Медицина

Вчені подарують людям шосте почуття

0

Магниторецепция – це почуття, яке дозволяє бактеріям, комах, птахів і акулам визначати магнітні поля для орієнтації і навігації. Однак люди, як правило, не здатні сприймати магнітні поля.

Тобто, безсумнівно, магнітні поля впливають на фізіологічні процеси людини, проте не сприймається їм іншої подібної інформації, яка сприймається п’ятьма органами почуттів.

Доктор Денис Макаров зі своєю командою розробив так звану електронну шкіру з магниточувствительной системою, яка включає у носія шосте почуття, що дозволяє сприймати наявність статичних або динамічних магнітних полів. Даний винахід товщиною менше двох мікрометрів і вагою три грама на квадратний метр може навіть плавати на мильну бульбашку.

Нові магнітні датчики здатні витримувати сильне згинання радіусом менше трьох мікрометрів, також його можна зім’яти, як аркуш паперу. При цьому працездатність датчика не зменшується. На еластичному підставі, представленому у вигляді гумової стрічки, його можна розтягувати більше ніж на 270% і на протязі 1000 циклів без ослаблення дії. Такі характеристики передаються магнитоэлектронным елементом їх ультратонкими, ультрагибкими і надзвичайно міцними полімерними прокладками.

“Ми продемонстрували нашкірних безконтактну платформу людино-машинного взаємодії, сенсорний пристрій для переміщення і руху, яке можна використовувати в м’якотілих роботах, функціональних медичних імплантатах, а також просто в цілях орієнтації і маніпуляцій”, – пояснили вчені.

Роботи зі створення магнітного датчика проводилася в Інституті дослідження твердих тіл і матеріалів (IFW Dresden), а також у Хемницком технічному університеті (YU Chemnitz) у тісній співпраці німецьких вчених з японськими колегами з Університету Токіо і Осака.

Схожі цікавинки:

Залишити коментар

Ваш email не буде публікуватися. Обов'язкові поля позначені *. *

Це цікаво

 • Щоденник позитивної людини

  1 червня. Вийшов з роботи, потрапив під проливний дощ. Ялинки-палиці, з ранку адже сонце було! Поки наскрізь мокрий біг до машини, зрозумів, що ще залишилися кой-які спортивні навички. Не може не радувати! Та й дитиною себе на мить відчув! Давайте всі будемо бігати під дощем, знявши взуття! Це так здорово!2 червня. Прокинувся від того, що…

 • Стародавня Греція

  Цікаві факти про Стародавню Грецію

  Стародавня Греція – це унікальна цивілізація, оповита таємницями, давніми легендами та міфами. Історія Стародавньої Греції сповнена цікавих фактів, з деякими з них можна зіткнутися в повсякденному житті, а з іншими в процесі вивчення історії давньогрецької цивілізації. Варто зазначити, що Греція формувалася близько 4-х століть, а саме, з 1100 до 700р. до н.е. Однак, для виходу…

 • Атлантичний океан

  Цікаві факти про Атлантичний океан

  Атлантичний океан був утворений досить давно, близько 200 млн років тому. До цього часу Америка, Європа і Антарктида з Африкою складали практично єдине ціле, з невеликим поділом. За останні 40 млн років відбувається активне переформування Атлантичного океану, тому рельєф і дно формуються по-новому, змінюючись щороку. Існують й інші цікаві факти, що стосуються цього океану.

 • Небо та хмари

  Цікаві факти про повітря

  Повітря, воно оточує нас з усіх боків, але чи багато ми знаємо про нього, крім того, що в ньому міститься необхідний для нас кисень? Існує чимало цікавих фактів про повітря, деякі з них ми розглянемо:

 • Цікаві факти про риб

  15 цікавих фактів про риб

  Факт про риб №1: Мільйони і мільйони. Найплодовитішою істотою на планеті без сумніву можна назвати самку тріски. За один шлюбний сезон вона може відкласти більше 6 млн. ікринок! Іноді в день вона відкладає кілька сотень тисяч ікринок, але виживає з них зовсім небагато. Справа в тому, що ікру і мальків поїдають різні мешканці моря. Тому…

 • Старий кричить на вухо підлітку

  Цікаві факти про підлітків

  Ці факти будуть корисні не тільки самим підліткам, а й їхнім батькам, родичам і людям, які цікавляться проблемами поколінь у сучасному світі:

 • Дмитро Менделєєв

  Цікаві факти про Менделєєва

  Ім’я Дмитра Івановича Менделєєва відомо кожному, завдяки сторінкам шкільних підручників з хімії, і його найважливіше відкриття таблиці хімічних елементів відноситься до загальновідомих фактів, але що ж ще варто дізнатися про видатного російського вченого? Ось деякі цікаві факти про Менделєєва.

 • Лицарі на конях

  Цікаві факти про лицарів

  Зараз часто згадують про доблесних лицарів, шкодуючи, що їх часи давно пройшли, а що ми взагалі знаємо про них, крім того, що вони билися у війнах і на лицарських турнірах, носили зброю і підкорювали серця шляхетних дам? Ось декілька цікавих фактів про лицарів.

 • Шекспір

  Цікаві факти про Шекспіра

  Життя великого драматурга Вільяма Шекспіра завжди було оповите якоюсь таємницею, але можна з упевненістю сказати, що збереглася невелика кількість цікавих фактів та інформації про життя Шекспіра.

 • Уельс

  Цікаві факти про Уельс

  Уельс входить до складу Сполученого Королівства Великобританії і є однією з 4-х основних адміністративно-політичних частин. Розташовується в південно-західній частині Великобританії і омивається відразу трьома морями, а також межує з Англією. Біля Уельсу розташовано багато островів, але найбільший з них Англси. Фонова частина державного прапора Уельсу представлена ​​зеленим і білим кольорами, а поверх них знаходиться червоний…

 • Мяч

  Цікаві факти про футбол

  Можливо, побачивши заголовок цієї статті, дівчата здивовано знизять плечима: “Футбол?!” Однак, дівчата цікавляться не тільки новинками моди і косметики. Жіночого інтересу до спорту ніхто не відміняв, тому всім представницям прекрасної статі ми пропонуємо огляд найбільш цікавих фактів про футбол. У Манчестері є музей футболу. Там можна побачити короткі фільми про гравців, уривки матчів з минулого…

Реклама