Медицина

Кільце на безіменному пальці: історія виникнення традиції

0

Обручка – символ любові і відданості подружжя. Залежно від походження закоханих, це прикраси надівається на безіменний палець правої або лівої руки. Незважаючи на відмінності в культурах, все ж прийнято “окільцювати” саме безіменний палець. Чому так склалося, що вже кілька тисяч років вибір падає саме на нього? Дізнайтеся у статті про історію обручок і про те, чому прийнято носити обручку на безіменному пальці.

Обручку на безіменному пальці: історія виникнення традиції
Очеретяні обручки в Єгипті

Перші обручки з’явилися близько 5000 тисяч років тому в Єгипті. Сьогодні прийнято обмінюватися, в основному, вишуканими обручками з жовтого та білого золота, але спочатку цей символ любові плентався з очерету, який ріс на берегах Нілу.

Єгиптяни стали першими, хто надів обручку на безіменний палець. Їх вибір припав на нього в силу того, що лікарі стародавньої цивілізації, вивчивши будову людського тіла, виявили, що тільки через якийсь тонкий нерв веде від цього пальця до серця. Крім цього, безіменний палець майже не використовувався під час виконання якоїсь роботи, тому обручку жодним чином не могло перешкодити займатися повсякденними справами.

“Мова кілець” у Стародавній Греції

У Древній Греції виник так званий “мова кілець”, який широко використовувався чоловіками аж до початку минулого століття. У такий спосіб представники сильної статі повідомляли основну інформацію про свого особистого життя.

Обручку на безіменному пальці свідчило про наявність дружини, коханої або нареченої. Кільце на вказівному пальці було сигналом про те, що чоловік перебувати в активному пошуку майбутньої дружини.

Кільце, красовавшееся на середньому пальці чоловіки, було ознакою його успіхів на любовному фронті і свідчило про те, що він не проти завести коханку. Якщо ж кільце прикрашало мізинець, його власник був самотній, але і не прагнув побудувати відносини.

Слов’янські звичаї

У язичницькі часи обручки виконували гладкими, так як вважалося, що візерунки можуть зруйнувати магічні властивості. Чоловік дарував дружині перстень із золота, яке несло в собі чоловічу енергію сонця. Дружина подавала чоловікові кільце, виконане з срібла, ніж передавала йому частину жіночої місячної енергетики. Чим більше поколінь в роду носило обручки, тим драгоценней вони вважалися.

Існують відомості, що в Давній Русі обручку носили на вказівної пальці, як сьогодні це прийнято у євреїв. Після впровадження православних традицій, обручку стали носити тільки на безіменному пальці.

Обручка – символ любові і вірності. Ще в стародавні часи у прикраса на безіменному пальці вкладали сакральний сенс і вважали, що кільця володіють особливою енергетикою і здатні оберігати шлюб. Як би те ні було, обмін обручками – особлива традиція, яка зберігається через тисячі років, адже шлюб – це союз двох люблячих сердець.

Схожі цікавинки:

Залишити коментар

Ваш email не буде публікуватися. Обов'язкові поля позначені *. *

Це цікаво

 • Подяку майстру: як і скільки залишають на чай в салонах краси

  Для нас не стоїть питання про чайові в кафе або ресторані. Залишити невелику суму понад рахунки для офіціанта в якості подяки за обслуговування – звичайна справа. А ось такий прояв задоволеності в клініці або в салоні краси у багатьох в нашій країні чомусь викликає дискомфорт і збентеження. Раптом чайові скривдять лікаря-косметолога? Або перукар буде оштрафований?…

 • Стародавня Греція

  Цікаві факти про Стародавню Грецію

  Стародавня Греція – це унікальна цивілізація, оповита таємницями, давніми легендами та міфами. Історія Стародавньої Греції сповнена цікавих фактів, з деякими з них можна зіткнутися в повсякденному житті, а з іншими в процесі вивчення історії давньогрецької цивілізації. Варто зазначити, що Греція формувалася близько 4-х століть, а саме, з 1100 до 700р. до н.е. Однак, для виходу…

 • Атлантичний океан

  Цікаві факти про Атлантичний океан

  Атлантичний океан був утворений досить давно, близько 200 млн років тому. До цього часу Америка, Європа і Антарктида з Африкою складали практично єдине ціле, з невеликим поділом. За останні 40 млн років відбувається активне переформування Атлантичного океану, тому рельєф і дно формуються по-новому, змінюючись щороку. Існують й інші цікаві факти, що стосуються цього океану.

 • Небо та хмари

  Цікаві факти про повітря

  Повітря, воно оточує нас з усіх боків, але чи багато ми знаємо про нього, крім того, що в ньому міститься необхідний для нас кисень? Існує чимало цікавих фактів про повітря, деякі з них ми розглянемо:

 • Цікаві факти про риб

  15 цікавих фактів про риб

  Факт про риб №1: Мільйони і мільйони. Найплодовитішою істотою на планеті без сумніву можна назвати самку тріски. За один шлюбний сезон вона може відкласти більше 6 млн. ікринок! Іноді в день вона відкладає кілька сотень тисяч ікринок, але виживає з них зовсім небагато. Справа в тому, що ікру і мальків поїдають різні мешканці моря. Тому…

 • Старий кричить на вухо підлітку

  Цікаві факти про підлітків

  Ці факти будуть корисні не тільки самим підліткам, а й їхнім батькам, родичам і людям, які цікавляться проблемами поколінь у сучасному світі:

 • Дмитро Менделєєв

  Цікаві факти про Менделєєва

  Ім’я Дмитра Івановича Менделєєва відомо кожному, завдяки сторінкам шкільних підручників з хімії, і його найважливіше відкриття таблиці хімічних елементів відноситься до загальновідомих фактів, але що ж ще варто дізнатися про видатного російського вченого? Ось деякі цікаві факти про Менделєєва.

 • Лицарі на конях

  Цікаві факти про лицарів

  Зараз часто згадують про доблесних лицарів, шкодуючи, що їх часи давно пройшли, а що ми взагалі знаємо про них, крім того, що вони билися у війнах і на лицарських турнірах, носили зброю і підкорювали серця шляхетних дам? Ось декілька цікавих фактів про лицарів.

 • Шекспір

  Цікаві факти про Шекспіра

  Життя великого драматурга Вільяма Шекспіра завжди було оповите якоюсь таємницею, але можна з упевненістю сказати, що збереглася невелика кількість цікавих фактів та інформації про життя Шекспіра.

 • Уельс

  Цікаві факти про Уельс

  Уельс входить до складу Сполученого Королівства Великобританії і є однією з 4-х основних адміністративно-політичних частин. Розташовується в південно-західній частині Великобританії і омивається відразу трьома морями, а також межує з Англією. Біля Уельсу розташовано багато островів, але найбільший з них Англси. Фонова частина державного прапора Уельсу представлена ​​зеленим і білим кольорами, а поверх них знаходиться червоний…

 • Мяч

  Цікаві факти про футбол

  Можливо, побачивши заголовок цієї статті, дівчата здивовано знизять плечима: “Футбол?!” Однак, дівчата цікавляться не тільки новинками моди і косметики. Жіночого інтересу до спорту ніхто не відміняв, тому всім представницям прекрасної статі ми пропонуємо огляд найбільш цікавих фактів про футбол. У Манчестері є музей футболу. Там можна побачити короткі фільми про гравців, уривки матчів з минулого…

Реклама