Медицина

Нейробіологічні штучки: як зробити мозок щасливішими

0

Що робить Вас щасливим? Приємні події, любов, гроші, гарно проведений час? Ваше щастя визначає мозок. Тому, щоб відчути себе хоча б трішки щасливішими у важкий момент, необхідно зосередитися на тому, як зробити мозок щасливим. І нейробіологія знає, як досягти успіху в цій справі. Алекс Корб (Alex Corb) – нейробіолог Каліфорнійського університету в Лос-Анджелесі пропонує спробувати прості речі, які допоможуть мозку відчути себе щасливішими, і пояснює, чому так відбувається.

Зробити мозок щасливим допоможе музика

Музика впливає на мозок цікавим способом: вона нагадує йому про місця і обставин, в яких Ви слухали її раніше. Таким чином, щоб зробити мозок щасливим, іноді достатньо просто послухати музику, яка нагадує Вам про приємні події: веселій вечірці з друзями, добре проведений день з коханою людиною, отриманому дипломі, народження дитини і т. д.

Такий ефект музики пояснюється діями гіпокампу, який відповідає за контекстно-залежну пам’ять.

До речі, рекомендуємо в щасливі моменти життя слухати музику – так Ви зможете підсилити приємні відчуття, згадуючи про них у майбутньому.

Посмішка і сонцезахисні окуляри допоможуть зробити щасливим мозок

Незважаючи на цілий ряд приголомшливих можливостей, мозок не завжди надходить розумно. Іноді, одержуючи цілу купу різної інформації, мозок не впевнений, що він повинен відчувати. Тому він перебуває в пошуку своєрідних зачіпок. Такий процес називається зворотним біологічної зв’язком. Це процес, під час якого мозок приймає рішення з приводу того, що йому необхідно відчувати в конкретній ситуації.

Наприклад, коли Ви щасливі, Ви посміхаєтеся. Але зворотний процес також ефективний: якщо Ви посміхаєтеся, мозок визначає це (відстежує рухи м’язів) і приймає рішення про те, що, стало бути, він щасливий. Таким чином, щастя змушує Вас посміхатися, а посмішка – бути щасливим. Таким чином, щоб зробити мозок щасливим, вдавайте, що Ви щасливі.

Коли ми дивимося на яскраві сонячне світло, ми прищуриваемся. Мозок часто неправильно інтерпретує такий сигнал, що надходить від м’яза, сморщивающей брову (corrugator supercilii). Щоб не вводити мозок в оману, надягайте сонцезахисні окуляри і посміхайтеся!

Зробити мозок щасливим можуть роздуми про цілях

Експериментальним шляхом доведено, що мати мету – значить по-іншому дивитися на світ. Тому, коли Вас долає смуток, стреси або проблеми, подумайте про довгострокових цілей, які Ви перед собою поставили. Як це зробить мозок щасливим? За допомогою вироблення дофаміну, який відповідає за мотивацію, звичайно ж.

Цілі і наміри, які «зберігаються» в префронтальної корі, змінюють сприйняття світу. Справа в тому, що людина оцінює події суб’єктивно, тобто ми самі для себе вирішуємо, хороше або погане з нами сталося.

І, якщо Ви подумаєте про досягнення поставленої мети, мозок отримає свою дофаминовую нагороду в центрі задоволення, а Ви зможете протистояти негативним емоціям.

Ніщо не зробить мозок щасливішими, ніж сон

Депресія призводить до порушень сну, а порушення сну – до депресії. Щоб добре спати, потрібно зробити наступне:

 • вдень гуляйте на вулиці, насолоджуйтеся сонечком (в похмурий день увімкніть світло яскравіше);
 • вночі обмежте себе від будь-яких джерел світла;
 • подбайте про зручній постелі;
 • придумайте ритуал, який будете виконувати кожен день перед сном (ванна з аромамаслами, читання книги, прослуховування аудіокниги, масаж стоп і т. д.);
 • регулярно провітрюйте кімнату, оптимізуйте температуру в приміщенні.

Відмінною зарядкою для розуму і тіла стане ранкова прогулянка, а краще – ранкова прогулянка з одним. Такі ранкові ритуали, поряд з вищенаведеними вечірніми, допоможуть відрегулювати графік сну допомогою впливу на систему вироблення серотоніну. Завдяки цьому Ви зможете виробити корисну для всього організму звичку. Таким чином, зробити мозок щасливим досить просто – estet-portal.com бажає Вам успіхів у цій справі!

