Медицина

Гормон серотонін: у відповіді за щастя

0

Відомо, що більшість хвороб у людини розвивається на тлі стресу. Стрес і затяжна депресія провокують запуск патологічних реакцій, які порушують рівновагу у всіх системах. Помічено, що одні люди впадають у депресію через будь-яку дрібницю, в той час як інших вивести з гармонійної рівноваги майже неможливо. У чому ж справа? Що відрізняє цих людей?

Звичайно, має свій вплив на характер людини і генетика. Але чому восени і взимку людей з депресією набагато більше? Що потрібно робити, щоб встояти перед стресовою ситуацією?

Звідки береться серотонін? Синтез серотоніну в організмі

В організмі людини виробляється речовина серотонін, який є нейромедіатором.

Серотонін є біогенним аміном, який регулює терморегуляцію, процеси сну, травлення, поведінкові реакції, контролює артеріальний тиск.

Синтезується велика частина серотоніну в кишечнику, і цей процес активізується при радісних емоції, почуття щастя. Інша частина серотоніну (5%) виробляється в мозку і бере участь в передачі нервових імпульсів.

Тому під час депресії у людей спостерігається неуважність, зменшення концентрації уваги, зниження пам’яті.

Також синтезується серотонін в шишкоподібної залозі з амінокислоти триптофан, але при дії на організм прямих сонячних променів. Саме це пояснює підвищену частоту депресій восени і взимку.

При виробленні серотоніну в кишечнику він надходить у кров і з тих пір стає гормоном, який називають «гормоном радості». Постійно циркулює в крові до 10 мг серотоніну, який знаходиться в тромбоцитах.

Роль серотоніну в організмі. Функції серотоніну

Все, що виробляється в нормально функціонуючому організмі, є потрібним і важливим для життєдіяльності. Так і серотонін, який впливає на більшість процесів в організмі.

Функції серотоніну:

 • Здійснює передачу імпульсів в головному мозку, контролюючи цим емоційні реакції, поведінка, сон, пам’ять, увагу, здатність до навчання. Також регулюється сексуальне бажання і апетит.
 • Достатня кількість серотоніну підвищує поріг больової чутливості, що робить людини більш стійким до болю.
 • Так як серотонін в крові знаходиться в тромбоцитах, знижений рівень підвищує кровоточивість. При підвищеній кровоточивості вводять серотонін, що сприяє зменшенню кровоточивості.
 • Серотонін справляє стимулюючий вплив на гладку мускулатуру кишечника, дихальних шляхів і судин. Недостатня кількість серотоніну може викликати кишкову непрохідність.
 • Нормальний рівень серотоніну позитивно позначається на складі нормальної мікрофлори кишечника.

Рівень серотоніну далеко не завжди достатній. З нинішнім темпом життя і постійними стресовими ситуаціями люди стають дратівливими, злими, не можуть концентруватися на поставленому завданні…Все це через брак серотоніну.

Як підвищити рівень серотоніну в організмі?

Коли людина помічає у себе вищеописані симптоми, його організм вимагає негайного підвищення рівня серотоніну, «гормону радості». Для цього людині важливо займатися тими справами, які приносять задоволення – плавання, катання на велосипеді, на конях, похід у дельфінарій.

У харчуванні важливо включати їжу, багату амінокислотою триптофаном, з якої в кишечнику синтезується серотонін. Ця білкова їжа. Також потрібно їсти те, чого людині дуже хочеться, адже при цьому виробляється ендорфіни. Зазвичай це солодощі та фрукти – шоколад, полуниця, банани, виноград, апельсини.

Рекомендується займатися йогою, медитацією, робити масаж і побільше сміятися і прогулюватися на свіжому повітрі.

Все це потрібно враховувати психологам і психіатрам, які лікують багато депресивні стани. Адже більшість з них вдало можуть вилікуватися, якщо підвищити рівень серотоніну в організмі.

Симптоми підвищеного рівня серотоніну в організмі

Але і тут потрібно враховувати деякі моменти. Існує синдром серотоніну, який з’являється при дуже високому рівні гормону. Це може бути через безконтрольного прийому антидепресантів разом з прийомом таблеток від головного болю.

Синдром серотоніну проявляється галюцинаціями, невгамовністю, втратою координації рухів, стрибками артеріального тиску і температури тіла, прискореним серцебиттям, судомами, нудотою, блювотою, діареєю. При виявленні таких симптомів слід негайно припинити прийом всіх лікарських засобів від депресії.

Щоб не дати шансу депресії, потрібно прислухатися до своїх бажань і радувати себе. Також в осінній і літній час частіше бувати на свіжому повітрі під відкритими сонячними променями. Якщо у людини все добре в сім’ї і на роботі – ніякі проблеми і стресові ситуації йому не страшні.

