Людина проти коня
Екстрим, Спорт

Людина проти коня

0

Валлійський землевласник Гордон Грін якось підслухав розмову в пабі: один чоловік стверджував, що на довгій дистанції зможе обігнати коня. До того часу Грін вже відкрив у собі інтерес до нетрадиційних видів спорту – він придумав влаштовувати запливи в ластах і з дихальною трубкою в болоті, – тому організація такого марафону для нього була лише питанням часу. У 1980 році на старт 35-кілометрової дистанції по горбистій місцевості вийшли кінь і людина, кінь переміг з величезною перевагою – але, як це часто буває в Британії, разова забава перетворилася на традицію.

Люди виявилися не готові змиритися з фізичною перевагою коней і стали придумувати різні хитрощі: у 1985-му в гонці взяли участь велосипедисти, і один з них поступився коневі геть трішки, а через чотири роки колеса нарешті обігнали копита. Правда, первісний задум гонки залишався незмінним, і призовий фонд для бігуна ріс з кожним роком. У 2001-му першою на фініші нарешті опинилася людина – але це був третій учасник естафетної команди, і гроші знову залишилися в касі. У підсумку історичної події довелося чекати чверть століття. Тільки в 2005 році щуплий марафонець Кю Лобб обігнав коня на дві з половиною хвилини і виграв 31 000 фунтів. У 2007-му його успіх повторив німець Флоріан Хольцингер.

Людина проти коня

Оскільки перемога людини над конем здається чимось вже зовсім видатним, треба зробити ряд істотних застережень. У марафоні беруть участь близько 40 чоловік і 10 тварин – і зрозуміло, що коні заважають один одному трохи більше, ніж люди; крім того, їм важче скористатися якоюсь колективною стратегією. Коней випускають на старт тільки через 15 хвилин після людей і часто зупиняють на ветеринарні перевірки, що в сумі забирає 5-6 хвилин. Загалом, у професійних марафонців, які вміють підтримувати високий темп протягом довгих дистанції, з’являються деякі шанси – але все ж не такі великі, щоб регулярно забирати джекпот. Призовий фонд, до речі, формується з досить значних внесків для жокеїв і куди більш демократичних – для бігунів: виходить, при наявності деякої суми грошей, яка майже напевно залишиться в скарбничці марафону, взяти участь у ньому може кожен.

Схожі цікавинки:

Залишити коментар

Ваш email не буде публікуватися. Обов'язкові поля позначені *. *

Це цікаво

 • Штучне серце в руках

  Факти про кохання

  Любов це чарівне слово, яке так сильно хочеться вимовляти в слух, і не менш сильно хочеться чути його у відповідь. У кожного своє уявлення про це казкове і бурхливе слово, але так чи інакше нам всім хочеться брати участь у цих любовних переживаннях, які часом бувають жорстокі. Навіть вчені б’ються в пошуках відповіді, що ж…

 • Стародавня Греція

  Цікаві факти про Стародавню Грецію

  Стародавня Греція – це унікальна цивілізація, оповита таємницями, давніми легендами та міфами. Історія Стародавньої Греції сповнена цікавих фактів, з деякими з них можна зіткнутися в повсякденному житті, а з іншими в процесі вивчення історії давньогрецької цивілізації. Варто зазначити, що Греція формувалася близько 4-х століть, а саме, з 1100 до 700р. до н.е. Однак, для виходу…

 • Атлантичний океан

  Цікаві факти про Атлантичний океан

  Атлантичний океан був утворений досить давно, близько 200 млн років тому. До цього часу Америка, Європа і Антарктида з Африкою складали практично єдине ціле, з невеликим поділом. За останні 40 млн років відбувається активне переформування Атлантичного океану, тому рельєф і дно формуються по-новому, змінюючись щороку. Існують й інші цікаві факти, що стосуються цього океану.

 • Небо та хмари

  Цікаві факти про повітря

  Повітря, воно оточує нас з усіх боків, але чи багато ми знаємо про нього, крім того, що в ньому міститься необхідний для нас кисень? Існує чимало цікавих фактів про повітря, деякі з них ми розглянемо:

 • Цікаві факти про риб

  15 цікавих фактів про риб

  Факт про риб №1: Мільйони і мільйони. Найплодовитішою істотою на планеті без сумніву можна назвати самку тріски. За один шлюбний сезон вона може відкласти більше 6 млн. ікринок! Іноді в день вона відкладає кілька сотень тисяч ікринок, але виживає з них зовсім небагато. Справа в тому, що ікру і мальків поїдають різні мешканці моря. Тому…

 • Старий кричить на вухо підлітку

  Цікаві факти про підлітків

  Ці факти будуть корисні не тільки самим підліткам, а й їхнім батькам, родичам і людям, які цікавляться проблемами поколінь у сучасному світі:

 • Дмитро Менделєєв

  Цікаві факти про Менделєєва

  Ім’я Дмитра Івановича Менделєєва відомо кожному, завдяки сторінкам шкільних підручників з хімії, і його найважливіше відкриття таблиці хімічних елементів відноситься до загальновідомих фактів, але що ж ще варто дізнатися про видатного російського вченого? Ось деякі цікаві факти про Менделєєва.

 • Лицарі на конях

  Цікаві факти про лицарів

  Зараз часто згадують про доблесних лицарів, шкодуючи, що їх часи давно пройшли, а що ми взагалі знаємо про них, крім того, що вони билися у війнах і на лицарських турнірах, носили зброю і підкорювали серця шляхетних дам? Ось декілька цікавих фактів про лицарів.

 • Шекспір

  Цікаві факти про Шекспіра

  Життя великого драматурга Вільяма Шекспіра завжди було оповите якоюсь таємницею, але можна з упевненістю сказати, що збереглася невелика кількість цікавих фактів та інформації про життя Шекспіра.

 • Уельс

  Цікаві факти про Уельс

  Уельс входить до складу Сполученого Королівства Великобританії і є однією з 4-х основних адміністративно-політичних частин. Розташовується в південно-західній частині Великобританії і омивається відразу трьома морями, а також межує з Англією. Біля Уельсу розташовано багато островів, але найбільший з них Англси. Фонова частина державного прапора Уельсу представлена ​​зеленим і білим кольорами, а поверх них знаходиться червоний…

 • Мяч

  Цікаві факти про футбол

  Можливо, побачивши заголовок цієї статті, дівчата здивовано знизять плечима: “Футбол?!” Однак, дівчата цікавляться не тільки новинками моди і косметики. Жіночого інтересу до спорту ніхто не відміняв, тому всім представницям прекрасної статі ми пропонуємо огляд найбільш цікавих фактів про футбол. У Манчестері є музей футболу. Там можна побачити короткі фільми про гравців, уривки матчів з минулого…

Реклама