Медицина

Нейробіка для мозку: накачайте звивини

0

З віком когнітивні здібності погіршуються; крім цього, мозку для функціонування на належному рівні не вистачає навантажень, які у більшості людей відпадають разом з потребою навчатися чомусь новому кожен день, як, наприклад, в школі або інституті. Погіршення пам’яті – негативний і дуже поширений процес, який також обумовлений появою інтернету, можливістю секундного пошуку інформації та її збереження на робочому столі або в закладках – таким чином, гострої необхідності в запам’ятовуванні інформації немає. Нейробіка допоможе поліпшити пам’ять і інші функції мозку.

Нейробіка – до смішного проста і неймовірно ефективна методика

До смішного проста програма тренувань, яку творець доктор Кац (США) охрестив нейробікою, заснована на результати останніх досліджень в області нейробіології, проведених по всьому світу.

Наукове обґрунтування нейробики полягає в здатності мозку виробляти природні фактори росту – нейротрофины, які допомагають протистояти ефекту вікового старіння розуму. У виконанні вправ нейробики задіюються п’ять фізичних почуттів і емоційні почуття з метою боротьби з щоденною рутиною.

Перевагами вправ нейробики є їх простота і можливість виконання в будь-якому місці. Далі ми розглянемо:

 • чому вправи нейробики корисні для мозку;
 • приклади вправ нейробики.

Вправи нейробики – свято для мозку

Що відбувається з мозком, коли Ви займаєтеся чимось незвичним? Активуються нові або недостатньо використовуються в повсякденному житті нервові шляхи, нервові з’єднання активуються. У результаті вправи нейробики дозволяють активувати вироблення природного «добрива» для нервових клітин, яке зміцнює нервові зв’язки і допомагає «приймачів» Ваших нервових клітин (дендрита) залишатися міцними і здоровими.

Тренуємий таким чином мозок буде у формі для виконання таких завдань, як запам’ятовування інформації, вивчення нових навичок, креативність мислення.

Вправи нейробики для мозку на кожен день

Нижче наведено кілька вправ нейробики, які доктор Кац пропонує виконувати кожен день.

 • Грайте в «Вгадай мелодію». Існує кілька варіантів виконання цієї вправи нейробики: Ви можете виконувати його самі, а можете перетворити на захоплюючу забаву для всієї родини. Просто накачайте цілу купу музики з інтернету (можна без слів), закиньте її в плеєр і увімкніть на випадкове відтворення, намагайтеся якомога швидше вгадати композицію. Доктор Кац також рекомендує записати різні звуки з вулиці, роботи, дому та вгадувати їх, як пісні.
 • Прокиньтеся і… нюхайте. Експериментуйте з запахами вранці – поставте з вечора закриту пляшку з ефірним маслом і вранці по звуку будильника перейдіть її – вдихніть аромат дня, а потім дозвольте йому супроводжувати Вас протягом усього часу зборів на роботу.
 • Переверніть світ. Коли справа доходить до обробки візуальної інформації, мозок ніби поділяється на дві частини: аналітичне, вербальне (ліве) півкуля намагається назвати об’єкт після побіжного погляду на нього. Праве півкуля використовує просторові відносини і невербальні зачіпки. Тому, коли Ви дивитеся на календар, що висів «головою вгору», тобто нормально, після побіжного погляду на нього ліва півкуля веде Вашу увагу в іншому напрямку. Якщо календар перевернути, Ви пробудити творче праве півкуля, яка допоможе Вам вирішити задачку і звернути увагу на деталі перевернутого зображення.
 • Одягайтеся наосліп. Спробуйте відшукати в шафі потрібно вбрання, закривши очі і повністю довірившись своїм почуттям, вивчаючи текстури тканин. При цьому торкатися до речей можна не тільки руками, але і щокою, губами і навіть стопами. Така вправа нейробики допоможе розвинути ділянка мозку, що відповідає за дотик.
 • Відкрийте замок наосліп. Як правило, для потрапляння ключем у замок ми використовує моторну пам’ять – таку собі підсвідому карту, закладену в ділянках мозку, які контролюють наші рухи, пов’язану із зором, – проприоцептивное почуття. Намагаючись потрапити ключем у двері без зорових підказок, ми активуємо рідко використовувані нервові зв’язки між дотиком і проприоцептивным почуттям.

При бажанні, Ви можете самі придумати собі вправи нейробики – робіть максимально незвичні для Вас речі щодня, задійте свої почуття – спробувати походити з закритими очима по квартирі, писати і/або чистити зуби різними руками – поле для діяльності не обмежено!