Схожі цікавинки:

Залишити коментар

Ваш email не буде публікуватися. Обов'язкові поля позначені *. *

Це цікаво

 • Як не зіпсувати свята харчовим отруєнням

  Свята – це прекрасно. Однак навіть самі хороші враження від вечірки може зіпсувати неприємний факт харчового отруєння. Як його уникнути? Якщо Ви вирішили самостійно приготувати святкову вечерю, варто пам’ятати про важливі правила: 1. Чистота Пам’ятайте, що приступати до готування з немитими руками ні в якому разі не можна. Руки необхідно мити з милом. Перед приготуванням…

 • Стародавня Греція

  Цікаві факти про Стародавню Грецію

  Стародавня Греція – це унікальна цивілізація, оповита таємницями, давніми легендами та міфами. Історія Стародавньої Греції сповнена цікавих фактів, з деякими з них можна зіткнутися в повсякденному житті, а з іншими в процесі вивчення історії давньогрецької цивілізації. Варто зазначити, що Греція формувалася близько 4-х століть, а саме, з 1100 до 700р. до н.е. Однак, для виходу…

 • Атлантичний океан

  Цікаві факти про Атлантичний океан

  Атлантичний океан був утворений досить давно, близько 200 млн років тому. До цього часу Америка, Європа і Антарктида з Африкою складали практично єдине ціле, з невеликим поділом. За останні 40 млн років відбувається активне переформування Атлантичного океану, тому рельєф і дно формуються по-новому, змінюючись щороку. Існують й інші цікаві факти, що стосуються цього океану.

 • Небо та хмари

  Цікаві факти про повітря

  Повітря, воно оточує нас з усіх боків, але чи багато ми знаємо про нього, крім того, що в ньому міститься необхідний для нас кисень? Існує чимало цікавих фактів про повітря, деякі з них ми розглянемо:

 • Цікаві факти про риб

  15 цікавих фактів про риб

  Факт про риб №1: Мільйони і мільйони. Найплодовитішою істотою на планеті без сумніву можна назвати самку тріски. За один шлюбний сезон вона може відкласти більше 6 млн. ікринок! Іноді в день вона відкладає кілька сотень тисяч ікринок, але виживає з них зовсім небагато. Справа в тому, що ікру і мальків поїдають різні мешканці моря. Тому…

 • Старий кричить на вухо підлітку

  Цікаві факти про підлітків

  Ці факти будуть корисні не тільки самим підліткам, а й їхнім батькам, родичам і людям, які цікавляться проблемами поколінь у сучасному світі:

 • Дмитро Менделєєв

  Цікаві факти про Менделєєва

  Ім’я Дмитра Івановича Менделєєва відомо кожному, завдяки сторінкам шкільних підручників з хімії, і його найважливіше відкриття таблиці хімічних елементів відноситься до загальновідомих фактів, але що ж ще варто дізнатися про видатного російського вченого? Ось деякі цікаві факти про Менделєєва.

 • Лицарі на конях

  Цікаві факти про лицарів

  Зараз часто згадують про доблесних лицарів, шкодуючи, що їх часи давно пройшли, а що ми взагалі знаємо про них, крім того, що вони билися у війнах і на лицарських турнірах, носили зброю і підкорювали серця шляхетних дам? Ось декілька цікавих фактів про лицарів.

 • Шекспір

  Цікаві факти про Шекспіра

  Життя великого драматурга Вільяма Шекспіра завжди було оповите якоюсь таємницею, але можна з упевненістю сказати, що збереглася невелика кількість цікавих фактів та інформації про життя Шекспіра.

 • Уельс

  Цікаві факти про Уельс

  Уельс входить до складу Сполученого Королівства Великобританії і є однією з 4-х основних адміністративно-політичних частин. Розташовується в південно-західній частині Великобританії і омивається відразу трьома морями, а також межує з Англією. Біля Уельсу розташовано багато островів, але найбільший з них Англси. Фонова частина державного прапора Уельсу представлена ​​зеленим і білим кольорами, а поверх них знаходиться червоний…

 • Мяч

  Цікаві факти про футбол

  Можливо, побачивши заголовок цієї статті, дівчата здивовано знизять плечима: “Футбол?!” Однак, дівчата цікавляться не тільки новинками моди і косметики. Жіночого інтересу до спорту ніхто не відміняв, тому всім представницям прекрасної статі ми пропонуємо огляд найбільш цікавих фактів про футбол. У Манчестері є музей футболу. Там можна побачити короткі фільми про гравців, уривки матчів з минулого…

Реклама