Медицина

Загадкова природа АСМР: що таке брейнгазм і що його викликає

0

Автономна сенсорна меридіональна реакція (АСМР) – такий термін був запропонований в 2010 році для позначення особливих відчуттів, які людина відчуває в області потилиці у відповідь на вплив певних сенсорних тригерів. Серед назв простіше зустрічаються «оргазм мозку» і «брейнгазм», однак секс в даному випадку не при чому. Що ж являє собою АСМР, чому її називають оргазмом мозку, що викликає ці відчуття і всі здатні їх відчувати.

АСМР – маловивчений феномен сприйняття

В інтернеті можна нагуглити цілу купу АСМР-відео, не мають нічого спільного з сексом, проте дозволяють певним людям випробувати приємні відчуття в області потилиці, спускаються вниз по спині, а іноді – рукам і ногам. Такі приємні мурашки схожі на оргазм, що виникає в потиличній області у відповідь на певні тригери, наприклад:

 • шепіт;
 • певні особливості голосу;
 • перегляд лекцій;
 • спостереження за тим, як людина виконує якусь дію (наприклад, порпатися в сумці, заповнює форму);
 • стриже волосся;
 • проводить руками по гребінці і т. д.

Прикладів певних звуків або дій, що викликають брейнгазм, досить багато – з ними можна ознайомитися в різних базах АСМР-відео і, якщо пощастить, знайти свій особистий тригер.

Якщо пощастить, Ви знайдете свій тригер АСМР

Любителі АСМР-відео – люди, здатні відчувати так званий оргазм мозку, мають різний спектр відчуттів – від легкого розслаблення до повного щастя. Однак не всі можуть насолодитися цими незвичайними відчуттями – деяких перегляд АСМР-відео ніяк не чіпляє. Причин може бути декілька: невідповідна обстановка (фоновий шум, дискомфорт і т. д.), невідповідний тригер або повна нездатність випробувати брейнгазм.

Справа в тому, що недостатня вивченість феномена АСМР (навіть термін був введений зовсім недавно) не дозволяє зробити якісь певні висновки щодо відмінностей між людьми, здатними відчути брейнгазм, і людьми, яким це відчуття невідомо.

Завдяки інтернету АСМР-чутливі люди смоли знайти один одного і об’єднатися у так звані спільноти за інтересами. Деяким людям АСМР-відео дійсно допомагає розслабитися, поринути в сон, позбавитися від тривоги і просто випробувати приємні відчуття несексуального характеру.

Що з приводу АСМР думає наука?

Оскільки охарактеризувати явище АСМР вдалося відносно недавно, інтерес до феномену брейнгазма знаходиться на стадії зростання. Вчені поки тільки планують проводити дослідження, присвячені вивченню особливостей мозку людей, здатних і не здатних відчувати АСМР.

Олександр Рюмін, психіатр-психотерапевт з Таллінна, вважає, що АСМР-відео діє на людей, яким не дістає дружби, тепла, уваги, а також на піддаються постійним стресам людей. Він порівнює стан людини, що знаходиться під впливом АСМР-відео, зі станом людини, введеного в транс. Психіатр припускає, що на здорових, психічно стійких людей такого роду відео не діють.

Порівнюючи ефект АСМР-відео з гіпнотичним, спеціаліст побоюється, що не контрольоване фахівцем видеовоздействие на людину може мати несподівані наслідки. Так, Олександр Рюмін побоюється, що автори відеороликів можуть вдаватися до прийомів нейролінгвістичного програмування і впливати на психіку вразливих людей.

Однак на даному етапі ця інформація не підтверджена, а число любителів АСМР-відео зростає, привертаючи тим самим інтерес наукової громадськості і вкотре доводячи, що людський мозок – штука загадкова і недостатньо вивчена.

