Інше

Неймовірні везунчики

0

У долях окремих людей, буває, простежуються дивовижні випадки везіння чи невезіння. Розглянемо насамперед ті з них, які як би відзначені печаткою удачливості.

Відомий вислів «куля його не бере» більш ніж застосовне до 53-річному Фреду Кармену з Детройта (США), продавця ювелірних виробів. Він прямував до своєї машини, маючи при собі 250 000 доларів виручки, коли на нього напав озброєний грабіжник.

За всіма законами балістики та анатомії, мізки Фреда повинні були б розлетітися на всі боки. Однак жертві надзвичайно пощастило: в момент пострілу Фред від страху відкрив рот. Лікарі були вражені, коли рентген показав кулю, спокійно лежить у його шлунку. По якомусь незбагненному збігом обставин куля відбилася від пазух носа і через горло потрапила в шлунок, не заподіявши мимоволі проглотившей її жертві особливої шкоди.

Така ж унікальна удача випала на долю 20-річної англійки Шарлотти Гібб. Вона зі своїм другом подорожувала автостопом по Ізраїлю. Водій черговий попутки виявився небезпечним злочинцем і розстріляв туристів з пістолета.

22-річний Макс помер на місці, а ось Шарлотті вдалося врятуватися. По щасливою випадковості куля влучила їй у голову за правим вухом і вийшла прямо під лівим оком, але не пошкодила життєво важливих органів. На пару сантиметрів вище — і дівчина осліпла б. На пару сантиметрів убік — смерть була б неминучою. Шарлотта ж одужала вже через кілька тижнів.

Нещодавно в Китаї безліч прутів арматури проткнули наскрізь автомобіль і лише один із прутів пронизав водія. Водій отримав відносно легкі ушкодження і поправився.

36-річний англієць Ендрю Білінгу — ще одна жертва вижила унікального пострілу. Ще в дитинстві його приятель потрапив Ендрю в ніс з духової рушниці.

«Весь цей час я думав, що куля вилетіла через щоку, — розповідав Андрій. — Але нещодавно стоматолог, розглядаючи рентгенівський знімок, запитав, що у мене за штифт в носі. Виявляється, навколо всі ці роки там і стирчала. Ніс у мене ніколи не хворів, і, якби не візит до дантиста, я так нічого б і не дізнався…»

Тільки письменники зрозуміють весь трагізм становища, коли по нещасному збігом обставин зникає єдиний примірник рукопису або навіть її частину, — скільки того було прикладів! І як щасливі бували автори, коли зникле дивом виявлялося! Про один унікальний випадок такого роду повідомив відомий французький астроном і дослідник непізнаного Каміль Фламмаріон в книзі «Невідоме» (Спб., 1901; Хабаровськ, 1991).

Ось що він у ній розповів: «У той час, коли я писав свій великий твір про атмосфері і як саме займався складанням голови про силу вітру, де наводив цікаві приклади, стався такий випадок.

Каміль Фламмаріон

Мій кабінет у Парижі має три вікна: одне звернене на захід і виходить на бульвар Обсерваторії, інше звернено на південний захід до самої обсерваторії, а третє дивиться прямо на південь, на вулицю Кассіні. Справа була влітку. Перше вікно, що виходить на каштанову алею, було відчинене.

Раптом небо заволікається хмарами, здіймається вихор, який відкриває погано притворенное третє вікно, і розбурхує всі папери на моєму столі; між іншим вітер відносить тільки що написані мною листки, і вони летять вихором поверх дерев.

Хвилину потому хлинув проливний дощ. Спускатися вниз розшукувати улетевшие листки здавалося мені марною працею, і я поставив на них хрест. Яке ж було моє здивування, коли через кілька днів я отримав з друкарні Напору, отстоявшей від моєї квартири на добрий кілометр, відбиток цієї самої голови, всієї цілком, без будь-яких перепусток! Зауважте, що в ній трактувалося саме про цікавих витівки вітру. Що ж таке сталося? Річ дуже проста.

