Банджи джампінг
Екстрим, Спорт

Банджи-джампінг

0

Людина досить довго шукала спосіб безкарно відчувати відчуття вільного падіння і, зрештою, придумала банджи-джампінг – стрибок з висоти на еластичному тросі. Вежі, скелі, оглядові майданчики та інші об’єкти, що раніше служили лише точками огляду, тепер можуть бути використані заради кількох секунд абсолютно нічим не обмеженого польоту. І ця перспектива часто приваблює не менше, ніж відмінний вигляд.

Наприкінці 80-х кілька англійських сміливців стали прив’язувати себе пружними і надійними мотузками до чого попало – мостів, повітряних куль, підйомних кранів – і стрибати з них вниз. Адреналінове відчуття вільного падіння тривало 2-3 секунди, потім трос смикав стрибуна вгору і знову відпускав назад. Спочатку поліція вважала цю розвагу занадто небезпечною і заарештувало експериментаторів, але після виходу американського шоу «That’s Incredible», де три людини стрибнули вниз головою зі знаменитого мосту «Золоті ворота», що підноситься над морем на 200 метрів, банджи-джампінг був визнаний легальною розвагою.

В принципі, забороняти його було рішуче ні за що – для безпечного стрибка практично з будь-якої висоти необхідно лише перевірити надійність кріплень троса і знати силу перевантаження при амортизації. Навіть не володіючи підготовкою космонавта, в наш час можна розраховувати на 5-6 секунд вільного польоту, швидкістю до 100 км/год і досить плавне гальмування. В умовах відносної безпеки головний інтерес для банджи-джампера представляє пошук мальовничих майданчиків – і можливості зірватися звідти вниз головою.

Найчастіше люди стрибають з мостів – вода внизу заворожує і лякає набагато менше, ніж земля або камені, а на невисоких вишках можна запросто влаштувати часткове приземлення прямо у водойму. Такий стрибок може бути зверхекстримальним – як, наприклад, політ з канатного мосту Ніук у швейцарських Альпах, розташованого на висоті 193 метра над вузькою гірською ущелиною. Або цілком комфортним навіть для новачка – скажімо, з московського віадука біля Ярославського шосе або поруч з підмосковним лижним курортом «Волен». А взагалі джампери, звичайно, можуть стрибати звідки завгодно – з лижних трамплінів і середньовічних замків на скелястих кручах, 326-метрової телевежі у Вільнюсі, найвищого в світі підвісного моста Royal Gorge неподалік від Великого Каньйону і навіть з водоспаду Вікторія.

Найвідважніший банджи-стрибок був проведений в Китаї – австралієць Ей Джей Хеккетт, один з головних активістів цього виду спорту, полетів назустріч землі з телевежі Макау висотою 233 метри. Не менш ефектний стрибок можна виконати з швейцарської дамби Верцаска (220 м) – подібний трюк навіть потрапив в ту серію бондіани, де Агенту 007 доводиться стрибати з греблі, нібито розташованої в Росії. А найбільш видовищними стрибками відрізняється новатор банджи, француз Тьєррі Дево, який удосконалив кріплення мотузок таким чином, щоб виконувати у польоті трюки – сальто, обороти і прогини. Діво провів серію з шести ефектних стрибків – один з них був здійснений в рожевому трико – з Ейфелевої вежі, а ще побудував собі міст спеціально для занять банджи-джампінгом.

Взагалі, традиція зводити спеціальні конструкції для стрибків почалася все з того ж відчайдушного хлопця Ей Джей Хеккетта – він спорудив собі банджи-вежу в Австралії, а потім обладнав місце для всіх бажаючих на красивому мості Каварау в Новій Зеландії. В принципі, подібні місця вже виникають по всьому світу – і щоб відправитися у вільний політ вниз головою, зовсім не обов’язково попередньо бронювати квиток на літак.

Схожі цікавинки:

Залишити коментар

Ваш email не буде публікуватися. Обов'язкові поля позначені *. *

Це цікаво

 • Планшет Nvidia Tegra Note

  Nvidia офіційно анонсувала свій планшет

  Я вже писав якось про чутки про планшет від Nvidia – Tegra Tab. Зараз же стали відомі нові подробиці про даний планшеті, так як Nvidia вже офіційно представила свою новинку. З усіма характеристиками і цінами.

