Медицина

Небезпечні медичні маніпуляції, що застосовувалися нашими предками в минулому

0

В теперішній час розвиток медицини досягло високого рівня. Вивчені сотні захворювань, від яких раніше помирали люди, знайдені методи лікування і створені мільйони препаратів для лікування захворювань. Природно, кілька сотень років тому медицина була зовсім інша. Уявлення про органи і патологічних процесах було зовсім інше. На це вказують медичні маніпуляції, які відбувалися раніше з метою лікування або запобігання будь – чого.

Медичні маніпуляції, що проводяться в ротовій порожнині

Ще в стародавні часом людство зіткнулося з проблемою карієсу, болю у вухах і іншими проблемами в ротовій порожнині. Дізнайтеся, як з цим справлялися наші предки.

Для чого проводилося часткове видалення мови?

Гемиглоссэктомия – медична маніпуляція, яка полягає в резекції половини мови. В нинішній час вона проводиться при раку ротової порожнини. Процедура надає ефект на перебіг раку, але призводить до значної деформації мови. У 18-19 столітті у Європі дана медична маніпуляція використовувалася для лікування заїкання. Після цієї процедури багато пацієнтів померли від втрати крові.

Прорізування зубів у прямому сенсі

Процес появи у немовляти зубів не даремно називають саме прорізуванням. У 16 столітті у Франції стали практикувати медичну маніпуляцію з метою полегшення росту зубів дитини, яка полягала в надрізанні скальпелем тканини ясен. Вважалося, що так зуб швидше і легше зросте. Така медична маніпуляція поширилася в США і Європу. Дана медична маніпуляція забрала життя багатьох дітей.

Як використовували цілющу пасту » зроблену з мишей?

У Древньому Єгипті у багатьох людей були проблеми з зубами. Причиною тому був пісок в їжі, який стирав емаль на зубах і оголював кровоносні судини і нерви. Це в результаті викликало болю в зубах. При болях в зубах, вушних болях, при карієсі люди були впевнені, що в лікуванні недуг допоможуть миші. Для цього мертвих мишей перетирали до пастоподібного стану і прикладали таку пасту до ураженої області. При інтенсивних болях в зубах іноді прикладали цілу неживу миша. Вже зараз зрозуміло, що такі медичні маніпуляції могли призвести, і найімовірніше приводили до сепсису і летального результату.

Медичні маніпуляції, які застосовували для зовнішнього лікування ран

Життя людей в ті часи супроводжувалася великою кількістю поранень, травм, опіків, подряпин і інших пошкоджень тканин. Які медичні маніпуляції застосовувалися в таких випадках?

Лікування екскрементами тварин

У стародавньому Єгипті люди при наявності травм або запалень використовували екскременти тварин. Медична маніпуляція полягала у втиранні гною на ділянки ураження. При наявності патологічного процесу всередині екскременти вживали в їжу. Гній тоді входив до складу всіх мазей. Такими медичними маніпуляціями лікарі хотіли викликати поява гною, який, на їхню думку, позитивно впливав на процес лікування.

Лікування всіх хвороб тютюном

Серед індіанців у 19 столітті тютюн вважався одним з найкращих ліків, здатних вилікувати всі хвороби. Листя тютюну їли, курили і втирали в шкіру. Такий медичною маніпуляцією сподівалися вилікувати запори, грижі, стригучий лишай і різні інфекції.

З якою метою застосовувалася мазь на основі личинок молі?

Австралійські аборигени лікували будь-які рани і подряпини подрібненими личинками молі. Така паста закрадалася в шкіру при будь-яких ушкодженнях шкіри. Ця медична маніпуляція насправді допомагала, так як після втирання на рану накладали щільну пов’язку, яка не пропускала бактерії і повітря. На сьогоднішній день австралійські аборигени вживають личинки молі тільки в їжу.

Медичні маніпуляції, які значно впливали на подальшу життя

В ті часи психологія людей була іншою. При вчиненні помилки чоловік міг позбутися частини тіла чи життя, що вважалося абсолютно нормальним. В яких випадках людині загрожувала така небезпека?

Нагорода чи покарання? Доля хірурга вирішувалася після проведеної ним операції

Приблизно в 1700 році до н. е. в Месопотамії царем Хаммурапі був створений кодекс законів. Закони свідчили про те, що після успішно проведеної операції хірург отримував матеріальну винагороду. У разі погіршення стану хворого, що розцінювалося як успішно проведена операція, хірурга відрізали руку. У той час чаклуни діагностували, які злі духи оселилися у хворого, і заклинаннями намагалися вигнати їх з пацієнта. Якщо ефекту не було, людини направляли до лікаря. Після цього закону доктора застосовували рослинні препарати і гомеопатію для лікування, щоб уникнути втрати власної руки.

Примусова кастрація

Така медична маніпуляція як кастрація не входила в звичай ассірійців і вавілонян. Яєчка віддалялися лікарем з багатьох причин, головною причиною була можливість працювати в гаремі. Кастрація не завжди була добровільною. В Ассирії видаляли тільки яєчка, в той час як у Туреччині разом з яєчками видаляли і пеніс. Іноді їх не видаляли, а просто пошкоджували для знищення функції сім’яних протоків. Кастрація проводилася лікарями для того, щоб чоловік став євнухом.