Схожі цікавинки:

Залишити коментар

Ваш email не буде публікуватися. Обов'язкові поля позначені *. *

Це цікаво

 • Посудомийна машина

  Выбор посудомоечной машины

  В каждой семье возникает ситуация, когда вопрос о мытье посуды становится очень актуальным. Приходится идти на компромисс, составлять график, каждый раз спорить, по этому поводу или просто свалить обязанности на одного из родственников. За границей давно уже решили эту проблему путем покупки посудомоечной машины. Уже и у нас многие пользуются этой техникой. Если вы собираетесь…

 • Стародавня Греція

  Цікаві факти про Стародавню Грецію

  Стародавня Греція – це унікальна цивілізація, оповита таємницями, давніми легендами та міфами. Історія Стародавньої Греції сповнена цікавих фактів, з деякими з них можна зіткнутися в повсякденному житті, а з іншими в процесі вивчення історії давньогрецької цивілізації. Варто зазначити, що Греція формувалася близько 4-х століть, а саме, з 1100 до 700р. до н.е. Однак, для виходу…

 • Атлантичний океан

  Цікаві факти про Атлантичний океан

  Атлантичний океан був утворений досить давно, близько 200 млн років тому. До цього часу Америка, Європа і Антарктида з Африкою складали практично єдине ціле, з невеликим поділом. За останні 40 млн років відбувається активне переформування Атлантичного океану, тому рельєф і дно формуються по-новому, змінюючись щороку. Існують й інші цікаві факти, що стосуються цього океану.

 • Небо та хмари

  Цікаві факти про повітря

  Повітря, воно оточує нас з усіх боків, але чи багато ми знаємо про нього, крім того, що в ньому міститься необхідний для нас кисень? Існує чимало цікавих фактів про повітря, деякі з них ми розглянемо:

 • Цікаві факти про риб

  15 цікавих фактів про риб

  Факт про риб №1: Мільйони і мільйони. Найплодовитішою істотою на планеті без сумніву можна назвати самку тріски. За один шлюбний сезон вона може відкласти більше 6 млн. ікринок! Іноді в день вона відкладає кілька сотень тисяч ікринок, але виживає з них зовсім небагато. Справа в тому, що ікру і мальків поїдають різні мешканці моря. Тому…

 • Старий кричить на вухо підлітку

  Цікаві факти про підлітків

  Ці факти будуть корисні не тільки самим підліткам, а й їхнім батькам, родичам і людям, які цікавляться проблемами поколінь у сучасному світі:

 • Дмитро Менделєєв

  Цікаві факти про Менделєєва

  Ім’я Дмитра Івановича Менделєєва відомо кожному, завдяки сторінкам шкільних підручників з хімії, і його найважливіше відкриття таблиці хімічних елементів відноситься до загальновідомих фактів, але що ж ще варто дізнатися про видатного російського вченого? Ось деякі цікаві факти про Менделєєва.

 • Лицарі на конях

  Цікаві факти про лицарів

  Зараз часто згадують про доблесних лицарів, шкодуючи, що їх часи давно пройшли, а що ми взагалі знаємо про них, крім того, що вони билися у війнах і на лицарських турнірах, носили зброю і підкорювали серця шляхетних дам? Ось декілька цікавих фактів про лицарів.

 • Шекспір

  Цікаві факти про Шекспіра

  Життя великого драматурга Вільяма Шекспіра завжди було оповите якоюсь таємницею, але можна з упевненістю сказати, що збереглася невелика кількість цікавих фактів та інформації про життя Шекспіра.

 • Уельс

  Цікаві факти про Уельс

  Уельс входить до складу Сполученого Королівства Великобританії і є однією з 4-х основних адміністративно-політичних частин. Розташовується в південно-західній частині Великобританії і омивається відразу трьома морями, а також межує з Англією. Біля Уельсу розташовано багато островів, але найбільший з них Англси. Фонова частина державного прапора Уельсу представлена ​​зеленим і білим кольорами, а поверх них знаходиться червоний…

 • Мяч

  Цікаві факти про футбол

  Можливо, побачивши заголовок цієї статті, дівчата здивовано знизять плечима: “Футбол?!” Однак, дівчата цікавляться не тільки новинками моди і косметики. Жіночого інтересу до спорту ніхто не відміняв, тому всім представницям прекрасної статі ми пропонуємо огляд найбільш цікавих фактів про футбол. У Манчестері є музей футболу. Там можна побачити короткі фільми про гравців, уривки матчів з минулого…

Реклама