Медицина

Нервова система людини: чим балувати і від чого берегти

0

Нервова система людини – добре продумана і складна система, завдяки якій людина здатна мислити, пізнавати світ за допомогою почуттів, взаємодіяти з іншими людьми і бути розумною людиною, особистістю. Щоб нервова система була здоровою, необхідно піклуватися про неї, адже при порушеннях її функцій людина, навіть фізично здоровий, не може жити повним життям. Estet-portal.com розповість, що потрібно робити для збереження здоров’я нервової системи, а чого краще уникати.

Що приносить користь нервової системи людини

Щоб не лякати нервовими зривами ні себе, ні оточуючих, необхідно балувати нервову систему наступним:

 • Свіжим повітрям

Центральна нервова система людини дуже любить свіже повітря. Не забувайте про те, що чверть кисню та інших поживних речовин поглинає саме мозок. Відповідно, нестача цих речовин, а також вітамінів групи В і нікотинової кислоти, необхідних для належної роботи нейронів, згубна для нервової системи. Тому, крім регулярних прогулянок на свіжому повітрі, «годуйте» мозок наступними продуктами:

 • бобовими;
 • рибою;
 • цільнозерновим хлібом;
 • кашами (гречкою, вівсянкою);
 • м’ясом;
 • субпродуктами.
 • Сном і водними процедурами

Навіть якщо Ви будете регулярно їсти самі корисні для нервової системи людини продукти, без хорошого сну вона не буде працювати належним чином. Незважаючи на те, що мозок практично ніколи не спить, займаючись контролем життєво важливих процесів, час Вашого сну необхідно йому для структуризації і запам’ятовування інформації, а також відновлення.

Що стосується водних процедур, вони теж благотворно впливають на нервову систему, а контрастний душ допомагає поліпшити стан шкіри і продовжити її молодість.

 • Чергуванням діяльності

Мозку не подобається постійно займатися одним видом діяльності, тому фахівці підкреслюють необхідність як розумової, так і фізичної праці для кожної людини. Інтенсивність цієї діяльності може змінюватися в залежності від Ваших уподобань і фізичних здібностей.

 • Рухом

Рухливість, активний спосіб життя сприяють зміцненню не тільки м’язів і зв’язок, але й нервової системи людини. На фізичну активність мозок реагує викидом ендорфінів, тому у активних людей нервова система часто набагато міцніше, ніж у провідних день у сидячому положенні.

 • Радістю

Радість добре позначається на стані нервової системи. При цьому не обов’язково радіти самому – підбадьорте, розсмішіть, утешьте ближнього – і Ви будете менш чутливі до порушень з боку нервової системи.

Від чого нервову систему людини потрібно берегти

Нервова система людини вразлива до різного роду факторів, від яких її необхідно по можливості берегти, це:

 • Інфекційні та інші захворювання

Будь-які хвороботворні мікроорганізми атакують клітини нервової системи, в результаті чого ми відчуваємо слабкість і біль. Тому від інфекції (вірусного або бактеріального походження – не важливо) повинен лікувати спеціаліст щоб уникнути ускладнень з боку нервової системи. Захворювання вух, пазух носа, інфекційні і запальні процеси ротової порожнини (зуби, ясна і т. д.) в запущених випадках можуть дістатися до мозкових оболонок і нашкодити нервовій системі.

 • Укуси кліщів

Від кліщів, які переносять вірус енцефаліту, не застрахований ніхто. Тому, вибираючись на природу, необхідно прийняти всі запобіжні заходи, що дозволять вберегтися від укусів цих підступних комах.

 • Травми

Найнебезпечніші для нервової системи людини травми голови, чреваті порушенням кровопостачання в місці удару, крововиливами в мозок, які призводять до порушень психіки, рухових функцій і смерті. У разі забиття голови обов’язково перевірте у фахівця, а також пам’ятаєте, що невдале падіння на куприк також може стати причиною струсу мозку.

 • Стреси

Постійні стреси б’ють не тільки по нервовій системі людини, але і по всьому організму. Існує безліч технік захисту або позбавлення від стресу, пошукайте ту, яка підходить саме Вам і не давайте хронічного стресу побороти Вас.

 • Шум

Ця проблема добре знайома жителем мегаполісів, коли, здається, місто ніколи не спить. Багато шкодять самі собі, залишаючи на ніч включеним телевізор або інші джерела шуму. Людина, яка звикла до сну в таких умовах, і не підозрює, що нервовій системі це не подобається. Намагайтеся спати вночі в повній тиші, щоб не прокидатися вранці дратівливими і втомленими.

Якщо Ви мрієте про міцних, як канати, нервах, подбайте про те, щоб Ваша нервова система отримувала максимум корисних речовин, свіжого повітря і досить відпочинку. Не забувайте стежити за своїм здоров’ям, оскільки всі системи організму пов’язані!

