Медицина

Парадокс самощекотки: чому не можна полоскотати себе

0

Мозок – дивовижна штука, яка контролює процеси, що відбуваються у всьому організмі. Одним з прикладів могутності мозку є парадокс зі щекоткой: коли хтось Вас лоскоче, Вам лоскотно, а коли Ви щекочете самі себе – ні. Це чиста правда – можете перевірити на собі, цей експеримент абсолютно безпечний для здоров’я! Estet-portal.com розповість, чому не можна полоскотати себе. Тобто, полоскотати себе, звичайно ж, можна, але лоскотно Вам від цього не стане.

Чому не можна полоскотати себе? Вся справа в мозку

У пошуках відповіді на питання, чому не можна полоскотати себе, нейрофізіологи провели безліч експериментів, в яких усіма способами намагалися домогтися від сміху щекочущего самого себе людини.

Такий інтерес вчених пояснюється прагненням краще пізнати людський мозок. Дивно, що він здатний відрізнити дотик власних рук людини від дотиків інших людей. Сара-Джейн Блейкмор з Університетського коледжу Лондона серйозно зайнялася вивченням цього питання. Мозок добровольців, підданих лоскоту і намагаються полоскотати себе, сканували, щоб вивчити його активність під час обох процесів.

З’ясувалося, що мозочок пророкує, як буде рухатися Ваша рука і дає команду знизити активність моторній зоні кори. Таким чином, відчуття від самощекотки відрізняються більш низькою інтенсивністю, ніж при звичайному процесі лоскоту. Простіше кажучи, залоскотати себе до сміху Вам не дозволяє мозок.

Чому не можна полоскотати себе і чи можна обдурити мозок?

Наступне питання, який зацікавив вчених, можна обійти захист мозку, обдуривши його. Для цього був створений спеціальний механізм, який дозволяв губці стикатися з долонею. Механізмом управляли випробовувані добровольці. В одній частині експерименту руху губки були синхронізовані з рухом учасників експерименту, в іншого – відбувалися на 200 мілісекунд пізніше. У випадку з затримкою відчуття від дотиків губки були більш інтенсивними. Експериментатори вважають, що причина криється в невідповідності прогнозу мозочка з реальними відчуттями.

Пізніше вченим вдалося домогтися успішної самощекотки допомогою магнітної стимуляції: рука учасників експерименту лоскотала ногу крім волі самого учасника. На даний момент це єдиний успішний експеримент.

Подальші хитрощі вчених, які вже знали, чому не можна полоскотати себе, але намагалися домогтися цього, просто вражають

 • Експеримент з використанням спеціальних окулярів, які дозволяють випробуваному бачити відбуваються очима експериментатора і створити ілюзію перебування в його тілі. Експериментатори очікували, що ілюзія перебування в чужому тілі допоможе впоратися із завданням і домогтися інтенсивних відчуттів від самощекотки. Однак експеримент не був успішним.
 • Експеримент зі сном. Добровольців, які здатні контролювати свої сни, попросили полоскотати себе уві сні – інтенсивних відчуттів не вдалося домогтися навіть у стані сну (при цьому не головний, ні інші герої сну не могли викликати сміх сплячої людини від лоскоту).

Фахівців також цікавить питання, чому не можна полоскотати себе, якщо людина психічно здорова, але хворим шизофренією це вдається. Вони припускають, що шизофреніки повністю впевнені в тому, що рухами керує інша людина.

Вивчення парадоксу самощекотки триває. Дослідники сподіваються, що отримана інформація допоможе краще зрозуміти причини порушень психіки. Крім цього, питання про те, чому не можна полоскотати себе, допоможе у вдосконаленні штучного інтелекту. Фахівці вважають, що створення чутливих до лоскоту роботів, які зможуть розрізняти джерело дотиків, стане величезним кроком в розвитку даної галузі.

