Інше

Магія кінематографа: 12 казкових фільмів, які буквально пронизані чарами

0

Люди дивляться кіно з різних причин. Одні хочуть отримати заряд адреналіну і яскравих емоцій від фільму жахів або тріллера, інші прагнуть розслабитися і посміятися в своє задоволення під час перегляду легкої комедії, ну а треті мріють втекти від рутини в чарівний світ, де літають казкові феї, а головні герої потрапляють в незвідані світи . Якщо ви ставитеся до категорії людей, яким не вистачає чарівництва в реальному житті, то ці 12 фільмів напевно припадуть вам до душі.

Велика риба
Big Fish, 2003

Спочатку може здатися, що це просто чергова казка, але це далеко не так. Весь фільм просякнутий дитячістю, добротою, наївністю, любов’ю і, найголовніше, чарами, яке здатне зачарувати навіть самого скептично налаштованого глядача. Головний герой одного разу просто подумав: що заважає людині самій створити зі свого звичайного світу казковий? Все добре примножити, всього додати фарб, все повсякденні події прикрасити, як гірляндами ялинку. І тоді життя набуде зовсім новий зміст.

Міст у Терабітію
Bridge to Terabithia, 2006

Це фільм про безмежну дитячої фантазії, про яскравих мріях, міцній дружбі і про чистому серці. Двоє дітей створили в своїй уяві свій власний світ, в якому вони король і королева. Цей, на перший погляд, дитячий сюжет залишає далеко не дитячі враження. Це казка, на яку зважиться не кожен дорослий.

Неймовірна життя Уолтера Мітті
The Secret Life of Walter Mitty, 2013

Одвічна і у всі часи актуальна тема про те, що в серці навіть найменшої людини можуть жити великі мрії. І Уолтер – один з тих небагатьох, хто зважився їх реалізувати. Це історія про те, як один кадр № 25 змінює все життя простого службовця. Неймовірно надихаюча картина, після якої хочеться сісти на велосипед і поїхати до Гренландії.

Аліса в країні чудес
Alice in Wonderland, 2010

Екранізація казки Льюїса Керролла більше призначена для дорослої аудиторії. Адже тут ми бачимо вже не ту Алісу, про яку читали в дитинстві. За сценарієм їй вже 19 років. Але вона все так само наївна, і все так само стрімголов біжить за Білим Кроликом, якого побачила на галявині. Це казка, промальована до найдрібніших деталей, з персонажами, продуманими до останньої зморшки.

Дзеркальна маска
Mirrormask, 2005

Надихнувшись тієї ж «Алісою в Країні чудес» і картинами Сальвадора Далі, режисер, сценаристи і художники створили приголомшливий фільм, наповнений сюрреалізмом і фантазіями. 15-річна Хелена з сім’ї циркачів частенько мріє про те, щоб вирватися з цього оточення і зажити нормальним життям. Після чергової сварки з батьками мати Хелени тяжко захворює, і дівчинка вважає себе винною. Уявний світ, в який вона потрапляє у сні, допомагає їй розібратися в собі і знайти істину.

Воображаріум доктора Парнаса
The Imaginarium of Doctor Parnassus, 2009

Цю авторську фантазію неможливо пройти стороною. Зрозуміти її з першого разу буде важко, але вкрай захоплююче. Не тільки епізоди фантазій, а й більшість діалогів головних героїв у реальному житті здаються дивними і незрозумілими. Але фільм не позбавлений сенсу. Основна проблема «Імажинаріума» – це фаустовская тема продажу душі дияволу і несення за це відплати, яке належить не тільки доктору Парнасу. Кіно повчальне і застережливе.

Королівство повного місяця
Moonrise Kingdom, 2012

Історія про сімейні цінності, яка неслабо спантеличує глядача. Головні герої – Сем Шакаскі – бойскаут, сирота, від якого відмовилися прийомні батьки, через свого непростого характеру став ізгоєм серед інших бойскаутів, – і Сьюзі Бішоп – замкнута 12-річна неврівноважена дівчинка, що живе мріями про чарівні світах. І, коли вони зустрічаються, вони створюють свій власний світ, в якому немає місця насильству і злу.

Траса 60
Interstate 60, 2001

«Траса 60» – відмінний привід задуматися над тим, у чому ж полягає сенс життя. Фільм-притча, фільм-фантазія, фільм-метафора. Траса 60 – це дорога життя, а більярдний кульку з відповідями – той милицю сумнівів, без якого може, але не хоче жити майже кожна людина. І незмінною залишається тільки одна думка у фільмі: ти і тільки ти тут за кермом.

Лабіринт Фавна
El laberinto del fauno, 2006

Казка, яку однозначно не варто дивитися дітям. Фільм про руйнування мрії, фільм про життя, яка заподіює нескінченну біль. У картині описуються дві сюжетні лінії, одна з яких представляє собою жорстоку, дійсну реальність, а друга – казковий світ, який проте теж по-своєму страшний. Фільм про реальну війну і війну з самим собою.

Зоряний пил
Stardust, 2007

Картина наскрізь просякнута тією самою чарівною і нескаламученої романтикою, якої іноді так не вистачає в житті. Головна думка у фільмі, звичайно ж, про те, що все найважливіше робиться заради любові, в ім’я любові і для любові. Сюжет побудований на відомих, але трохи перероблених на свій лад легендах і переказах, а глядач поринає в альтернативний світ, де існує маленька країна чудес і чарівництва, де мешкають жадібні королі, підступні відьми і навіть повітряні пірати.