Схожі цікавинки:

Залишити коментар

Ваш email не буде публікуватися. Обов'язкові поля позначені *. *

Це цікаво

 • Топ-7 цікавих фактів про генетичної схильності

  Особистість формується як з урахуванням рис характеру, успадкованих від батьків, так і у відповідності з навколишнім середовищем. До сьогодні тривають суперечки на тему того, який з цих факторів відіграє велику роль. Одні твердо упевнені, то за допомогою правильного виховання можна виправити будь-які вроджені вади, інші ж упевнені в тому, що завжди визначається спадковістю, який в…

 • Стародавня Греція

  Цікаві факти про Стародавню Грецію

  Стародавня Греція – це унікальна цивілізація, оповита таємницями, давніми легендами та міфами. Історія Стародавньої Греції сповнена цікавих фактів, з деякими з них можна зіткнутися в повсякденному житті, а з іншими в процесі вивчення історії давньогрецької цивілізації. Варто зазначити, що Греція формувалася близько 4-х століть, а саме, з 1100 до 700р. до н.е. Однак, для виходу…

 • Атлантичний океан

  Цікаві факти про Атлантичний океан

  Атлантичний океан був утворений досить давно, близько 200 млн років тому. До цього часу Америка, Європа і Антарктида з Африкою складали практично єдине ціле, з невеликим поділом. За останні 40 млн років відбувається активне переформування Атлантичного океану, тому рельєф і дно формуються по-новому, змінюючись щороку. Існують й інші цікаві факти, що стосуються цього океану.

 • Небо та хмари

  Цікаві факти про повітря

  Повітря, воно оточує нас з усіх боків, але чи багато ми знаємо про нього, крім того, що в ньому міститься необхідний для нас кисень? Існує чимало цікавих фактів про повітря, деякі з них ми розглянемо:

 • Цікаві факти про риб

  15 цікавих фактів про риб

  Факт про риб №1: Мільйони і мільйони. Найплодовитішою істотою на планеті без сумніву можна назвати самку тріски. За один шлюбний сезон вона може відкласти більше 6 млн. ікринок! Іноді в день вона відкладає кілька сотень тисяч ікринок, але виживає з них зовсім небагато. Справа в тому, що ікру і мальків поїдають різні мешканці моря. Тому…

 • Старий кричить на вухо підлітку

  Цікаві факти про підлітків

  Ці факти будуть корисні не тільки самим підліткам, а й їхнім батькам, родичам і людям, які цікавляться проблемами поколінь у сучасному світі:

 • Дмитро Менделєєв

  Цікаві факти про Менделєєва

  Ім’я Дмитра Івановича Менделєєва відомо кожному, завдяки сторінкам шкільних підручників з хімії, і його найважливіше відкриття таблиці хімічних елементів відноситься до загальновідомих фактів, але що ж ще варто дізнатися про видатного російського вченого? Ось деякі цікаві факти про Менделєєва.

 • Лицарі на конях

  Цікаві факти про лицарів

  Зараз часто згадують про доблесних лицарів, шкодуючи, що їх часи давно пройшли, а що ми взагалі знаємо про них, крім того, що вони билися у війнах і на лицарських турнірах, носили зброю і підкорювали серця шляхетних дам? Ось декілька цікавих фактів про лицарів.

 • Шекспір

  Цікаві факти про Шекспіра

  Життя великого драматурга Вільяма Шекспіра завжди було оповите якоюсь таємницею, але можна з упевненістю сказати, що збереглася невелика кількість цікавих фактів та інформації про життя Шекспіра.

 • Уельс

  Цікаві факти про Уельс

  Уельс входить до складу Сполученого Королівства Великобританії і є однією з 4-х основних адміністративно-політичних частин. Розташовується в південно-західній частині Великобританії і омивається відразу трьома морями, а також межує з Англією. Біля Уельсу розташовано багато островів, але найбільший з них Англси. Фонова частина державного прапора Уельсу представлена ​​зеленим і білим кольорами, а поверх них знаходиться червоний…

 • Мяч

  Цікаві факти про футбол

  Можливо, побачивши заголовок цієї статті, дівчата здивовано знизять плечима: “Футбол?!” Однак, дівчата цікавляться не тільки новинками моди і косметики. Жіночого інтересу до спорту ніхто не відміняв, тому всім представницям прекрасної статі ми пропонуємо огляд найбільш цікавих фактів про футбол. У Манчестері є музей футболу. Там можна побачити короткі фільми про гравців, уривки матчів з минулого…

Реклама