Кальмар
Хімія, Цікаві факти

Кальмари можуть стати найкращим захистом від хімічної зброї

0

Дослідники з університету Теннесі (США) з’ясували, що кальмари, можливо, стануть найкращим захистом від хімічної зброї в майбутньому. Команда вчених виділила фермент, що виробляється організмом кальмара, який, можливо, буде ефективний при руйнуванні нервнопаралітичних газів і інших смертельних видів хімічної зброї.

Правильно синтезовані ферменти-ензими, звані біоочистителями – можуть буквально «прожувати» токсичні речовини в організмі.

Дослідження, нещодавно опубліковане в Journal of Physical Chemistry, сфокусовано на виявленні таких реагентів, як зарин – одна з найбільш отруйних хімічних зброй. Вони прагнуть створити профілактичні ліки, які нейтралізовуватимуть ефекти смертельного хімічної зброї, такої, наприклад, що використовувалася під час громадянської війни в Сирії.

«Використання ензиму кальмара в якості біоочисника проблематичне через те, що людське тіло вважатиме його чужорідною субстанцією і знищить», – говорить один з дослідників Джеррі Паркс (Jerry Parks), додавши що «інші види вже показали можливість обходу цієї проблеми».

Дослідники використовують розсіювання нейронів і обчислювальні науки, щоб вивчити ці біоочисники. Ці методи дозволяють їм отримати детальне тривимірне зображення ензиму, а також зрозуміти, як вони руйнують нервово-паралітичні речовини.

«Моделювання дало несподіваний результат. Ензими руйнують зарин незвичайним способом. Тепер ми можемо використовувати отримані результати, щоб раціонально їх спроектувати », – говорить Сміт.

Хоча це дослідження і є кроком на шляху ефективного захисту від хімічної зброї, дослідникам належить пройти довгий шлях, включаючи внесення ключових змін або мутацій, що підвищують активність ферменту.

У кінцевому рахунку, вони повинні будуть виявити найкращий спосіб введення ензиму людині. Це може бути ін’єкція, газ або пластир.

Схожі цікавинки:

Залишити коментар

Ваш email не буде публікуватися. Обов'язкові поля позначені *. *

Це цікаво

 • Антивікова одяг – наскільки вона ефективна

  Компанія Shapewear Luxury Cass створила лінію антивіковий одягу під назвою Wear Repair. Пропонуються футболки, топи і сорочки, які, як стверджують розробники, є дуже корисними для шкіри: вони скорочують кількість зморшок і пігментних плям, а також покращують текстуру шкіри. Як працює антивікова одяг? За словами творця лінії Сьюзан Ледьярд, тканина одягу містить оксид міді – інгредієнт,…

 • Атлантичний океан

  Цікаві факти про Атлантичний океан

  Атлантичний океан був утворений досить давно, близько 200 млн років тому. До цього часу Америка, Європа і Антарктида з Африкою складали практично єдине ціле, з невеликим поділом. За останні 40 млн років відбувається активне переформування Атлантичного океану, тому рельєф і дно формуються по-новому, змінюючись щороку. Існують й інші цікаві факти, що стосуються цього океану.

 • Небо та хмари

  Цікаві факти про повітря

  Повітря, воно оточує нас з усіх боків, але чи багато ми знаємо про нього, крім того, що в ньому міститься необхідний для нас кисень? Існує чимало цікавих фактів про повітря, деякі з них ми розглянемо:

 • Стародавня Греція

  Цікаві факти про Стародавню Грецію

  Стародавня Греція – це унікальна цивілізація, оповита таємницями, давніми легендами та міфами. Історія Стародавньої Греції сповнена цікавих фактів, з деякими з них можна зіткнутися в повсякденному житті, а з іншими в процесі вивчення історії давньогрецької цивілізації. Варто зазначити, що Греція формувалася близько 4-х століть, а саме, з 1100 до 700р. до н.е. Однак, для виходу…

 • Цікаві факти про риб

  15 цікавих фактів про риб

  Факт про риб №1: Мільйони і мільйони. Найплодовитішою істотою на планеті без сумніву можна назвати самку тріски. За один шлюбний сезон вона може відкласти більше 6 млн. ікринок! Іноді в день вона відкладає кілька сотень тисяч ікринок, але виживає з них зовсім небагато. Справа в тому, що ікру і мальків поїдають різні мешканці моря. Тому…

 • Дмитро Менделєєв

  Цікаві факти про Менделєєва

  Ім’я Дмитра Івановича Менделєєва відомо кожному, завдяки сторінкам шкільних підручників з хімії, і його найважливіше відкриття таблиці хімічних елементів відноситься до загальновідомих фактів, але що ж ще варто дізнатися про видатного російського вченого? Ось деякі цікаві факти про Менделєєва.

 • Старий кричить на вухо підлітку

  Цікаві факти про підлітків

  Ці факти будуть корисні не тільки самим підліткам, а й їхнім батькам, родичам і людям, які цікавляться проблемами поколінь у сучасному світі:

 • Шекспір

  Цікаві факти про Шекспіра

  Життя великого драматурга Вільяма Шекспіра завжди було оповите якоюсь таємницею, але можна з упевненістю сказати, що збереглася невелика кількість цікавих фактів та інформації про життя Шекспіра.

 • Лицарі на конях

  Цікаві факти про лицарів

  Зараз часто згадують про доблесних лицарів, шкодуючи, що їх часи давно пройшли, а що ми взагалі знаємо про них, крім того, що вони билися у війнах і на лицарських турнірах, носили зброю і підкорювали серця шляхетних дам? Ось декілька цікавих фактів про лицарів.

 • Уельс

  Цікаві факти про Уельс

  Уельс входить до складу Сполученого Королівства Великобританії і є однією з 4-х основних адміністративно-політичних частин. Розташовується в південно-західній частині Великобританії і омивається відразу трьома морями, а також межує з Англією. Біля Уельсу розташовано багато островів, але найбільший з них Англси. Фонова частина державного прапора Уельсу представлена ​​зеленим і білим кольорами, а поверх них знаходиться червоний…

 • Восьминіг

  Цікаві факти про молюсків

  Молюски – це один з видів тварин, які мають незвичайну форму. На даний момент існує велика кількість різновидів цього виду тварин. Загалом, існує приблизно від 100 до 300 тисяч видів молюсків.

Реклама