Медицина

Подяку майстру: як і скільки залишають на чай в салонах краси

0

Для нас не стоїть питання про чайові в кафе або ресторані. Залишити невелику суму понад рахунки для офіціанта в якості подяки за обслуговування – звичайна справа. А ось такий прояв задоволеності в клініці або в салоні краси у багатьох в нашій країні чомусь викликає дискомфорт і збентеження. Раптом чайові скривдять лікаря-косметолога? Або перукар буде оштрафований? І як залишити адміністратора на стійці, на дзеркало або підкинути в кишеню халата? Estet-portal.com провів ексклюзивний опитування: як зазвичай поводяться клієнти українських салонів і клінік: доречно залишати чайові в подяку майстру.

Чайові як подяку майстру: всі нюанси
Чим скромніше обслуговування, тим рідше чайові

В Америці і Європі прийнято залишати чайові для працівника салону або клініки в розмірі 10-20% від вартості процедури. Як виявилося, клієнти салонів в Україні ведуть себе дещо по-іншому.

У нас багато залежить від категорії салону. Так, понад 60% клієнтів клінік і салонів преміум-класу залишають чайові майстрам і лікарям. Стриманіше поводяться відвідувачі салонів бізнес-класу – там чайові залишає кожен третій. Взагалі, на думку клієнтів, чайові – це заохочення майстра, бонус, який варто залишати у разі задоволеності якістю процедури. І тільки 10% українців впевнені, що чайові – норма, і не залишити на чай за процедури краси – некоректно.

Комплекс «пана» і таємна подяку майстру

Розмір чайових теж варіюється. Частина клієнтів залишає фіксовану суму незалежно від вартості послуги. Хтось просто не забирає здачу. Але більшість клієнтів українських салонів орієнтується на професіоналізм і рівень майстра більше, ніж на вартість процедури. Тут часто присутній особистісний момент: ми боїмося образити висококваліфікованого лікаря або іменитого перукаря дрібної купюрою. Незалежно від того, прийшли ми на консультацію або робимо дорогу процедуру. Але в той же час, в нашій ментальності глибоко сидить страх здатися “паном”. Оплачуючи не за прейскурантом, ми почуваємо себе ніяково, побоюючись образити майстра. Тому дуже часто чайові замінюються подарунками корисних або просто милих дрібниць: від пакета хорошої кави до дизайнерської сумочки.

Зі звичкою дякувати таємно (це по аналогії з постыдностью “хабара”) пов’язана ще одна наша особливість – в переважній більшості випадків подяку майстру ми висловлюємо за закритими дверима кабінету. Менше 5% відвідувачів передає чайові майстру через адміністратора. Більшість з нас вважає за краще покласти купюру в кишеню халата майстра або залишити її сиротливо лежати на дзеркалі.

Не бійтеся заохочувати!

Співробітники салонів і клінік в 95% випадків вітають чайові, сприймаючи їх як матеріальне вираження щирої подяки. І самі, опиняючись клієнтами салонів і клінік, з солідарності до соратників по цеху теж щедро залишають на чай.

З нашого міні-дослідження напрошуються наступні висновки:

Для клієнта. Немає нічого поганого в тому, щоб залишити невелику суму як вираз вдячності за якісну послугу, що робить нас красивішими і щасливішими. Це – норма поведінки у всьому світі, і ймовірність, що Ви скривдите цим працівника салону – незначна.

Для суб’єкта індустрії краси. В рамках безперечно прекрасною тенденції поліпшення якості сервісу ми повинні формувати культуру споживання. Допоможіть клієнтові відчути себе комфортно у Вашому салоні або клініці! Радимо розмістити на Вашому сайті та на сторінці в соціальній мережі невеличку пам’ятку про салонному етикеті. Вона ненав’язливо ознайомить відвідувачів з негласними правилами поведінки, щоб, приходячи до Вас, людина відчувала себе максимально обізнаним – а значить, упевнено і комфортно.

