Медицина

Можна набрати м’язову масу і схуднути одночасно?

0

Дівчата мріють непросто про струнку фігуру, але щоб живіт був в кубиках, ноги підкачані. Без фанатизму, звичайно, але так хочеться. Хлопці прагнуть скинути жирок з животика, якщо є і наростити масу м’язів, щоб руки і ноги накачані, а живіт весь в кубиках. Коли тренер в спортзалі посміхається, багато хто навіть не уявляють, чому. Неможливо за одне заняття прибрати жир і набрати м’язову масу. Так вже влаштовано. Розберемося, в чому ж тут хитромудра причина, і що з цим робити. Питання непросте, почнемо з того, що організм просто не може одночасно скидувати вага і будувати м’язи.

Розставляємо все по поличках: схуднення і набір м’язової маси

Існує закономірність: спочатку потрібно схуднути, і лише потім можна набрати м’язову масу. Коли тіло починає худнути, зменшується м’язова маса, і відповідно, коли починаємо ростити м’язи, з’являється трохи жирового прошарку. Жир є резервним матеріалом для організму, який може перероблятися і перетворюватися в енергію, але витрачати жир організм не поспішає, поки не закінчаться запаси вуглеводів.

Що необхідно робити, щоб схуднути: споживати менше калорій, щоб було мало вуглеводів і організм почав витрачати жир для відновлення енергії. Вживати достатню кількість білків, для поповнення запасів енергії. Надходження енергії з їжі повинно бути менше тієї кількості, яке необхідно витратити при тренуванні. Якщо організм розуміє, що настає дефіцит калорійності, починає виробляти гормони – посланці, які сурмлять: пора розщеплювати жир. Жир, який расщепился, служить будівельним матеріалом для відновлення енергетичного балансу.

Що залишається робити, щоб набрати м’язову масу? Продумати збалансоване вживання вуглеводів і білків в точній кількості, яке необхідно, щоб наростити м’язи, не більше і не менше. Таким чином, організму не буде шансу, щоб відкласти жир, весь матеріал і енергія піде, щоб набрати м’язову масу. Якщо ж вживати низькокалорійну їжу, буде брак калорій і м’язи в спортзалі рости не будуть, але процес схуднення почнеться.

Види спорту для схуднення і набору м’язової маси

Починати завжди треба з процесу схуднення. Необхідно, щоб пройшло як мінімум 4-6 місяців, організму треба перелаштуватися на створення м’язової тканини. Для схуднення підійде аеробіка, плавання, пілатес, йога. Рівень можна розрахувати по пульсу під час тренування: для спалювання жиру – 130-170 ударів за хвилину, для накачування тіла – понад 170 ударів за хвилину. Для побудови м’язових волокон відмінно підійде спортзал і тренажери. Головне в цьому процесі – збільшення повторюваності рухів.

Як відбувається процес спалювання жиру

Жир накопичується в липоцитов, жирових клітинах. Цей жир знаходиться в особливому хімічному стані, і така речовина називається тригліцерид. Для переробки жиру в енергію, жирова клітина перетворює тригліцерид в жирні кислоти та гліцерин. Процес переродження жиру називається ліполіз. Коли жир расщепился на кислоти і гліцерин, ці речовини потрапляють у кров і направляються до місця призначення. Звідки знає клітина, що пора розщеплювати жир? Таку інформацію несуть гормони. Таким чином, стає зрозуміло, що неможливо змусити організм спалювати жир в конкретному місці. Гормони розносять інформацію про необхідність запуску процесу ліполізу у всі місця, де є жирова прошарок.

Взаємозв’язок гормонів і жиру

У різних ситуаціях організм посилає різні гормони, які є біологічно активними компонентами та переносять інформацію від клітини до клітини, від органу до органу. З різною швидкістю гормони рухаються по всьому організму. І розщеплення жиру відбувається не однаково по всьому тілу, це залежить від кровообігу, роботи рецепторів на рівні клітини.

Розщеплення і схуднення це різні речі. У чому ж різниця? Коли жирова клітина отримала імпульс і почала процес ліполізу, тобто розщеплення, переноситься в кров. Щоб закінчити процес схуднення, цей розщеплений жир необхідно спалити, використовувати при тренуванні, наприклад. Якщо спалювання не відбувається, жир із крові повертається у початкове місцезнаходження. Саме тому необхідно спочатку худнути і вже потім нарощувати м’язи.

