Медицина

Першопричини закоханості: душа або гормон любові?

0

Зовнішність, особливий запах, поведінка реагує на виникнення взаємного тяжіння між чоловіком і жінкою. Вони стають уважнішими один до одного, виникає романтичне почуття закоханості. В нашому організмі відбувається хімічна реакція, в якій задіяно багато гормони, спрямовані на активізацію тієї сфери, яка призводить до появи відчуття легкої зацікавленості, тільки статевого потягу або сильного і всепоглинаючого почуття кохання. Ніякі продукти харчування або речі не можуть замінити таку насолоду і не можуть запустити такий же хімічний процес в нашому організмі. Гормон любові і закоханості викликає ейфорію щастя, статевий потяг, активізацію мозкової роботи. Якщо найважливіший гормон любові серед інших? Ні, всі гормони в цілому і складають той ланцюжок, яка може зводити з розуму людей. Основні гормони, які беруть участь у формуванні почуття любові і взаємного тяжіння: фенілетиламін, окситоцин, вазопресин, монооксид азоту, допамін і серотонін. Також у цьому процесі відіграють важливу роль естрогени і андрогени.

Гормон любові: кожен окремо важливий
Фенілетиламін відповідає за закоханість

PEA або фенілетиламін це нейромодулятор, що приводить в дію енергію тяжіння між протилежними статями. Час життя його становить кілька хвилин, руйнується під дією хімічної речовини моноаминоксигеназы (ензиму). Фенілетиламін ще називають речовиною любові. Виділяється в перших хвилинах зачаття любові і є скороминущої закоханістю. РЕА – гормон любові, також міститься в шоколаді, але дію внаслідок синтезу в організмі не можна переоцінити.

Окситоцин: довіру і вірність, прихильність – це вазопресин

Окситоцин викликає почуття довіри у взаєминах, тому зміняться романтична тільки спалахнула пристрасть на більш міцне почуття. Виділяється гіпофізом, і направляється для збільшення молочних залоз, скорочення матки. Під час статевого акту, при ласках грудей жінки виділяється окситоцин, який служить захистом від появи раку молочних залоз, сприяє нормальному кровообігу, підвищує почуття оргазму. Окситоцин виділяється у чоловіків при ласці сосків, що викликає загальне почуття схвильованості і ерекцію. Ніжність і прихильність дарує вазопресин.

Монооксид азоту

Цей нейротрансміттер приводить в дію чоловічу ерекцію. З мозкового сигналу нейромедіатори (окситоцин, норадреналін, ацетилхолін) переносять інформацію до печеристих тіл. Також починає виділятися тестостерон. Під дією тестостерону виділяється оксид азоту в синапсах гладкої мускулатури. Наступним в ланцюжку реакції оксид азоту приводить в дію циклічний гуанозин монофосфат – мускулатура печеристих тіл розслабляється і кров може повністю заповнити їх. Це призводить до відтоку крові від чоловічого органу і до початку ерекції.

Допамін і серотонін

Гормоном задоволення вважається дофамін. Серотонін забезпечує підйом сил, покращує настрій. Щоб викликати задоволення, дофамін прискорює серцебиття, кровообіг, серотонін насичує нас енергією і могутністю, упевненістю. Ці гормони забезпечують насолоду від спілкування між людьми, від сексуального потягу і статевого акту.

Естрогени та андрогени: лібідо і жіночність

Андрогени – чоловічі статеві гормони, головним представником є тестостерон. Естрогени – жіночі статеві гормони на чолі з естрадіол. Андрогени сприяють збудливості і активності нервової системи і відповідають за сексуальність центрів. Хоча можуть виділятися і в жінок теж, але в меншій кількості. Статевий потяг можливо саме через функціонування гормонів андрогенів. Тестостерон підвищує чутливість і сприйнятливість ерогенних зон. У чоловіків формуються специфічні особливості статі: з’являється характерний живт, облисіння, збільшується зріст волосся на обличчі і всьому тілі. Саме андрогени сприяють ерекції статевого члена і збудження клітора.

Естрогени сприяють розвитку жіночності. У жінок розвивається груди, молочні залози підготовляються до вироблення молока, таз розсовується, обростає жирком на стегнах. Постійна робота естрогенів і андрогенів сприяє попередження серцево-судинних захворювань, зміцнюють кісткову тканину.