Схожі цікавинки:

Залишити коментар

Ваш email не буде публікуватися. Обов'язкові поля позначені *. *

Це цікаво

 • Вся правда про можливості інтелекту людини

  Суспільство вимагає від людини все більшою мозкової активності. Шалений потік інформації примушує мозок в кілька разів швидше обробляти дані, ніж століття тому. Щоб отримати роботу в стабільній і прогресивної компанії, потрібно показати найвищий рівень IQ. Вчені намагаються розкрити таємниці розвитку нашого інтелекту, довести найнеймовірніші припущення, але деякі аспекти так і залишаються міфами, непідтвердженими, але в…

 • Стародавня Греція

  Цікаві факти про Стародавню Грецію

  Стародавня Греція – це унікальна цивілізація, оповита таємницями, давніми легендами та міфами. Історія Стародавньої Греції сповнена цікавих фактів, з деякими з них можна зіткнутися в повсякденному житті, а з іншими в процесі вивчення історії давньогрецької цивілізації. Варто зазначити, що Греція формувалася близько 4-х століть, а саме, з 1100 до 700р. до н.е. Однак, для виходу…

 • Атлантичний океан

  Цікаві факти про Атлантичний океан

  Атлантичний океан був утворений досить давно, близько 200 млн років тому. До цього часу Америка, Європа і Антарктида з Африкою складали практично єдине ціле, з невеликим поділом. За останні 40 млн років відбувається активне переформування Атлантичного океану, тому рельєф і дно формуються по-новому, змінюючись щороку. Існують й інші цікаві факти, що стосуються цього океану.

 • Небо та хмари

  Цікаві факти про повітря

  Повітря, воно оточує нас з усіх боків, але чи багато ми знаємо про нього, крім того, що в ньому міститься необхідний для нас кисень? Існує чимало цікавих фактів про повітря, деякі з них ми розглянемо:

 • Цікаві факти про риб

  15 цікавих фактів про риб

  Факт про риб №1: Мільйони і мільйони. Найплодовитішою істотою на планеті без сумніву можна назвати самку тріски. За один шлюбний сезон вона може відкласти більше 6 млн. ікринок! Іноді в день вона відкладає кілька сотень тисяч ікринок, але виживає з них зовсім небагато. Справа в тому, що ікру і мальків поїдають різні мешканці моря. Тому…

 • Старий кричить на вухо підлітку

  Цікаві факти про підлітків

  Ці факти будуть корисні не тільки самим підліткам, а й їхнім батькам, родичам і людям, які цікавляться проблемами поколінь у сучасному світі:

 • Дмитро Менделєєв

  Цікаві факти про Менделєєва

  Ім’я Дмитра Івановича Менделєєва відомо кожному, завдяки сторінкам шкільних підручників з хімії, і його найважливіше відкриття таблиці хімічних елементів відноситься до загальновідомих фактів, але що ж ще варто дізнатися про видатного російського вченого? Ось деякі цікаві факти про Менделєєва.

 • Лицарі на конях

  Цікаві факти про лицарів

  Зараз часто згадують про доблесних лицарів, шкодуючи, що їх часи давно пройшли, а що ми взагалі знаємо про них, крім того, що вони билися у війнах і на лицарських турнірах, носили зброю і підкорювали серця шляхетних дам? Ось декілька цікавих фактів про лицарів.

 • Шекспір

  Цікаві факти про Шекспіра

  Життя великого драматурга Вільяма Шекспіра завжди було оповите якоюсь таємницею, але можна з упевненістю сказати, що збереглася невелика кількість цікавих фактів та інформації про життя Шекспіра.

 • Уельс

  Цікаві факти про Уельс

  Уельс входить до складу Сполученого Королівства Великобританії і є однією з 4-х основних адміністративно-політичних частин. Розташовується в південно-західній частині Великобританії і омивається відразу трьома морями, а також межує з Англією. Біля Уельсу розташовано багато островів, але найбільший з них Англси. Фонова частина державного прапора Уельсу представлена ​​зеленим і білим кольорами, а поверх них знаходиться червоний…

 • Мяч

  Цікаві факти про футбол

  Можливо, побачивши заголовок цієї статті, дівчата здивовано знизять плечима: “Футбол?!” Однак, дівчата цікавляться не тільки новинками моди і косметики. Жіночого інтересу до спорту ніхто не відміняв, тому всім представницям прекрасної статі ми пропонуємо огляд найбільш цікавих фактів про футбол. У Манчестері є музей футболу. Там можна побачити короткі фільми про гравців, уривки матчів з минулого…

Реклама