Медицина

Вся правда про можливості інтелекту людини

0

Суспільство вимагає від людини все більшою мозкової активності. Шалений потік інформації примушує мозок в кілька разів швидше обробляти дані, ніж століття тому. Щоб отримати роботу в стабільній і прогресивної компанії, потрібно показати найвищий рівень IQ. Вчені намагаються розкрити таємниці розвитку нашого інтелекту, довести найнеймовірніші припущення, але деякі аспекти так і залишаються міфами, непідтвердженими, але в які багато хто вірить, починають тренувати свої здібності настільки, що процес показує протилежні результати.

За останні роки наукового прогресу останні розробки в області діагностики нашого організму і висновки медичних дослідників поступово наближаються до розуміння складної роботи мозку, вивчають можливості інтелекту людини. Хоча результати досліджень знаходять прихильників, як з боку фанатів, так і тих, хто категорично проти. Тому, багато фактів переростають в міфи, і є вигадкою, знаходять спростування в наукових працях. Розглянемо, які ж можливості інтелекту людини є фактами, а які тільки фантазією.

1.Людина використовує лише невелику частину можливості свого мозку

Це факт є міфом на сьогоднішній день, бо можливості інтелекту людини проявляються завжди в повній мірі. Раніше припускали, що тільки 10% мозку задіюється для роботи, тому що організм «вмикає» захисні функції, які запобігають перевантаження. Є кілька варіантів спростування цього міфу. Варіант №1 – для повноцінної роботи мозку потрібно 20% енергії нашого тіла, що вже зрозуміло – така кількість енергії не може витрачатися при роботі тільки 10% мозку. Варіант №2 – за допомогою МРТ вчені не змогли виявити жодної найменшої частинки бездіяльності в мозку. Варіант №3 – якщо б ми використовували 10% можливостей, то при травмах мозку, людина навіть не помітив жодних наслідків, а це не так.

Що ж кажуть вчені? За допомогою мрт (магнітно-резонансної та позитронно-емісійної) можна вживу спостерігати за роботою мозкового центру, вивчати рівень завантаженості. Так от показники не виявили сплячі точки в мозку під час виконання завдань. Щоб виконати ту чи іншу дію, мозок використовує всі свої ресурси, які на той момент доступні.

2. Чим більше мозок, тим розумніша людина

У давні часи могли припустити, що розумові здібності залежать від розмірів цього органу. Аристотель говорив, що людський мозок, якщо порівнювати з тілом, найбільший. Це міф, який розсіяний вже давно. Можливості інтелекту людини не можуть залежати від величини мозку.

3. Одне з півкуль у людини розвивається більшою мірою

Це твердження нам впроваджували ще зі школи. Одні учні схильні більше до математичних та обчислювальних дисциплін, а інші мають так званий творчий, гуманітарний інтелект. Той, хто вміє писати вірші, не може нормально обчислювати формули. Це точно міф. Мозок дійсно розділяє свої функції між півкулями. Може і вважається, що права півкуля відповідає за емоції і творчість, а ліве – за логіку. Але варто врахувати, що навіть для найпростішого виконання математичної або філологічної завдання необхідні ресурси нашого мозку. Ніяк не може одна півкуля працювати, а друге діяти.

4. Клітини в мозку не відновлюються

Існувала впевненість, що ми народжуємося з вже готовою системою клітин у мозку, і що до старості клітини лише вмирають, відновлюватися не можуть. Насправді, вчені нещодавно довели, що навіть у старості, у нас можуть формуватися нові мозкові клітини. У віці з 2 до 11 років мозок здатний розвиватися великими темпами, далі швидкість просто зменшується, але розвиток не зупиняється. Існує поняття нейрогенезис, тобто формування нових клітин мозку. Таке зародження відбувається у відділі мозку під назвою гіпокамп (гиппокампус).

5. Після пошкодження, мозок не може повноцінно функціонувати

Будь-які порушення цілісності мозку загрожують повною відмовою працювати, оскільки всі частини пов’язані між собою і залежать один від одного. Якщо отримати черепно-мозкову травму і пошкодити мозок, то відновити порушені функції неможливо. Це міф, тому що якщо одна частина мозку отримує травму і не може повноцінно функціонувати, довколишні тканини можуть перейняти функцію і відновити, хоча для цього знадобиться дуже багато зусиль та ресурсів від людини. Після удару людина може отримати струс мозку, але вилікувати таке порушення можливо. Час для повноцінного відновлення буде потрібно дуже багато, і все одно це реально. Багато людей, після перенесеного інсульту, відновлюють рухливість кінцівок, вміння говорити. Навіть наш мозок може самоізлечівается, тобто утворювати нові сполуки і ростити нові клітини.