На щастя, вищеописані медичні маніпуляції більше не використовуються, так як люди побачили неефективність і високу летальність після таких процедур. Нинішня медицина гарантує якість, ефективність та успіх у більшості медичних маніпуляцій та лікувальних процесів.

Схожі цікавинки:

Залишити коментар

Ваш email не буде публікуватися. Обов'язкові поля позначені *. *

Це цікаво

 • Стародавня Греція

  Цікаві факти про Стародавню Грецію

  Стародавня Греція – це унікальна цивілізація, оповита таємницями, давніми легендами та міфами. Історія Стародавньої Греції сповнена цікавих фактів, з деякими з них можна зіткнутися в повсякденному житті, а з іншими в процесі вивчення історії давньогрецької цивілізації. Варто зазначити, що Греція формувалася близько 4-х століть, а саме, з 1100 до 700р. до н.е. Однак, для виходу…

 • Стародавня Греція

  Цікаві факти про Стародавню Грецію

  Стародавня Греція – це унікальна цивілізація, оповита таємницями, давніми легендами та міфами. Історія Стародавньої Греції сповнена цікавих фактів, з деякими з них можна зіткнутися в повсякденному житті, а з іншими в процесі вивчення історії давньогрецької цивілізації. Варто зазначити, що Греція формувалася близько 4-х століть, а саме, з 1100 до 700р. до н.е. Однак, для виходу…

 • Атлантичний океан

  Цікаві факти про Атлантичний океан

  Атлантичний океан був утворений досить давно, близько 200 млн років тому. До цього часу Америка, Європа і Антарктида з Африкою складали практично єдине ціле, з невеликим поділом. За останні 40 млн років відбувається активне переформування Атлантичного океану, тому рельєф і дно формуються по-новому, змінюючись щороку. Існують й інші цікаві факти, що стосуються цього океану.

 • Небо та хмари

  Цікаві факти про повітря

  Повітря, воно оточує нас з усіх боків, але чи багато ми знаємо про нього, крім того, що в ньому міститься необхідний для нас кисень? Існує чимало цікавих фактів про повітря, деякі з них ми розглянемо:

 • Цікаві факти про риб

  15 цікавих фактів про риб

  Факт про риб №1: Мільйони і мільйони. Найплодовитішою істотою на планеті без сумніву можна назвати самку тріски. За один шлюбний сезон вона може відкласти більше 6 млн. ікринок! Іноді в день вона відкладає кілька сотень тисяч ікринок, але виживає з них зовсім небагато. Справа в тому, що ікру і мальків поїдають різні мешканці моря. Тому…

 • Старий кричить на вухо підлітку

  Цікаві факти про підлітків

  Ці факти будуть корисні не тільки самим підліткам, а й їхнім батькам, родичам і людям, які цікавляться проблемами поколінь у сучасному світі:

 • Дмитро Менделєєв

  Цікаві факти про Менделєєва

  Ім’я Дмитра Івановича Менделєєва відомо кожному, завдяки сторінкам шкільних підручників з хімії, і його найважливіше відкриття таблиці хімічних елементів відноситься до загальновідомих фактів, але що ж ще варто дізнатися про видатного російського вченого? Ось деякі цікаві факти про Менделєєва.

 • Лицарі на конях

  Цікаві факти про лицарів

  Зараз часто згадують про доблесних лицарів, шкодуючи, що їх часи давно пройшли, а що ми взагалі знаємо про них, крім того, що вони билися у війнах і на лицарських турнірах, носили зброю і підкорювали серця шляхетних дам? Ось декілька цікавих фактів про лицарів.

 • Шекспір

  Цікаві факти про Шекспіра

  Життя великого драматурга Вільяма Шекспіра завжди було оповите якоюсь таємницею, але можна з упевненістю сказати, що збереглася невелика кількість цікавих фактів та інформації про життя Шекспіра.

 • Уельс

  Цікаві факти про Уельс

  Уельс входить до складу Сполученого Королівства Великобританії і є однією з 4-х основних адміністративно-політичних частин. Розташовується в південно-західній частині Великобританії і омивається відразу трьома морями, а також межує з Англією. Біля Уельсу розташовано багато островів, але найбільший з них Англси. Фонова частина державного прапора Уельсу представлена ​​зеленим і білим кольорами, а поверх них знаходиться червоний…

 • Мяч

  Цікаві факти про футбол

  Можливо, побачивши заголовок цієї статті, дівчата здивовано знизять плечима: “Футбол?!” Однак, дівчата цікавляться не тільки новинками моди і косметики. Жіночого інтересу до спорту ніхто не відміняв, тому всім представницям прекрасної статі ми пропонуємо огляд найбільш цікавих фактів про футбол. У Манчестері є музей футболу. Там можна побачити короткі фільми про гравців, уривки матчів з минулого…

Реклама