Медицина

Гормони і вага: як дві сторони однієї медалі

0

Організм жінки або чоловіки в рівній мірі піддається впливу гормонів і може спричинити зниження м’язової маси, або спровокувати набір зайвої ваги, поява жирових відкладень. В першу чергу, від чого залежить швидкість і якість ожиріння – це робота гормонів. Ендокринна система у відповіді за красу тіла, гнучкість і подальше здоров’я. Часто ми самі не розуміємо, чому вага накопичується зі страшною силою, навіть якщо ведеться активний спосіб життя. Причинами можуть бути порушення ендокринної системи, неправильне харчування, періоди дозрівання організму. Якщо активно працюють гормони і вага відповідно регулюється, без різких перепадів, то зайві кілограми не страшні. Як же впливають на організм гормони щодо своїх функцій.

Кортизол: зайва вага і стрес

Захисна реакція на сильний стрес в організмі починається, коли гормон кортизол привів у дію всі органи і системи в бойову готовність. Гормон стресу – кортизол продукується в наднирниках і відповідає за наповнення організму енергією, стимулює артеріальний тиск, сприяє розщепленню жирів і вуглеводів, забезпечує нормальний метаболізм, сприяє виробленню інсуліну, щоб утримувати цукор в крові у нормальному стані. Якщо організм часто знаходиться в стресових станах, належним чином не може впоратися з вуглеводами, падає рівень рідини в організмі або навпаки, рідина накопичується, що провокує порушення обміну речовин і накопичення жиру. Цей гормон і вагу пов’язані воєдино, і залежать один від одного. При стресі активізується голод, постійно хочеться «заїсти» емоційне напруження. Процес метаболізму сповільнюється для збереження енергії, необхідної для боротьби зі стресом. Щоб допомогти організму швидко впоратися зі стресом без шкоди вазі, необхідно навчитися відволікатися, медитувати, щоб швидше заспокоюватися, забезпечувати спокійну обстановку на робочому місці, зміцнювати здорові стосунки в родині. Якщо є гостра необхідність, краще змінити спосіб життя і пробувати займатися релаксацією, заглибитися в йогу або танці. Знайдіть для себе засоби для заспокоєння і умиротворення.

Грелін – це сигнал про голод

Гормон голоду грелін міститься в шлунку, але повідомляє в мозок про порожнечу і вже з мозку надходить сигнал про голод в якості підвищеного апетиту. Якщо цього гормону виробляється багато, то апетит мучить завжди, тому відповідно маса тіла збільшується. Людина не може наситити організм, якщо гормон грелін часто набридає своїми сигналами. Багато дієтологів вважають, що саме грелін простіше простого приручити. По-перше, безпосередньо кількість греліну залежить від сну: якщо спати необхідний час (7-8 годин на добу), то і гормон буде перебувати на рівні. По-друге, якщо апетит часто з’являється і хочеться перекусити, то замініть триразове харчування на п’ятиразове. Чим частіше ми їмо, малими порціями, тим менше гормон грелін стане давати сигнали про порожнечу в шлунку і вимагати їжі. Також знизити рівень греліну можна, якщо вживати омлет на сніданок.

Лептин: нормальний сон є запорукою гарної фігури

Лептин працює в парі з грелином. Якщо грелін посилає сигнали про порожньому шлунку і можливе голодування, то лептин дає знати організму, коли вже досить з’їдено і вистачити приймати їжу. Таким чином, лептин називають гормоном ситості. Як і грелін, залежить від сну. При висипанні, рівень лептину нормалізується. У разі недосипання і наростання почуття втому після сну, посилюється вироблення лептину та греліну відповідно, тому при прийомі їжі, мозок довгий час не отримує сигнал про насичення, що призводить до переїдання. Боріться з цим гормоном і вага нормалізується тоді, коли вживати продукти, багаті на жирні кислоти омега-3 – в першу чергу це риба: сардини, лосось, макрель.

Адипонектин – команда спалювати жир дана!

Як тільки мозок отримує сигнал, що пора спалювати жир, приймається кидати всі свої ресурси на це нелегка справа. Тому, щоб допомогти організму прибирати жирові відкладення, вживайте в їжу гарбузове насіння, капусту і шпинат.

Суто жіноча справа: прогестерон і естроген

У жінки набагато більше шкідників краси тіла, ніж у чоловіків. В першу чергу, це прогестерон, який відповідає за зачаття і нормальне протікання вагітності. Тому часто жінкам складно врегулювати вагу після пологів. Естроген – жіночий гормон, який ще називають гормоном краси. Естроген відповідає за перебіг овуляції в яєчниках, і збільшується при настанні цього процесу. Якщо в яєчниках не продукується необхідну кількість естрогену, то знаходяться інші шляхи, щоб відновити нестачу. Для цього найкраще підходять жирові клітини. Тому, якщо організм не повчає постійне кількість естрогенів з яєчників, запасається матеріалом для синтезу у вигляді жиру. Тільки з приходом менопаузи рівень естрогенів в яєчниках помітно падає, тому часто в цей період помічається швидке нарощування жиру. Щоб спалювати жир, жінкам після настання менопаузи, слід набагато більше виконувати силових вправ.

