Фейкова фейсбук-сторінка
Новини, Політика

Зафіксовані спроби шахрайства з даними загиблих пасажирів малайзійського «Боїнга»

0

Потерпілий в небі над Україною «Боїнг» продовжує залишатися в центрі уваги преси. Разом з питаннями світової політики на перший план вийшло також звернення донецьких сепаратистів, які контролюють зону падіння літака, з особистими речами загиблих. Крім того, з’явилися відомості про те, що мали місце спроби шахрайства з даними кредитних карт і Facebook-акаунтів пасажирів і екіпажу.

Як повідомляє Mashable.com, після краху лайнера, від імені загиблих пасажирів було створено не менше п’яти фальшивих сторінок в Facebook. До теперішнього часу всі вони заблоковані.

Посилання на сторінках повідомляли, що вони ведуть на відеозапис загибелі лайнера, але насправді це були «сміттєві» посилання на сайти з підозрілими послугами.

За словами Аластера МакГіббон, директора Центру інтернет-безпеки в Університеті Канберри, шахрайські сторінки в Facebook часто виникають після подібних катастроф. Шахраї перенаправляють трафік на певні сайти, щоб заробити.

Про небезпеку використання пластикових карт загиблих раніше заявив депутат Верховної Ради України Антон Геращенко. На своїй сторінці в Facebook він закликав родичів жертв заблокувати їхні рахунки в банках, щоб шахраї не змогли скористатися коштами з карт.

Асоціація банків Нідерландів випустила спеціальну заяву, в якій говориться, що будь-який збиток, який могли понести родичі жертв через шахрайських дій з картами, буде компенсований. Також голландські банкіри нагадали, що дебетові картки без пін-коду будуть непридатні для використання в більшості випадків.

Журналісти різних ЗМІ неодноразово повідомляли, що сепаратисти обшукують тіла загиблих у пошуках цінних предметів. Прем’єр-міністр Нідерландів назвав ці дії «абсолютно огидними», глава МЗС Нідерландів на засіданні Ради безпеки ООН заявив, що таке поводження з тілами його співгромадян «перетворює скорботу в лють». Прем’єр-міністр Австралії охарактеризував стан справ на місці катастрофи як «хаотичний» і закликав до якнайшвидшого розслідування обставин того, що сталося.

В даний час уряд Австралії розглядає питання про кваліфікацію катастрофи рейса MH-17 як теракту. У випадку, якщо питання буде вирішено позитивно, сім’ї загиблих відповідно до законодавства країни отримають з бюджету компенсацію у розмірі 75 тисяч австралійських доларів (близько 70400 доларів США),

Схожі цікавинки:

Залишити коментар

Ваш email не буде публікуватися. Обов'язкові поля позначені *. *

Це цікаво

 • Чому людина старіє: все про тіломірах і теломеразе

  Скільки відведено людині для життя, мало хто може сказати, чому людина старіє. Вчені вже давно задаються питанням: що відбувається в організмі і запускає процес старіння? Клітини можуть ділитися, і здавалося б, організм буде вічно молодим, здоровим і жити вічно, але виявляється наші клітини можуть оновлюватися до певної кількості раз, а потім настає час хвороб і…

 • Стародавня Греція

  Цікаві факти про Стародавню Грецію

  Стародавня Греція – це унікальна цивілізація, оповита таємницями, давніми легендами та міфами. Історія Стародавньої Греції сповнена цікавих фактів, з деякими з них можна зіткнутися в повсякденному житті, а з іншими в процесі вивчення історії давньогрецької цивілізації. Варто зазначити, що Греція формувалася близько 4-х століть, а саме, з 1100 до 700р. до н.е. Однак, для виходу…

 • Атлантичний океан

  Цікаві факти про Атлантичний океан

  Атлантичний океан був утворений досить давно, близько 200 млн років тому. До цього часу Америка, Європа і Антарктида з Африкою складали практично єдине ціле, з невеликим поділом. За останні 40 млн років відбувається активне переформування Атлантичного океану, тому рельєф і дно формуються по-новому, змінюючись щороку. Існують й інші цікаві факти, що стосуються цього океану.

 • Небо та хмари

  Цікаві факти про повітря

  Повітря, воно оточує нас з усіх боків, але чи багато ми знаємо про нього, крім того, що в ньому міститься необхідний для нас кисень? Існує чимало цікавих фактів про повітря, деякі з них ми розглянемо:

 • Цікаві факти про риб

  15 цікавих фактів про риб

  Факт про риб №1: Мільйони і мільйони. Найплодовитішою істотою на планеті без сумніву можна назвати самку тріски. За один шлюбний сезон вона може відкласти більше 6 млн. ікринок! Іноді в день вона відкладає кілька сотень тисяч ікринок, але виживає з них зовсім небагато. Справа в тому, що ікру і мальків поїдають різні мешканці моря. Тому…

 • Старий кричить на вухо підлітку

  Цікаві факти про підлітків

  Ці факти будуть корисні не тільки самим підліткам, а й їхнім батькам, родичам і людям, які цікавляться проблемами поколінь у сучасному світі:

 • Дмитро Менделєєв

  Цікаві факти про Менделєєва

  Ім’я Дмитра Івановича Менделєєва відомо кожному, завдяки сторінкам шкільних підручників з хімії, і його найважливіше відкриття таблиці хімічних елементів відноситься до загальновідомих фактів, але що ж ще варто дізнатися про видатного російського вченого? Ось деякі цікаві факти про Менделєєва.

 • Лицарі на конях

  Цікаві факти про лицарів

  Зараз часто згадують про доблесних лицарів, шкодуючи, що їх часи давно пройшли, а що ми взагалі знаємо про них, крім того, що вони билися у війнах і на лицарських турнірах, носили зброю і підкорювали серця шляхетних дам? Ось декілька цікавих фактів про лицарів.

 • Шекспір

  Цікаві факти про Шекспіра

  Життя великого драматурга Вільяма Шекспіра завжди було оповите якоюсь таємницею, але можна з упевненістю сказати, що збереглася невелика кількість цікавих фактів та інформації про життя Шекспіра.

 • Уельс

  Цікаві факти про Уельс

  Уельс входить до складу Сполученого Королівства Великобританії і є однією з 4-х основних адміністративно-політичних частин. Розташовується в південно-західній частині Великобританії і омивається відразу трьома морями, а також межує з Англією. Біля Уельсу розташовано багато островів, але найбільший з них Англси. Фонова частина державного прапора Уельсу представлена ​​зеленим і білим кольорами, а поверх них знаходиться червоний…

 • Мяч

  Цікаві факти про футбол

  Можливо, побачивши заголовок цієї статті, дівчата здивовано знизять плечима: “Футбол?!” Однак, дівчата цікавляться не тільки новинками моди і косметики. Жіночого інтересу до спорту ніхто не відміняв, тому всім представницям прекрасної статі ми пропонуємо огляд найбільш цікавих фактів про футбол. У Манчестері є музей футболу. Там можна побачити короткі фільми про гравців, уривки матчів з минулого…

Реклама