Тому не впадайте в паніку, не починайте скажено розвивати свої здібності або сумувати з-за отриманої травми, вихід обов’язково є, треба просто його знайти.

Схожі цікавинки:

Залишити коментар

Ваш email не буде публікуватися. Обов'язкові поля позначені *. *

Це цікаво

 • Маунтинбайк

  Маунтинбайк

  На такому велосипеді не поїдеш на «Тур де Франс» або по трасі на дачу. Маунтінбайк вимагає серйозних перешкод, пересічної місцевості і стежок з великою кількістю бруду і крутих поворотів. Гірський велосипед не потерпить на собі м’якотілого їздця, тут потрібен твердий характер і своя частка безумства в голові. Саме ця шаленість, як правило, прикривається шоломом, руки,…

 • Стародавня Греція

  Цікаві факти про Стародавню Грецію

  Стародавня Греція – це унікальна цивілізація, оповита таємницями, давніми легендами та міфами. Історія Стародавньої Греції сповнена цікавих фактів, з деякими з них можна зіткнутися в повсякденному житті, а з іншими в процесі вивчення історії давньогрецької цивілізації. Варто зазначити, що Греція формувалася близько 4-х століть, а саме, з 1100 до 700р. до н.е. Однак, для виходу…

 • Атлантичний океан

  Цікаві факти про Атлантичний океан

  Атлантичний океан був утворений досить давно, близько 200 млн років тому. До цього часу Америка, Європа і Антарктида з Африкою складали практично єдине ціле, з невеликим поділом. За останні 40 млн років відбувається активне переформування Атлантичного океану, тому рельєф і дно формуються по-новому, змінюючись щороку. Існують й інші цікаві факти, що стосуються цього океану.

 • Небо та хмари

  Цікаві факти про повітря

  Повітря, воно оточує нас з усіх боків, але чи багато ми знаємо про нього, крім того, що в ньому міститься необхідний для нас кисень? Існує чимало цікавих фактів про повітря, деякі з них ми розглянемо:

 • Цікаві факти про риб

  15 цікавих фактів про риб

  Факт про риб №1: Мільйони і мільйони. Найплодовитішою істотою на планеті без сумніву можна назвати самку тріски. За один шлюбний сезон вона може відкласти більше 6 млн. ікринок! Іноді в день вона відкладає кілька сотень тисяч ікринок, але виживає з них зовсім небагато. Справа в тому, що ікру і мальків поїдають різні мешканці моря. Тому…

 • Старий кричить на вухо підлітку

  Цікаві факти про підлітків

  Ці факти будуть корисні не тільки самим підліткам, а й їхнім батькам, родичам і людям, які цікавляться проблемами поколінь у сучасному світі:

 • Дмитро Менделєєв

  Цікаві факти про Менделєєва

  Ім’я Дмитра Івановича Менделєєва відомо кожному, завдяки сторінкам шкільних підручників з хімії, і його найважливіше відкриття таблиці хімічних елементів відноситься до загальновідомих фактів, але що ж ще варто дізнатися про видатного російського вченого? Ось деякі цікаві факти про Менделєєва.

 • Лицарі на конях

  Цікаві факти про лицарів

  Зараз часто згадують про доблесних лицарів, шкодуючи, що їх часи давно пройшли, а що ми взагалі знаємо про них, крім того, що вони билися у війнах і на лицарських турнірах, носили зброю і підкорювали серця шляхетних дам? Ось декілька цікавих фактів про лицарів.

 • Шекспір

  Цікаві факти про Шекспіра

  Життя великого драматурга Вільяма Шекспіра завжди було оповите якоюсь таємницею, але можна з упевненістю сказати, що збереглася невелика кількість цікавих фактів та інформації про життя Шекспіра.

 • Уельс

  Цікаві факти про Уельс

  Уельс входить до складу Сполученого Королівства Великобританії і є однією з 4-х основних адміністративно-політичних частин. Розташовується в південно-західній частині Великобританії і омивається відразу трьома морями, а також межує з Англією. Біля Уельсу розташовано багато островів, але найбільший з них Англси. Фонова частина державного прапора Уельсу представлена ​​зеленим і білим кольорами, а поверх них знаходиться червоний…

 • Мяч

  Цікаві факти про футбол

  Можливо, побачивши заголовок цієї статті, дівчата здивовано знизять плечима: “Футбол?!” Однак, дівчата цікавляться не тільки новинками моди і косметики. Жіночого інтересу до спорту ніхто не відміняв, тому всім представницям прекрасної статі ми пропонуємо огляд найбільш цікавих фактів про футбол. У Манчестері є музей футболу. Там можна побачити короткі фільми про гравців, уривки матчів з минулого…

Реклама