Кальмар
Хімія, Цікаві факти

Кальмари можуть стати найкращим захистом від хімічної зброї

0

Дослідники з університету Теннесі (США) з’ясували, що кальмари, можливо, стануть найкращим захистом від хімічної зброї в майбутньому. Команда вчених виділила фермент, що виробляється організмом кальмара, який, можливо, буде ефективний при руйнуванні нервнопаралітичних газів і інших смертельних видів хімічної зброї.

Правильно синтезовані ферменти-ензими, звані біоочистителями – можуть буквально «прожувати» токсичні речовини в організмі.

Дослідження, нещодавно опубліковане в Journal of Physical Chemistry, сфокусовано на виявленні таких реагентів, як зарин – одна з найбільш отруйних хімічних зброй. Вони прагнуть створити профілактичні ліки, які нейтралізовуватимуть ефекти смертельного хімічної зброї, такої, наприклад, що використовувалася під час громадянської війни в Сирії.

«Використання ензиму кальмара в якості біоочисника проблематичне через те, що людське тіло вважатиме його чужорідною субстанцією і знищить», – говорить один з дослідників Джеррі Паркс (Jerry Parks), додавши що «інші види вже показали можливість обходу цієї проблеми».

Дослідники використовують розсіювання нейронів і обчислювальні науки, щоб вивчити ці біоочисники. Ці методи дозволяють їм отримати детальне тривимірне зображення ензиму, а також зрозуміти, як вони руйнують нервово-паралітичні речовини.

«Моделювання дало несподіваний результат. Ензими руйнують зарин незвичайним способом. Тепер ми можемо використовувати отримані результати, щоб раціонально їх спроектувати », – говорить Сміт.

Хоча це дослідження і є кроком на шляху ефективного захисту від хімічної зброї, дослідникам належить пройти довгий шлях, включаючи внесення ключових змін або мутацій, що підвищують активність ферменту.

У кінцевому рахунку, вони повинні будуть виявити найкращий спосіб введення ензиму людині. Це може бути ін’єкція, газ або пластир.

Схожі цікавинки:

Залишити коментар

Ваш email не буде публікуватися. Обов'язкові поля позначені *. *

Це цікаво

 • Молоко та молокопродукти

  Цікаві факти про молоко

  Всі з дитинства пам’ятають повчання батьків про те, що якщо пити молоко, то обов’язково будеш здоровим, а що ще цікавого ви знаєте про такий, здавалося б, звичайний продукт як молоко? Користь від молока науково доведена, виявляється, цей натуральний напій містить максимальний набір природних поживних речовин, такі як кальцій, калій, фосфор, рибофлавін, вітаміни, В12, D, клітковину,…

 • Стародавня Греція

  Цікаві факти про Стародавню Грецію

  Стародавня Греція – це унікальна цивілізація, оповита таємницями, давніми легендами та міфами. Історія Стародавньої Греції сповнена цікавих фактів, з деякими з них можна зіткнутися в повсякденному житті, а з іншими в процесі вивчення історії давньогрецької цивілізації. Варто зазначити, що Греція формувалася близько 4-х століть, а саме, з 1100 до 700р. до н.е. Однак, для виходу…

 • Атлантичний океан

  Цікаві факти про Атлантичний океан

  Атлантичний океан був утворений досить давно, близько 200 млн років тому. До цього часу Америка, Європа і Антарктида з Африкою складали практично єдине ціле, з невеликим поділом. За останні 40 млн років відбувається активне переформування Атлантичного океану, тому рельєф і дно формуються по-новому, змінюючись щороку. Існують й інші цікаві факти, що стосуються цього океану.

 • Небо та хмари

  Цікаві факти про повітря

  Повітря, воно оточує нас з усіх боків, але чи багато ми знаємо про нього, крім того, що в ньому міститься необхідний для нас кисень? Існує чимало цікавих фактів про повітря, деякі з них ми розглянемо:

 • Цікаві факти про риб

  15 цікавих фактів про риб

  Факт про риб №1: Мільйони і мільйони. Найплодовитішою істотою на планеті без сумніву можна назвати самку тріски. За один шлюбний сезон вона може відкласти більше 6 млн. ікринок! Іноді в день вона відкладає кілька сотень тисяч ікринок, але виживає з них зовсім небагато. Справа в тому, що ікру і мальків поїдають різні мешканці моря. Тому…

 • Старий кричить на вухо підлітку

  Цікаві факти про підлітків

  Ці факти будуть корисні не тільки самим підліткам, а й їхнім батькам, родичам і людям, які цікавляться проблемами поколінь у сучасному світі:

 • Дмитро Менделєєв

  Цікаві факти про Менделєєва

  Ім’я Дмитра Івановича Менделєєва відомо кожному, завдяки сторінкам шкільних підручників з хімії, і його найважливіше відкриття таблиці хімічних елементів відноситься до загальновідомих фактів, але що ж ще варто дізнатися про видатного російського вченого? Ось деякі цікаві факти про Менделєєва.

 • Лицарі на конях

  Цікаві факти про лицарів

  Зараз часто згадують про доблесних лицарів, шкодуючи, що їх часи давно пройшли, а що ми взагалі знаємо про них, крім того, що вони билися у війнах і на лицарських турнірах, носили зброю і підкорювали серця шляхетних дам? Ось декілька цікавих фактів про лицарів.

 • Шекспір

  Цікаві факти про Шекспіра

  Життя великого драматурга Вільяма Шекспіра завжди було оповите якоюсь таємницею, але можна з упевненістю сказати, що збереглася невелика кількість цікавих фактів та інформації про життя Шекспіра.

 • Уельс

  Цікаві факти про Уельс

  Уельс входить до складу Сполученого Королівства Великобританії і є однією з 4-х основних адміністративно-політичних частин. Розташовується в південно-західній частині Великобританії і омивається відразу трьома морями, а також межує з Англією. Біля Уельсу розташовано багато островів, але найбільший з них Англси. Фонова частина державного прапора Уельсу представлена ​​зеленим і білим кольорами, а поверх них знаходиться червоний…

 • Мяч

  Цікаві факти про футбол

  Можливо, побачивши заголовок цієї статті, дівчата здивовано знизять плечима: “Футбол?!” Однак, дівчата цікавляться не тільки новинками моди і косметики. Жіночого інтересу до спорту ніхто не відміняв, тому всім представницям прекрасної статі ми пропонуємо огляд найбільш цікавих фактів про футбол. У Манчестері є музей футболу. Там можна побачити короткі фільми про гравців, уривки матчів з минулого…

Реклама