Медицина

Бактерії порожнини рота: дивовижні фото мешканців Ваших зубів

0

Порожнину рота людини – середовище існування багатьох бактерій, які особливо добре себе почувають в роті людини, нехтує гігієною. Щоб зрозуміти, наскільки різноманітний світ, вчені зайнялися вивченням мікроорганізмів, що населяють ротову порожнину людини, і за допомогою пігментів отримали чудові калейдоскопічні зображення. Estet-portal.com пропонує подивитися, що з цього вийшло, а також дізнатися, що ж так вразило дослідників в добре відомому зубному нальоті.

Бактерії порожнини рота демонструють чудеса організації

За допомогою послідовних даних, комбінованих з технікою спектрального флуоресцентного зображення, дослідникам вдалося побачити високоорганізовані об’єднання мікробів, що мешкають в порожнині рота людини, а точніше, в зубному нальоті. Просторова структура об’єднання дозволила побачити несподіване взаємодія і стала поштовхом до розуміння організації, метаболізму та системної біології мікробіома, а також його впливу на здоров’я людини.

Джессіка Марк Велч (Jessica Mark Welch) з Лабораторії біології морить у Вудс-Хол (штат Массачусетс) і Гері Бориси (Gary Borisy) з Інституту Форсайта взяли зразок зубного нальоту у 22 здорових добровольців, яких попередньо попросили утриматися від будь-яких гігієни порожнини рота протягом 12– 48 годин.

Бактерії і їх кольору на картинках:

 • Corynebacterium – коринебактерия;
 • Streptococcus – стрептокок;
 • Porphyromonas – порфиромонада;
 • Haemophilus/Aggregatibacter – гемофільні/Aggregatibacter;
 • Fusobacterium – веретеноподібні бактерії;
 • Leptotrichia – лептотрихии;
 • Capnocytophaga – капноциофаги;
 • Neisseriaceae – нейссерии.

За допомогою зубочисток дослідники взяли зразки зубного нальоту і нанесли їх на предметне скло мікроскопа, а потім промили їх поруч біологічних маркерів. Раніше дослідники також вдавалися до такого методу, однак з меншою кількістю зразків. Після проведення необхідних маніпуляцій досліджували отримали ряд психоделічних картинок.

Сам Бориси каже: «Коли ми отримали перші зображення, побачені фантастичні структури привели нас у захват». Коринебактерия, розташована в центрі, знайшла пурпурового забарвлення, зелені стрептококи і бактерії інших кольорів були розкидані по зображенню.

Бактерії порожнини рота – дивовижний ліс

Журнал National Geographic порівняв отримане зображення з лісом, в якому коринебактерії виступають в якості стовбурів дерев, а стрептококи – як їх крон. Бактерії в порожнині рота, як виявилося, організовані і структуровані за групами. Дослідники відзначили, що коринебактерії найчастіше переважали в поддесневом і наддесневом нальоті.

Бактерії порожнини рота ніби кріпляться до фундаменту з коринебактерій, які поселяються в емалі зубів і поступово розширюються догори.

Стрептокок живиться цукром і киснем, виділяючи при цьому лактат і перекис водню, яких більшість бактерій намагаються уникати, крім бактерії Aggregatibacter, яка здатна розщеплювати перекис і харчуватися лактатами, тому їй вдається вижити в «кроні» древа.

Крім цього, стрептокок також виділяє вуглекислий газ, який потрібен капноциофаге для комфортного перебування у віддалених від підстави гілках.

Оскільки стрептокок зменшує кількість кисню в шарі коринебактерій, веретеноподібний бактерій також знайшлося місце в «лісі».

Дослідники не очікували від бактерій порожнини рота такої організації. «Ось що буває, якщо подивитися по-новому на добре відомі речі, в даному випадку – зубний наліт», – резюмував Майкл Фішбах (Michael Fischbach) з Каліфорнійського університету (Сан-Франциско).

Ступінь організації бактерій порожнини рота, за словами Фишбаха, повністю змінює уявлення про зубному нальоті: це не просто хаотична суміш бактерій, наліт більше схожий на тканину, розділену на субструктури, які, ймовірно, ще й виконують окремі функції.

