Сім'я та діти, Цікаві факти

Найцікавіші факти про дітей і фізіологічні особливості немовлят

0

Діти – це головна радість і гордість батьків, і справжнє майбутнє не тільки для держави, а й для всього світу. Саме тому всі зацікавлені в здоровому потомстві для сучасного суспільства і звертають увагу на різноманітні медичні дослідження.

Ми вибрали ряд цікавих фактів, які будуть корисні для всіх і допоможуть зрозуміти особливості новонароджених немовлят і дітей різного віку.

Цікавий факт про дітей # 1. Взаємодія дитини і матері

Закордонне медичне дослідження показало, що якщо під час вагітності мати хворіє або страждає від пошкодження певного органу, дитина з утроби матері посилає стовбурові клітини, які відновлюють потрібний орган.

Цікавий факт про дітей # 2. Винахід для дітей

Клітка для дітей

У 1920-х роках в Америці вельми популярним був дуже дивний винахід: дитячі клітки, які висіли з вікон багатоквартирних будинків і “дозволяли” матерям заощадити час на зайвій прогулянці.

Цікавий факт про дітей # 3. Бразильська практика

У Бразилії працює централізована служба забезпечення грудним молоком матерів, які не здатні годувати свою дитину грудьми.

Цікавий факт про дітей # 4. Смакові рецептори

У новонародженого в три рази більше смакових рецепторів, ніж у середньостатистичної дорослої людини.

Цікавий факт про дітей # 5. Користь годування груддю

За даними дослідження 2013 року, годування дитини грудьми може на 22% зменшити ризик жінки розвинення хвороби Альцгеймера.

Цікавий факт про дітей # 6. Відсутність снів

Лікарі-неврологи, грунтуючись на своїх дослідженнях, вважають, немовлята не бачать снів протягом перших кількох років свого життя.

Цікавий факт про дітей # 7. Страшна історія медицини

Аж до 1985 року, лікарі вважали, що немовлята не відчувають болю, тому є історичні приклади, коли операції робили без анестезії.

Цікавий факт про дітей # 8. Юна футбольна зірка

Самим юним професійним футболістом став 20-місячний малюк, з яким уклала контракт бельгійська команда.

Цікавий факт про дітей # 9. Медичне спостереження

Дослідження показали, що у жінок, які під час вагітності почали хропіти, є велика ймовірність народити дитину з меншою вагою.

Цікавий факт про дітей # 10. Цікаве порівняння

У тілі немовляти на 60 кісток більше, ніж в тілі дорослої людини.

Цікавий факт про дітей # 11. Циркуляція крові

В організмі новонародженої дитини циркулює така кількість крові, яка може легко вміститися в одну чашку.

Цікавий факт про дітей # 12. Гора підгузників

Від народження дитини до привчання її до користування туалетом, дитина використовує в середньому 8 тис. Підгузників.

Цікавий факт про дітей # 13. Відсутність бактерій

Діти народжуються без будь-яких бактерій в їх організмі.

Цікавий факт про дітей # 14. Недосипання батьків

Молоді батьки за перші два роки життя дитини втрачають/недоотримують приблизно 4 380 годин здорового сну, а це еквівалент 6 місяців життя.

Цікавий факт про дітей # 15. Світ у чорно-білих кольорах

Вчені припускають, що очі новонароджених немовлят дозволяють їм бачити світ тільки в чорно-білих кольорах протягом перших кількох місяців життя.

Цікавий факт про дітей # 16. Факт про лівшів

Медичне дослідження показало, що недоношені діти найчастіше стають лівшами.

Цікавий факт про дітей # 17. Людина із золотою рукою

Золотий донор Джеймс Харрісон за своє життя здав кров більше 1000 разів і допоміг зберегти життя більше 2 млн. немовлят і їх молодим мамам з резус -конфліктом.

Цікавий факт про дітей # 18. Світова проблема

Приблизно кожні 30 секунд, в Китаї народжує дитина з вродженим дефектом.

Цікавий факт про дітей # 19. Кого фотографували найбільше?

У період з 1838 по 1960 рр. на більшій частині зроблених фотографій (більше 50%) були діти або немовлята.

Цікавий факт про дітей # 20. Дивовижні дати народження

Магія чисел: жінка зі штату Мічиган, США народила дітей 08.08.2008, 09.09.2009 та 10.10.2010.