 • Стародавня Греція

  Цікаві факти про Стародавню Грецію

  Стародавня Греція – це унікальна цивілізація, оповита таємницями, давніми легендами та міфами. Історія Стародавньої Греції сповнена цікавих фактів, з деякими з них можна зіткнутися в повсякденному житті, а з іншими в процесі вивчення історії давньогрецької цивілізації. Варто зазначити, що Греція формувалася близько 4-х століть, а саме, з 1100 до 700р. до н.е. Однак, для виходу…

 • Атлантичний океан

  Цікаві факти про Атлантичний океан

  Атлантичний океан був утворений досить давно, близько 200 млн років тому. До цього часу Америка, Європа і Антарктида з Африкою складали практично єдине ціле, з невеликим поділом. За останні 40 млн років відбувається активне переформування Атлантичного океану, тому рельєф і дно формуються по-новому, змінюючись щороку. Існують й інші цікаві факти, що стосуються цього океану.

 • Небо та хмари

  Цікаві факти про повітря

  Повітря, воно оточує нас з усіх боків, але чи багато ми знаємо про нього, крім того, що в ньому міститься необхідний для нас кисень? Існує чимало цікавих фактів про повітря, деякі з них ми розглянемо:

 • Цікаві факти про риб

  15 цікавих фактів про риб

  Факт про риб №1: Мільйони і мільйони. Найплодовитішою істотою на планеті без сумніву можна назвати самку тріски. За один шлюбний сезон вона може відкласти більше 6 млн. ікринок! Іноді в день вона відкладає кілька сотень тисяч ікринок, але виживає з них зовсім небагато. Справа в тому, що ікру і мальків поїдають різні мешканці моря. Тому…

 • Старий кричить на вухо підлітку

  Цікаві факти про підлітків

  Ці факти будуть корисні не тільки самим підліткам, а й їхнім батькам, родичам і людям, які цікавляться проблемами поколінь у сучасному світі:

 • Дмитро Менделєєв

  Цікаві факти про Менделєєва

  Ім’я Дмитра Івановича Менделєєва відомо кожному, завдяки сторінкам шкільних підручників з хімії, і його найважливіше відкриття таблиці хімічних елементів відноситься до загальновідомих фактів, але що ж ще варто дізнатися про видатного російського вченого? Ось деякі цікаві факти про Менделєєва.

 • Лицарі на конях

  Цікаві факти про лицарів

  Зараз часто згадують про доблесних лицарів, шкодуючи, що їх часи давно пройшли, а що ми взагалі знаємо про них, крім того, що вони билися у війнах і на лицарських турнірах, носили зброю і підкорювали серця шляхетних дам? Ось декілька цікавих фактів про лицарів.

 • Шекспір

  Цікаві факти про Шекспіра

  Життя великого драматурга Вільяма Шекспіра завжди було оповите якоюсь таємницею, але можна з упевненістю сказати, що збереглася невелика кількість цікавих фактів та інформації про життя Шекспіра.

 • Уельс

  Цікаві факти про Уельс

  Уельс входить до складу Сполученого Королівства Великобританії і є однією з 4-х основних адміністративно-політичних частин. Розташовується в південно-західній частині Великобританії і омивається відразу трьома морями, а також межує з Англією. Біля Уельсу розташовано багато островів, але найбільший з них Англси. Фонова частина державного прапора Уельсу представлена ​​зеленим і білим кольорами, а поверх них знаходиться червоний…

 • Мяч

  Цікаві факти про футбол

  Можливо, побачивши заголовок цієї статті, дівчата здивовано знизять плечима: “Футбол?!” Однак, дівчата цікавляться не тільки новинками моди і косметики. Жіночого інтересу до спорту ніхто не відміняв, тому всім представницям прекрасної статі ми пропонуємо огляд найбільш цікавих фактів про футбол. У Манчестері є музей футболу. Там можна побачити короткі фільми про гравців, уривки матчів з минулого…

Реклама