Схожі цікавинки:

Залишити коментар

Ваш email не буде публікуватися. Обов'язкові поля позначені *. *

Це цікаво

 • Посудомийна машина

  Выбор посудомоечной машины

  В каждой семье возникает ситуация, когда вопрос о мытье посуды становится очень актуальным. Приходится идти на компромисс, составлять график, каждый раз спорить, по этому поводу или просто свалить обязанности на одного из родственников. За границей давно уже решили эту проблему путем покупки посудомоечной машины. Уже и у нас многие пользуются этой техникой. Если вы собираетесь…

 • Атлантичний океан

  Цікаві факти про Атлантичний океан

  Атлантичний океан був утворений досить давно, близько 200 млн років тому. До цього часу Америка, Європа і Антарктида з Африкою складали практично єдине ціле, з невеликим поділом. За останні 40 млн років відбувається активне переформування Атлантичного океану, тому рельєф і дно формуються по-новому, змінюючись щороку. Існують й інші цікаві факти, що стосуються цього океану.

 • Небо та хмари

  Цікаві факти про повітря

  Повітря, воно оточує нас з усіх боків, але чи багато ми знаємо про нього, крім того, що в ньому міститься необхідний для нас кисень? Існує чимало цікавих фактів про повітря, деякі з них ми розглянемо:

 • Стародавня Греція

  Цікаві факти про Стародавню Грецію

  Стародавня Греція – це унікальна цивілізація, оповита таємницями, давніми легендами та міфами. Історія Стародавньої Греції сповнена цікавих фактів, з деякими з них можна зіткнутися в повсякденному житті, а з іншими в процесі вивчення історії давньогрецької цивілізації. Варто зазначити, що Греція формувалася близько 4-х століть, а саме, з 1100 до 700р. до н.е. Однак, для виходу…

 • Цікаві факти про риб

  15 цікавих фактів про риб

  Факт про риб №1: Мільйони і мільйони. Найплодовитішою істотою на планеті без сумніву можна назвати самку тріски. За один шлюбний сезон вона може відкласти більше 6 млн. ікринок! Іноді в день вона відкладає кілька сотень тисяч ікринок, але виживає з них зовсім небагато. Справа в тому, що ікру і мальків поїдають різні мешканці моря. Тому…

 • Дмитро Менделєєв

  Цікаві факти про Менделєєва

  Ім’я Дмитра Івановича Менделєєва відомо кожному, завдяки сторінкам шкільних підручників з хімії, і його найважливіше відкриття таблиці хімічних елементів відноситься до загальновідомих фактів, але що ж ще варто дізнатися про видатного російського вченого? Ось деякі цікаві факти про Менделєєва.

 • Старий кричить на вухо підлітку

  Цікаві факти про підлітків

  Ці факти будуть корисні не тільки самим підліткам, а й їхнім батькам, родичам і людям, які цікавляться проблемами поколінь у сучасному світі:

 • Шекспір

  Цікаві факти про Шекспіра

  Життя великого драматурга Вільяма Шекспіра завжди було оповите якоюсь таємницею, але можна з упевненістю сказати, що збереглася невелика кількість цікавих фактів та інформації про життя Шекспіра.

 • Лицарі на конях

  Цікаві факти про лицарів

  Зараз часто згадують про доблесних лицарів, шкодуючи, що їх часи давно пройшли, а що ми взагалі знаємо про них, крім того, що вони билися у війнах і на лицарських турнірах, носили зброю і підкорювали серця шляхетних дам? Ось декілька цікавих фактів про лицарів.

 • Уельс

  Цікаві факти про Уельс

  Уельс входить до складу Сполученого Королівства Великобританії і є однією з 4-х основних адміністративно-політичних частин. Розташовується в південно-західній частині Великобританії і омивається відразу трьома морями, а також межує з Англією. Біля Уельсу розташовано багато островів, але найбільший з них Англси. Фонова частина державного прапора Уельсу представлена ​​зеленим і білим кольорами, а поверх них знаходиться червоний…

 • Восьминіг

  Цікаві факти про молюсків

  Молюски – це один з видів тварин, які мають незвичайну форму. На даний момент існує велика кількість різновидів цього виду тварин. Загалом, існує приблизно від 100 до 300 тисяч видів молюсків.

Реклама