Розсильний з друкарні, жив у кварталі Обсерваторії і приносив мені коректуру, пішов додому закусити і на зворотному шляху побачив на землі забруднені, измоченные листочки мого рукопису. Він уявив, що сам розгубив їх, тому постарався підібрати їх як можна ретельніше і відніс в друкарню, звичайно не думаючи хвалитися своїм вчинком. Право, точно сам вітер подбав принести листочки в друкарню!» — завершує свою розповідь Фламмаріон.

Деякі з щасливих збігів, незважаючи на всю їх «дріб’язковість», проте настільки ж дивні. Наприклад, Колін Вілсон, англійський письменник, випустив десятки книг про невідомий і непознанном, в передмові до однієї з них (Окультизм. — Лондон, 1971) розповів і про такий ось дивний випадок: «Одного разу, коли я шукав потрібний мені факт, з полиці впала книга, розкрившись якраз на тій самій сторінці, де містилися потрібні мені відомості». Мабуть, йому вони були дійсно здорово потрібні!

А ось кілька прикладів пригод типу «впав, але не розбився», що трапилися в останні пару деятилетий. Так, вагітна журналістка Лія Пацетти з Турина (Італія), як повідомив її колега по професії Карло Скаротти, вивалилася з… вертольота, але, провівши 300 метрів у вільному падінні, не тільки залишилася практично неушкодженою, але і через дві години народила здорового хлопчика! Адже на що тільки не йдуть фоторепортери заради гарного знімка. Ось і 26-річна журналістка так захопилася панорамою міста, що занадто сильно висунулася з відкритого люка.

«У цей момент вертоліт раптом потрапив в зону турбулентності. Простіше кажучи, нас пару раз мотануло повітряними потоками, — розповідав пілот Діно Каццери. — Пасажирка була на останніх місяцях вагітності і, звичайно, погано тримала рівновагу. А крім того, в порушення правил і моїх попереджень потихеньку відстебнули ремені безпеки — вони їй, бачиш, заважали…»

«Каменем падаючи вниз, я була впевнена, що все, загинула, — згадує Лія. — І думала тільки про те, що тепер моя дитина вже ніколи не народиться».

Врятувала необережну журналістку воістину унікальна випадковість. Вона могла впасти на дах високого будинку, а могла і пролетіти мимо — на асфальт: Лія падала поруч зі стіною і потрапила на брезентовий навіс 14-го поверху, який захищав вікна від сонця. Це погасив швидкість падіння і пом’якшило удар. Потім вона так і продовжувала свій кошмарний шлях — з навісу на навіс, все нижче і нижче.

Ось свідчення 66-річного Лучано Галарди, очевидця останніх секунд падіння журналістки: «Я стояв на вулиці і раптом почув тріск рветься тканини. Я підняв голову і побачив жінку — вона падала, пробиваючи своїм тілом натягнуті протисонячні тенти. Це тривало кілька секунд, а потім вона шубовснула на землю. Ну не зовсім на землю. Не пощастило бідоласі…»

Бідолахою виявилася не Лія, а випадковий перехожий. «М’яку посадку» вона зробила прямо на голову якогось Гільєрмо Вілли. Як повідомила поліція, Вілла помер на місці, але ніхто про це не шкодує: адже він був запеклим негідником, торгував наркотиками, так що все в окрузі зітхнули з полегшенням.

Саму Лію тут же відправили в лікарню. Ошелешені медики не виявили у неї ніяких пошкоджень. Кілька синців і саден, зрозуміло, не в рахунок. А примчавшийся в клініку її чоловік Антоніо знайшов там не лише живу і здорову дружину, але і чарівного малюка, якого Лія встигла народити після падіння — трохи передчасно, але цілком благополучно…

Взагалі-то впасти і зламати кістки можна і на рівному місці, що, на жаль, найчастіше і трапляється. А ось пролетіти 60 метрів по вертикалі, впасти на каміння і не розбитися щастить небагатьом. Саме так — лише легкими порізами, синцями та забоями відбувся 12-річний Джон Тринхове, повідомляє журналіст Фред і Ротчелл.

