Медицина

Виявлений невідомий шар рогівки ока людини

0

Вчені університету ноттінгема, Великобританія, виявили шостий шар рогівки ока людини. Результати свого відкриття вони опубліковані в журналі Ophthalmology.

Дослідження проводилися на роговицах очей, які були пожертвувані банку органів в Брістолі і Манчестері для експериментальних цілей. За допомогою маленьких кульок повітря, які вчені запускали для розділення шарів рогівки, вони виділили новий шар, названий на честь першовідкривача Харминдера Дуа (Harminder Dua) – “Дуа”.

Під час дослідження рогівки ока кожний шар (епітелій, шар Боумена, строма, десцеметовая мембрана і ендотелій) ретельно вивчався під електронним мікроскопом. В результаті був знайдений новий шар зворотній частині рогівки, розташований у передній частині ока людини між десцеметовой оболонкою і стромою рогівки. Освіта дуже жорстке і тонка, товщиною всього 15 мікрон.

Це відкриття допоможе вивести сучасну офтальмологію на новий рівень і відкриє нові можливості для хірургів в області пересадки тканин рогівки: операція стане більш простий і менш небезпечною. Завдяки дослідженням, під час операції хірурги зможуть легко визначити, в якому саме шарі рогівки збираються бульбашки , щоб уникнути пошкоджень.

Професор Дуа зазначив, що у зв’язку з новим відкриттям виникає необхідність у зміні інформації в усіх офтальмологічних підручниках, а також книжки, в яких описана будова очі.

Експертна думка порталу

За рік у світі проводитися понад 66 тисяч операцій на рогівці ока. Нові знання дозволять лікарям проводити втручання з меншим ризиком можливих ускладнень (наприклад, кровотеч), тим самим збільшуючи шанс порятунку людських очей.

Крім того, вчені висловили припущення, що водянка ока провокується скупченням води через розрив саме в шарі Дуа. У майбутньому це відкриття допоможе боротися з багатьма хворобами очей.

Схожі цікавинки:

Залишити коментар

Ваш email не буде публікуватися. Обов'язкові поля позначені *. *

Це цікаво

 • Восьминіг

  Цікаві факти про молюсків

  Молюски – це один з видів тварин, які мають незвичайну форму. На даний момент існує велика кількість різновидів цього виду тварин. Загалом, існує приблизно від 100 до 300 тисяч видів молюсків.

 • Стародавня Греція

  Цікаві факти про Стародавню Грецію

  Стародавня Греція – це унікальна цивілізація, оповита таємницями, давніми легендами та міфами. Історія Стародавньої Греції сповнена цікавих фактів, з деякими з них можна зіткнутися в повсякденному житті, а з іншими в процесі вивчення історії давньогрецької цивілізації. Варто зазначити, що Греція формувалася близько 4-х століть, а саме, з 1100 до 700р. до н.е. Однак, для виходу…

 • Атлантичний океан

  Цікаві факти про Атлантичний океан

  Атлантичний океан був утворений досить давно, близько 200 млн років тому. До цього часу Америка, Європа і Антарктида з Африкою складали практично єдине ціле, з невеликим поділом. За останні 40 млн років відбувається активне переформування Атлантичного океану, тому рельєф і дно формуються по-новому, змінюючись щороку. Існують й інші цікаві факти, що стосуються цього океану.

 • Небо та хмари

  Цікаві факти про повітря

  Повітря, воно оточує нас з усіх боків, але чи багато ми знаємо про нього, крім того, що в ньому міститься необхідний для нас кисень? Існує чимало цікавих фактів про повітря, деякі з них ми розглянемо:

 • Цікаві факти про риб

  15 цікавих фактів про риб

  Факт про риб №1: Мільйони і мільйони. Найплодовитішою істотою на планеті без сумніву можна назвати самку тріски. За один шлюбний сезон вона може відкласти більше 6 млн. ікринок! Іноді в день вона відкладає кілька сотень тисяч ікринок, але виживає з них зовсім небагато. Справа в тому, що ікру і мальків поїдають різні мешканці моря. Тому…

 • Старий кричить на вухо підлітку

  Цікаві факти про підлітків

  Ці факти будуть корисні не тільки самим підліткам, а й їхнім батькам, родичам і людям, які цікавляться проблемами поколінь у сучасному світі:

 • Дмитро Менделєєв

  Цікаві факти про Менделєєва

  Ім’я Дмитра Івановича Менделєєва відомо кожному, завдяки сторінкам шкільних підручників з хімії, і його найважливіше відкриття таблиці хімічних елементів відноситься до загальновідомих фактів, але що ж ще варто дізнатися про видатного російського вченого? Ось деякі цікаві факти про Менделєєва.

 • Лицарі на конях

  Цікаві факти про лицарів

  Зараз часто згадують про доблесних лицарів, шкодуючи, що їх часи давно пройшли, а що ми взагалі знаємо про них, крім того, що вони билися у війнах і на лицарських турнірах, носили зброю і підкорювали серця шляхетних дам? Ось декілька цікавих фактів про лицарів.

 • Шекспір

  Цікаві факти про Шекспіра

  Життя великого драматурга Вільяма Шекспіра завжди було оповите якоюсь таємницею, але можна з упевненістю сказати, що збереглася невелика кількість цікавих фактів та інформації про життя Шекспіра.

 • Уельс

  Цікаві факти про Уельс

  Уельс входить до складу Сполученого Королівства Великобританії і є однією з 4-х основних адміністративно-політичних частин. Розташовується в південно-західній частині Великобританії і омивається відразу трьома морями, а також межує з Англією. Біля Уельсу розташовано багато островів, але найбільший з них Англси. Фонова частина державного прапора Уельсу представлена ​​зеленим і білим кольорами, а поверх них знаходиться червоний…

 • Мяч

  Цікаві факти про футбол

  Можливо, побачивши заголовок цієї статті, дівчата здивовано знизять плечима: “Футбол?!” Однак, дівчата цікавляться не тільки новинками моди і косметики. Жіночого інтересу до спорту ніхто не відміняв, тому всім представницям прекрасної статі ми пропонуємо огляд найбільш цікавих фактів про футбол. У Манчестері є музей футболу. Там можна побачити короткі фільми про гравців, уривки матчів з минулого…

Реклама