Цікавий факт про дітей # 21. Смак солі

Цікавий факт про дітей та сіль

Перші 4 місяці свого життя дитина не може відчути смак солі. Вчені пов’язують цю затримку з розвитком нирок, які в цьому віці тільки починають сприймати натрій.

Цікавий факт про дітей # 22. Дитячі посмішки

Людські немовлята є єдиними приматами, які посміхаються своїм батькам.

Цікавий факт про дітей # 23. Кількість новонароджених у світових масштабах

За даними статистів, на планеті Земля дитина народжується кожні три секунди.

Цікавий факт про дітей # 24. За життя кожного варто боротися

Серед недоношених дітей є багато людей, що змінили світ своєю діяльністю: Чарльз Дарвін, Ісаак Ньютон, Наполеон Бонапарт, Марк Твен, Альберт Ейнштейн, Жан-Жак Руссо, Уїнстон Черчілль, Пабло Пікассо, Огюст Ренуар і Йоганн Гете.

Цікавий факт про дітей # 25. Рекордна народжуваність

Історії відомий випадок, коли одна жінка за своє життя народила 69 дітей. З 1725 по +1765 рр., Російська жінка народила 16 пар близнюків, 7 пар трійнят, і 4 пари четверняшок.

Цікавий факт про дітей # 26. Перша дитина в Антарктиці

У 1978 році на території Антарктики була народжена перша дитина: Еміліо Маркос Пальма.

Цікавий факт про дітей # 27. Популярний жест

У науковому товаристві є теорія, що похитування головою з боку в бік почало означати “ні” завдяки аналогії дитині, яка також відвертає голову від їжі, коли вже сита.

Цікавий факт про дітей # 28. Не варто турбуватися

При народженні у дітей відсутні колінні чашечки. Колінні чашечки завершують своє формування лише до віку 6 місяців.

Цікавий факт про дітей # 29. Фінансові витрати

У США підрахували, що в перший рік американські батьки в середньому мають додаткові витрати на дитину в розмірі $ 7000 (підгузники, дитяче харчування і денний догляд). У цю суму не входять витрати на медичне обслуговування.

Цікавий факт про дітей # 30. Хапальний рефлекс

Хват крихітної руки новонародженої дитини є настільки сильним, що може підтримувати всю вагу її тіла.

Цікавий факт про дітей # 31. Робота серця

У момент народження дитини, її серце б’ється зі швидкістю 180 уд./хв. Протягом декількох годин, швидкість серцебиття падає до 140 уд./хв.. У віці 1 рік, частота серцевих скорочень становить вже 115 уд./хв., А середня кількість ударів у дорослої людини в стані спокою становить 70-80 уд./хв..

Цікавий факт про дітей # 32. Зір дитини

Зір це найменш розвинений орган чуття новонародженого. Новонароджені дітки можуть добре бачити тільки на відстань всього 20-35 см. У віці три місяці найкраще вони бачать за допомогою периферичного зору. Діти також можуть відчувати труднощі в розрізненні колірних тонів.

Цікавий факт про дітей # 33. Розвиток мозку людини

Після народження мозок збільшує свій розмір більш ніж у два рази, щоб до віку в 1 рік досягти 60% розміру мозку дорослого. Мозок досягає свого повного розміру ще в дошкільному віці, але не закінчує свій розвиток до віку майже 20-25 років.

Цікавий факт про дітей # 34. Блакитні очі новонароджених

Колір очіей людини проявляється завдяки кольоровим часткам, які знаходяться за райдужною оболонкою і в зовнішній тканини райдужної оболонки. Меланін (пігмент) в основний тканини в більшості випадків не розвинений повністю при народженні, тому більшість немовлят, незалежно від їх генетики, народжуються з блакитними очима. У віці 6-12 місяців, меланін активується і проявляється генетичний колір очіей дитини (синій, коричневий, зелений, і т.д.).

Цікавий факт про дітей # 35. Дихання дитини

Швидкість дихання новонародженої дитини – близько 40 разів на хвилину, в той час як дорослі вдихають 12-20 разів на хвилину.

Цікавий факт про дітей # 36. Лівша vs. правша

10% жителів планети – лівші, тому варто звертати увагу на головну руку дитини з раннього дитинства. 22% дітей-близнюків – ліворукі.

Цікавий факт про дітей # 37. Діти та іноземні мови

У дітей є чудова здатність вчити другу іноземну мову. Авторитетне видання “Newsweek” заявило, що “дитина, яка не вчила другу мову до віку 10 років, навряд чи коли-небудь зможе вільно на ній говорити, як рідною.”