Джон разом з батьком здійснював сходження на одну з вершин гірського масиву Магалісберг, розташованого на схід від Преторії (ПАР). Як на гріх, вони знехтували страхувальними тросами, і це ледь не призвело до трагедії.

«Спочатку все йшло нормально, — розповідав Джон, — ми благополучно добралися майже до вершини. Але раптом я несподівано оступився і полетів вниз. У момент падіння намагався зачепитися руками за каміння і стовбури дерев, але у мене нічого не вийшло».

Хлопчик пролетів 60 метрів і впав на каміння в ущелині. Однак йому просто неймовірно пощастило — хлопчина залишився целехонек, якщо не рахувати кількох порізів і саден. «Я тут же викликав по радіо вертоліт «швидкої допомоги», і він швидко доставив сина в лікарню, — повідомив батько хлопчика. — Там йому наклали одинадцять швів і зробили деякі перев’язки. Однак лікар запевнив, що скоро Джонні зможе повернутися додому».

Так і вийшло. Вже на наступний день Тринхове-молодший з’явився вдома — щасливий і сяючий. А через пару днів пішов у школу як ні в чому не бувало.

А ось військовослужбовець Юрій Ніколаєв з Саранська, покликаний разом з іншими солдатами підсобити московським пожежникам у їх нелегкій роботі, через десять днів служби в новій якості примудрився зловити на льоту восьмирічну дівчинку.

Ось що про це незвичайному випадку розповіла Ольга Незванова:

«Повідомлення надійшло вночі, о 1 годині 57 хвилин. Загорілася квартира. Три пожежні машини, притискаючи до узбіччя протяжним виттям сирен легковика, помчали до місця біди.

Квартиру-винуватицю на другому поверсі Юрій помітив відразу — за яскравим отблескам полум’я на вікнах. Але густий, брудно-сірий дим вже щосили господарював у під’їзді. Навіть недосвідчений Миколаїв зрозумів: мешканців треба терміново евакуювати. Про пожежників-професіоналів і говорити нічого: вони швидко розгорнули трехколенную сходи, приставили до цегляній п’ятиповерхівці і почали спускати погорільців.

Стоячи внизу для підстраховки, Юрій уважно спостерігав за своїм напарником Олексієм Соловйовим. Той обережно спускався з вікна четвертого поверху з восьмирічною дівчинкою на руках. Мороз був неабиякий, і обмерзлі металеві сходинки утруднювали спуск.

Приблизно на рівні другого поверху Олексій несподівано послизнувся, не втримався і… зірвався вниз. Юрій встиг тільки охнуть, побачивши, що летять на нього дитину і свого товариша. Він нічого не встиг подумати, просто простягнув руки і, на щастя, зловив оскаженілу дівчатко.

Лише досвідчений пожежник знає, що утримати навіть маленької дитини, що падає з висоти, практично неможливо. Якби на місці Юрія був хтось інший, трагедії б не минути. А Миколаїв — хлопець прямо-таки богатирського додавання: під два метри зростом, вагою майже в сто кілограмів. По-селянськи міцно збитий. Словом, силою не ображений.

Що й казати, пощастило дівчинці, адже і вона відбулася лише враженнями від польоту. Можливо, — завершує О. Незванова свою розповідь, — коли-небудь дівчинка буде з вдячністю згадувати того, кого і в обличчя-то не запам’ятала. Ну а Юрій Ніколаєв привезе додому, у рідний Саранськ, коротку історію зі свого армійського життя».