Наука сну
La science des rêves, 2006

На перший погляд, фільм – неоднозначне місиво з реальності, фантазій і сновидінь. «Наука сну» – неймовірно дивна картина. Це або геніальність, або повне божевілля. Але одне можна сказати точно: дивитися її однозначно варто. Адже кожен тікає від реальності по-своєму.

Куди приводять мрії
What Dreams May Come, 1998

Кінець – це тільки початок ». І в цьому фільмі все дійсно так. Чудова казка з прекрасним кінцем. Фантастична фантазія про безмежну любов. Сюжет затягує з перших хвилин.

Опинившись в раю, де кожен може отримати те, то він хоче, Кріс дізнається про те, що його дружина закінчила життя самогубством. І тоді він відправляється в найнебезпечніше подорож у своєму житті після смерті – в саме пекло пекла, щоб врятувати кохану жінку. «Куди приводять мрії» – це фільм, який варто сприймати тільки серцем.

Схожі цікавинки:

Залишити коментар

Ваш email не буде публікуватися. Обов'язкові поля позначені *. *

Це цікаво

 • Зорбінг

  Зорбінг

  Практично в будь-якому виді спорту після довгої практики з’являється відчуття контролю над ситуацією. Проте бувають ситуації, коли адаптуватися до навколишніх умов практично неможливо – наприклад, коли тебе спускають по схилу гори в гігантській прозорій кулі. Зорб начебто спеціально був придуманий для того, щоб екстремальні відчуття завжди залишалися екстремальними.

 • Стародавня Греція

  Цікаві факти про Стародавню Грецію

  Стародавня Греція – це унікальна цивілізація, оповита таємницями, давніми легендами та міфами. Історія Стародавньої Греції сповнена цікавих фактів, з деякими з них можна зіткнутися в повсякденному житті, а з іншими в процесі вивчення історії давньогрецької цивілізації. Варто зазначити, що Греція формувалася близько 4-х століть, а саме, з 1100 до 700р. до н.е. Однак, для виходу…

 • Атлантичний океан

  Цікаві факти про Атлантичний океан

  Атлантичний океан був утворений досить давно, близько 200 млн років тому. До цього часу Америка, Європа і Антарктида з Африкою складали практично єдине ціле, з невеликим поділом. За останні 40 млн років відбувається активне переформування Атлантичного океану, тому рельєф і дно формуються по-новому, змінюючись щороку. Існують й інші цікаві факти, що стосуються цього океану.

 • Небо та хмари

  Цікаві факти про повітря

  Повітря, воно оточує нас з усіх боків, але чи багато ми знаємо про нього, крім того, що в ньому міститься необхідний для нас кисень? Існує чимало цікавих фактів про повітря, деякі з них ми розглянемо:

 • Цікаві факти про риб

  15 цікавих фактів про риб

  Факт про риб №1: Мільйони і мільйони. Найплодовитішою істотою на планеті без сумніву можна назвати самку тріски. За один шлюбний сезон вона може відкласти більше 6 млн. ікринок! Іноді в день вона відкладає кілька сотень тисяч ікринок, але виживає з них зовсім небагато. Справа в тому, що ікру і мальків поїдають різні мешканці моря. Тому…

 • Старий кричить на вухо підлітку

  Цікаві факти про підлітків

  Ці факти будуть корисні не тільки самим підліткам, а й їхнім батькам, родичам і людям, які цікавляться проблемами поколінь у сучасному світі:

 • Дмитро Менделєєв

  Цікаві факти про Менделєєва

  Ім’я Дмитра Івановича Менделєєва відомо кожному, завдяки сторінкам шкільних підручників з хімії, і його найважливіше відкриття таблиці хімічних елементів відноситься до загальновідомих фактів, але що ж ще варто дізнатися про видатного російського вченого? Ось деякі цікаві факти про Менделєєва.

 • Лицарі на конях

  Цікаві факти про лицарів

  Зараз часто згадують про доблесних лицарів, шкодуючи, що їх часи давно пройшли, а що ми взагалі знаємо про них, крім того, що вони билися у війнах і на лицарських турнірах, носили зброю і підкорювали серця шляхетних дам? Ось декілька цікавих фактів про лицарів.

 • Шекспір

  Цікаві факти про Шекспіра

  Життя великого драматурга Вільяма Шекспіра завжди було оповите якоюсь таємницею, але можна з упевненістю сказати, що збереглася невелика кількість цікавих фактів та інформації про життя Шекспіра.

 • Уельс

  Цікаві факти про Уельс

  Уельс входить до складу Сполученого Королівства Великобританії і є однією з 4-х основних адміністративно-політичних частин. Розташовується в південно-західній частині Великобританії і омивається відразу трьома морями, а також межує з Англією. Біля Уельсу розташовано багато островів, але найбільший з них Англси. Фонова частина державного прапора Уельсу представлена ​​зеленим і білим кольорами, а поверх них знаходиться червоний…

 • Мяч

  Цікаві факти про футбол

  Можливо, побачивши заголовок цієї статті, дівчата здивовано знизять плечима: “Футбол?!” Однак, дівчата цікавляться не тільки новинками моди і косметики. Жіночого інтересу до спорту ніхто не відміняв, тому всім представницям прекрасної статі ми пропонуємо огляд найбільш цікавих фактів про футбол. У Манчестері є музей футболу. Там можна побачити короткі фільми про гравців, уривки матчів з минулого…

Реклама