Цікавий факт про дітей # 38. Продукт, який допомагає завагітніти близнюками

Картопля - сіамський близнюк

Солодка картопля за даними досліджень допомагає завагітніти близнятами. В Африці є плем’я, в раціоні харчування якого солодка картопля займає головну роль, і вчені пов’язують це з надзвичайно високими показниками народжуваності близнюків і кількості багатоплідних пологів.

Цікавий факт про дітей # 39. Співвідношення дівчаток і хлопчиків

Незважаючи на те, що шанси народити хлопчика чи дівчинку – 50/50, реальні цифри не завжди збігаються. Статистичні дані показують, що на кожні 100 дівчаток в середньому народжується 105 хлопчиків.

Цікавий факт про дітей # 40. Найбільше немовля

Найкрупніше немовля в світі народилося в Італії в 1955 році. Його вага склала 10 кілограмів 200 грамів. Рекордом XXI тисячоліття стало малятко, яке народилася на Алтаї. Її вага при народженні склала 7 кілограмів 750 грамів при зрості цілком середньому для новонародженого – 56 сантиметрів. Дівчинка з’явилася на світ 17 вересня 2007 року в місті Алейськ.

Цікавий факт про дітей # 41. Найменше немовля

Найменшою дитиною в світі вважається хлопчик з Німеччини, який народився недоношеним на 25-му тижні вагітності і при народженні важив близько 270 грамів, зріст його досягав 27 сантиметрів. Самою недоношеною дитиною, якій вдалося вижити, є дівчинка Амалія Тейлор, вона народилася на 22-му тижні вагітності в жовтні 2006 року в Майамі з вагою 284 г і зростом 24 см.

Цікавий факт про дітей # 42. Найнижча народжуваність

Найнижча народжуваність (за період 2005-2010рр.) відзначена у Німеччині – 8 дітей на 1000 жителів на рік. За даними статистики ФРН кожна п’ята німкеня (аналізувався вік до 45 років) ніколи не мала дітей, причому серед них 28% мають вищу освіту. Справжній парадокс: німецькі сім’ї одні з найміцніших у світі, але третина подружніх пар не хочуть мати дітей. Головними причинами є бажання пожити для себе і зайнятість. Якщо ж брати окреме місто, то виділяється Хемнітц (колишній Карл-Маркс-Штадт), де показник народжуваності ще майже в півтора рази нижче. Друге, третє і четверте місце в списку країн з найнижчою народжуваністю поділили серед трьох розвинених азіатських країни – Гонконг, Японія, Сінгапур.

Цікавий факт про дітей # 43. Найвища народжуваність

Найвища народжуваність зафіксована в Нігерії, де на 1000 жителів припадає 51 новонароджений.

Цікавий факт про дітей # 44. Найбільша родина

Найбільша родина у світі живе в Індії. Ціон Хан – голова сім’ї оточений 39 дружинами, 94 дітьми, 33 онуками – всього 167 чоловік. За підрахунками журналістів ця сім’я в день з’їдає близько 200 кілограмів рису, трохи більше 130 кілограмів картоплі, приблизно 30 курей.

Цікавий факт про дітей # 45. Наймолодша бабуся

Наймолодшій бабусею в світі стала румунка Ріфка Станеско у свої 23 роки. У 11-річному віці дівчинка втікла з дому зі своїм обранцем, а незабаром у них народилася дочка. Ще через рік на світ з’явився син. Дочка Ріфки, ставши дорослою, повторила долю матері – вона вирішила вийти заміж, ще не закінчивши школу (в 11-річному віці). Дівчинка переїхала жити до свого обранця, і через півроку народила сина.

Цікавий факт про дітей # 46. Найдивніші імена

Найбільш незвичайними жіночими іменами за даними загсів є імена: Грязіна, Банана, Дуст, Ванна, Афігенна, Білка, Тришка. Самі незвичайні імена для хлопчиків – Блютуз, Жиромир, Лучезар.

Також торік поповнили ряди діточок з незвичайними іменами новонароджені Ангел Марія, Принцеса Анжеліна, Каспер Ненаглядний. Крім того, зараз проживають Ягода, Північ, Вітер, Приватизація, Космос, Вольпургія, Нокс.