Схожі цікавинки:

Залишити коментар

Ваш email не буде публікуватися. Обов'язкові поля позначені *. *

Це цікаво

 • Мужик злякався

  10 найдивовижніших людських фобій

  Кожній людині знайоме почуття страху, але іноді боязнь тих чи інших речей, явищ переходить межі нормального, перетворюючись у фобію, яка переслідує нещасного усюди. Чого тільки не бояться люди, в сучасному розвиненому світі, часом подібні страхи переходять усі межі розумного, в їх існування просто неможливо повірити. Отже, десятка найдивовижніших людських фобій перед вами:

 • Стародавня Греція

  Цікаві факти про Стародавню Грецію

  Стародавня Греція – це унікальна цивілізація, оповита таємницями, давніми легендами та міфами. Історія Стародавньої Греції сповнена цікавих фактів, з деякими з них можна зіткнутися в повсякденному житті, а з іншими в процесі вивчення історії давньогрецької цивілізації. Варто зазначити, що Греція формувалася близько 4-х століть, а саме, з 1100 до 700р. до н.е. Однак, для виходу…

 • Атлантичний океан

  Цікаві факти про Атлантичний океан

  Атлантичний океан був утворений досить давно, близько 200 млн років тому. До цього часу Америка, Європа і Антарктида з Африкою складали практично єдине ціле, з невеликим поділом. За останні 40 млн років відбувається активне переформування Атлантичного океану, тому рельєф і дно формуються по-новому, змінюючись щороку. Існують й інші цікаві факти, що стосуються цього океану.

 • Небо та хмари

  Цікаві факти про повітря

  Повітря, воно оточує нас з усіх боків, але чи багато ми знаємо про нього, крім того, що в ньому міститься необхідний для нас кисень? Існує чимало цікавих фактів про повітря, деякі з них ми розглянемо:

 • Цікаві факти про риб

  15 цікавих фактів про риб

  Факт про риб №1: Мільйони і мільйони. Найплодовитішою істотою на планеті без сумніву можна назвати самку тріски. За один шлюбний сезон вона може відкласти більше 6 млн. ікринок! Іноді в день вона відкладає кілька сотень тисяч ікринок, але виживає з них зовсім небагато. Справа в тому, що ікру і мальків поїдають різні мешканці моря. Тому…

 • Старий кричить на вухо підлітку

  Цікаві факти про підлітків

  Ці факти будуть корисні не тільки самим підліткам, а й їхнім батькам, родичам і людям, які цікавляться проблемами поколінь у сучасному світі:

 • Дмитро Менделєєв

  Цікаві факти про Менделєєва

  Ім’я Дмитра Івановича Менделєєва відомо кожному, завдяки сторінкам шкільних підручників з хімії, і його найважливіше відкриття таблиці хімічних елементів відноситься до загальновідомих фактів, але що ж ще варто дізнатися про видатного російського вченого? Ось деякі цікаві факти про Менделєєва.

 • Лицарі на конях

  Цікаві факти про лицарів

  Зараз часто згадують про доблесних лицарів, шкодуючи, що їх часи давно пройшли, а що ми взагалі знаємо про них, крім того, що вони билися у війнах і на лицарських турнірах, носили зброю і підкорювали серця шляхетних дам? Ось декілька цікавих фактів про лицарів.

 • Шекспір

  Цікаві факти про Шекспіра

  Життя великого драматурга Вільяма Шекспіра завжди було оповите якоюсь таємницею, але можна з упевненістю сказати, що збереглася невелика кількість цікавих фактів та інформації про життя Шекспіра.

 • Уельс

  Цікаві факти про Уельс

  Уельс входить до складу Сполученого Королівства Великобританії і є однією з 4-х основних адміністративно-політичних частин. Розташовується в південно-західній частині Великобританії і омивається відразу трьома морями, а також межує з Англією. Біля Уельсу розташовано багато островів, але найбільший з них Англси. Фонова частина державного прапора Уельсу представлена ​​зеленим і білим кольорами, а поверх них знаходиться червоний…

 • Мяч

  Цікаві факти про футбол

  Можливо, побачивши заголовок цієї статті, дівчата здивовано знизять плечима: “Футбол?!” Однак, дівчата цікавляться не тільки новинками моди і косметики. Жіночого інтересу до спорту ніхто не відміняв, тому всім представницям прекрасної статі ми пропонуємо огляд найбільш цікавих фактів про футбол. У Манчестері є музей футболу. Там можна побачити короткі фільми про гравців, уривки матчів з минулого…

Реклама