось декілька цікавих фактів про лицарів.

 • Шекспір

  Цікаві факти про Шекспіра

  Життя великого драматурга Вільяма Шекспіра завжди було оповите якоюсь таємницею, але можна з упевненістю сказати, що збереглася невелика кількість цікавих фактів та інформації про життя Шекспіра.

 • Уельс

  Цікаві факти про Уельс

  Уельс входить до складу Сполученого Королівства Великобританії і є однією з 4-х основних адміністративно-політичних частин. Розташовується в південно-західній частині Великобританії і омивається відразу трьома морями, а також межує з Англією. Біля Уельсу розташовано багато островів, але найбільший з них Англси. Фонова частина державного прапора Уельсу представлена ​​зеленим і білим кольорами, а поверх них знаходиться червоний…

 • Мяч

  Цікаві факти про футбол

  Можливо, побачивши заголовок цієї статті, дівчата здивовано знизять плечима: “Футбол?!” Однак, дівчата цікавляться не тільки новинками моди і косметики. Жіночого інтересу до спорту ніхто не відміняв, тому всім представницям прекрасної статі ми пропонуємо огляд найбільш цікавих фактів про футбол. У Манчестері є музей футболу. Там можна побачити короткі фільми про гравців, уривки матчів з минулого…

Реклама