Ален Бомбар
Водойми та водотоки, Їжа та напої, Медицина, Подорожі та Туризм, Цікаві факти

Ален Бомбар – в біду по своїй волі

0

У 1952 році молодий французький лікар Ален Бомбар вирішив влаштувати незвичайний експеримент над собою. Бомбар задумав, на власному досвіді, довести, що жертви корабельних аварій можуть тривалий час перебувати на звичайному рятувальному плавзасобі у відкритому океані і залишитися в живих.

Відчайдушний експериментатор був упевнений, що людей, які потрапили в подібну ситуацію, губить не голод і не спрага. Ці люди гинули від страху. Вони не вірили в можливість порятунку і швидко припиняли боротьбу за життя. А море, на думку Бомбара, абсолютно не безжиттєве середовище. У ньому досить їжі, і вся справа полягає в умінні її добувати.

Маршрут свого плавання Ален Бомбар намітив осторонь від судноплавних трас, щоб уникнути спокуси просити про допомогу. 19 жовтня 1952 сміливий француз покинув іспанський порт Лас-Пальмас і взяв курс на Америку через Атлантичний океан. Його плавзасобом став гумовий човен завдовжки 4 м 65 см і шириною 1 м 90 см. Своє, малопристосоване для океанського плавання судно, Бомбар гордо назвав «Єретик». З собою він взяв невеликий недоторканний запас продуктів і радіостанцію, яка вийшла з ладу вже на початку подорожі.

Для того, щоб зробити своє плавання максимально наближеним до ситуації, в якій опиняються жертви морських катастроф, Ален не взяв із собою снастей для лову риби, а тільки ніж, який прив’язав до весла, зробивши подобу гарпуна. Риба, яку вдавалося добути, і планктон складали основний раціон мандрівника. Іноді вдавалося зловити птахів. Відсутність води доводилося компенсувати соком, вичавленим з риби, іноді доводилося, невеликими порціями, пити морську воду.

Тільки через 65 днів, «Єретик» досяг узбережжя Барбадосу.

Нелегко далося таке екстремальне плавання Олену Бомбара. Він схуд на 25 кг, отримав серйозний розлад зору, все тіло було вкрите виразками, випали нігті на руках і ногах. Але своєї мети він досяг. Уже на березі, Бомбар показав свій недоторканний запас продуктів. Зазнаючи страшний голод, він до нього не доторкнувся!

Незважаючи на те, що Ален Бомбар виявився у відкритому океані з власної волі, він довів всьому світу, що людина, може кинути виклик стихії і виживати протягом тривалого часу.

Схожі цікавинки:

Залишити коментар

Ваш email не буде публікуватися. Обов'язкові поля позначені *. *

Це цікаво

 • Стародавня Греція

  Цікаві факти про Стародавню Грецію

  Стародавня Греція – це унікальна цивілізація, оповита таємницями, давніми легендами та міфами. Історія Стародавньої Греції сповнена цікавих фактів, з деякими з них можна зіткнутися в повсякденному житті, а з іншими в процесі вивчення історії давньогрецької цивілізації. Варто зазначити, що Греція формувалася близько 4-х століть, а саме, з 1100 до 700р. до н.е. Однак, для виходу…

 • Атлантичний океан

  Цікаві факти про Атлантичний океан

  Атлантичний океан був утворений досить давно, близько 200 млн років тому. До цього часу Америка, Європа і Антарктида з Африкою складали практично єдине ціле, з невеликим поділом. За останні 40 млн років відбувається активне переформування Атлантичного океану, тому рельєф і дно формуються по-новому, змінюючись щороку. Існують й інші цікаві факти, що стосуються цього океану.

 • Небо та хмари

  Цікаві факти про повітря

  Повітря, воно оточує нас з усіх боків, але чи багато ми знаємо про нього, крім того, що в ньому міститься необхідний для нас кисень? Існує чимало цікавих фактів про повітря, деякі з них ми розглянемо:

 • Цікаві факти про риб

  15 цікавих фактів про риб

  Факт про риб №1: Мільйони і мільйони. Найплодовитішою істотою на планеті без сумніву можна назвати самку тріски. За один шлюбний сезон вона може відкласти більше 6 млн. ікринок! Іноді в день вона відкладає кілька сотень тисяч ікринок, але виживає з них зовсім небагато. Справа в тому, що ікру і мальків поїдають різні мешканці моря. Тому…

 • Старий кричить на вухо підлітку

  Цікаві факти про підлітків

  Ці факти будуть корисні не тільки самим підліткам, а й їхнім батькам, родичам і людям, які цікавляться проблемами поколінь у сучасному світі:

 • Дмитро Менделєєв

  Цікаві факти про Менделєєва

  Ім’я Дмитра Івановича Менделєєва відомо кожному, завдяки сторінкам шкільних підручників з хімії, і його найважливіше відкриття таблиці хімічних елементів відноситься до загальновідомих фактів, але що ж ще варто дізнатися про видатного російського вченого? Ось деякі цікаві факти про Менделєєва.

 • Лицарі на конях

  Цікаві факти про лицарів

  Зараз часто згадують про доблесних лицарів, шкодуючи, що їх часи давно пройшли, а що ми взагалі знаємо про них, крім того, що вони билися у війнах і на лицарських турнірах, носили зброю і підкорювали серця шляхетних дам? Ось декілька цікавих фактів про лицарів.

 • Шекспір

  Цікаві факти про Шекспіра

  Життя великого драматурга Вільяма Шекспіра завжди було оповите якоюсь таємницею, але можна з упевненістю сказати, що збереглася невелика кількість цікавих фактів та інформації про життя Шекспіра.

 • Уельс

  Цікаві факти про Уельс

  Уельс входить до складу Сполученого Королівства Великобританії і є однією з 4-х основних адміністративно-політичних частин. Розташовується в південно-західній частині Великобританії і омивається відразу трьома морями, а також межує з Англією. Біля Уельсу розташовано багато островів, але найбільший з них Англси. Фонова частина державного прапора Уельсу представлена ​​зеленим і білим кольорами, а поверх них знаходиться червоний…

 • Мяч

  Цікаві факти про футбол

  Можливо, побачивши заголовок цієї статті, дівчата здивовано знизять плечима: “Футбол?!” Однак, дівчата цікавляться не тільки новинками моди і косметики. Жіночого інтересу до спорту ніхто не відміняв, тому всім представницям прекрасної статі ми пропонуємо огляд найбільш цікавих фактів про футбол. У Манчестері є музей футболу. Там можна побачити короткі фільми про гравців, уривки матчів з минулого…

Реклама