Схожі цікавинки:

Залишити коментар

Ваш email не буде публікуватися. Обов'язкові поля позначені *. *

Це цікаво

 • Як не зіпсувати свята харчовим отруєнням

  Свята – це прекрасно. Однак навіть самі хороші враження від вечірки може зіпсувати неприємний факт харчового отруєння. Як його уникнути? Якщо Ви вирішили самостійно приготувати святкову вечерю, варто пам’ятати про важливі правила: 1. Чистота Пам’ятайте, що приступати до готування з немитими руками ні в якому разі не можна. Руки необхідно мити з милом. Перед приготуванням…

 • Стародавня Греція

  Цікаві факти про Стародавню Грецію

  Стародавня Греція – це унікальна цивілізація, оповита таємницями, давніми легендами та міфами. Історія Стародавньої Греції сповнена цікавих фактів, з деякими з них можна зіткнутися в повсякденному житті, а з іншими в процесі вивчення історії давньогрецької цивілізації. Варто зазначити, що Греція формувалася близько 4-х століть, а саме, з 1100 до 700р. до н.е. Однак, для виходу…

 • Атлантичний океан

  Цікаві факти про Атлантичний океан

  Атлантичний океан був утворений досить давно, близько 200 млн років тому. До цього часу Америка, Європа і Антарктида з Африкою складали практично єдине ціле, з невеликим поділом. За останні 40 млн років відбувається активне переформування Атлантичного океану, тому рельєф і дно формуються по-новому, змінюючись щороку. Існують й інші цікаві факти, що стосуються цього океану.

 • Небо та хмари

  Цікаві факти про повітря

  Повітря, воно оточує нас з усіх боків, але чи багато ми знаємо про нього, крім того, що в ньому міститься необхідний для нас кисень? Існує чимало цікавих фактів про повітря, деякі з них ми розглянемо:

 • Цікаві факти про риб

  15 цікавих фактів про риб

  Факт про риб №1: Мільйони і мільйони. Найплодовитішою істотою на планеті без сумніву можна назвати самку тріски. За один шлюбний сезон вона може відкласти більше 6 млн. ікринок! Іноді в день вона відкладає кілька сотень тисяч ікринок, але виживає з них зовсім небагато. Справа в тому, що ікру і мальків поїдають різні мешканці моря. Тому…

 • Старий кричить на вухо підлітку

  Цікаві факти про підлітків

  Ці факти будуть корисні не тільки самим підліткам, а й їхнім батькам, родичам і людям, які цікавляться проблемами поколінь у сучасному світі:

 • Дмитро Менделєєв

  Цікаві факти про Менделєєва

  Ім’я Дмитра Івановича Менделєєва відомо кожному, завдяки сторінкам шкільних підручників з хімії, і його найважливіше відкриття таблиці хімічних елементів відноситься до загальновідомих фактів, але що ж ще варто дізнатися про видатного російського вченого? Ось деякі цікаві факти про Менделєєва.

 • Лицарі на конях

  Цікаві факти про лицарів

  Зараз часто згадують про доблесних лицарів, шкодуючи, що їх часи давно пройшли, а що ми взагалі знаємо про них, крім того, що вони билися у війнах і на лицарських турнірах, носили зброю і підкорювали серця шляхетних дам? Ось декілька цікавих фактів про лицарів.

 • Шекспір

  Цікаві факти про Шекспіра

  Життя великого драматурга Вільяма Шекспіра завжди було оповите якоюсь таємницею, але можна з упевненістю сказати, що збереглася невелика кількість цікавих фактів та інформації про життя Шекспіра.

 • Уельс

  Цікаві факти про Уельс

  Уельс входить до складу Сполученого Королівства Великобританії і є однією з 4-х основних адміністративно-політичних частин. Розташовується в південно-західній частині Великобританії і омивається відразу трьома морями, а також межує з Англією. Біля Уельсу розташовано багато островів, але найбільший з них Англси. Фонова частина державного прапора Уельсу представлена ​​зеленим і білим кольорами, а поверх них знаходиться червоний…

 • Мяч

  Цікаві факти про футбол

  Можливо, побачивши заголовок цієї статті, дівчата здивовано знизять плечима: “Футбол?!” Однак, дівчата цікавляться не тільки новинками моди і косметики. Жіночого інтересу до спорту ніхто не відміняв, тому всім представницям прекрасної статі ми пропонуємо огляд найбільш цікавих фактів про футбол. У Манчестері є музей футболу. Там можна побачити короткі фільми про гравців, уривки матчів з минулого…

Реклама