Схожі цікавинки:

Залишити коментар

Ваш email не буде публікуватися. Обов'язкові поля позначені *. *

Це цікаво

 • Шахи

  Цікаві факти про шахи

  Багато хто вважає шахи нудним і монотонним проведенням часу. А між тим, і про шахи існують цікаві факти! 1. Звання чемпіона світу за цією грою розігрується з 1866 року. 2. Найдовша шахова партія тривала 20 годин і 15 хвилин. Її зіграли Іван Ніколіч і Горан Арсовіч – жителі Белграда. Гра, до речі, закінчилася внічию. 3….

 • Стародавня Греція

  Цікаві факти про Стародавню Грецію

  Стародавня Греція – це унікальна цивілізація, оповита таємницями, давніми легендами та міфами. Історія Стародавньої Греції сповнена цікавих фактів, з деякими з них можна зіткнутися в повсякденному житті, а з іншими в процесі вивчення історії давньогрецької цивілізації. Варто зазначити, що Греція формувалася близько 4-х століть, а саме, з 1100 до 700р. до н.е. Однак, для виходу…

 • Атлантичний океан

  Цікаві факти про Атлантичний океан

  Атлантичний океан був утворений досить давно, близько 200 млн років тому. До цього часу Америка, Європа і Антарктида з Африкою складали практично єдине ціле, з невеликим поділом. За останні 40 млн років відбувається активне переформування Атлантичного океану, тому рельєф і дно формуються по-новому, змінюючись щороку. Існують й інші цікаві факти, що стосуються цього океану.

 • Небо та хмари

  Цікаві факти про повітря

  Повітря, воно оточує нас з усіх боків, але чи багато ми знаємо про нього, крім того, що в ньому міститься необхідний для нас кисень? Існує чимало цікавих фактів про повітря, деякі з них ми розглянемо:

 • Цікаві факти про риб

  15 цікавих фактів про риб

  Факт про риб №1: Мільйони і мільйони. Найплодовитішою істотою на планеті без сумніву можна назвати самку тріски. За один шлюбний сезон вона може відкласти більше 6 млн. ікринок! Іноді в день вона відкладає кілька сотень тисяч ікринок, але виживає з них зовсім небагато. Справа в тому, що ікру і мальків поїдають різні мешканці моря. Тому…

 • Старий кричить на вухо підлітку

  Цікаві факти про підлітків

  Ці факти будуть корисні не тільки самим підліткам, а й їхнім батькам, родичам і людям, які цікавляться проблемами поколінь у сучасному світі:

 • Лицарі на конях

  Цікаві факти про лицарів

  Зараз часто згадують про доблесних лицарів, шкодуючи, що їх часи давно пройшли, а що ми взагалі знаємо про них, крім того, що вони билися у війнах і на лицарських турнірах, носили зброю і підкорювали серця шляхетних дам? Ось декілька цікавих фактів про лицарів.

 • Шекспір

  Цікаві факти про Шекспіра

  Життя великого драматурга Вільяма Шекспіра завжди було оповите якоюсь таємницею, але можна з упевненістю сказати, що збереглася невелика кількість цікавих фактів та інформації про життя Шекспіра.

 • Дмитро Менделєєв

  Цікаві факти про Менделєєва

  Ім’я Дмитра Івановича Менделєєва відомо кожному, завдяки сторінкам шкільних підручників з хімії, і його найважливіше відкриття таблиці хімічних елементів відноситься до загальновідомих фактів, але що ж ще варто дізнатися про видатного російського вченого? Ось деякі цікаві факти про Менделєєва.

 • Уельс

  Цікаві факти про Уельс

  Уельс входить до складу Сполученого Королівства Великобританії і є однією з 4-х основних адміністративно-політичних частин. Розташовується в південно-західній частині Великобританії і омивається відразу трьома морями, а також межує з Англією. Біля Уельсу розташовано багато островів, але найбільший з них Англси. Фонова частина державного прапора Уельсу представлена ​​зеленим і білим кольорами, а поверх них знаходиться червоний…

 • Мяч

  Цікаві факти про футбол

  Можливо, побачивши заголовок цієї статті, дівчата здивовано знизять плечима: “Футбол?!” Однак, дівчата цікавляться не тільки новинками моди і косметики. Жіночого інтересу до спорту ніхто не відміняв, тому всім представницям прекрасної статі ми пропонуємо огляд найбільш цікавих фактів про футбол. У Манчестері є музей футболу. Там можна побачити короткі фільми про гравців, уривки матчів з минулого…

Реклама