Схожі цікавинки:

Залишити коментар

Ваш email не буде публікуватися. Обов'язкові поля позначені *. *

Це цікаво

 • 6 головних переваг сну на лівому боці

  Всім відомо, що сон критично важливий для фізичного і психічного здоров’я, проте передбачається також, що поза сну також є важливим чинником для оптимального здоров’я. Нечисленні дослідження свідчать про те, що для багатьох людей сон на лівому боці є корисним. Estet-portal.com розповість Вам, чому спати на лівому боці, згідно вищевказаної теорії, корисно. Шість потенційних переваг сну…

 • Стародавня Греція

  Цікаві факти про Стародавню Грецію

  Стародавня Греція – це унікальна цивілізація, оповита таємницями, давніми легендами та міфами. Історія Стародавньої Греції сповнена цікавих фактів, з деякими з них можна зіткнутися в повсякденному житті, а з іншими в процесі вивчення історії давньогрецької цивілізації. Варто зазначити, що Греція формувалася близько 4-х століть, а саме, з 1100 до 700р. до н.е. Однак, для виходу…

 • Атлантичний океан

  Цікаві факти про Атлантичний океан

  Атлантичний океан був утворений досить давно, близько 200 млн років тому. До цього часу Америка, Європа і Антарктида з Африкою складали практично єдине ціле, з невеликим поділом. За останні 40 млн років відбувається активне переформування Атлантичного океану, тому рельєф і дно формуються по-новому, змінюючись щороку. Існують й інші цікаві факти, що стосуються цього океану.

 • Небо та хмари

  Цікаві факти про повітря

  Повітря, воно оточує нас з усіх боків, але чи багато ми знаємо про нього, крім того, що в ньому міститься необхідний для нас кисень? Існує чимало цікавих фактів про повітря, деякі з них ми розглянемо:

 • Цікаві факти про риб

  15 цікавих фактів про риб

  Факт про риб №1: Мільйони і мільйони. Найплодовитішою істотою на планеті без сумніву можна назвати самку тріски. За один шлюбний сезон вона може відкласти більше 6 млн. ікринок! Іноді в день вона відкладає кілька сотень тисяч ікринок, але виживає з них зовсім небагато. Справа в тому, що ікру і мальків поїдають різні мешканці моря. Тому…

 • Старий кричить на вухо підлітку

  Цікаві факти про підлітків

  Ці факти будуть корисні не тільки самим підліткам, а й їхнім батькам, родичам і людям, які цікавляться проблемами поколінь у сучасному світі:

 • Дмитро Менделєєв

  Цікаві факти про Менделєєва

  Ім’я Дмитра Івановича Менделєєва відомо кожному, завдяки сторінкам шкільних підручників з хімії, і його найважливіше відкриття таблиці хімічних елементів відноситься до загальновідомих фактів, але що ж ще варто дізнатися про видатного російського вченого? Ось деякі цікаві факти про Менделєєва.

 • Лицарі на конях

  Цікаві факти про лицарів

  Зараз часто згадують про доблесних лицарів, шкодуючи, що їх часи давно пройшли, а що ми взагалі знаємо про них, крім того, що вони билися у війнах і на лицарських турнірах, носили зброю і підкорювали серця шляхетних дам? Ось декілька цікавих фактів про лицарів.

 • Шекспір

  Цікаві факти про Шекспіра

  Життя великого драматурга Вільяма Шекспіра завжди було оповите якоюсь таємницею, але можна з упевненістю сказати, що збереглася невелика кількість цікавих фактів та інформації про життя Шекспіра.

 • Уельс

  Цікаві факти про Уельс

  Уельс входить до складу Сполученого Королівства Великобританії і є однією з 4-х основних адміністративно-політичних частин. Розташовується в південно-західній частині Великобританії і омивається відразу трьома морями, а також межує з Англією. Біля Уельсу розташовано багато островів, але найбільший з них Англси. Фонова частина державного прапора Уельсу представлена ​​зеленим і білим кольорами, а поверх них знаходиться червоний…

 • Мяч

  Цікаві факти про футбол

  Можливо, побачивши заголовок цієї статті, дівчата здивовано знизять плечима: “Футбол?!” Однак, дівчата цікавляться не тільки новинками моди і косметики. Жіночого інтересу до спорту ніхто не відміняв, тому всім представницям прекрасної статі ми пропонуємо огляд найбільш цікавих фактів про футбол. У Манчестері є музей футболу. Там можна побачити короткі фільми про гравців, уривки матчів з минулого…

Реклама