Медицина

Особливості «п’яного» мозку: причини і наслідки

0

Відносини людини з алкоголем простими не назвеш: деякі повністю відмовляються від такого роду напоїв, інші ж часто втрачають почуття міри, перекинувши перший стакан. Чому? З точки зору хімії, алкоголь являє собою просту молекулу, однак її вплив на мозок досить складне. До того ж, різні люди по-різному реагують на різні дози алкоголю в залежності від ситуації. Estet-portal.com розповість, як веде себе мозок після алкоголю, ніж обумовлено специфічна поведінка людини, що перебуває в стані алкогольного сп’яніння.

Поведінка мозку після алкоголю – залежність від концентрації в крові

Після прийому алкоголю усередину він потрапляє в шлунково-кишковий тракт, а звідти всмоктується в кров. Кількість потрапляє в кров алкоголю залежить від генетичних особливостей, а також наявності їжі в шлунку (яка може зменшити кількість орс алкоголю) та інших особливостей організму. Чим вище концентрація цієї речовини в крові, тим більше змінюється мозок після алкоголю.

Розмір людини та співвідношення між м’язовою та жировою тканиною в тілі також впливає на підвищення концентрації алкоголю в крові після його вживання. Оскільки алкоголь є розчинним у воді речовиною, у двох людей однакової ваги концентрація алкоголю в крові може бути різною: якщо у одного з них в тілі переважає м’язова тканина, алкоголю в крові буде менше, а якщо в організмі переважає жир, кров потрапить більше алкоголю.

Потрапляючи у кров, алкоголь впливає на багато органів людського організму, а не тільки на нервову систему. Що стосується останньої, для центральної нервової системи алкоголь – депресанти. Це означає, що він уповільнює «спілкування» між клітинами мозку і нервами в організмі. Далі ми розглянемо наступні моменти:

 • мозок після алкоголю в невеликих дозах;
 • мозок після алкоголю в значних дозах;
 • вплив навколишнього середовища і настрої на мозок після алкоголю.

Мозок після алкоголю: невеликі дози

Причиною, по якій алкоголь діє як «соціальний лубрикант», є те, що він пригальмовує функції лімбічної системи мозку, яка відповідає за появу страху, тривоги і занепокоєння. Саме тому пару келихів/склянок алкогольного напою роблять нас більш сміливими і товариськими.

Крім цього, мозок після алкоголю характеризується зниженням функції префронтальної кори – частині мозку, що відповідає за вищі когнітивні процеси (в тому числі судження і обґрунтування). Це призводить до підвищення імпульсивності людини напідпитку.

Порушення здатності пригнічувати такі імпульси і тверезо судити про ситуацію іноді призводить до того, що людина вживає більше алкоголю, ніж він мав намір зробити.

Мозок після алкоголю: великі дози

По мірі збільшення дози вживаних алкогольних напоїв збільшується і його вплив на мозок. Робота префронтальної кори загальмовується ще більше, в результаті чого людина стає більш імпульсивним, його здатність тверезо оцінювати ситуацію зменшується. У результаті мозок після алкоголю починає більше задіяти більш примітивні частини. Результат – підвищення агресивності і сексуальна розкутість.

Мозочок, який координує м’язову активність, також піддається негативному впливу алкоголю. Моторна координація порушується у міру підвищення дози випитого алкоголю. Звідси з’являється відчуття запаморочення, яке може призвести до нудоти і блювоти.

Великі дози алкоголю також створюють перешкоди в зв’язку між частинами мозку, які необхідні для контролю життєвих процесів, таких як серцебиття і дихання (вароліїв міст – частина стовбура головного мозку, яка надсилає сигнали в мозочок). Тому передозування алкоголю призводить до повної зупинки дихання і смерті.

Настрій і навколишнє середовище впливають на те, як поведе себе мозок після алкоголю

У той час як фармакологічна дія алкоголю має величезне значення в суб’єктивних ефекти, вплив середовища, в якому людина випиває і його психологічний стан також не можна недооцінювати при розгляді мозку після алкоголю.

Алкоголь може посилювати негативні емоції, тому, якщо Ви знаходитеся не в кращому настрої, алкоголю потрібно уникати. Також вирішальну роль відіграє сила волі. У людей проявляються ознаки алкогольної інтоксикації навіть після вживання плацебо. Коли в ході дослідження випробуваним давали плацебо під виглядом алкоголю, вони відчували характерне приємне розслаблення і легке сексуальне збудження.

Важливим також є очікування, пов’язане з типом вживаного алкогольного напою. Так, якщо людині відомо, приміром, що джин посилює депресію, після вживання цього напою вони насправді відчувають себе пригніченими.

