Параглайдинг
Екстрим, Спорт

Параглайдинг

0

Параглайдинг, він же парапланеризм, вважається найпростішою формою польоту, доступною людині. Потрібно всього лише знайти гарне піднесення, розбігтися, стрибнути зі скелі і летіти, керуючи криломпарашутом і власним тілом.

Механіка польоту така: висхідні потоки повітря можуть занести парапланериста на значну висоту (світовий рекорд 4526 м над рівнем моря); «Зістрибуючи» з них, можна спускатися у вільному ширянні, головне достоїнство якого – це, звичайно, вид зверху. Параглайдери воліють вибирати найбільш мальовничі місця – хоча, звичайно, мало що може бути живописніше гір біля моря. Недарма майже всі рекорди параглайдингу були встановлені на тлі дико красивих пейзажів – наприклад, Невілл Улетт пролетів 502 кілометра по прямій над озерами, каньйонами і алмазними копальнями Південної Африки. А Рафаель Саладін ширяв над тропічними лісами Бразилії, відправившись в політ з висоти 500-метрового водоспаду.

Крім власне процесу, параглайдинг приваблює своєю доступністю. Польотна амуніція легко влазить у великий рюкзак, який можна закинути в багажник машини, видати за ручну поклажу в аеропорту чи просто-напросто звалити на плечі. Крім крилапарашута пілотові потрібні шолом, кілька запасних мотузок і карабінів, а також прилади альтиметр, варіометр та інші гаджети, що повідомляють висоту, швидкість спускупідйому та інші корисні дані. Параглайдінг міг би бути ідеальним видом спорту для індивідуалістів і одинаків – тільки тут людина може дійсно довго залишатися наодинці з самим собою – але став об’єктом колективного культу саме через свою доступність.

Українським парапланеристам найближче їхати до Криму – під Коктебелем знаходиться солідний клуб з історією, також літають на Кавказі в околицях П’ятигірська.

Схожі цікавинки:

Залишити коментар

Ваш email не буде публікуватися. Обов'язкові поля позначені *. *

Це цікаво

 • Природній готель

  У гармонії з природою

  Французький готель Attrap’Rêves пропонує втомленим від цивілізації туристам переночувати в прозорих боксах, які нагадують величезні мильні бульбашки. Прозорі кулі готелю – ілюзія життя в умовах дикої природи, де прокинутися від метушні білок – сценарій куди більш реальний, ніж від ранкового wake up call. А вночі можна спостерігати за небесними світилами, не вилазячи з ліжка. Телескоп…

 • Стародавня Греція

  Цікаві факти про Стародавню Грецію

  Стародавня Греція – це унікальна цивілізація, оповита таємницями, давніми легендами та міфами. Історія Стародавньої Греції сповнена цікавих фактів, з деякими з них можна зіткнутися в повсякденному житті, а з іншими в процесі вивчення історії давньогрецької цивілізації. Варто зазначити, що Греція формувалася близько 4-х століть, а саме, з 1100 до 700р. до н.е. Однак, для виходу…

 • Атлантичний океан

  Цікаві факти про Атлантичний океан

  Атлантичний океан був утворений досить давно, близько 200 млн років тому. До цього часу Америка, Європа і Антарктида з Африкою складали практично єдине ціле, з невеликим поділом. За останні 40 млн років відбувається активне переформування Атлантичного океану, тому рельєф і дно формуються по-новому, змінюючись щороку. Існують й інші цікаві факти, що стосуються цього океану.

 • Небо та хмари

  Цікаві факти про повітря

  Повітря, воно оточує нас з усіх боків, але чи багато ми знаємо про нього, крім того, що в ньому міститься необхідний для нас кисень? Існує чимало цікавих фактів про повітря, деякі з них ми розглянемо:

 • Цікаві факти про риб

  15 цікавих фактів про риб

  Факт про риб №1: Мільйони і мільйони. Найплодовитішою істотою на планеті без сумніву можна назвати самку тріски. За один шлюбний сезон вона може відкласти більше 6 млн. ікринок! Іноді в день вона відкладає кілька сотень тисяч ікринок, але виживає з них зовсім небагато. Справа в тому, що ікру і мальків поїдають різні мешканці моря. Тому…

 • Старий кричить на вухо підлітку

  Цікаві факти про підлітків

  Ці факти будуть корисні не тільки самим підліткам, а й їхнім батькам, родичам і людям, які цікавляться проблемами поколінь у сучасному світі:

 • Дмитро Менделєєв

  Цікаві факти про Менделєєва

  Ім’я Дмитра Івановича Менделєєва відомо кожному, завдяки сторінкам шкільних підручників з хімії, і його найважливіше відкриття таблиці хімічних елементів відноситься до загальновідомих фактів, але що ж ще варто дізнатися про видатного російського вченого? Ось деякі цікаві факти про Менделєєва.

 • Лицарі на конях

  Цікаві факти про лицарів

  Зараз часто згадують про доблесних лицарів, шкодуючи, що їх часи давно пройшли, а що ми взагалі знаємо про них, крім того, що вони билися у війнах і на лицарських турнірах, носили зброю і підкорювали серця шляхетних дам? Ось декілька цікавих фактів про лицарів.

 • Шекспір

  Цікаві факти про Шекспіра

  Життя великого драматурга Вільяма Шекспіра завжди було оповите якоюсь таємницею, але можна з упевненістю сказати, що збереглася невелика кількість цікавих фактів та інформації про життя Шекспіра.

 • Уельс

  Цікаві факти про Уельс

  Уельс входить до складу Сполученого Королівства Великобританії і є однією з 4-х основних адміністративно-політичних частин. Розташовується в південно-західній частині Великобританії і омивається відразу трьома морями, а також межує з Англією. Біля Уельсу розташовано багато островів, але найбільший з них Англси. Фонова частина державного прапора Уельсу представлена ​​зеленим і білим кольорами, а поверх них знаходиться червоний…

 • Мяч

  Цікаві факти про футбол

  Можливо, побачивши заголовок цієї статті, дівчата здивовано знизять плечима: “Футбол?!” Однак, дівчата цікавляться не тільки новинками моди і косметики. Жіночого інтересу до спорту ніхто не відміняв, тому всім представницям прекрасної статі ми пропонуємо огляд найбільш цікавих фактів про футбол. У Манчестері є музей футболу. Там можна побачити короткі фільми про гравців, уривки матчів з минулого…

Реклама