Схожі цікавинки:

Залишити коментар

Ваш email не буде публікуватися. Обов'язкові поля позначені *. *

Це цікаво

 • Історія виникнення салату “Шуба”

  Новорічні свята без передноворічних клопотів, мандарин, фільму “Іронія долі або з легким паром”, конфетті, феєрверків і легендарного салату “Оселедець під шубою” на чолі столу. Свою популярність салат “Оселедець під шубою” знайшов у 60-70 роках минулого століття, а ось його коріння сягають набагато глибше, а саме в початок 20 століття. До речі, мало хто знає, що…

 • Стародавня Греція

  Цікаві факти про Стародавню Грецію

  Стародавня Греція – це унікальна цивілізація, оповита таємницями, давніми легендами та міфами. Історія Стародавньої Греції сповнена цікавих фактів, з деякими з них можна зіткнутися в повсякденному житті, а з іншими в процесі вивчення історії давньогрецької цивілізації. Варто зазначити, що Греція формувалася близько 4-х століть, а саме, з 1100 до 700р. до н.е. Однак, для виходу…

 • Атлантичний океан

  Цікаві факти про Атлантичний океан

  Атлантичний океан був утворений досить давно, близько 200 млн років тому. До цього часу Америка, Європа і Антарктида з Африкою складали практично єдине ціле, з невеликим поділом. За останні 40 млн років відбувається активне переформування Атлантичного океану, тому рельєф і дно формуються по-новому, змінюючись щороку. Існують й інші цікаві факти, що стосуються цього океану.

 • Небо та хмари

  Цікаві факти про повітря

  Повітря, воно оточує нас з усіх боків, але чи багато ми знаємо про нього, крім того, що в ньому міститься необхідний для нас кисень? Існує чимало цікавих фактів про повітря, деякі з них ми розглянемо:

 • Цікаві факти про риб

  15 цікавих фактів про риб

  Факт про риб №1: Мільйони і мільйони. Найплодовитішою істотою на планеті без сумніву можна назвати самку тріски. За один шлюбний сезон вона може відкласти більше 6 млн. ікринок! Іноді в день вона відкладає кілька сотень тисяч ікринок, але виживає з них зовсім небагато. Справа в тому, що ікру і мальків поїдають різні мешканці моря. Тому…

 • Старий кричить на вухо підлітку

  Цікаві факти про підлітків

  Ці факти будуть корисні не тільки самим підліткам, а й їхнім батькам, родичам і людям, які цікавляться проблемами поколінь у сучасному світі:

 • Дмитро Менделєєв

  Цікаві факти про Менделєєва

  Ім’я Дмитра Івановича Менделєєва відомо кожному, завдяки сторінкам шкільних підручників з хімії, і його найважливіше відкриття таблиці хімічних елементів відноситься до загальновідомих фактів, але що ж ще варто дізнатися про видатного російського вченого? Ось деякі цікаві факти про Менделєєва.

 • Лицарі на конях

  Цікаві факти про лицарів

  Зараз часто згадують про доблесних лицарів, шкодуючи, що їх часи давно пройшли, а що ми взагалі знаємо про них, крім того, що вони билися у війнах і на лицарських турнірах, носили зброю і підкорювали серця шляхетних дам? Ось декілька цікавих фактів про лицарів.

 • Шекспір

  Цікаві факти про Шекспіра

  Життя великого драматурга Вільяма Шекспіра завжди було оповите якоюсь таємницею, але можна з упевненістю сказати, що збереглася невелика кількість цікавих фактів та інформації про життя Шекспіра.

 • Уельс

  Цікаві факти про Уельс

  Уельс входить до складу Сполученого Королівства Великобританії і є однією з 4-х основних адміністративно-політичних частин. Розташовується в південно-західній частині Великобританії і омивається відразу трьома морями, а також межує з Англією. Біля Уельсу розташовано багато островів, але найбільший з них Англси. Фонова частина державного прапора Уельсу представлена ​​зеленим і білим кольорами, а поверх них знаходиться червоний…

 • Мяч

  Цікаві факти про футбол

  Можливо, побачивши заголовок цієї статті, дівчата здивовано знизять плечима: “Футбол?!” Однак, дівчата цікавляться не тільки новинками моди і косметики. Жіночого інтересу до спорту ніхто не відміняв, тому всім представницям прекрасної статі ми пропонуємо огляд найбільш цікавих фактів про футбол. У Манчестері є музей футболу. Там можна побачити короткі фільми про гравців, уривки матчів з минулого…

Реклама