Інше

Даішний атракціон “А ну ка дыхни!”

0

Сьогодні після двотижневої відсутності повернувся в першопрестольну. Літак прилетів в 6 ранку, всю ніч провів у незручних літакових кріслах і залах очікування на пересадку, в голові якась порожнеча і в тілі млявість, основне бажання – якнайшвидше дістатися додому, в теплу і затишну постіль. І ось тут, майже біля трапа літака батьківщина вирішила підбадьорити свого вірного, але втомленого громадянина – зустріла мене атракціоном, популярним на дорогах країни. Атракціон називається “Громадянин водій, ходімо!”.

У Шереметьєво за мною приїхала дружина. Як водиться, я сів на водійське місце – Катерина теж нормально не виспалась, а ми ж джентльмени, ели-пали! Відразу за виїздом з стоянки дві даішні машини, хлопці з паличками висмикують по-одному з потоку за якимось своїм особистим критеріям. І мене гальмують.

– Здрастуйте, інспектор-нерозбірливо відділу ДПС-нерозбірливо-капітан-нерозбірливо. Ваші водійське посвідчення і документи на машину, пжста!
– Та не питання, ось…
– Страховка є?
– Зрозуміло, – лізу в бардачок.
– Андрій Валентинович, – інспектор задумливо розглядає мою скоринку, – можна попросити вас вийти?
– Навіщо?
– Від вас запах алкоголю…
– ??? (уточню, я пару днів точно не пив, дружина поруч, звичайно ж, теж, звідки запах нюхач нанюхав, не розумію)
– Ви можете відмовитися, тоді я запрошу понятих…
– Гаразд, фіг з вами, – виходжу з машини.
– Ви можете пройти з моїм напарником в нашу машину?, – це вже скоріше наказ, а не питання.
– Ну, добре…, – про себе думаю, мені-то чого боятися?

У машині, інший даішник:
– Андрію Валентиновичу, ви відмовляєтеся пройти тест на алкоголь?
– Та хрін з вами, давайте вашу дудку…

Всередині чую повний спокій, бо впевнений – нічого в мені немає. Інспектор показує мені якусь книженцію, ніби сертифікат тестера. Потім сам тестер. Пояснює, як потрібно дути.
Дму. Тестер чогось показує, але в сутінках і без окулярів цифирек не бачу. Інспектор, обрадувано:
– У вас є алкоголь в крові, Андрій Валентинович!
– Як це?…, – зізнаюся, я трохи ошелешений.
– У вас показник “0,2” при дозволених “0,16”, – даішник натискає на якусь кнопочку, респечатывается “чек”. На клаптику папірця вже чого-то видно, дійсно – 0,2.
– Ну, що ж, – одразу якось заспокоївшись, кажу я, – давайте їхати у медзаклад, будемо здавати кров, сечу… Чого там ще потрібно?
– Так ви відмовляєтесь визнати результати тесту?, – обрадувано запитує людину в погонах.
– Ви мене не зрозуміли. Я вимагаю медичного освидетельсвования, це моє громадянське право, – кажу.
– Відмінно, зараз я викликаю пересувну лабораторію, – інспектор прям майже радіє. Дістає з кишені стільниковий телефон, кудись дзвонить, викликає якогось “Володимир Дмитрича”.
– Е ні, дорогий мій, – тут вже я вступаю всерйоз, оскільки ранкова сонливість від недосипання змінюється адреналінової злістю – так справа не піде. Ніяка пересувна лабораторія не має права брати аналізи, це робиться тільки в стаціонарі. Це раз. Два – де протокол, який ти повинен був скласти ДО процедури тесту? Три – чому не пред’явив свіжу трубочку для приладу, яку ти повинен був ПРИ МЕНІ роздрукувати, перш ніж ставити в гніздо? Чотири – чому не ведеться відеозапис тесту, тим більше за відсутності понятих? П’ять, де другий “чек”, який ти повинен був ОДРАЗУ ж віддати мені, попередньо на ньому розписавшись?… Далі продовжувати?

Даішник тьмяніє прям на очах у міру зростання рахунку. Чогось бубонить про божевільну дорожню обстановку, про якісь складнощі з трубочками, весь час згадує “Володимир Дмитрича”, який зараз тут розбереться, ось прям зараз приїде і…
І тут дзвонить його мобільник.

-Альо! Так… Зрозумів… Так, зрозуміло…, – робить відбій, – Вам, Андрій Валентинович, пощастило…
– ??? В сенсі?
– Пересувна лабораторія зараз зайнята, може приїхати тільки через годину. Їдьте, і будьте обережні на дорозі!

Я пішов, не попрощавшись. Не хотілося. Весь цей водевіль, поза всяким сумнівом, розрахований на невпевненість водія – а раптом і справді? Я ж учора пивка-то смикнув… Або чарочку… Так от, друзі, не ведіться! Просто прочитайте разок і запам’ятайте процедуру алко-тесту, а заодно поцікавтеся своїми правами на дорозі.

