Кайтсерфінг
Спорт

Кайтсерфінг

0

Кайтсерфінг, мабуть, самий складно влаштований вид спорту з тих, що виникли на стику повітря і води. Для заняття ним потрібно повітряний змій (щоб перед очима не з’являлася картинка з дитинства, будемо називати його професійним терміном «кайт»), серферска дошка, вітер і хвилі. При цьому кайтсерфер не тільки ковзає по воді, але й може злетіти до хмар. У кайтсерфинге цінують і красу трюку, і дальність стрибка з хвилі.

Кайтсерфінг здається забавою, придуманою буквально днями – зрештою, ще не так давно повітряні змії використовувалися виключно за прямим призначенням. Однак насправді щось подібне практикували китайці ще в XIII столітті, ковзаючи на човнах по хвилях за допомогою прив’язаних мотузками вітрил. З тих пір конструкція «змій + дошка», зрозуміло, зазнала деяких технічних удосконалень, але справжньою революцією в кайтсерфінгу став прихід рекламодавців, які почали розміщувати слогани на кайтах. З 80-х років XX століття кількість бадьорих молодих людей, готових без оглядки кидатися назустріч хвилям і вітру, виросло в двадцять разів – і кайтсерфери стали попадатися не тільки на берегах Гавайських островів, Каліфорнії та Флориди, а й в усьому іншому світі, включаючи Фінська затоку.

Частина трюків, які можна виконати за допомогою кайта і серфа, запозичені з скейтбордингу (захоплення, обертання та інші), так що освоїти їх можна далеко від моря. На воді, звичайно, все буде трохи по-іншому – коли дошка встане на хвилю, а змій рване по висхідному потоку повітря, навіть простий стрибок з приземленням здасться серйозним досягненням. Втім, навчитися найпростішим елементам кайтсерфінгу можна досить швидко, тижні за два, а там вже можна буде почати примірятися до рекордів – наприклад, надшвидкому 200кілометровому райду французьких екстремалів вздовж Лазурного берега з середньою швидкістю 38 км/г. А от абсолютний рекорд плаває десь в районі 90 км/год, і переходом через цей рубіж кайтсерфери пишаються особливо: раніше такі швидкості були доступні тільки човнам і віндсерферам.

Схожі цікавинки:

Залишити коментар

Ваш email не буде публікуватися. Обов'язкові поля позначені *. *

Це цікаво

 • Прикольний малий

  Цікаві факти про дітей

  Діти – справжнє диво, яке дарує батькам і оточуючим масу нових емоцій, позитивний заряд, а ще, дитячий світ – джерело дивовижних фактів, можете не вірити, але це дійсно так:

 • Стародавня Греція

  Цікаві факти про Стародавню Грецію

  Стародавня Греція – це унікальна цивілізація, оповита таємницями, давніми легендами та міфами. Історія Стародавньої Греції сповнена цікавих фактів, з деякими з них можна зіткнутися в повсякденному житті, а з іншими в процесі вивчення історії давньогрецької цивілізації. Варто зазначити, що Греція формувалася близько 4-х століть, а саме, з 1100 до 700р. до н.е. Однак, для виходу…

 • Атлантичний океан

  Цікаві факти про Атлантичний океан

  Атлантичний океан був утворений досить давно, близько 200 млн років тому. До цього часу Америка, Європа і Антарктида з Африкою складали практично єдине ціле, з невеликим поділом. За останні 40 млн років відбувається активне переформування Атлантичного океану, тому рельєф і дно формуються по-новому, змінюючись щороку. Існують й інші цікаві факти, що стосуються цього океану.

 • Небо та хмари

  Цікаві факти про повітря

  Повітря, воно оточує нас з усіх боків, але чи багато ми знаємо про нього, крім того, що в ньому міститься необхідний для нас кисень? Існує чимало цікавих фактів про повітря, деякі з них ми розглянемо:

 • Цікаві факти про риб

  15 цікавих фактів про риб

  Факт про риб №1: Мільйони і мільйони. Найплодовитішою істотою на планеті без сумніву можна назвати самку тріски. За один шлюбний сезон вона може відкласти більше 6 млн. ікринок! Іноді в день вона відкладає кілька сотень тисяч ікринок, але виживає з них зовсім небагато. Справа в тому, що ікру і мальків поїдають різні мешканці моря. Тому…

 • Старий кричить на вухо підлітку

  Цікаві факти про підлітків

  Ці факти будуть корисні не тільки самим підліткам, а й їхнім батькам, родичам і людям, які цікавляться проблемами поколінь у сучасному світі:

 • Дмитро Менделєєв

  Цікаві факти про Менделєєва

  Ім’я Дмитра Івановича Менделєєва відомо кожному, завдяки сторінкам шкільних підручників з хімії, і його найважливіше відкриття таблиці хімічних елементів відноситься до загальновідомих фактів, але що ж ще варто дізнатися про видатного російського вченого? Ось деякі цікаві факти про Менделєєва.

 • Лицарі на конях

  Цікаві факти про лицарів

  Зараз часто згадують про доблесних лицарів, шкодуючи, що їх часи давно пройшли, а що ми взагалі знаємо про них, крім того, що вони билися у війнах і на лицарських турнірах, носили зброю і підкорювали серця шляхетних дам? Ось декілька цікавих фактів про лицарів.

 • Шекспір

  Цікаві факти про Шекспіра

  Життя великого драматурга Вільяма Шекспіра завжди було оповите якоюсь таємницею, але можна з упевненістю сказати, що збереглася невелика кількість цікавих фактів та інформації про життя Шекспіра.

 • Уельс

  Цікаві факти про Уельс

  Уельс входить до складу Сполученого Королівства Великобританії і є однією з 4-х основних адміністративно-політичних частин. Розташовується в південно-західній частині Великобританії і омивається відразу трьома морями, а також межує з Англією. Біля Уельсу розташовано багато островів, але найбільший з них Англси. Фонова частина державного прапора Уельсу представлена ​​зеленим і білим кольорами, а поверх них знаходиться червоний…

 • Мяч

  Цікаві факти про футбол

  Можливо, побачивши заголовок цієї статті, дівчата здивовано знизять плечима: “Футбол?!” Однак, дівчата цікавляться не тільки новинками моди і косметики. Жіночого інтересу до спорту ніхто не відміняв, тому всім представницям прекрасної статі ми пропонуємо огляд найбільш цікавих фактів про футбол. У Манчестері є музей футболу. Там можна побачити короткі фільми про гравців, уривки матчів з минулого…

Реклама