1 квітня приколи
Цікаві факти

Особливості святкування 1 квітня в інших країнах

0

1 квітня – це веселе свято, яке відзначають в багатьох країнах. Це день сміху, жартів, веселощів і обманів. Щороку 1 квітня різноманітні жарти та розіграші відбуваються по всьому світу. Причому в кожній державі свято 1 квітня називають по-різному. З 2015 року в Україні проходить гумористичний фестиваль “Ліга Сміху”.

Жартувати люблять також у Франції, Англії, Іспанії, Фінляндії та інших країнах. Однак ніхто не може точно відповісти, коли і де зародилося це найвеселіше свято. Відомо тільки, що святкують 1 квітня з дуже давніх часів. Цікаво, але в кожній країні можна почути різні версії появи свята. Багато країн пов’язують появу свята саме зі своєю історією.

1 квітня у Франції – день “першоквітневої риби”

1 квітня у Франціі відзначають дуже незвично. Цього дня легко можна стати, як кажуть французи “poisson d`avril”, що в перекладі означає “першоквітневою рибкою”. На вулиці ви можете зустріти людину з рибою на спині. Причому бідолаха навіть не підозрює, що у нього за спиною знаходиться рибина. Звичайно ж риба з’явилася за спиною не без допомоги друзів або рідних.

Зародження такого незвичайного свята походить ще в 18 столітті. У той час 1 квітня у Франції відзначали настання Нового Року. Але після введення для християн нового григоріанського календаря, Новий Рік стали відзначати 1 січня. Однак залишилися такі люди, які все ще воліли відзначати Новий Рік як і раніше 1 квітня. Решта людей стали жартувати над ними і називати їх “квітневими рибами” (пов’язано з тим, що 1 квітня перебуває в сузір’ї “риби”) або “квітневими дурниками”.

Згодом святкувати День дурня у Франції стало традицією. Пізніше ця традиція поширилася також на інші країни – Англію, Шотландію і Америку. На День дурня у Франції не дарують подарунків, хіба що рибу. Найголовніше 1 квітня бути дуже уважним і намагатися не стати “першоквітневою рибкою”.

1 квітня в Фінляндії – тут теж вміють жартувати

1 квітня у Фінляндії також прийнято жартувати над оточуючими, але так, щоб їм не було образливо. У Фінляндії особливо люблять жартувати на всю країну. Навіть в мас-медіа постійно чути різні жарти та розіграші.

Жарти в день Дурня в мас-медіа Фінляндії досить оригінальні, наприклад: “Почався розпродаж винно-горілчаних виробів в мережі магазинів Alko”, скасували податок з громадян окремих міст Фінляндії, телемовна фірма YLE заявила, що її передачі відтепер стануть чорно-білими або наприклад була оголошена прес-конференція фінського політика в міському торговому центрі. У День Дурня в Фінляндії подібні жарти можна почути по радіо, побачити в новинах або прочитати в газеті. Найголовніше на 1 квітня не вірити всьому, що говорять мас-медіа і усвідомлювати реальність даної ситуації.

1 квітня в Іспанії – “День простаків”

В Іспанії на протязі двох сотень років святкують фестиваль який називають “El Dia de los Santos Inocentes”. Назва свята перекладається як “День наївних” або “День Простаків”. Фестиваль проходить в іспанському місті Або. Це свято є аналогом нашого “Дня сміху”, який ми звикли відзначатимуть 1 квітня. Традиційно іспанцям дуже подобається жартувати над друзями і знайомими по телефону.

Походження “Дня наївних” в Іспанії є релігійним. 28 грудня католицька церква відзначає пам’ять Дня немовлят-мучеників – новонароджені малята були вбиті за наказом самого царя Ірода у Віфлиємі. Тільки через багато років в 16 столітті стали святкувати день “El Dia de los Santos Inocentes”. У цей день перед Новим Роком малося на увазі, що жебраки і потворні люди можуть просити милостиню і робити абсолютно все, що їм захочеться, аж до непристойностей.

Сьогодні в “День простаків” у Іспанії прийнято влаштовувати фестиваль біля міської ратуші. Цього дня Іспанії всі жартують над близькими і знайомими. Всі іспанці знають, що в “День простаків” не слід вірити шокуючим новинам і безглуздим сенсаціям. У цей день іспанська преса теж любить жартувати. Наступного дня швидше за все преса скаже, що це був розіграш в честь “Дня простаків”. Також на День дурнів в Іспанії щороку влаштовують вуличну битву борошном, яйцями і підривають петарди.

1 квітня в Англії – “День дурнів”

1 квітня в Англії пов’язують з містом Гоуфам, яке також називають “Місто Дурнів”. Колись в давні часи в Англії був звичай: коли король побував на будь-якій землі, вона ставала його власністю. Люди, які проживали в місті Гоуфам були дуже тямущі.

Вони придумали як не платити податки і тим самим обдурили короля. 1 квітня в Англії пов’язують саме з цією подією. Коли 1 квітня в Англії випадало на неділю, цей день називали “Днем нарцисів”. Люди збирали нарциси та розносили по лікарнях, дарували хворим людям. Це день, коли абсолютно все веселяться і з усіх боків доносяться прикольні фрази і слівця.