Ну і, зрозуміло, не пийте за кермом… ))

Схожі цікавинки:

Залишити коментар

Ваш email не буде публікуватися. Обов'язкові поля позначені *. *

Це цікаво

 • Небезпечно для життя: ТОП-7 повсякденних речей, шкідливих для здоров’я

  Речі створені для того, щоб служити на благо людини. Неправильне їх використання може стати згубним, тому так важливо знати правила експлуатації та чітко дотримуватися їх. В іншому випадку безпечність загрожує позначитися на здоров’ї не кращим чином. Інфекційні зараження, розвиток алергії, проблем із серцем і навіть втрата слуху — ось неповний перелік тих проблем, причиною яких…

 • Стародавня Греція

  Цікаві факти про Стародавню Грецію

  Стародавня Греція – це унікальна цивілізація, оповита таємницями, давніми легендами та міфами. Історія Стародавньої Греції сповнена цікавих фактів, з деякими з них можна зіткнутися в повсякденному житті, а з іншими в процесі вивчення історії давньогрецької цивілізації. Варто зазначити, що Греція формувалася близько 4-х століть, а саме, з 1100 до 700р. до н.е. Однак, для виходу…

 • Атлантичний океан

  Цікаві факти про Атлантичний океан

  Атлантичний океан був утворений досить давно, близько 200 млн років тому. До цього часу Америка, Європа і Антарктида з Африкою складали практично єдине ціле, з невеликим поділом. За останні 40 млн років відбувається активне переформування Атлантичного океану, тому рельєф і дно формуються по-новому, змінюючись щороку. Існують й інші цікаві факти, що стосуються цього океану.

 • Небо та хмари

  Цікаві факти про повітря

  Повітря, воно оточує нас з усіх боків, але чи багато ми знаємо про нього, крім того, що в ньому міститься необхідний для нас кисень? Існує чимало цікавих фактів про повітря, деякі з них ми розглянемо:

 • Цікаві факти про риб

  15 цікавих фактів про риб

  Факт про риб №1: Мільйони і мільйони. Найплодовитішою істотою на планеті без сумніву можна назвати самку тріски. За один шлюбний сезон вона може відкласти більше 6 млн. ікринок! Іноді в день вона відкладає кілька сотень тисяч ікринок, але виживає з них зовсім небагато. Справа в тому, що ікру і мальків поїдають різні мешканці моря. Тому…

 • Старий кричить на вухо підлітку

  Цікаві факти про підлітків

  Ці факти будуть корисні не тільки самим підліткам, а й їхнім батькам, родичам і людям, які цікавляться проблемами поколінь у сучасному світі:

 • Дмитро Менделєєв

  Цікаві факти про Менделєєва

  Ім’я Дмитра Івановича Менделєєва відомо кожному, завдяки сторінкам шкільних підручників з хімії, і його найважливіше відкриття таблиці хімічних елементів відноситься до загальновідомих фактів, але що ж ще варто дізнатися про видатного російського вченого? Ось деякі цікаві факти про Менделєєва.

 • Лицарі на конях

  Цікаві факти про лицарів

  Зараз часто згадують про доблесних лицарів, шкодуючи, що їх часи давно пройшли, а що ми взагалі знаємо про них, крім того, що вони билися у війнах і на лицарських турнірах, носили зброю і підкорювали серця шляхетних дам? Ось декілька цікавих фактів про лицарів.

 • Шекспір

  Цікаві факти про Шекспіра

  Життя великого драматурга Вільяма Шекспіра завжди було оповите якоюсь таємницею, але можна з упевненістю сказати, що збереглася невелика кількість цікавих фактів та інформації про життя Шекспіра.

 • Уельс

  Цікаві факти про Уельс

  Уельс входить до складу Сполученого Королівства Великобританії і є однією з 4-х основних адміністративно-політичних частин. Розташовується в південно-західній частині Великобританії і омивається відразу трьома морями, а також межує з Англією. Біля Уельсу розташовано багато островів, але найбільший з них Англси. Фонова частина державного прапора Уельсу представлена ​​зеленим і білим кольорами, а поверх них знаходиться червоний…

 • Мяч

  Цікаві факти про футбол

  Можливо, побачивши заголовок цієї статті, дівчата здивовано знизять плечима: “Футбол?!” Однак, дівчата цікавляться не тільки новинками моди і косметики. Жіночого інтересу до спорту ніхто не відміняв, тому всім представницям прекрасної статі ми пропонуємо огляд найбільш цікавих фактів про футбол. У Манчестері є музей футболу. Там можна побачити короткі фільми про гравців, уривки матчів з минулого…

Реклама