Схожі цікавинки:

Залишити коментар

Ваш email не буде публікуватися. Обов'язкові поля позначені *. *

Це цікаво

 • Який одяг лікаря викликає довіру пацієнтів

  Для того, щоб лікування було якомога більш ефективним, пацієнт повинен повністю довіряти своєму лікарю. Звичайно, простіше всього довіритися досвідченому медику, професіоналізму якого ніхто не зможе сумніватися. Однак, від зовнішнього вигляду спеціаліста теж багато залежить. Згідно з результатами дослідження, яке нещодавно було проведене в Мічиганському університеті, більшу довіру у людей викликають ті лікарі, які одягнені в…

 • Стародавня Греція

  Цікаві факти про Стародавню Грецію

  Стародавня Греція – це унікальна цивілізація, оповита таємницями, давніми легендами та міфами. Історія Стародавньої Греції сповнена цікавих фактів, з деякими з них можна зіткнутися в повсякденному житті, а з іншими в процесі вивчення історії давньогрецької цивілізації. Варто зазначити, що Греція формувалася близько 4-х століть, а саме, з 1100 до 700р. до н.е. Однак, для виходу…

 • Атлантичний океан

  Цікаві факти про Атлантичний океан

  Атлантичний океан був утворений досить давно, близько 200 млн років тому. До цього часу Америка, Європа і Антарктида з Африкою складали практично єдине ціле, з невеликим поділом. За останні 40 млн років відбувається активне переформування Атлантичного океану, тому рельєф і дно формуються по-новому, змінюючись щороку. Існують й інші цікаві факти, що стосуються цього океану.

 • Небо та хмари

  Цікаві факти про повітря

  Повітря, воно оточує нас з усіх боків, але чи багато ми знаємо про нього, крім того, що в ньому міститься необхідний для нас кисень? Існує чимало цікавих фактів про повітря, деякі з них ми розглянемо:

 • Цікаві факти про риб

  15 цікавих фактів про риб

  Факт про риб №1: Мільйони і мільйони. Найплодовитішою істотою на планеті без сумніву можна назвати самку тріски. За один шлюбний сезон вона може відкласти більше 6 млн. ікринок! Іноді в день вона відкладає кілька сотень тисяч ікринок, але виживає з них зовсім небагато. Справа в тому, що ікру і мальків поїдають різні мешканці моря. Тому…

 • Старий кричить на вухо підлітку

  Цікаві факти про підлітків

  Ці факти будуть корисні не тільки самим підліткам, а й їхнім батькам, родичам і людям, які цікавляться проблемами поколінь у сучасному світі:

 • Дмитро Менделєєв

  Цікаві факти про Менделєєва

  Ім’я Дмитра Івановича Менделєєва відомо кожному, завдяки сторінкам шкільних підручників з хімії, і його найважливіше відкриття таблиці хімічних елементів відноситься до загальновідомих фактів, але що ж ще варто дізнатися про видатного російського вченого? Ось деякі цікаві факти про Менделєєва.

 • Лицарі на конях

  Цікаві факти про лицарів

  Зараз часто згадують про доблесних лицарів, шкодуючи, що їх часи давно пройшли, а що ми взагалі знаємо про них, крім того, що вони билися у війнах і на лицарських турнірах, носили зброю і підкорювали серця шляхетних дам? Ось декілька цікавих фактів про лицарів.

 • Шекспір

  Цікаві факти про Шекспіра

  Життя великого драматурга Вільяма Шекспіра завжди було оповите якоюсь таємницею, але можна з упевненістю сказати, що збереглася невелика кількість цікавих фактів та інформації про життя Шекспіра.

 • Уельс

  Цікаві факти про Уельс

  Уельс входить до складу Сполученого Королівства Великобританії і є однією з 4-х основних адміністративно-політичних частин. Розташовується в південно-західній частині Великобританії і омивається відразу трьома морями, а також межує з Англією. Біля Уельсу розташовано багато островів, але найбільший з них Англси. Фонова частина державного прапора Уельсу представлена ​​зеленим і білим кольорами, а поверх них знаходиться червоний…

 • Мяч

  Цікаві факти про футбол

  Можливо, побачивши заголовок цієї статті, дівчата здивовано знизять плечима: “Футбол?!” Однак, дівчата цікавляться не тільки новинками моди і косметики. Жіночого інтересу до спорту ніхто не відміняв, тому всім представницям прекрасної статі ми пропонуємо огляд найбільш цікавих фактів про футбол. У Манчестері є музей футболу. Там можна побачити короткі фільми про гравців, уривки матчів з минулого…

Реклама