1 квітня з півночі до полудня в Англії прийнято жартувати один над одним. У День дурня в Англії прийнято не тільки жартувати, а й розігрувати знайомих. Тих, над ким вдалося пожартувати називали “Квітневим дурнем”. Після 12 години дня День сміху в Англії закінчується – всі розіграші та жарти припиняються, вважається, що після цього часу жарти приносять невдачу.

У різних районах Англії для обдуреного є свої прізвиська. Практично всі прізвиська беруть своє походження з фестивалю “Бенкет Дурнів”, який відзначався в Англії. На цьому фестивалі чоловіки переодягалися в жінок, грали в азартні ігри та робили безліч інших неймовірних речей.

Також читайте про 1 квітня:

Схожі цікавинки:

Залишити коментар

Ваш email не буде публікуватися. Обов'язкові поля позначені *. *

Це цікаво

 • Як відновити чутливість до лептину: покрокова інструкція

  Лептин – гормон насичення – був виявлений не так давно. І, можливо, не всі знають, що перевищення його рівня в крові людини загрожує розвитком багатьох важких хвороб: інфарктів, судинних ускладнень та ін. На відкриття цього гормону покладалися чималі надії, але досі учений світ не зміг створити препарат, здатний змусити лептин допомагати людям, що страждають ожирінням….

 • Стародавня Греція

  Цікаві факти про Стародавню Грецію

  Стародавня Греція – це унікальна цивілізація, оповита таємницями, давніми легендами та міфами. Історія Стародавньої Греції сповнена цікавих фактів, з деякими з них можна зіткнутися в повсякденному житті, а з іншими в процесі вивчення історії давньогрецької цивілізації. Варто зазначити, що Греція формувалася близько 4-х століть, а саме, з 1100 до 700р. до н.е. Однак, для виходу…

 • Атлантичний океан

  Цікаві факти про Атлантичний океан

  Атлантичний океан був утворений досить давно, близько 200 млн років тому. До цього часу Америка, Європа і Антарктида з Африкою складали практично єдине ціле, з невеликим поділом. За останні 40 млн років відбувається активне переформування Атлантичного океану, тому рельєф і дно формуються по-новому, змінюючись щороку. Існують й інші цікаві факти, що стосуються цього океану.

 • Небо та хмари

  Цікаві факти про повітря

  Повітря, воно оточує нас з усіх боків, але чи багато ми знаємо про нього, крім того, що в ньому міститься необхідний для нас кисень? Існує чимало цікавих фактів про повітря, деякі з них ми розглянемо:

 • Цікаві факти про риб

  15 цікавих фактів про риб

  Факт про риб №1: Мільйони і мільйони. Найплодовитішою істотою на планеті без сумніву можна назвати самку тріски. За один шлюбний сезон вона може відкласти більше 6 млн. ікринок! Іноді в день вона відкладає кілька сотень тисяч ікринок, але виживає з них зовсім небагато. Справа в тому, що ікру і мальків поїдають різні мешканці моря. Тому…

 • Старий кричить на вухо підлітку

  Цікаві факти про підлітків

  Ці факти будуть корисні не тільки самим підліткам, а й їхнім батькам, родичам і людям, які цікавляться проблемами поколінь у сучасному світі:

 • Лицарі на конях

  Цікаві факти про лицарів

  Зараз часто згадують про доблесних лицарів, шкодуючи, що їх часи давно пройшли, а що ми взагалі знаємо про них, крім того, що вони билися у війнах і на лицарських турнірах, носили зброю і підкорювали серця шляхетних дам? Ось декілька цікавих фактів про лицарів.

 • Шекспір

  Цікаві факти про Шекспіра

  Життя великого драматурга Вільяма Шекспіра завжди було оповите якоюсь таємницею, але можна з упевненістю сказати, що збереглася невелика кількість цікавих фактів та інформації про життя Шекспіра.

 • Дмитро Менделєєв

  Цікаві факти про Менделєєва

  Ім’я Дмитра Івановича Менделєєва відомо кожному, завдяки сторінкам шкільних підручників з хімії, і його найважливіше відкриття таблиці хімічних елементів відноситься до загальновідомих фактів, але що ж ще варто дізнатися про видатного російського вченого? Ось деякі цікаві факти про Менделєєва.

 • Уельс

  Цікаві факти про Уельс

  Уельс входить до складу Сполученого Королівства Великобританії і є однією з 4-х основних адміністративно-політичних частин. Розташовується в південно-західній частині Великобританії і омивається відразу трьома морями, а також межує з Англією. Біля Уельсу розташовано багато островів, але найбільший з них Англси. Фонова частина державного прапора Уельсу представлена ​​зеленим і білим кольорами, а поверх них знаходиться червоний…

 • Мяч

  Цікаві факти про футбол

  Можливо, побачивши заголовок цієї статті, дівчата здивовано знизять плечима: “Футбол?!” Однак, дівчата цікавляться не тільки новинками моди і косметики. Жіночого інтересу до спорту ніхто не відміняв, тому всім представницям прекрасної статі ми пропонуємо огляд найбільш цікавих фактів про футбол. У Манчестері є музей футболу. Там можна побачити короткі фільми про гравців, уривки матчів з минулого…

Реклама