Схожі цікавинки:

Залишити коментар

Ваш email не буде публікуватися. Обов'язкові поля позначені *. *

Це цікаво

 • Фрісбі літаюча тарілка

  Фрісбі

  Якою б простою, навіть примітивною не здавалася обивателю літаюча тарілка, також відома як фрісбі, історія її винаходу розтягнулася на ціле століття. Практично ідентичний диск, який використовували для вправ у стрільбі, з’явився в XIX столітті, ну а патент на літаючий спортивний снаряд зареєстрував у середині минулого століття американець Уолтер Моррісон.

 • Стародавня Греція

  Цікаві факти про Стародавню Грецію

  Стародавня Греція – це унікальна цивілізація, оповита таємницями, давніми легендами та міфами. Історія Стародавньої Греції сповнена цікавих фактів, з деякими з них можна зіткнутися в повсякденному житті, а з іншими в процесі вивчення історії давньогрецької цивілізації. Варто зазначити, що Греція формувалася близько 4-х століть, а саме, з 1100 до 700р. до н.е. Однак, для виходу…

 • Атлантичний океан

  Цікаві факти про Атлантичний океан

  Атлантичний океан був утворений досить давно, близько 200 млн років тому. До цього часу Америка, Європа і Антарктида з Африкою складали практично єдине ціле, з невеликим поділом. За останні 40 млн років відбувається активне переформування Атлантичного океану, тому рельєф і дно формуються по-новому, змінюючись щороку. Існують й інші цікаві факти, що стосуються цього океану.

 • Небо та хмари

  Цікаві факти про повітря

  Повітря, воно оточує нас з усіх боків, але чи багато ми знаємо про нього, крім того, що в ньому міститься необхідний для нас кисень? Існує чимало цікавих фактів про повітря, деякі з них ми розглянемо:

 • Цікаві факти про риб

  15 цікавих фактів про риб

  Факт про риб №1: Мільйони і мільйони. Найплодовитішою істотою на планеті без сумніву можна назвати самку тріски. За один шлюбний сезон вона може відкласти більше 6 млн. ікринок! Іноді в день вона відкладає кілька сотень тисяч ікринок, але виживає з них зовсім небагато. Справа в тому, що ікру і мальків поїдають різні мешканці моря. Тому…

 • Старий кричить на вухо підлітку

  Цікаві факти про підлітків

  Ці факти будуть корисні не тільки самим підліткам, а й їхнім батькам, родичам і людям, які цікавляться проблемами поколінь у сучасному світі:

 • Дмитро Менделєєв

  Цікаві факти про Менделєєва

  Ім’я Дмитра Івановича Менделєєва відомо кожному, завдяки сторінкам шкільних підручників з хімії, і його найважливіше відкриття таблиці хімічних елементів відноситься до загальновідомих фактів, але що ж ще варто дізнатися про видатного російського вченого? Ось деякі цікаві факти про Менделєєва.

 • Лицарі на конях

  Цікаві факти про лицарів

  Зараз часто згадують про доблесних лицарів, шкодуючи, що їх часи давно пройшли, а що ми взагалі знаємо про них, крім того, що вони билися у війнах і на лицарських турнірах, носили зброю і підкорювали серця шляхетних дам? Ось декілька цікавих фактів про лицарів.

 • Шекспір

  Цікаві факти про Шекспіра

  Життя великого драматурга Вільяма Шекспіра завжди було оповите якоюсь таємницею, але можна з упевненістю сказати, що збереглася невелика кількість цікавих фактів та інформації про життя Шекспіра.

 • Уельс

  Цікаві факти про Уельс

  Уельс входить до складу Сполученого Королівства Великобританії і є однією з 4-х основних адміністративно-політичних частин. Розташовується в південно-західній частині Великобританії і омивається відразу трьома морями, а також межує з Англією. Біля Уельсу розташовано багато островів, але найбільший з них Англси. Фонова частина державного прапора Уельсу представлена ​​зеленим і білим кольорами, а поверх них знаходиться червоний…

 • Мяч

  Цікаві факти про футбол

  Можливо, побачивши заголовок цієї статті, дівчата здивовано знизять плечима: “Футбол?!” Однак, дівчата цікавляться не тільки новинками моди і косметики. Жіночого інтересу до спорту ніхто не відміняв, тому всім представницям прекрасної статі ми пропонуємо огляд найбільш цікавих фактів про футбол. У Манчестері є музей футболу. Там можна побачити короткі фільми про гравців, уривки матчів з минулого…

Реклама