Схожі цікавинки:

Залишити коментар

Ваш email не буде публікуватися. Обов'язкові поля позначені *. *

Це цікаво

 • Мавпа

  Самоконтроль у мавп залежить від розмірів тіла

  Схильність приматів вибирати більш велику майбутню вигоду за рахунок негайної, але невеликої винагороди залежить від розмірів тіла і тривалості життя мавпи. Одне з найбільш примітних властивостей людської свідомості – це вміння відмовлятися від невеликої негайної вигоди на користь вигоди набагато більшої, але яка прийде до нас через якийсь час. Теоретично ми всі розуміємо переваги відкладеної…

 • Стародавня Греція

  Цікаві факти про Стародавню Грецію

  Стародавня Греція – це унікальна цивілізація, оповита таємницями, давніми легендами та міфами. Історія Стародавньої Греції сповнена цікавих фактів, з деякими з них можна зіткнутися в повсякденному житті, а з іншими в процесі вивчення історії давньогрецької цивілізації. Варто зазначити, що Греція формувалася близько 4-х століть, а саме, з 1100 до 700р. до н.е. Однак, для виходу…

 • Атлантичний океан

  Цікаві факти про Атлантичний океан

  Атлантичний океан був утворений досить давно, близько 200 млн років тому. До цього часу Америка, Європа і Антарктида з Африкою складали практично єдине ціле, з невеликим поділом. За останні 40 млн років відбувається активне переформування Атлантичного океану, тому рельєф і дно формуються по-новому, змінюючись щороку. Існують й інші цікаві факти, що стосуються цього океану.

 • Небо та хмари

  Цікаві факти про повітря

  Повітря, воно оточує нас з усіх боків, але чи багато ми знаємо про нього, крім того, що в ньому міститься необхідний для нас кисень? Існує чимало цікавих фактів про повітря, деякі з них ми розглянемо:

 • Цікаві факти про риб

  15 цікавих фактів про риб

  Факт про риб №1: Мільйони і мільйони. Найплодовитішою істотою на планеті без сумніву можна назвати самку тріски. За один шлюбний сезон вона може відкласти більше 6 млн. ікринок! Іноді в день вона відкладає кілька сотень тисяч ікринок, але виживає з них зовсім небагато. Справа в тому, що ікру і мальків поїдають різні мешканці моря. Тому…

 • Старий кричить на вухо підлітку

  Цікаві факти про підлітків

  Ці факти будуть корисні не тільки самим підліткам, а й їхнім батькам, родичам і людям, які цікавляться проблемами поколінь у сучасному світі:

 • Дмитро Менделєєв

  Цікаві факти про Менделєєва

  Ім’я Дмитра Івановича Менделєєва відомо кожному, завдяки сторінкам шкільних підручників з хімії, і його найважливіше відкриття таблиці хімічних елементів відноситься до загальновідомих фактів, але що ж ще варто дізнатися про видатного російського вченого? Ось деякі цікаві факти про Менделєєва.

 • Лицарі на конях

  Цікаві факти про лицарів

  Зараз часто згадують про доблесних лицарів, шкодуючи, що їх часи давно пройшли, а що ми взагалі знаємо про них, крім того, що вони билися у війнах і на лицарських турнірах, носили зброю і підкорювали серця шляхетних дам? Ось декілька цікавих фактів про лицарів.

 • Шекспір

  Цікаві факти про Шекспіра

  Життя великого драматурга Вільяма Шекспіра завжди було оповите якоюсь таємницею, але можна з упевненістю сказати, що збереглася невелика кількість цікавих фактів та інформації про життя Шекспіра.

 • Уельс

  Цікаві факти про Уельс

  Уельс входить до складу Сполученого Королівства Великобританії і є однією з 4-х основних адміністративно-політичних частин. Розташовується в південно-західній частині Великобританії і омивається відразу трьома морями, а також межує з Англією. Біля Уельсу розташовано багато островів, але найбільший з них Англси. Фонова частина державного прапора Уельсу представлена ​​зеленим і білим кольорами, а поверх них знаходиться червоний…

 • Мяч

  Цікаві факти про футбол

  Можливо, побачивши заголовок цієї статті, дівчата здивовано знизять плечима: “Футбол?!” Однак, дівчата цікавляться не тільки новинками моди і косметики. Жіночого інтересу до спорту ніхто не відміняв, тому всім представницям прекрасної статі ми пропонуємо огляд найбільш цікавих фактів про футбол. У Манчестері є музей футболу. Там можна побачити короткі фільми про гравців, уривки матчів з минулого…

Реклама