Схожі цікавинки:

Залишити коментар

Ваш email не буде публікуватися. Обов'язкові поля позначені *. *

Це цікаво

 • Параглайдинг

  Параглайдинг

  Параглайдинг, він же парапланеризм, вважається найпростішою формою польоту, доступною людині. Потрібно всього лише знайти гарне піднесення, розбігтися, стрибнути зі скелі і летіти, керуючи крилом–парашутом і власним тілом.

 • Стародавня Греція

  Цікаві факти про Стародавню Грецію

  Стародавня Греція – це унікальна цивілізація, оповита таємницями, давніми легендами та міфами. Історія Стародавньої Греції сповнена цікавих фактів, з деякими з них можна зіткнутися в повсякденному житті, а з іншими в процесі вивчення історії давньогрецької цивілізації. Варто зазначити, що Греція формувалася близько 4-х століть, а саме, з 1100 до 700р. до н.е. Однак, для виходу…

 • Атлантичний океан

  Цікаві факти про Атлантичний океан

  Атлантичний океан був утворений досить давно, близько 200 млн років тому. До цього часу Америка, Європа і Антарктида з Африкою складали практично єдине ціле, з невеликим поділом. За останні 40 млн років відбувається активне переформування Атлантичного океану, тому рельєф і дно формуються по-новому, змінюючись щороку. Існують й інші цікаві факти, що стосуються цього океану.

 • Небо та хмари

  Цікаві факти про повітря

  Повітря, воно оточує нас з усіх боків, але чи багато ми знаємо про нього, крім того, що в ньому міститься необхідний для нас кисень? Існує чимало цікавих фактів про повітря, деякі з них ми розглянемо:

 • Цікаві факти про риб

  15 цікавих фактів про риб

  Факт про риб №1: Мільйони і мільйони. Найплодовитішою істотою на планеті без сумніву можна назвати самку тріски. За один шлюбний сезон вона може відкласти більше 6 млн. ікринок! Іноді в день вона відкладає кілька сотень тисяч ікринок, але виживає з них зовсім небагато. Справа в тому, що ікру і мальків поїдають різні мешканці моря. Тому…

 • Старий кричить на вухо підлітку

  Цікаві факти про підлітків

  Ці факти будуть корисні не тільки самим підліткам, а й їхнім батькам, родичам і людям, які цікавляться проблемами поколінь у сучасному світі:

 • Дмитро Менделєєв

  Цікаві факти про Менделєєва

  Ім’я Дмитра Івановича Менделєєва відомо кожному, завдяки сторінкам шкільних підручників з хімії, і його найважливіше відкриття таблиці хімічних елементів відноситься до загальновідомих фактів, але що ж ще варто дізнатися про видатного російського вченого? Ось деякі цікаві факти про Менделєєва.

 • Лицарі на конях

  Цікаві факти про лицарів

  Зараз часто згадують про доблесних лицарів, шкодуючи, що їх часи давно пройшли, а що ми взагалі знаємо про них, крім того, що вони билися у війнах і на лицарських турнірах, носили зброю і підкорювали серця шляхетних дам? Ось декілька цікавих фактів про лицарів.

 • Шекспір

  Цікаві факти про Шекспіра

  Життя великого драматурга Вільяма Шекспіра завжди було оповите якоюсь таємницею, але можна з упевненістю сказати, що збереглася невелика кількість цікавих фактів та інформації про життя Шекспіра.

 • Уельс

  Цікаві факти про Уельс

  Уельс входить до складу Сполученого Королівства Великобританії і є однією з 4-х основних адміністративно-політичних частин. Розташовується в південно-західній частині Великобританії і омивається відразу трьома морями, а також межує з Англією. Біля Уельсу розташовано багато островів, але найбільший з них Англси. Фонова частина державного прапора Уельсу представлена ​​зеленим і білим кольорами, а поверх них знаходиться червоний…

 • Мяч

  Цікаві факти про футбол

  Можливо, побачивши заголовок цієї статті, дівчата здивовано знизять плечима: “Футбол?!” Однак, дівчата цікавляться не тільки новинками моди і косметики. Жіночого інтересу до спорту ніхто не відміняв, тому всім представницям прекрасної статі ми пропонуємо огляд найбільш цікавих фактів про футбол. У Манчестері є музей футболу. Там можна побачити короткі фільми про гравців, уривки матчів з минулого…

Реклама